پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
سه شنبه، 14 تیر 1401 - 10:19   
 
 
   آخرین اخبار  
  اگر در ماه جاری توافق احیای برجام منعقد نشود، شرایط سیاسی حقوقی در داخل آمریکا برای هر توافقی با ایران بسیار پیچیده خواهد شد/ امریکا و غرب مقدماتی را فراهم آورده‌اند که اگر مذاکرات به نتیجه نرسید، ایران مقصر اصلی شکست شناخته شود
  دیوارکشی پاکستان در مرز با ایران تایید شد
  چرا ترکیه بین مرز خود و ایران دیوار می‌سازد؟
  دین و سرمایه اجتماعی
  نگرشی بر آزادی احزاب سیاسی و محدودیت‫های موجه بر آن از منظر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با نگاهی بر اسناد بین‌المللی حقوق بشر و قوانین اساسی برخی کشورها ‬‬‬‬‬‬
  واژگونی اتوبوس در جاده اراک ـ بروجرد / ۲ تن کشته و ۵۷ نفر مصدوم شدند
  مفهوم سرمایه اجتماعی و ابعاد آن
  رابطه سرمایه اجتماعی و کیفیت زندگی کاری با عملکرد شغلی و اشتیاق کاری
  اعتراف خبرگزاری دولتی روسیه به تنفر ایرانیان از این کشور
  حمله خونین به کافه همجنسگراها در نروژ ‎| متهم ایرانی‌الاصل بوده است؟
  نروژ: امنیت اوکراین به امنیت ما گره خورده است
  دستور تخلیه شهر سیدنی استرالیا صادر شد
  انتظار شرکت های ریلی از راه آهن: رویکرد منطقی در تعیین نرخ دسترسی با حضور بخش خصوصی
  بزرگترین پایانه زیرزمینی قطارهای شهری در کشور کی به بهره برداری می رسد؟
  ۱۰ سازه باستانی حیرت انگیزی که بسیار جلوتر و پیشرفته تر از زمانه خود بودند
  ریشه مشکلات ساختاری در راه آهن؛ مدیریت سیاسی
  بررسی نقش سرمایه اجتماعی بر کاهش فساد اداری در سازمان ها
  واکنش روزنامه دولت به خبر «کاهش رضایت از عملکرد رئیسی به ۲۸ درصد»: دفتر مؤسسه‌ای که نظرسنجی را انجام داده در امریکاست؛ نظرسنجی هم تلفنی بوده؛ همین دو مورد برای زیر سؤال بردن نتایج آن کافی است
  طرح اتصال ریلی شمال به جنوب در چه مرحله‌ای است؟
  احداث مترو اسلامشهر به کجا رسید؟
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 96361صفحه نخست » خبرهای صنعت خودرویکشنبه، 22 خرداد 1401 - 08:24
کنار گذاشتن خودرو‌های بنزینی در اروپا
  
ترابر نیوز:

با توجه به اینکه اتحادیه اروپا در نظر دارد شرکت‌های خودروسازی را به تولید خودرو‌های با انتشار صفر درصد دی اکسید کربن موظف کند به نظر می‌رسد این منطقه خود را برای کنار گذاشتن خودرو‌های بنزینی یا گازوئیلی آماده کرده است.

تین نیوز

با توجه به اینکه اتحادیه اروپا در نظر دارد شرکت‌های خودروسازی را به تولید خودرو‌های با انتشار صفر درصد دی اکسید کربن موظف کند به نظر می‌رسد این منطقه خود را برای کنار گذاشتن خودرو‌های بنزینی یا گازوئیلی آماده کرده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از صدا و سیما، از نظر تصمیم گیران اروپایی دوره خودرو‌هایی با سوخت بنزینی یا گازوئیلی به سر آمده است و اکنون نوبت تولید خودرو‌های برقی است که از باتری‌های قابل شارژ به عنوان منبع انرژی و از موتور الکتریکی به عنوان نیروی محرکه استفاده می‌کنند. چون تنها در این حالت است که می‌توان امیدوار بود هدف اتحادیه اروپا برای رسیدن به انتشار صفر درصدی دی اکسید کربن محقق شود.

 
 

به هر حال اکنون صفحه‌ای از تاریخ در حال ورق خوردن است. طی بیش از یک قرن، قاره کهن، مهد برند‌های معتبر خودرو و در این مدت همواره بر نوآوری‌های خودرو مسلط بوده است. موتور‌های حرارتی در قلب دانش خود، کارآمدترین موتور‌های جهان تاکنون بوده اند.

اما اکنون تولید این نوع خودرو که البته اولین روش سفر برای اروپایی‌ها نیز فعلا استفاده از همین نوع خودرو است، به دلیل انتشار گاز‌های گلخانه‌ای مورد انتقاد قرار گرفته است.

در مواجهه با این شرایط اضطراری، اتحادیه اروپا اهداف کاهش دی اکسید کربن خود را برای سال ۲۰۲۰ افزایش داده و هدف آن خنثی سازی کربن تا سال ۲۰۵۰ است. کمیسیون اروپا قرار است روز چهارشنبه مقررات جدیدی را برای دستیابی به این هدف پیشنهاد کند. طبق اعلام چندین منبع خبری در این صنعت، حذف کامل آلاینده‌های خودرو از سال ۲۰۳۵ در نظر خواهد گرفته خواهد شد.

وسایل نقلیه الکتریکی مجهز به باتری تنها امکانی هستند که این نیاز را برآورده می‌کنند. استفاده از خودرو‌های برقی عملاً به خودرو‌های مجاز در بازار جدید اروپا تبدیل می‌شوند.

اروپا از سال ۲۰۲۰ به طور متوسط مقرر کرده است میزان انتشار گرم گاز کربنیک یا دی اکسید کربن، در هر کیلومتر برای خودرو‌های با سوخت بنزینی یا گازوئیلی باید ۹۵ گرم باشد. رقم این شاخص باید در سال ۲۰۳۰ به میزان ۵/۳۷ درصد کاهش یابد.

سرانجام، این کاهش می‌تواند در سال ۲۰۳۰ به ۶۰ درصد برسد، سپس در سال ۲۰۳۵ به ۱۰۰ درصد برسد. این ارقام، که هنوز مورد بحث است، یک محدودیت عظیم برای صنعتی است که همچنین باید تا سال ۲۰۲۷ سختگیری استاندارد‌های آلودگی اعمال شده بر موتور‌های حرارتی را نیز تحمل کند.

رونق بازار خودرو‌های برقی

در بازار رو به زوال جهانی خودرو به دلیل شیوع ویروس کرونا، خودرو‌های الکتریکی پیشرفت چشمگیری دارند. به گفته ماتیاس اشمیت تحلیلگر آلمانی، آن‌ها تقریباً ۸ ٪ فروش را در پنج ماه اول سال در اروپای غربی را تشکیل می‌دهند. رقم فروش خودرو‌های برقی در اروپای غربی در پنج ماه نخست امسال به ۳۵۶ هزار دستگاه رسیده است که بیشتر از کل فروش سال ۲۰۱۹ است.

مقررات جدید بیشتر به نفع این وسایل نقلیه خواهد بود و و مشتریان را وارد می‌دارد که خودر‌های هیبریدی و هیبرید‌های قابل شارژ را کنار بگذارند. چون این نوع خودرو‌ها همچنان با ترکیبی از موتور بنزینی و باتری کار می‌کنند. این موضوع از آنجا موجب نگرانی‌هایی شده است که این صنعتی که ۱۴.۶ میلیون کارگر در اتحادیه اروپا به کار گرفته است و هنوز هم به شدت به این فناوری انتقال متکی است.

الیور زیپس، رئیس انجمن تولیدکنندگان اروپا (ACEA)، در همین زمینه می‌گوید اگر بروکسل اقدامات حمایتی، به ویژه در زمینه توسعه ایستگاه‌های شارژ را ارائه دهد، ما نیز برای کاهشا دی اکسید کربن، تا سال ۲۰۳۰ استقبال می‌کنیم.

این لابی که مدتهاست برای کاهش سرعت دوره گذار مبارزه می‌کند، به شدت دچار اختلاف نظر و تفاوت دیدگاه شده است.

اکثر اعضای آن تأکید می‌کنند که برق رسانی خیلی سریع باعث افزایش قیمت وسایل نقلیه، از بین بردن مشاغل و تقویت رقابت با چین، به ویژه در زمینه تولید باطری‌های شارژی خواهد شد.

- فولکس واگن از همین حالا آمادگی خود را برای ورود به این عرصه اعلام کرده است -

فولکس واگن که در زمینه صنعت خودروسازی در اروپا سرآمد به حساب می‌آید و تقریبا یک چهار فروش خودرو‌های اروپا مربوط به این شرکت است، پس از رسوایی سال ۲۰۱۵ بسیار مایل است در زمینه تولید خودرو‌های برقی پیشگام باشد. این شرکت آلمانی نیز مانند تسلای آمریکا به طرفداران تولید خودروی ۱۰۰ ٪ الکتریکی پیوسته است. رسوایی ‌فولکس واگن‌‌”‌دیزل گیت ‌“‌ ‌به ‌سال ‌‌۲۰۱۵ بر می‌گردد که در آن ‌این ‌شرکت به دستکاری و تعبیه ‌ابزار‌هایی ‌‌ویژه ایی در ‌دستگاه‌های تشخیص آلاینده ‌بیش ‌از ۱۱ میلیون دستگاه ‌از ‌محصولاتش ‌با هدف کمتر از حد ‌واقعی نشان دادن ‌میزان ‌گاز‌های ‌آلاینده آن‌ها در طول ‌‌سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵، اذعان ‌کرد. ‌‎

ماتیاس اشمیت توضیح می‌دهد: یک مناقشه بزرگ در انجمن تولیدکنندگان خودرو اروپا وجود دارد. به دلیل رسوایی دیزلگیت، فولکس واگن برای بهبود وجهه خود به سمت الکتریکی سوق داده شده است. این گروه سرمایه گذاری‌های زیادی انجام داده است و اکنون محصولات لازم را برای تأمین آینده دارد. به گفته وی فولکس واگن اکنون در موقعیت مناسبی برای به دست آوردن سهم بیشتری از این بازار جدید و به کنج دیوار بردن برخی از رقبای خود دارد.

در ماه ژوئن، این برند تجاری اعلام کرد که فروش موتور‌های درون سوز یا احتراق داخلی را در اروپا بین سال‌های ۲۰۳۳ و ۲۰۳۵ متوقف خواهد کرد.

 

دایان اشتراوس، رئیس سازمان غیردولتی حمل و نقل و محیط زیست آلمان در این باره گفت: یک ماشین به طور متوسط پانزده سال در جاده می‌راند. اگر می‌خواهیم در سال ۲۰۵۰ حمل و نقل کاملاً بدون کربن داشته باشیم، آخرین ماشین حرارتی باید حداکثر در سال ۲۰۳۵ به فروش برسد.

سازمان غیردولتی حمل و نقل و محیط زیست آلمان در رتبه بندی که در ماه ژوئن انجام داد از شرکت‌های دایملر Daimler (مرسدس)، ب بی ام و BMW، استلانتیس Stellantis (PSA، فیات) و تویوتا به علت تولید خودرو‌های دو گانه سوز انتقاد و اعلام کرد این شرکت‌ها طرح و برنامه‌های بلند پروازانه‌ای در زمینه تولید خودرو‌های برقی که از باتری‌های قابل شارژ به عنوان منبع انرژی و از موتور الکتریکی به عنوان نیروی محرکه استفاده می‌کنند ندارند. رنو و هیوندای اگرچه از فولکس واگن و ولوو عقب هستند، اما در رده‌های خوبی قرار دارند.

پاسکال کانفین، رئیس کمیته محیط زیست در پارلمان اروپا می‌گوید اینکه سال ۲۰۳۵ برای پایان تولید موتور‌های درون سوز تعیین شده است زمان خوبی است. چون سال ۲۰۳۰ خیلی زود است و تعیین سال ۲۰۴۰ نیز برای تحقق این هدف بسیار دیر خواهد بود.

با این حال، او خواستار ایجاد صندوق چند میلیارد یورویی برای حمایت از صد‌ها شرکت متوسط و متوسط در بخش‌هایی است که با تغییر تکنولوژی مواجه هستند و در این گذار متحمل ضرر می‌شوند.

   مدیریت مصرف انرژی  
  با توسعه کیفی و کمی شبکه ریلی مردم را نجات دهید
  وزیر نفت: یارانه گاز مشترکان پرمصرف‌ به زودی حذف می‌شود
  چاه‌های عمیق برق را هم می‌خورند!
  راه‌کارهای ساده صرفه‌جویی در مصرف برق/ از هدررفت انرژی از درب یخچال تا کشیدن شارژرها از برق
  هدر رفت 70 درصد از انرژی تولید شده برق در کشور
  مصرف مازاد 45 درصد چاه‌های مجاز کشاورزی در کشور
  در ساعات پیک ترافیکی خودروهای تک سرنشین 67 درصد سطح معابر را اشغال می کنند.
  گرمایش زمین؛ سازمان ملل: یا الان یا هیچ‌وقت، دنیا سه سال بیشتر فرصت ندارد
  آلودگی هوا مقصر اصلی شایع ترین سرطان های کشور
  دمای استاندارد و مناسب محیط خانه و کار
تعداد بازدید: 96 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   مرور خبرهاو تحلیل ها  
  واژگونی اتوبوس در جاده اراک ـ بروجرد / ۲ تن کشته و ۵۷ نفر مصدوم شدند
  انتظار شرکت های ریلی از راه آهن: رویکرد منطقی در تعیین نرخ دسترسی با حضور بخش خصوصی
  بزرگترین پایانه زیرزمینی قطارهای شهری در کشور کی به بهره برداری می رسد؟
  ریشه مشکلات ساختاری در راه آهن؛ مدیریت سیاسی
  طرح اتصال ریلی شمال به جنوب در چه مرحله‌ای است؟
  تصادف مرگبار تریلی و لحظه در آوردن اجساد سرنشینان خودروی پراید (16+) + فیلم
  ایران، مسیر طلایی اتصال ریلی چین-اروپا
  فناوری جدید باتری، خودروهای برقی را متحول می‌کند
  نقش برقی شدن خودروها در کاهش قیمت نفت
  اسپانیا ۵ میلیارد دلار در تولید خودروهای برقی سرمایه گذاری می‌کند
  فناوری تولید باتری‌های خودروهای برقی متحول شد
  ساخت باطری لیتیوم-یونی با استفاده آلیاژ لیتیوم-منیزیم به عنوان آند پایدار
  کسی که تجربه ندارد چرا مسئولیت قبول می کند؟
  جت جنگنده اف 35 ؛ تنها هواپیمای شکاری که می تواند با سوخو 57 رقابت کند (ویدیو)
  ◄ حرف آخر به سید میعاد صالحی مدیرعامل راه آهن: برو استعفا بده
  درخواست فرسوده سواران از دادستان برای ورود به طرح واردات کامیون های دست دوم
  تعرفه بهره برداری از شبکه حمل و نقل ریلی چقدر شد؟
  نیمه دوم سال ۱۲ ایستگاه مترو افتتاح می‌شود
  فیلم تصادف پراید و موتور و جدا شدن سر موتور سوار
  الان وقت استعفا یا برکناری مدیرعامل راه آهن نیست
  گزارش کمیسیون عمران؛ تحلیلی از وضعیت ناهنجار در سطح عملیاتی راه آهن
  ریشه مشکلات ساختاری در راه آهن؛ مدیریت سیاسی
  تصادف مرگبار تریلی و لحظه در آوردن اجساد سرنشینان خودروی پراید
  قطع دست و پا در تصادف وحشتناک موتورسیکلت + فیلم
  قطع شدن سر و اندام 2 مرد موتورسوار در تصادف فجیع + فیلم بسیار تکاندهنده
  دلیل افزایش تصادفات در فصل برداشت محصولات کشاورزی چیست؟
  قطع شدن سر موتورسوار تصادف فجیع
  نقشه جدید مترو تهران
  جاده ابریشم چشم به راه تکمیل راه آهن رشت-انزلی
  آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه غربی خط ۷ مترو از مهر ماه
  انواع خطوط راه‌آهن و معانی آنها
  افتتاح راه آهن سریع‌السیر تهران - اصفهان تا پایان دولت سیزدهم
  رتبه ایران در تجارت دریایی چند است؟
  کشور دارای ۱۴ هزار و ۳۰۰ کیلومتر خط راه آهن است
  ۳۶ طرح ریلی در کشور در دستور کار قرار دارد
  حرکت اولین قطار بین المللی باری از چین به مقصد ایران
  مسئول خطاهای متعدد انسانی در سانحه طبس کیست؟/ وزیر پای حرف خود می‌ ایستد؟
  اهمیت تسریع در تکمیل محور ریلی چابهار-سرخس
  مدیرعامل جدید هواپیمایی آسمان منصوب شد
  ۱۵۰ هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی با خروج خودروهای فرسوده
  تصمیم ژاپن به نوسازی ناوگان هوایی
  تاریخ شفاهی راه آهن ایران؛ فرازها و فرودها/عباس قربانعلی بیک
  کلنگ زنی نخستین تاسیسات تولید باتری لیتیوم یونی در ترکیه
  ساخت آلیاژ منیزیم- نیکل نانوساختار به عنوان ذخیره کننده ی هیدروژن و تاثیر حضور نانوذرات اکسیدی بر خواص آن
  باتری منیزیم / ساختار باتری منیزیم
ادامه مرور خبرهاو تحلیل ها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار