پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
سه شنبه، 25 مرداد 1401 - 09:40   
 
 
   آخرین اخبار  
  راهکار های افزایش بهره ­وری در راه ­آهن
  چگونه راه آهن از شکل دادن اقتصاد دنیا کمک می کند
  زیباترین راه آهنهای جهان؛ ۲۰ مسیر ریلی معروف
  حمل و نقل ریلی؛ نیازمند تمرکز بر بهره وری پیش از تامین لکوموتیو
  چرا دوخطه کردن راه‌آهن زنجان - قزوین متوقف شد؟
  چهار راهکار برای تامین لکوموتیو مورد نیاز
  بررسی اثرات احداث راه آهن سریع السیر بر توسعه منطقه ای با تأکید بر نقش شهرهای میانی مطالعه مسیر راه آهن تهران-مشهد
  راه آهن چگونه شهر مدرن را به وجود آورد؟
درمسیرکاهش وابستگی چین به نفت
  پشت پرده سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیاردی چین در شبکه ریلی(2)

  افزایش طول شبکه راه آهن چین برای توسعه صادرات
او سرمایه‌ها را به سمت توسعه راه‌آهن، بزرگراه‌ها و آبراه‌ها هدایت کرد
  هیتلر چگونه اقتصاد آلمان را دگرگون کرد؟

  رشد اقتصادی در گرو توسعه راه‌آهن
  رقابت نفسگیر دنیا بر سر توسعه راه‌آهن
دنیا به سرعت در مسیر کاهش مصرف نفت حرکت می کند
  پشت پرده سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیاردی چین در شبکه ریلی(1)

  اتصال چهارگوشه ترکیه با توسعه شبکه ریلی
  آخرین جزئیات پروژه راه‌آهن کرمانشاه-خسروی
  چگونه قانون «منع مداخله» به مبارزه با فساد اقتصادی کمک می کند؟
  ناگفته هایی از چگونگی تصویب پروژه قطار سریع السیر تهران- اصفهان
  تمرکز آینده صنعت ریلی در ۵ کشور دنیا
  پرتراکم ترین شبکه های راه آهن اروپا کدامند؟
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 96560صفحه نخست » ریلی 2شنبه، 4 تیر 1401 - 09:52
جاده ابریشم چشم به راه تکمیل راه آهن رشت-انزلی
  
ترابر نیوز:

نخستین قطار باری بین المللی «عبور از دریای خزر » از یین "چوان" در منطقه خودمختار "هوی نینگ شیا" واقع در شمال غرب چین ۳۰ خردادماه امسال( پنج روز پیش) به سمت بندرانزلی در استان گیلان و شمال ایران حرکت کرد

تین نیوز

طی روزهای گذشته انتشار خبر حرکت نخستین قطار باری بین المللی «عبور از دریای خزر» از یین چوان در شمال غرب چین به سمت بندر انزلی گیلان، خبر از گامی بزرگ در نقش آفرینی ایران برای تجارت آسیا و اروپا داشت که تکمیل باقی مانده پروژه راه‌آهن رشت-انزلی می‌تواند تکمیل کننده این نقش آفرینی باشد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا ، نخستین قطار باری بین المللی «عبور از دریای خزر » از یین "چوان" در منطقه خودمختار "هوی نینگ شیا" واقع در شمال غرب چین ۳۰ خردادماه امسال( پنج روز پیش) به سمت بندرانزلی در استان گیلان و شمال ایران حرکت کرد و خبرگزاری های چین آن را نخستین مسیر باربری دریای خزر از نینگ‌شیا به کشورهای غرب آسیا عنوان کرده اند.

 

بسیاری از کارشناسان حرکت این قطار را گامی بزرگ در احیای جاده ابریشم و همچنین رویدادی مهم در بازآفرینی جاده چند هزار ساله ابریشم دانسته و معتقد هستند این مسیر عملاً با کاهش هزینه و صرف زمان کمتر، تجارت آسیا و اروپا را وارد مرحله ای تازه خواهد کرد.

قطاری که با ۵۱ کانتینر و محموله ای به وزن هزار و ۴۰۰ تن به ارزش سه میلیون و ۶۰ هزار دلار حدود ۲۰ روز دیگر با گذشتن از گذرگاه هورگوس در منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ، و سپس قزاقستان، عازم دریای خزر و بندرانزلی در گیلان ایران خواهد بود.

جاده ابریشم چشم به راه تکمیل راه آهن رشت-انزلی

کارشناسان چینی زمان انتقال کالا از این مسیر جدید در مقایسه با مسیر سابق قطار بین المللی میان یین چوان و ایران را ۲۰ روز کمتر اعلام کرده اند اما ایستگاه آخر این قطار با پیش بینی صرفه جویی هر کانتینر ۸۹۷ دلار یا ۶ هزار یوان چین، نمی تواند بنادر کاسپین و انزلی باشد چرا که مسیر ۳۵ کیلومتری خط آهن رشت به بندرکاسپین هنوز به اتمام نرسیده است.

همچنین به گفته کارشناسان، راه اندازی قطار باربری بین المللی عبور از دریای خزر از نینگ شیا به ایران، یک کانال حمل‌ و نقل بین‌المللی ریلی و دریایی کم‌هزینه بین‌المللی برای نینگ‌شیا و استان‌های اطراف آن به ایران و خاورمیانه ایجاد کرده است که به خروج محصولات داخلی نینگ‌شیا کمک می‌کند و می‌تواند به ارتقای صادرات و واردات محصولات منجر شود.

 

جاده ابریشم چشم به راه تکمیل راه آهن رشت-انزلی

راه‌آهن رشت-پازل نهایی جاده ابریشم

قطار چین در حالی واپسین روزهای حرکت خود به سمت بندر ازنزلی را سپری می کند که راه آهن رشت-انزلی-کاسپین به عنوان آخرین پازل خط راه اهن تجاری شرق به غرب هنوز اماده نشده است. قطعه ای که طی سالهای اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی، بی توجهی دولت قبلی به اهمیت تجارت شرق و همچنین تزریق قطره چگانی اعتبارات برای پروژه ای با این حجم از اهمیت حرکتی لاکپشتی را سپری کرد.

بزرگترین بنادر استان گیلان یعنی انزلی و کاسپین از سال ۹۸ تا به امروز که روند اتصال پروژه راآهن رشت-کاسپین آغاز شد، بیقرار شنیدن سوت قطار هستند پروژه ای که اکنون با گذشت سه سال ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد پروژه ای که برای تجارت و اقتصاد منطقه حیاتی به شمار می رود و ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه داشت .

اهمیت تجارت با اوراسیا برای کشور و دولت در جهت ارتباط تجاری منطقه و کاهش وابستگی به غرب و شرق واکنش رییس جمهوری را نیز در پی داشت و در پانزدهمین سفر استانی آیت الله دکتر سید ابراهیم رییسی و هیات دولت سیزدهم خواستار اتمام این پروژه زیربنایی شد و اعتباری برای آن اختصاص داد.

 

طبق گفته کارشناسان تاکنون بیش از یکصد قطار باری از کشور چین و سایر کشورها کالاهای خود را بصورت حمل و نقل ترکیبی از بنادر انزلی و کاسپین به سایر کشورهای دنیا ترانزیت کرده‌اند اما این حرمل و نقل دوگانه بوده و پس از توقف در ایستگاه رشت باقی مسیر تا بندر را به صورت خودرویی حمل شده است. در صورتی که با حمل یکسره و تخلیه بار در بندر قطعاً صرفه جویی بیشتری در هزینه و زمان صورت خواهد گرفت . راهی که پیشینیان نیز از آن با نام «راه ابریشم» یاد می کردند و عبور کالا از ایران را مقرون به صرفه می دانستند.

افزایش ترانزیت و تجارت با احیای راه ابریشم

جاده ابریشم یک شبکه از راه‌های بهم ‌پیوسته‌ با هدف بازرگانی در آسیا بود که خاور و باختر و جنوب آسیا را به هم و به شمال آفریقا و خاور اروپا پیوند می‌داد. این جاده از  مهم‌ترین جاده های دنیا تا قرن پانزدهم بود . مسیری که به‌مدت هزار و ۷۰۰ سال، بزرگ‌ترین شبکهٔ بازرگانی دنیا بود و یکی از مهم‌ترین قسمت نوار شمالی ایران که جادهٔ ابریشم از آن می‌گذشت از نوار ساحلی ایران به سمت گیلان می‌رفت و از آن سمت از ایران خارج می‌شد.

مسئول امور بین‌الملل راه آهن جمهوری اسلامی نیز در نخستین جلسه اتاق بازرگانی که بصورت ویدئو کنفرانسی اردیبهشت ماه برگزار شد عنوان کرد راه آهن ایران به دنبال افزایش حمل بار ریلی در طرح احیای راه ابریشم است.

اولین همکاری ریلی ایران و چین در قالب کمربند - جاده ( در سال ۲۰۱۶ و طی مسیر ۱۱ هزار کیلومتر در مدت زمان ۱۴ روز از مرز اینچه برون) بوده است راه آهن ایران تفاهم نامه چهار و پنج جانبه ای با کشورهای چین ، قزاقستان و ازبکستان منعقد کرده که انواع قطار کانتینری از مبادی چین به ایران وارد شوند.

اما راه آهن جمهوری اسلامی برای بهره مندی از مزایای ابتکار کمربند - جاده BRI به جذب سرمایه گذاری خارجی ، تامین ناوگان ، توسعه زیر بنایی خطوط ، احداث راه آهن سریع السیر، برقی کردن خطوط و ارتقا فنی خطوط ریلی نیاز دارد این درحالیست که شبکه ریل سراسری هنوز به بنادر گیلان نرسیده است.

افزایش درآمدهای ارزی ماحصل اتصال بنادر گیلان به شبکه ریل سراسری

مهمترین دستاورد اتصال بنادر گیلان به شبکه ریل سراسری را می توان امکان افزایش درآمدهای ارزی ناشی از تسهیل، توسعه و سرعت بخشی به فرایند ترانزیت کالاها به کشورهای همسایه عنوان کرد .

کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند ویژگی ممتازی که اتصال خط آهن به بنادر انزلی می دهد وجود اسکله و امکانات تخلیه و بارگیری در بندر کاسپن است که در محدوده ایرانی دریای خزر و در بین بنادر شمال کشور ظرفیتی است که در سایر بنادر کشور نمی توان یافت .

جاده ابریشم چشم به راه تکمیل راه آهن رشت-انزلی

امکانات تخلیه و بارگیری، دسترسی به منابع پشتیبانی از قبیل فرودگاه رشت ازجمله مزیتهای بنادر انزلی و کاسپین است اما آنچه این موقعیت ویژه را ممتازتر می کند، اتصال منطقه آزاد انزلی به راه آهن سراسری است.

 

ریل امکانات بالقوه ای را در اختیار ما قرار می دهد که به راحتی انزلی را به جنوب کشور وصل خواهد کرد، لذا با تکمیل امکانات این منطقه در شرایطی که هنوز تحریم ها وجود دارد می توان از این ظرفیت استفاده کرد. با اتصال ریل به انزلی مجموع امکانات ۲ بندر شهر انزلی و منطقه آزاد، این منطقه را به لحاظ امکانات تخلیه و بارگیری در کل دریای خزر منحصر به فرد خواهد کرد.

اتصال بندرکاسپین منطقه آزاد انزلی به خط ریل سراسری ، گیلان را به استان های جنوبی کشور وصل می کند و با فعال کردن کریدور شمال – جنوب امکان ترانزیت کالا در بین کشورهای اوراسیا فراهم می شود که نتیجه آن رونق اقتصادی گیلان و کشور می باشد ، پروژه ای که همچنان به دلایل مختلف ناتمام مانده است .

   مدیریت مصرف انرژی  
  گامی جدید به سوی ابداع سلول‌های خورشیدی نامرئی!
  استراتژی دوره گذار از قرن خودروهای فسیلی به قرن خودروهای برقی
استراتژی دوره گذار از قرن خودروهای فسیلی به قرن خودروهای برقی
  سرمایه اجتماعی ، لازمه هدفمندی یارانه ها
  سرمایه اجتماعی، لازمه هدفمندی یارانه ها
  با توسعه کیفی و کمی شبکه ریلی مردم را نجات دهید
  وزیر نفت: یارانه گاز مشترکان پرمصرف‌ به زودی حذف می‌شود
  چاه‌های عمیق برق را هم می‌خورند!
  راه‌کارهای ساده صرفه‌جویی در مصرف برق/ از هدررفت انرژی از درب یخچال تا کشیدن شارژرها از برق
  هدر رفت 70 درصد از انرژی تولید شده برق در کشور
  مصرف مازاد 45 درصد چاه‌های مجاز کشاورزی در کشور
تعداد بازدید: 93 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   مرور خبرهاو تحلیل ها  
  قطار سریع‌ السیر با سرعتی بیش‌تر از یک هواپیمای جت
  فیلم برخورد شدید با کامیون
  مرگ اسرارآمیز دو خواهر اهل عربستان در سیدنی/تصویر
  ویدیو / اولین تصاویر از سقوط مینی‌بوس کارگران به دره در بوشهر
  نمایش ضرر های دیر عوض کردن روغن موتور
  وقتی روغن موتور را سر وقت تعویض نکنیم چه فاجعه ای رخ می دهد؟
  ویژگی های روغن گیربکس و وظایف آن در خودرو
  متروی تهران ظرفیت جابجایی نیمی از سفرهای درون شهری را دارد
  علت دیر عوض شدن دنده در خودرو اتوماتیک چیست ؟
  راهکار های افزایش بهره ­وری در راه ­آهن
  علائم خرابی گیربکس؛ ۱۱ نشانه وجود اختلال در گیربکس
  چه زمانی باید روغن گیربکس اتوماتیک را تعویض کنیم؟
  بهترین زمان تعویض روغن گیربکس خودرو چه زمانی است؟
  چگونه راه آهن از شکل دادن اقتصاد دنیا کمک می کند
  زیباترین راه آهنهای جهان؛ ۲۰ مسیر ریلی معروف
  حمل و نقل ریلی؛ نیازمند تمرکز بر بهره وری پیش از تامین لکوموتیو
  چرا دوخطه کردن راه‌آهن زنجان - قزوین متوقف شد؟
  مردی که کابوس رانندگان جاده‌های ایران بود!/ انتشار عکس چهره‌باز برای شناسایی
  مخبر: از اقتصاد دریا محور غفلت کرده‌ایم
  چهار راهکار برای تامین لکوموتیو مورد نیاز
  له شدن پراید زیر چرخ‌های تریلی و جان باختن ۶ عضو یک خانواده
  مقایسه تلفات جاده ای اروپا با ایران
  بررسی اثرات احداث راه آهن سریع السیر بر توسعه منطقه ای با تأکید بر نقش شهرهای میانی مطالعه مسیر راه آهن تهران-مشهد
  مرگ ۶ تن در تصادف پراید و تریلی در جاده اصفهان - نائین
  نماینده مجلس: فاجعه اصلی در روستای مزداران فیروزکوه اتفاق افتاده؛ ۹۰ درصد روستا زیر گل و لای فرو رفته / با توجه به تعداد زیاد خودروهای مربوط به گردشگران و افراد غیربومی، آمار دقیقی از مفقودین نداریم
  هلال‌احمر: سیلاب ادامه دارد؛ مردم هوشیار باشند / ۳۸۵ منطقه کشور درگیر سیل است / بیشترین آسیب سیلاب، در استان تهران بوده
  شمار فوتی‌ سیل‌های اخیر به ۵۹ تن رسید / ۳۰ نفر همچنان مفقود هستند
  راه آهن چگونه شهر مدرن را به وجود آورد؟
  تصادف هولناک کامیون با پژو در سمنان / 3 نفر در دم جان باختند
  پشت پرده سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیاردی چین در شبکه ریلی(2)
  افزایش طول شبکه راه آهن چین برای توسعه صادرات
  حادثه مرگبار رخ به رخ کامیون و سواری در دامغان سه فوتی داشت
  میزان تصادفات جاده‌ای در ایران، 20 برابر استانداردهای جهانی
  هیتلر چگونه اقتصاد آلمان را دگرگون کرد؟
  رشد اقتصادی در گرو توسعه راه‌آهن
  رقابت نفسگیر دنیا بر سر توسعه راه‌آهن
  تعداد مرگ و میر جاده ای در سوئد
  تصادف خونبار کامیون و پژو در محور جندق/ ۳ نفر در دم جان باختند
  مسدود شدن مسیر آبراهه و تخریب کانال، دلیل اصلی ورود سیلاب امامزاده داود
  آخرین وضعیت امدادونجات سیل در ۱۷ استان / مرگ ۱۴ تن و جستجو برای یافتن ۱۱ مفقودی / انسداد ۱۶ محور شریانی و غیر شریانی کشور در پی سیل / وضعیت وخیم در روستای مرزداران در شرق تهران / آماده‌باش ۳ روزه مدیریت بحران در تهران
  پشت پرده سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیاردی چین در شبکه ریلی(1)
  اتصال چهارگوشه ترکیه با توسعه شبکه ریلی
  آخرین جزئیات پروژه راه‌آهن کرمانشاه-خسروی
  پهپاد خورشیدی رکورد پرواز بی توقف را شکست
  چگونه قانون «منع مداخله» به مبارزه با فساد اقتصادی کمک می کند؟
ادامه مرور خبرهاو تحلیل ها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار