پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
سه شنبه، 15 آذر 1401 - 11:51   
 
 
   آخرین اخبار  
  ارزیابی پروژه راه آهن تندرو تهران- قم - اصفهان
  ضرورت اتصال ترانزیتی ایران به عراق - سوریه و مدیترانه/خیلی زود دیر می شود
  نتیجه عملکرد یکساله راه آهن با وجود پشتیبانی دولت؛ کاهش حمل بار ریلی
  بهترین راه سرمایه‌گذاری در پروژه‌ های حمل‌ و نقل ریلی چیست؟
  تداوم رابطه مخدوش راه‌ آهن با بخش خصوصی حمل‌ و نقل ریلی
  عدم اجرای قانون برنامه ششم توسعه چگونه کمر راه آهن را شکست؟
  ارزیابی پروژه راه آهن تندرو تهران- قم - اصفهان
  عدم اجرای قانون برنامه ششم توسعه چگونه کمر راه آهن را شکست؟
  لزوم افزایش ۲۵ برابری بودجه برای ساخت ۱۰۰۰ کیلومتر راه آهن
  تداوم رابطه مخدوش راه‌ آهن با بخش خصوصی حمل‌ و نقل ریلی
  وجود ۱۵۰ میلیون تن بار ریل پسند در حوزه حمل داخلی/ امکان جذب این بارها در بخش ریلی
  تداوم رابطه مخدوش راه‌ آهن با بخش خصوصی حمل‌ و نقل ریلی
  سرعت قطارهای باری داخلی؛ نزدیک به سرعت انسان پیاده
  ۱۰ مورد از سریع ترین قطارهای جهان؛ از Maglev چین تا Talgo عربستان سعودی
  تکمیل کریدور شمال - جنوب ایران بعد ۲۰ سال
  ساخت خط‌آهن رشت - آستارا ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار می‌ خواهد
  بدهی حمل و نقل ریلی، به دلیل تصدی گری راه آهن است
  تولید انبوه ناوگان حمل و نقل ریلی ملی در یک بازه زمانی ۲ تا ۶ ساله
  سرمایه گذاری گسترده کانادا برای کاهش آلاینده ها در صنعت ریلی
  ریل ملی استانداردهای جهانی را دریافت کرده است
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 96970صفحه نخست » ریلی 2سه شنبه، 4 مرداد 1401 - 11:07
آخرین جزئیات پروژه راه‌آهن کرمانشاه-خسروی
  
ترابر نیوز:

راه آهن کرمانشاه-خسروی یکی از پروژه های نیمه تمام بزرگ استان کرمانشاه طی سالیان گذشته است که به دلیل کمبود اعتبارات رها شده و نیازمند توجه دولت سیزدهم برای تکمیل آن است.

تین نیوز

راه آهن کرمانشاه-خسروی یکی از پروژه های نیمه تمام بزرگ استان کرمانشاه طی سالیان گذشته است که به دلیل کمبود اعتبارات رها شده و نیازمند توجه دولت سیزدهم برای تکمیل آن است.

به گزارش تین نیوز، سال ۱۳۹۷ خط ریلی کرمانشاه با عنوان بزرگترین راه‌آهن غرب کشور با طول ۶۰۵ کیلومتر با اتصال شهر کرمانشاه به خط ریلی ملایر-اراک شروع به کار کرده و از پروژه‌هایی است که به پایان نرسیده به صورتی که خط نیمه تمام راه‌آهن پس از گذر از اسلام آبادغرب، گیلانغرب و قصر شیرین در نهایت می‌بایست به مرز خسروی در مرز ایران به عراق برسد و در ادامه این خط ریلی در کشور عراق پس از عبور از خانقین به بغداد و موصل ختم شده و پس از آن در دیرالزور، رقه و حلب در کشور سوریه ادامه پیدا می‌کند.

 
 

با راه اندازی این خط ریلی نقل و انتقال مسافران و زائران عتبات عالیات و از سوی دیگر حرم امام رضا (ع) به راحتی انجام گرفته و همگی به راه اندازی خط ریلی کرمانشاه به خسروی وابسته است که این راه‌آهن موجب اتصال مسیر شرق به غرب کشور و سپس به کشور عراق است که با راه اندازی این مسیر ریلی مبادلات تجاری کشور ایران و عراق، سوریه و کشورهای مدیترانه به راحتی انجام خواهد گرفت.

در روزهای پایانی دولت اول اصلاحات پروژه راه آهن غرب کشور آغاز به کار کرد و تا سال ۱۳۸۴ پیشرفت چندانی مشاهده نشد و سپس اجرای برنامه‌های پروژه به دولت‌های نهم و دهم واگذار شد تا با اجرای برنامه‌های خود بزرگترین پروژه عمرانی غرب کشور را پیش برده و تحول اقتصادی کشور را رقم زنند اما در دولت‌های نهم و دهم وعده‌های راه آهن غرب کشور بر زمین ماند و در سال ۹۲ مجدد امیدها به سمت دولت تدبیر و امید انتقال یافت.

بی توجهی مسئولین به پروژه در سال‌های ۹۴ تا ۹۷ تذکر نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را به دنبال داشت و قول‌های مسئولین در دولت یازدهم و دوازدهم یکی پس از دیگری از یاد می‌رفت و تنها پروژه راه آهن غرب کشور ماندگار مانده بود که کمبود اعتبارات مشکلات راه آهن غرب کشور را به تأخیر انداخته بود.

پروژه راه‌آهن غرب کشور پس از افتتاح خط راه آهن ملایر به کرمانشاه به ۲ فاز کرمانشاه- اسلام آبادغرب و اسلام آبادغرب- خسروی به تقسیم شده و تاکنون هیچکدام از این ۲ فاز به مرحله بهره برداری نرسیده است.

علاوه بر تجار و بازرگانان که با این خط ریلی به بازارهای خارجی دسترسی آسان‌تری پیدا می‌کنند، زوار عتبات عالیات و اماکن مقدسه سوریه نیز از آن بهره خواهند برد و مسیر بلندمدت در نظر گرفته شده برای راه‌آهن کرمانشاه یکی از خطوط اصلی جاده تجاری ابریشم است که در صورت تحقق می‌تواند احیاگر این مسیر مهم باشد.

تکمیل پروژه راه آهن کرمانشاه به خسروی در پی تأمین اعتبارات

مسعود فرامرزیان مجری طرح پروژه راه آهن کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پروژه راه‌آهن غرب کشور از پروژه‌های بین‌المللی بوده که وصل کردن شرق به غرب یکی از مهم‌ترین اهداف این پروژه است و این پروژه از سال ۱۳۹۸ از سمنگان عراق آغاز و تا سال ۱۳۹۰، ۹۰ کیلومتر تا ملایر را به بهره‌برداری رسانده است.

وی افزود: پروژه محور کرمانشاه به خسروی با طول ۲۶۳ کیلومتر در پنج قطعه تقسیم بندی شده و قطعات یک تا سه یعنی تا کیلومتر ۱۴۰ فعال بوده و ۸۲ درصد زیرسازی این محور یعنی کرمانشاه- اسلام‌آباد پیش‌رفته است که طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده و در صورت تزریق منابع خط کرمانشاه به اسلام‌آبادغرب تا سال ۱۴۰۳ و در ادامه خط اسلام‌آبادغرب-خسروی تا سال ۱۴۰۵ به پایان برسد و قابل ذکر است شرط پایان رسیدن خط اسلام‌آبادغرب به خسروی پیش بردن همزمان کار با خط کرمانشاه- اسلام آبادغرب است.

مدیر پروژه راه‌آهن کرمانشاه تصریح کرد: در سال‌های گذشته ۵۰ تا ۶۰ میلیارد هزینه برای هر کیلومتر راه‌آهن صرف شد به صورتیکه ۸۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۶ هزینه مسیر اسلام آبادغرب بوده ولی با گذشت چندین سال در حال حاضر برای بهره برداری این مسیر ریلی یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان هزینه احتیاج است.

وی گفت: اتصال راه‌آهن جمهوری اسلامی به دریای مدیترانه از اهداف بلند مدت و یک ارتباط ریلی مهم بین ایران و عراق بوده که مسیر راه‌آهن کرمانشاه_خسروی حلقه‌ای از ترانزیت شرق به غرب است و باعث تسهیل در راه‌های ارتباطی کربلا، نجف، سوریه و دیگر امکان زیارتی می‌شود.

فرامرزیان بیان کرد: راه‌آهن کرمانشاه زیر مجموعه راه‌آهن اراک بوده و پیگیری‌های انجام شده باید از طریق این راه‌آهن صورت گیرد و مسیر اصلی اراک-ملایر، ملایر-کرمانشاه و کرمانشاه-خسروی است.

 

تخصیص اعتبار ویژه به پروژه راه آهن کرمانشاه به خسروی

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در سفر خود طی سال گذشته به استان کرمانشاه در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص اختصاص اعتبارات برای تکمیل پروژه راه آهن کرمانشاه به خسروی، اظهار کرد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم توجهات قابل توجهی به پروژه راه‌آهن کرمانشاه به خسروی خواهد شد و برای تسریع در کار این پروژه برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده است.

وی افزود: بودجه‌ای که در سال‌های گذشته به این پروژه اختصاص داده شده پیشبرد نیمی از کار بوده ولی برای پیشرفت با سرعت بالاتر در بودجه سال جدید اعتبارات خوبی برای این پروژه در نظر گرفته شده است.

با سفر رئیس جمهور در تیرماه سال ۱۴۰۱ به کرمانشاه صحبت‌هایی در رابطه با پروژه راه آهن کرمانشاه به خسروی در جلسات مختلف به این نکته اشاره شد و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست‌هایی از رئیس جمهور و هیئت دولت داشته تا بار دیگر پیشرفت در این پروژه مشاهده شود.

تکمیل پروژه راه آهن کرمانشاه از مصوبات دولت سیزدهم

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در بدو ورود به استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران به مشکلات این استان اشاره و اظهار کرد: برای حل مشکلات مردم کرمانشاه اعتبارات ویژه‌ای در قالب مصوبات سفر استانی در نظر گرفته‌ایم.

وی در جلسه شورای اداری به پروژه راه آهن کرمانشاه اشاره کرد و افزود: تکمیل پروژه راه آهن کرمانشاه یکی از مصوبات سفر هیئت دولت به کرمانشاه است و این مسیر برای انتقال مسافرین و زائرین عتبات عالیات و برای حمل بار در حوزه صادرات نقش بسزایی دارد و باید راه‌اندازی شود.

رئیس جمهور بار دیگر در سفر یک روزه خود به کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه تصریح کرد: تکمیل راه‌آهن کرمانشاه و اتصال به مرز خسروی از مواردی است که پیگیری آن لازم و ضروری است اما ممکن است این پروژه بزرگ طی سال‌های آینده نیز تکمیل نشود.

راه آهن کرمانشاه ظرفیتی برای مبادله با کردستان عراق و مطالبه مردمی است

آرش زره تن لهونی نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، گفت: راه‌آهن کرمانشاه به خسروی ظرفیت مرزها و وجود چندین مرز مبادلاتی با کشور عراق، ظرفیت مبادله با اقلیم کردستان عراق از دیگر مطالبات استان کرمانشاه است.

حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در رابطه با مطالبات مردمی در پی سفر رئیس جمهور به کرمانشاه بیان کرد: مردم کرمانشاه در سفر استانی رئیس جمهور مطالبات مهمی از دولت سیزدهم دارند، از این مطالبات می‌توان به اتصال راه‌آهن کرمانشاه به خسروی برای فعال شدن ترانزیت، ساماندهی آزادراه کربلا است.

چشم انتظاری برای تحقق وعده‌های دولت سیزدهم

سفر رئیس جمهور به استان کرمانشاه می‌تواند مشکلاتی از استان کرمانشاه را حل کرده و با توجه ویژه به راه‌آهن و مطالبات مردم مشکلاتی از جمله اشتغال، بیکاری و اقتصاد مناطق غرب کشور را به حداقل رساند.

با توجه به تأکیدات فراوانی که از سوی مردم و نمایندگان استان کرمانشاه در خصوص ضرورت راه اندازی راه آهن انجام شد و طبق گفته‌های رئیس جمهور در جلسات و نشست‌های خود در استان کرمانشاه حالا باید چشم دوخت به وعده‌ها، مصوبات و اعتبارات جدیدی که دولت سیزدهم خود را به آنها متعهد دانسته و باید دید که آیا این پروژه نیمه تمام با قدمتی چندساله به دست دولت انقلابی به پایان می‌رسد و افتتاح این پروژه را که تحولی نوین برای کشور و استان‌های غربی تلقی می‌شود را به نام خود ثبت می‌کند یا خیر.

تعداد بازدید: 360 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   مرور خبرهاو تحلیل ها  
  نارضایتی رانندگان کامیون از اجرا نشدن بخشنامه 1399/04/14 سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای
  ارزیابی پروژه راه آهن تندرو تهران- قم - اصفهان
  ضرورت اتصال ترانزیتی ایران به عراق - سوریه و مدیترانه/خیلی زود دیر می شود
  نتیجه عملکرد یکساله راه آهن با وجود پشتیبانی دولت؛ کاهش حمل بار ریلی
  بهترین راه سرمایه‌گذاری در پروژه‌ های حمل‌ و نقل ریلی چیست؟
  مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس: نگرانی جدی درباره ناترازی گاز در سال‌های آینده وجود دارد / چالش‌های تولید گاز از پارس جنوبی تأمین قطعات و تجهیزات یدکی مورد نیاز است
  بخشی از مشکل آلودگی هوا به سوخت و بخشی نیز به خودروها ربط دارد / استراتژی ما تولید سوخت باکیفیت نیست/ فرآوری بنزین سوپر نیاز به مواد افزودنی دارد که موجود نیست / هوش سبز در صنایع ما هیچ معنایی ندارد / به تعهدات‌مان در معاهده پاریس عمل نکردیم
  خورشید یک راکتور هسته ای طبیعی بسیار عظیم است
  تولید برق از انرژی خورشیدی و بادی ارزانتر از برق هسته ای است
  کدام کشور پاک ترین فرودگاه های دنیا را دارد؟
  انتخاب وزیری مناسب برای وزارت راه و شهرسازی؛ فرصتی دوباره برای رئیسی
  تداوم رابطه مخدوش راه‌ آهن با بخش خصوصی حمل‌ و نقل ریلی
  عدم اجرای قانون برنامه ششم توسعه چگونه کمر راه آهن را شکست؟
  وزارت راه و شهرسازی؛ نیازمند انتخاب فرد اصلح از بدنه وزارتخانه
  آغاز عملیات احداث نیروگاه اتمی «کارون» در دارخوین
  ضرورت مکان یابی مناسب تر ایستگاه های مسافری در محورهای جدید
  تقی خان پسیان اولین خلبان و قلعه مرغی اولین فرودگاه ایران بود
  فیلم| قایق هوایی مجهز به استخر و هلیکوپتر که دریانوردی و پرواز می‌کند
  ارزیابی پروژه راه آهن تندرو تهران- قم - اصفهان
  ابر شهر فرودگاهی در دل کویر، از دست رفتن فرصت های ایران
  از فرصت‌های اقتصادی دریانوردی باید استفاده کرد
  سهم ایران از دریای خزر همچنان در‌ هاله‌ای از ابهام
  نقش سرمایه خارجی در سرمایه گذاریهای ترکیه
  نقش سرمایه گذاری خارجی در توسعه اقتصادی
  یک سوم سرمایه‌گذاری‌ها در ترکیه متعلق به کشورهای هلند، آمریکا و انگلستان است
  سهم واقعی ایران از خزر چقدر است؟
  ۲۸ آذر؛ نشست شورای امنیت درباره «قطعنامه ۲۲۳۱ و برجام»
  تامین ناوگان هوایی کشور بر اساس معیار عمر اقتصادی هواپیماهای کارکرده
  بیش از ۲۰۰ پروژه فرودگاهی در سطح کشور فعال است
  عدم اجرای قانون برنامه ششم توسعه چگونه کمر راه آهن را شکست؟
  لزوم افزایش ۲۵ برابری بودجه برای ساخت ۱۰۰۰ کیلومتر راه آهن
  تداوم رابطه مخدوش راه‌ آهن با بخش خصوصی حمل‌ و نقل ریلی
  وجود ۱۵۰ میلیون تن بار ریل پسند در حوزه حمل داخلی/ امکان جذب این بارها در بخش ریلی
  خیلی فرق می‌ کند چه کسی وزیر راه و شهرسازی باشد
  عکس | کشتی های کروزی که بار جام جهانی ۲۰۲۲ را به دوش می کشند!
  تداوم رابطه مخدوش راه‌ آهن با بخش خصوصی حمل‌ و نقل ریلی
  دلایل عدم توسعه ایرتاکسی / از چالش تامین سوخت تا تردد هوایی
  سرعت قطارهای باری داخلی؛ نزدیک به سرعت انسان پیاده
  چندی قبل وزیر صنعت پیشنهاد کرد که خودروسازها را به نیروهای مسلح واگذار کنیم؛ پاسخ دادیم که حتی با یک ریال نیز قبول نمی‌کنیم
  آلودگی هوا در سال 2020 باعث مرگ 238 هزار اروپایی شده است
  مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا بالاتر از ایدز و مالاریا
  ۱۰ مورد از سریع ترین قطارهای جهان؛ از Maglev چین تا Talgo عربستان سعودی
  امکان برقراری خط صادرات دریایی از بندرلنگه به بندر حمد قطر
  واکنش ها به تغییر چهار مدیرعامل مترو در یک سال
  تکمیل کریدور شمال - جنوب ایران بعد ۲۰ سال
ادامه مرور خبرهاو تحلیل ها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار