پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
شنبه، 2 تیر 1403 - 16:39   
 
 
   آخرین اخبار  
  فانتزی راه آهن رشت آستارا؛ ساخت راه آهن رشت آستارا با سرمایه ایرانی، پوست خربزه است
  گزارش تصویری | افتتاح راه آهن سراسری زنجان در مهر ماه ۱۳۱۹ ه.ش
  دستور معاون ریاست جمهوری به وزیر راه برای اصلاح وضعیت وخیم صنعت ریلی + سند
  فیلم | احداث کریدور ریلی رشت بندر کاسپین چه سودی برای کشور دارد؟
  گامی دیگر در مسیر تکمیل کریدور شمال جنوب با افتتاح راه آهن رشت کاسپین
  فیلم | آیین افتتاح پروژه اتصال راه آهن رشت به بندر کاسپین
در گردهمایی کمیته حمل و نقل ستاد دکتر پزشکیان مطرح شد
  دعوت فعالان ریلی از مردم برای مشارکت گسترده در انتخابات ریاست جمهوری

  بیانیه فعالان حمل و نقل ریلی در حمایت از دکتر پزشکیان داوطلب انتخابات ریاست جمهوری
  گزارش تصویری نشست هم اندیشی ریلی در حمایت از دکتر مسعود پزشکیان
  گردهمآیی بزرگ ریلی ها امروز ساعت 14.30؛ متروی میرزای شیرازی، خیابان ...
  جدال جانانه راه آهن و شرکت های ریلی ؛ بهتاش سپاهان قربانی سیاست های غیراصولی راه آهن + فیلم
  ریلی ها برای مشارکت در انتخابات بیانیه دادند
  ظلم مضاعف به مردم با مصوبه سست سهم بهینه در واگذاری لوکوموتیوها
با حضور فعالان و کارشناسان حوزه حمل و نقل
  نشست هم اندیشی کمیته حمل و نقل و خودرو ستاد دکتر پزشکیان 30 خرداد برگزار می شود

  تلاش سه ساله شرکت راه آهن بر ضد تولید ملی
  تاثیر شدید توسعه شبکه ریلی بر کاهش تلفات جاده ای و آسیب های ماندگار جسمی/ برنامه دکتر پزشکیان چیست؟
  سرود عشق روی ریل های آهنی؛ قطار قلب منه!
پیشنهاداتی به دولت چهاردهم برای افزایش سهم راه‌ آهن
  رفع عوامل کاهش سهم بار و مسافر ریلی؛ رزمایشی برای دولت و وزیرجدید

  بررسی آخرین وضعیت کریدور شمال-جنوب و ساخت خط ریلی رشت- آستارا بین ایران و روسیه
  وجود واگن های ۵۰ ساله در سیستم حمل و نقل ریلی کشور
  شرایط وخیم صنایع ریلی/ امکان تعطیلی کامل صنایع ریلی
  برنامه حامیان پزشکیان:رساندن میانگین سرعت قطارهای باری به 40 کیلومتر بر ساعت و میانگین سرعت قطارهای مسافری به 120کیلومتر برساعت
  برنامه حامیان پزشکیان: احداث 3000کیلومتر خطوط ریلی برقی پرسرعت بین شهرهای پر جمعیت کشور
  فیلم/جابجایی زائران ایرانی حج تمتتع با قطار سریع السیر
  برنامه های پیشنهادی متخصصان ریلی حامی مسعود پزشکیان
  ۵۰۰ میلیارد تومان به راه آهن بوشهر شیراز تزریق می شود
  وجود ۴۵۰ لوکوموتیو زمین گیر/ویدئو
  شرایط وخیم صنایع ریلی/ امکان تعطیلی کامل صنایع ریلی
  راه‌آهن ارمنستان به ایران متصل می‌شود
  نقش اتصال منطقه آزاد چابهار به شبکه ریلی کشور
  چرا حمل و نقل ریلی مغلوب حمل و نقل جاده ای می شود؟
  فاجعه مدیریت: الحاق ۲۶ واگن مسافری به ناوگان ریلی طی ۳ سال اخیر
  فیلم| نمایش عمومی قطارهای ساخت شرکت هیتاچی ژاپن
  گزارش تصویری | مراسم بهره برداری از خط راه آهن یزد اقلید
  افغانستان در یک قدمی اتصال ریلی به بندر چابهار ایران
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 103152صفحه نخست » خودروهای برقیجمعه، 29 دی 1402 - 12:13
مسیر خودروهای برقی در ۲۰۲۴به کدام سمت است؟
  
ترابر نیوز:

میرزایی در خصوص روند تولید خودروهای برقی به بازار گفت: خودروسازان بزرگ دنیا در سال میلادی جاری نگاه واقعی تری به گذار خودروهای برقی پیدا کردند، تا ۲۰۳۰ سهم خودروهای برقی در دنیا ۲۰ تا ۸۰ درصد می شود.

مسیر خودروهای برقی در ۲۰۲۴به کدام سمت است؟

تین نیوز

میرزایی در خصوص روند تولید خودروهای برقی به بازار گفت: خودروسازان بزرگ دنیا در سال میلادی جاری نگاه واقعی تری به گذار خودروهای برقی پیدا کردند، تا ۲۰۳۰ سهم خودروهای برقی در دنیا ۲۰ تا ۸۰ درصد می شود.

به گزارش تین نیوز به نقل از بازار،  روز گذشته وزیر صمت طی مصاحبه با این رسانه مدعی عرضه خودروهای برقی با عمق ساخت داخل بالا در سال آینده بود. این درحالی است که صنایع خودروسازی بزرگ دنیا در رقابت با یک دیگر جهت عرضه محصولات برقی اقتصادی دچار چالش شدند. از سوی چین تلاش دارد با تسلط در زنجیره تامین جهانی وضعیت تولید خودروهای برقی در هر کشور را کنترل کند. با این حال وزیر صمت مدعی دست یابی به فناوری باتری خودروهای برقی است، برای بررسی سیاست خودروسازان بزرگ دنیا در تولید خودروهای برقی در سال میلادی جاری با علی میرزایی کارشناس خودروهای برقی به گفت و گو پرداختیم:

* وضعیت صنعت خودروسازی دنیا در رقابت با چینی ها برای محصولات برقی چه شرایطی دارد؟

اخیرا وقتی شرکت مشاوره ای «کی پی ام جی» در یک نظر سنجی بین المللی از مدیران ارشد کشور ژاپن در صنعت خودرو سوال مبنی بر آینده خودروها پرسید، جمعی از مدیران ارشد ژاپنی که در گذشته به فعالیت اقتصادی خود و آینده صنعت خودرو مطمن بودند از ۳۲ درصد امیدواری در سال ۲۰۲۲ به ۱۰ درصد در ۲۰۲۳ کاهش یافتند. در اروپای غربی نیز پاسخ های بسیار مطمن در مورد آینده صنعت خودرو از ۳۱ درصد به ۲۴ درصد و در آمریکا از ۴۸ درصد به ۴۳ درصد کاهش یافته است. فقط در چین مدیران ارشد صنایع خودروسازی به آینده فعالیت صنعتی و اقتصادی خود مطمن هستند، این اطمینان ناشی از رشد ۸ درصدی چینی ها در سال ۲۰۲۳ نسبت به ۲۰۲۲ حکایت دارد.

روند مشابهی نیز در میان فعالان زنجیره تامین وجود دارد، که نشان دهنده خوش بینی کمتر غربی ها به رشد سودآوری فعالیت های صنایع خودروسازی در حوزه خودروهای برقی (حداقل در کوتاه مدت) در رقابت با چین است. احتمالا شاهد رشد کندتر گسترش خودروهای برقی در اوایل سال ۲۰۲۴ خواهیم بود، عمده این مورد نیز کاهش قدرت خرید مصرف کننده در اکثر کشورها و هزینه های بالاتر زندگی در سراسر جهان است.

* یکی از مهم ترین مسائل در تولید خودروهای برقی، سودآوری آن ها است، در حال حاضر وضعیت سودآوری خودروسازان بزرگ دنیا در چه شرایطی است؟

براساس نظر سنجی های معتبر در دنیا، مدیران ارشد صنایع خودروسازی در سطح جهانی نظر منفی در خصوص سودآوری طی پنج سال آینده دارند. دلیل عمده این نگرانی برخاسته از اقتصاد ناپایدار (فعلی) جهانی و افزایش هزینه ها است. خودروسازانی که به جد در فن آوری های برقی سازی مربوطه سرمایه گذاری کرده اند به طور فزاینده ای نگران چالش های کوتاه مدت بازار هستند. این مساله می تواند بزودی بازگشت سودآوری در فعالیت های اقتصادی و صنعتی را به تاخیر بیندازد. فارغ از چالش چین برای خودروسازان اروپایی و آمریکایی، مدل جدید خودروهای برقی به بازار وارد شده که می تواند قدرت خرید مشتریان را بیشتر از گذشته ضعیف کند. این کاهش قدرت خرید رقابتی جدید میان خودروسازان بزرگ دنیا ایجاد خواهد کرد.

لذا حمایت از پرداخت یارانه به خودروهای برقی، حتی برای محصولات لوکس، همچنان تقاضایی مستمر از سمت تولید کنندگان، مصرف کنندگان و فروشندگان این بازار است. این مورد سبب اهمیت بالای قیمت خودروهای برقی برای مصرف کنندگان در سراسر دنیا شده است.

* آیا مدیران ارشد صنایع خودروسازی بزرگ در دنیا هنوز باور دارند که آینده خودروسازی، محصولات برقی است؟

به نظر می رسد که خودروسازان بزرگ دنیا اکنون نگاه واقعی تری از گذار زمان برقی سازی و توسعه بازار مربوطه دارند. در واقع اختلاف نظرها بین مدیران ارشد از سه سال گذشته کمتر شده است. سه سال پیش، پیش ‌بینی ‌ها برای سهم بازار خودروهای برقی در سال ۲۰۳۰ بین ۲۰ تا ۸۰ درصد متغیر بود. اکنون، تفاوت تخمین ها کاهش یافته و میانگین تخمین ها برای نفوذ خودروهای برقی افزایش داشته است. به عنوان مثال، در اروپای غربی گسترش خودروهای الکتریکی از ۲۴ درصد به ۳۰ درصد و در آمریکا از ۲۹ درصد به ۳۳ درصد رسیده است. پیش بینی می شود در کشور چین نفوذ خودروهای برقی از ۲۴ درصد به ۳۶ درصد برسد. بنابراین می توان گفت که اجماع بین الملل در افزایش خودروهای برقی برای بازارهای بین الملل همگرایی بیشتری دارد. ولی سرعت رشد در تمام بازارهای جهانی یکسان نخواهد بود.

* ظاهرا عمده رقابت ها برای تولید خودروهای برقی قیمت آن ها است، آیا برابری قیمت بین خودروی فسیلی و برقی رخ خواهد داد؟

مدیران ارشد خودروسازان بزرگ اروپایی و آمریکایی نسبت به برابری قیمت خودروهای برقی با خودروهای فسیلی تا سال ۲۰۳۰ خوش بینی چندانی ندارند. بررسی های شرکت کی پی ام جی نشان می دهد که فقط ۶۶ درصد احتمال برابری قیمت به طور متوسط میان خودروهای برقی و خودروهای مجهز به موتور احتراقی تا سال ۲۰۳۰ وجود دارد. این درحالی است که چینی ها معتقد به برابری قیمت خودروهای برقی با خودروهای مجهز به موتور سوخت فسیلی تا سال ۲۰۳۰ هستند.

* سرعت گسترش خودروهای برقی در بازارهای جهانی را چگونه پیش بینی می کنید؟

چین تا سال ۲۰۳۰ با ۳۶ درصد فروش خودروهای جدید پیشتاز در نفوذ محصولات برقی در بازار خواهد بود، در حالی که آمریکا، ژاپن و اروپای غربی ۳۰ تا ۳۳ درصد انتظار نفوذ دارند. هند و برزیل به دلیل زیرساخت ‌ها و محدودیت‌ های درآمدی پیش‌ بینی می‌کنند که نفوذ خودروهای برقی سرعت کندتری داشته باشند، این مورد برای سایر کشورهای دیگر نیز در دنیا صادق است.

* سطح اطمینان خودروسازان از زنجیره تامین جهانی محصولات چگونه است؟

زنجیره تامین جهانی همچنان نگران از تداوم عرضه است، اما در مقابل چینی ها هیچ نگرانی در این خصوص ندارند. چرا که تداوم و تسلط آن ها به قطعات کلیدی خودروهای برقی مانند باتری، منجربه رشد و توسعه محصولات این کشور شده است. از سوی برخی از شرکت های خودروساز همچنان تمایل به سرمایه گذاری در تکنولوژی محصولات هیبریدی دارند.

این رقابت در دو فناوری مختلف (الکتریکی و هیبریدی) نشان دهنده راهبرد مختلف خودروسازان در تسخیر بازار هدف مربوطه هستند. لذا موفقیت صنایع خودروسازی در زنجیره تامین به انتخاب شرکای فنی مناسب برای استراتژیشان (تولید تمام برقی یا هیبرید) بستگی دارد. بی شک استراتژی تولید هر دو پیشرانه تمام برقی و هیبرید نیاز به سرمایه گذاری بسیار بیشتری خواهد داشت. عدم هدایت بازار در نوع پیشرانه سردرگمی صنعت را به بار خواهد آورد.

* چالش خودروسازان در خصوص سوددهی و بازگشت سرمایه در سال میلادی جاری به کدام سمت خواهد بود؟

مطالعات اخیر و نظر سنجی های مطرح بین الملل نشان از نگرش مثبت چینی ها به تولید خودروهای برقی دارد، خودروسازان غربی بیشتر نگران از دست دادن سهم بازار خود هستند، نکته قابل توجه اینجاست که هر دو غول شرق و غرب دیدگاه منفی به اقتصاد جهانی دارند. در سال میلادی جاری سوالات اقتصادی و اجتماعی فراوانی در خصوص برقی سازی برای کشورهای پیشرو وجود دارد، به عنوان مثال بازگشت سرمایه، قدرت خرید مصزرف کننده و مشوق های دولتی برای توجیه اقتصادی در کنار انتخاب زنجیره تامین برای شرکت های خودروساز از اهمیت بالایی برخوردار است. شاید نکته مهم برای خودروسازان در حال حاضر فقط سوددهی باشد، چرا که رقابت فعلی می تواند حاشیه سود را تحت تاثیر قرار دهد. سرعت پیشرفت خودروهای برقی نیز به مولفه های مذکور در کشورهای پیشرو در این خصوص بستگی دارد. بی شک سلامت اقتصاد جهانی و اقتصاد کشورها و قدرت مصرف کننده پارامترهای مهمی در راستای تسریع فن آوری برقی سازی خواهند

تعداد بازدید: 272 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   مرور خبرهاو تحلیل ها  
  «زرآبادی» سخنگوی ستاد پزشکیان شد
  پیام مسعود پزشکیان به زبان کردی در سنندج + فیلم
  تصادف خرس در اتوبان اصفهان شیراز و یک نکته مهم درباره این آزادراه خاص
  فانتزی راه آهن رشت آستارا؛ ساخت راه آهن رشت آستارا با سرمایه ایرانی، پوست خربزه است
  خرید ۳۰۰ فروند هواپیما امکان پذیر است؟
  همایش بزرگ مهندسان، کارآفرینان و فعالان صنعت، معدن و تجارت حامی دکتر پزشکیان
  اختیارات رئیس جمهور در قانون اساسی
  رئوس برنامه های پیشنهادی در حوزه آب به دکتر پزشکیان در پنج بند
  تشنج و جنجال شدید در سخنرانی ظریف در کاشان ایجاد شد /فیلم
  بررسی روند توسعه صنعت هوایی و هوانوردی کشور چین
  فیلم سخنرانی دلنشین و ستودنی محمد خاتمی درباره ازادی
  گزارش تصویری | افتتاح راه آهن سراسری زنجان در مهر ماه ۱۳۱۹ ه.ش
  آذری جهرمی در واکنش به افشاگری دیشب پورمحمدی درباره FATF: ‏می دانید که ‏نپیوستن به FATF با سفره مردم چه کرد؟ سفره از مابهتران چه؟ / آیا این نوع تفکر شایسته مدیریت بر این کشور است؟
  محمد درویش، فعال محیط زیست: وضعیت کنونی محیط زیست ایران بسیار نگران کننده است/ از دکتر پزشکیان می‌خواهیم «برای ایران» حداقل در یکی از حوزه‌های محیط زیستی پرچم امید را بالا ببرند/ با حل حداقل یکی از بحرا‌ن‌ها، این امید ایجاد می‌شود که می‌توان مشکلات را حل کرد
  چند مهاجر ایرانی در سواحل ایتالیا غرق شدند
  دستور معاون ریاست جمهوری به وزیر راه برای اصلاح وضعیت وخیم صنعت ریلی + سند
  نشست جامعه هوانوردی و فرودگاهی در حمایت از مسعود پزشکیان برگزار شد
  اظهارات پوپولیستی درباره قیمت بنزین/ مشکل با شعار انتخاباتی حل نمی شود
  راه های فراموش شده ترانزیت ریلی ایران
  پیش‌ بینی تداوم روند افزایشی تبخیر آب در حوضه‌ های آبریز کشور
  فیلم | احداث کریدور ریلی رشت بندر کاسپین چه سودی برای کشور دارد؟
  نه اختیار مهم رئیس جمهور ایران
  طی چهل سال گذشته رئیس جمهورهای ایران اهل کدام منطقه بوده اند
  انتقاد رضا نصری از نحوه مواجهه برخی نامزد‌های انتخابات در قبال خطر بازگشت ترامپ: یک «هراسی» پسوند هر هشدار عاقلانه و دلسوزانه می‌گذارند و همه تهدید‌ها را انکار می‌کنند / این همان منطقی است که قطعنامه‌ها را «کاغذپاره» میخواند و امروز می‌گوید تحریم‌ها خنثی و بی اثر شده؛ هر کسی هم که هشدار دهد «ضعیف» و «غربگرا» ست
  ببینید / ویدیویی پربیننده از ابتکار دفاعی زنبورها
  ظریف: واقعا تفاوت می کند چه کسی در پاستور بنشیند / هرکس که از ادامه تحریم کاسبی می کند می خواهد رای ندهید / آرزوی کسانی که با خون مردم میلیاردر شدند را نقش برآب کنید / نتیجه رأی ندادن انتخاب یک احمدی‌نژاد دیگر یا بدتر از اوست
  وقتی مشکل ترافیک، شهردار تهران را به کُشتن داد/تصاویر
  آیا دیگر شهرداری بابت ترافیک تهران اعدام خواهد شد.
  قیمت هواپیمای شخصی در ایران”5 تا 8 میلیارد تومان
  ببینید/ افشاگری پورمحمدی: مواضع آقای جلیلی، نسبت به تحریم معلوم است
  باید منافع اقتصادی و راهبردی امریکا را به بقای برجام گره بزنیم / بعد از احیای توافق، باید پای میز مذاکره تنش زدایی با آمریکا در مورد اختلافات متعدد بنشینیم
  ظریف: ترامپ از من چند بار دعوت به مذاکره کرد، ولی ما اجازه نداشتیم/ آمریکایی‌ها هم در برجام علاقمند به سرمایه‌گذاری در ایران بودند
  موانع و فرصتهای توسعه هوانوردی عمومی در ایران؛ چالشها و راهکارها
  روحانی عوامل خروج ترامپ از برجام را اعلام کرد
  پزشکیان: آن‌هایی که ادعا می‌کنند مسلمان هستند، اما با بددهنی، تهمت، افترا و انگ زدن می‌خواهند طرف مقابل را حذف کنند، باید پاسخگو باشند
  رأی ندهیم چه می‌شود؟
  ظریف: واقعا تفاوت می کند چه کسی در پاستور بنشیند / هرکس که از ادامه تحریم کاسبی می کند می خواهد رای ندهید / آرزوی کسانی که با خون مردم میلیاردر شدند را نقش برآب کنید / نتیجه رأی ندادن انتخاب یک احمدی‌نژاد دیگر یا بدتر از اوست
  امشب؛ سومین مناظره انتخاباتی برگزار می‌شود
  ببینید/ پورمحمدی: افزایش فروش نفت ایران بخاطر داستان اوکراین، تایوان و غیره و چین بود؛ اینها طبیعی است
  علی‌اکبر صالحی در پاسخ به سعید جلیلی: مگر شما خودتان را در محضر خدا نمی‌بینید؟ / انتظار نداریم از کسی که مدعی تقواست چنین حرف‌هایی زده شود/ اگر ظرفیت تکنولوژی ما چنین بود که ایشان ادعا و تکرار می‌کند، ما می‌توانستیم ظرف یکی دوسال، آن را ۳ برابر گذشته کنیم؟
  ایران در ساخت و تولید هواپیماهای کوچک استعداد بسیار خوبی دارد
  دولت چهاردهم برای ایجاد رونق اقتصادی نیازمند ۴۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری است
  گام به گام منطقی کردن قیمت بنزین و گازوئیل
  گامی دیگر در مسیر تکمیل کریدور شمال جنوب با افتتاح راه آهن رشت کاسپین
  فیلم | آیین افتتاح پروژه اتصال راه آهن رشت به بندر کاسپین
ادامه مرور خبرهاو تحلیل ها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1388
iran_vatandoost@yahoo.com
طراحی و اجرا: خبرافزار