پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
سه شنبه، 25 مرداد 1401 - 11:39   
 
 
   آخرین اخبار  
  راهکار های افزایش بهره ­وری در راه ­آهن
  چگونه راه آهن از شکل دادن اقتصاد دنیا کمک می کند
  زیباترین راه آهنهای جهان؛ ۲۰ مسیر ریلی معروف
  حمل و نقل ریلی؛ نیازمند تمرکز بر بهره وری پیش از تامین لکوموتیو
  چرا دوخطه کردن راه‌آهن زنجان - قزوین متوقف شد؟
  چهار راهکار برای تامین لکوموتیو مورد نیاز
  بررسی اثرات احداث راه آهن سریع السیر بر توسعه منطقه ای با تأکید بر نقش شهرهای میانی مطالعه مسیر راه آهن تهران-مشهد
  راه آهن چگونه شهر مدرن را به وجود آورد؟
درمسیرکاهش وابستگی چین به نفت
  پشت پرده سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیاردی چین در شبکه ریلی(2)

  افزایش طول شبکه راه آهن چین برای توسعه صادرات
او سرمایه‌ها را به سمت توسعه راه‌آهن، بزرگراه‌ها و آبراه‌ها هدایت کرد
  هیتلر چگونه اقتصاد آلمان را دگرگون کرد؟

  رشد اقتصادی در گرو توسعه راه‌آهن
  رقابت نفسگیر دنیا بر سر توسعه راه‌آهن
دنیا به سرعت در مسیر کاهش مصرف نفت حرکت می کند
  پشت پرده سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیاردی چین در شبکه ریلی(1)

  اتصال چهارگوشه ترکیه با توسعه شبکه ریلی
  آخرین جزئیات پروژه راه‌آهن کرمانشاه-خسروی
  چگونه قانون «منع مداخله» به مبارزه با فساد اقتصادی کمک می کند؟
  ناگفته هایی از چگونگی تصویب پروژه قطار سریع السیر تهران- اصفهان
  تمرکز آینده صنعت ریلی در ۵ کشور دنیا
  پرتراکم ترین شبکه های راه آهن اروپا کدامند؟
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 97015صفحه نخست » ریلی 2جمعه، 7 مرداد 1401 - 10:54
او سرمایه‌ها را به سمت توسعه راه‌آهن، بزرگراه‌ها و آبراه‌ها هدایت کرد
هیتلر چگونه اقتصاد آلمان را دگرگون کرد؟
  
ترابر نیوز:
شاید بتوان نقطه آغاز بحران اقتصادی آلمان و اَبَرتورم متاثر از آن در دهه 1920 و عامل اصلی بروز فاشیسم را، معاهده ورسای و یک‌طرفه بودن ...
هیتلر چگونه اقتصاد آلمان را دگرگون کرد؟

شاید بتوان نقطه آغاز بحران اقتصادی آلمان و اَبَرتورم متاثر از آن در دهه 1920 و عامل اصلی بروز فاشیسم را، معاهده ورسای و یک‌طرفه بودن شدید آن دانست. در واقع می‌توان گفت همه چیز از معاهده ورسای آغاز شد؛ این معاهده در ۲۸ ژوئن سال ۱۹۱۹ در کاخ ورسای واقع در پاریس به امضای دولت‌های پیروز (انگلیس، روسیه، فرانسه و آمریکا) و متحدین شکست خورده (آلمان، عثمانی، ایتالیا، اتریش-مجارستان) رسید.

در این عهدنامه که شامل ۴۴۰ ماده و ۱۵ بخش است، بخش مهمی از سرزمین‌های آلمان از این کشور جدا شد و غرامت‌های سنگینی بر دوش کشورهای شکست‌خورده قرار گرفت. در این معاهده، ۱۳ درصد از قلمرو و ۱۰ درصد از جمعیت کشور آلمان نابود شد، ۷۵ درصد از معادن آهن و نصف معادن زغال‌سنگ، سه‌چهارم معادن روی، نصف معادن سرب و تقریبا تمامی معادن پتاس این کشور چپاول شد و تقریبا تمام سرمایه‌گذاری‌های خارجی آلمان که بالغ بر یک دهم کل ثروت آن کشور می‌شد، تعلیق شد.

 

بحران اقتصادی آلمان بعد از شکست

در نتیجه تعهد سنگین پرداخت غرامت، آلمان در معرض یک ورشکستگی بزرگ قرار گرفت. آلمانی که بدهی سنگین خارجی داشت، با مشکل پرداخت غرامت روبه‌رو شد. در چنین وضعیتی بود که فرانسوی‌ها به دلیل تاخیر در پرداخت غرامت، منطقه صنعتی «رور» در آلمان را نیز تسخیر کردند. این وضعیت منجر به بحرانی شدن وضعیت آلمان شد. دولت آلمان نیز به دلیل کسری بودجه، چاپ پول بدون پشتوانه را آغاز کرد که نتیجه آن، بی‌ارزش شدن مارک آلمان و وقوع ابرتورم بود.

ابرتورم آلمان را می‌توان یکی از نمونه‌های تمام‌عیار بحران در جهان نام گذاشت. درحالی که یک قرص نان در پایان سال ۱۹۲۲ در آلمان نازی ۱۶۰ مارک بود، در اواخر سال ۱۹۲۳ قیمت یک قرص نان به ۲۰۰ میلیارد مارک رسید! در واقع قیمت نان در آلمان در حدود هفت میلیون و ۸۰۰ هزار برابر شد!

خیزش آلمان از درون بحران

آدولف هیتلر، رهبر حزب ناسیونال سوسیالیست کارگران آلمان (حزب نازی) بود. او در سال ۱۹۳۳ در آلمان به قدرت رسید و در سال ۱۹۳۴ پیشوای آلمان شد. از آن ‌چه در ظاهر امر پیدا است، هیتلر را باید یک سوسیالیست به شمار آورد و توسعه اقتصادی آلمان در روزهای بعد از جنگ جهانی اول را نیز مدیون او دانست. هیتلر با انتقادات گسترده نسبت به عهدنامه ورسای توانست دوباره «اتحاد» و ملی‌گرایی را در آلمان نشانه بگیرد.

هیتلر چگونه اقتصاد آلمان را دگرگون کرد؟

همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره شد، هیتلر در سال ۱۹۳۴ پیشوای آلمان شد؛ درست بعد از دوران رکود بزرگ؛ دورانی که اقتصاد جهان در رکود بسیار عمیقی فرو رفت و بسیاری از رقبای آلمان، در وضعیت بسیار بد اقتصادی قرار گرفتند. شاید این بحران را بتوان آغاز دوران سیاسی هیتلر نام‌گذاری کرد.

آلمان تحت تاثیر بحران جهانی و تحت صدارت هاینریش برونینگ، سیاست ریاضت اقتصادی را شروع کرد اما چندان موفق نبود و هیتلر با شعارهای سیاسی خود توانست به آرامی قدرت را در دست بگیرد. علاوه بر این، رکود بزرگ در جهان می‌توانست نقطه شروعی دوباره برای آلمان باشد تا در رقابت با سایر کشورها، خود را بازسازی کند. هیتلر توانست از این موقعیت استفاده کند و قدرت را به طور کامل در دست بگیرد. شاید بتوان بنیان‌گذار اقتصاد آلمان در دوران نازی‌ها را «یالمار شاخت» دانست؛ او با یک سری برنامه منسجم اقتصادی، توانست اقتصاد آلمان را دگرگون کند. خلق اعتبار هدفمند و استفاده از آن در جهت توسعه اقتصادی، شاید برای اولین بار توسط «شاخت» به کار گرفته شد.

برنامه‌های اقتصادی هیتلر چه بود؟

 

بعد از رکود بزرگ، دولت‌ها به دنبال برنامه‌هایی بودند که هرچه سریع‌تر اقتصاد خود را بازسازی کنند. در آمریکا، رئیس‌جمهور فرانکلین روزولت، برنامه اقتصادی نیو دیل (New Deal) را رونمایی کرد. او با استفاده از پشتوانه مالی دولت آمریکا، به سرمایه‌گذاری در امور عمرانی و زیربنایی پرداخت تا بیکاری را کاهش دهد. مشاور اقتصادی این طرح‌های اقتصادی، جان مینارد کینز بود که اقتصاد کینزی از این دوران گرفته شد. دولت آمریکا با مداخله و ایجاد دولت رفاه توانست بعد از رکود بزرگ موفقیت‌های اندکی در حوزه اقتصاد به دست آورد، اما تیم اقتصادی هیتلر برنامه دیگری داشت.

طرح اقتصادی آلمان نازی البته بسیار منسجم‌تر و موفق‌تر از طرح آمریکایی‌ها بود. سیاست رایش سوم (حزب نازی) ظرف مدت سه سال بیکاری در آلمان را به طرز عجیبی کاهش داد و اقتصاد آلمان را با رونق روبه‌رو کرد. طرح هیتلر، تامین مالی از طریق چاپ اوراق قرضه برای مخارج دولتی بود که در ابتدا این استقراض‌ها عمدتا برای اهداف غیرنظامی نظیر توسعه راه‌آهن، کانال‌ها و شبکه بزرگراهی استفاده شد. در واقع مهمترین کار دولت آلمان را شاید توسعه زیربنایی بدانیم.

آلمان‌ها این کار را از طریق خلق پول و چاپ بدهی انجام دادند. علاوه بر خلق اعتبار، در واقع تیم اقتصادی هیتلر با خلق پول، منابع مالی برای توسعه زیرساخت‌ها را فراهم ‌کردند. از جمله آن‌ها می‌توان به برنامه «راینهارت» در سال ۱۹۳۳ اشاره کرد. در این برنامه، دولت با ارائه مشوق‌های غیرمستقیم همچون کاهش مالیات، سرمایه‌ها را به سمت توسعه راه‌آهن، بزرگراه‌ها و آبراه‌ها هدایت کرد. توسعه صنعت ساختمان‌سازی و زیرساخت در آلمان به حدی شد که تعداد شاغلان این صنعت از حدود ۶۷۰ هزار نفر در سال ۱۹۳۳ به حدود دو میلیون نفر در سال ۱۹۳۶ رسید.

تولید ناخالص ملی (GNP) در آلمان در سال‌های پس از رکود بزرگ بسیار بالا بود و همین عامل سبب شد تولید ناخالص ملی این کشور از حدود ۶۰ میلیارد مارک در سال ۱۹۲۳ به حدود ۱۱۰ میلیارد مارک در سال ۱۹۳۷ برسد. در واقع اقتصاد آلمان در حدود پنج سال توانست دو برابر شود و این نشان می‌دهد اقتصاد هیتلر در شروع کار بسیار مناسب عمل کرد.

فولکس‌واگن، رویای خودروی ارزان

یکی دیگر از برنامه‌های هیتلر، حمایت از صنایعی بود که پیشران‌های رشد اقتصادی بودند؛ به عنوان مثال یکی از دلایل اصلی تولید فولکس‌واگن، ساخت خودروی ارزانی بود که همه مردم آلمان بتوانند با اندکی پس‌انداز آن را تهیه کنند. جبهه کارگری آلمان حزب نازی، این شرکت را در سال ۱۹۳۷ تاسیس کرد. در واقع حزب نازی با شعر ساخت «خودروی مردم» فولکس‌واگن را بنا کرد. خودروی موردنظر هیتلر در آن زمان قیمتی در حدود ۳۹۶ دلار داشت که برابر قیمت یک موتورسیکلت بود. فولکس قورباغه‌ای همان ماشینی است که فولکس‌واگن با نام «خودروی مردم»  ساخت. هرچند همه پولی که خودروی مردم به دست آورد، در ماشین جنگی آلمان هزینه شد.

افول برنامه‌های اقتصادی

 

هیتلر را در ظاهر می‌توان یک سوسیالیست تمام‌عیار دانست. او با راه‌اندازی «جبهه کار»، کنترل تمامی استخدام‌ها در مشاغل بالاتر از ۲۰ نفر را در اختیار گرفت. همچنین حزب نازی، سیاست شدید کنترل قیمت کالاها را نیز اجرا کرد. این حزب در ابتدای کار بسیار موفق بود اما در ادامه مسیر و با بزرگ شدن کیک اقتصاد، ناکارامدی سیاست‌های چپ و ظهور تورم شروع شد و با بالا رفتن هزینه‌های جنگ، اقتصاد آلمان در تنگنای بزرگی قرار گرفت. آن میزان چاپ پول انجام شده در اقتصاد آلمان، در حالتی که با جنگ و کاهش شدید رشد اقتصادی همراه شد، راهی جز تورم نداشت. البته به دلیل تغییر رویکرد دولت‌های غربی بعد از شکست معاهده ورسای، وضعیت اقتصادی آمریکا هیچ‌وقت به آن اندازه بحرانی نشد. از این رو، تورم آلمان بعد از جنگ جهانی دوم قابل‌مقایسه با ابر تورم سال‌های ۱۹۲۳ نیست.

اقتصاد‌های سوسیالیستی در چه زمانی موفق هستند؟

فون میزس در کتاب سیاست اقتصادی خود می‌گوید که نظام سوسیالیستی که هیتلر آن را اداره می‌کرد، در شیوه اداره خود به بخش خصوصی و مالکیت احترام می‌گذاشت و از این جهت با نظام‌های بازاری شباهت داشت. با این حال سیاست‌های دولت‌گرا و سوسیالیستی همچون کاری که هیتلر با اقتصاد آلمان کرد اگرچه در ابتدا می‌توانند بهتر از سیاست‌های بازاری عمل کند و منابع را در وضعیت بهتری تقسیم کنند اما در ادامه و با بزرگ شدن کیک اقتصاد، عملا اداره کشور ناممکن می‌شود و سیاست‌های دولتی چیزی جز فساد به همراه ندارد.

نمونه کامل رشد و حرکت از سمت یک نظام متمرکز به یک نظام بازاری را می‌توان در کشور چین مشاهده کرد. کشوری که در ابتدای راه با پیشرانی دولت توانست رشد اقتصادی مناسبی داشته باشد و در ادامه نیز با توسعه بخش خصوصی روند رو به رشد گذشته خود را با سرعت ادامه داد. در واقع شاید اقتصاد سوسیالیستی بتواند یک شروع موفق داشته باشد، اما بزرگ شدن و پیچیده شدن یک اقتصاد به «احترام به مفهوم بازار» نیاز دارد.

   مدیریت مصرف انرژی  
  گامی جدید به سوی ابداع سلول‌های خورشیدی نامرئی!
  استراتژی دوره گذار از قرن خودروهای فسیلی به قرن خودروهای برقی
استراتژی دوره گذار از قرن خودروهای فسیلی به قرن خودروهای برقی
  سرمایه اجتماعی ، لازمه هدفمندی یارانه ها
  سرمایه اجتماعی، لازمه هدفمندی یارانه ها
  با توسعه کیفی و کمی شبکه ریلی مردم را نجات دهید
  وزیر نفت: یارانه گاز مشترکان پرمصرف‌ به زودی حذف می‌شود
  چاه‌های عمیق برق را هم می‌خورند!
  راه‌کارهای ساده صرفه‌جویی در مصرف برق/ از هدررفت انرژی از درب یخچال تا کشیدن شارژرها از برق
  هدر رفت 70 درصد از انرژی تولید شده برق در کشور
  مصرف مازاد 45 درصد چاه‌های مجاز کشاورزی در کشور
تعداد بازدید: 153 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   مرور خبرهاو تحلیل ها  
  قطار سریع‌ السیر با سرعتی بیش‌تر از یک هواپیمای جت
  فیلم برخورد شدید با کامیون
  مرگ اسرارآمیز دو خواهر اهل عربستان در سیدنی/تصویر
  ویدیو / اولین تصاویر از سقوط مینی‌بوس کارگران به دره در بوشهر
  نمایش ضرر های دیر عوض کردن روغن موتور
  وقتی روغن موتور را سر وقت تعویض نکنیم چه فاجعه ای رخ می دهد؟
  ویژگی های روغن گیربکس و وظایف آن در خودرو
  متروی تهران ظرفیت جابجایی نیمی از سفرهای درون شهری را دارد
  علت دیر عوض شدن دنده در خودرو اتوماتیک چیست ؟
  راهکار های افزایش بهره ­وری در راه ­آهن
  علائم خرابی گیربکس؛ ۱۱ نشانه وجود اختلال در گیربکس
  چه زمانی باید روغن گیربکس اتوماتیک را تعویض کنیم؟
  بهترین زمان تعویض روغن گیربکس خودرو چه زمانی است؟
  چگونه راه آهن از شکل دادن اقتصاد دنیا کمک می کند
  زیباترین راه آهنهای جهان؛ ۲۰ مسیر ریلی معروف
  حمل و نقل ریلی؛ نیازمند تمرکز بر بهره وری پیش از تامین لکوموتیو
  چرا دوخطه کردن راه‌آهن زنجان - قزوین متوقف شد؟
  مردی که کابوس رانندگان جاده‌های ایران بود!/ انتشار عکس چهره‌باز برای شناسایی
  مخبر: از اقتصاد دریا محور غفلت کرده‌ایم
  چهار راهکار برای تامین لکوموتیو مورد نیاز
  له شدن پراید زیر چرخ‌های تریلی و جان باختن ۶ عضو یک خانواده
  مقایسه تلفات جاده ای اروپا با ایران
  بررسی اثرات احداث راه آهن سریع السیر بر توسعه منطقه ای با تأکید بر نقش شهرهای میانی مطالعه مسیر راه آهن تهران-مشهد
  مرگ ۶ تن در تصادف پراید و تریلی در جاده اصفهان - نائین
  نماینده مجلس: فاجعه اصلی در روستای مزداران فیروزکوه اتفاق افتاده؛ ۹۰ درصد روستا زیر گل و لای فرو رفته / با توجه به تعداد زیاد خودروهای مربوط به گردشگران و افراد غیربومی، آمار دقیقی از مفقودین نداریم
  هلال‌احمر: سیلاب ادامه دارد؛ مردم هوشیار باشند / ۳۸۵ منطقه کشور درگیر سیل است / بیشترین آسیب سیلاب، در استان تهران بوده
  شمار فوتی‌ سیل‌های اخیر به ۵۹ تن رسید / ۳۰ نفر همچنان مفقود هستند
  راه آهن چگونه شهر مدرن را به وجود آورد؟
  تصادف هولناک کامیون با پژو در سمنان / 3 نفر در دم جان باختند
  پشت پرده سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیاردی چین در شبکه ریلی(2)
  افزایش طول شبکه راه آهن چین برای توسعه صادرات
  حادثه مرگبار رخ به رخ کامیون و سواری در دامغان سه فوتی داشت
  میزان تصادفات جاده‌ای در ایران، 20 برابر استانداردهای جهانی
  هیتلر چگونه اقتصاد آلمان را دگرگون کرد؟
  رشد اقتصادی در گرو توسعه راه‌آهن
  رقابت نفسگیر دنیا بر سر توسعه راه‌آهن
  تعداد مرگ و میر جاده ای در سوئد
  تصادف خونبار کامیون و پژو در محور جندق/ ۳ نفر در دم جان باختند
  مسدود شدن مسیر آبراهه و تخریب کانال، دلیل اصلی ورود سیلاب امامزاده داود
  آخرین وضعیت امدادونجات سیل در ۱۷ استان / مرگ ۱۴ تن و جستجو برای یافتن ۱۱ مفقودی / انسداد ۱۶ محور شریانی و غیر شریانی کشور در پی سیل / وضعیت وخیم در روستای مرزداران در شرق تهران / آماده‌باش ۳ روزه مدیریت بحران در تهران
  پشت پرده سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیاردی چین در شبکه ریلی(1)
  اتصال چهارگوشه ترکیه با توسعه شبکه ریلی
  آخرین جزئیات پروژه راه‌آهن کرمانشاه-خسروی
  پهپاد خورشیدی رکورد پرواز بی توقف را شکست
  چگونه قانون «منع مداخله» به مبارزه با فساد اقتصادی کمک می کند؟
ادامه مرور خبرهاو تحلیل ها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار