پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
جمعه، 10 تیر 1401 - 08:15   
 
 
   آخرین اخبار  
  ◄ حرف آخر به سید میعاد صالحی مدیرعامل راه آهن: برو استعفا بده
  گزارش کمیسیون عمران؛ تحلیلی از وضعیت ناهنجار در سطح عملیاتی راه آهن
  درخواست فرسوده سواران از دادستان برای ورود به طرح واردات کامیون های دست دوم
  تعرفه بهره برداری از شبکه حمل و نقل ریلی چقدر شد؟
  نیمه دوم سال ۱۲ ایستگاه مترو افتتاح می‌شود
  راهکارهای ارتقای سرمایه اجتماعی و کیفیت محیط شهری چیست؟
  امیرعبداللهیان: ارزیابی ما از مرحله اخیر مذاکرات در دوحه مثبت است؛ بر ادامه مذاکره مصمم هستیم / وزیر خارجه قطر: روند مذاکرات اخیر سازنده بود
  علیرضا بهشتی: فهرست ۸ صفحه‌ای برای کتاب شهید بهشتی را فرستاده اند که ممیزی شود
  فیلم تصادف پراید و موتور و جدا شدن سر موتور سوار
  تأثیر سرمایه اجتماعی بر رشد و توسعه اقتصادی
  فرمانده سپاه: حفاظت اطلاعات ما درگیر رویارویی مستقیم با همه سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی استکبار است
  تماشا کنید: فساد ۱۱۰۰ میلیاردی زیر دست وزارت کشاورزی / ماجرای کوتاژ صوری؛ نهاده ای که وجود نداشت را فروختند، پولش را هم گرفتند
  جهان در انتظار خودروهای برقی بدون باتری!
  تذکر کتبی ۲۴ نماینده به رئیسی: با توجه به افزایش ۵۰ درصدی شکایت از رسانه‌ها در سه ماه اخیر، شکایات خود را پس بگیرید/ ادامه این رویه، سرمایه اجتماعی دولت را کاهش می‌دهد
  تماشا کنید: تبر فاطمی امین بر کمر اقتصاد / وزیر صمت چه قولی داد، چه به بار آورد؟
  تأثیر سرمایه اجتماعی بر ارتقاء سیاستگذاری
  مخالفان برجام نمی‌دانستند طنابی را به دست و پای خودشان می‌پیچند که مشکلاتش، بعد‌ها گریبانگیرشان خواهد شد
  اجداد انسان اولیه یک میلیون سال بیش‌تر از آنچه تصور می‌شد، قدمت دارند
  سرمایه اجتماعی و روابط ناشی از آن
  الان وقت استعفا یا برکناری مدیرعامل راه آهن نیست
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 95866صفحه نخست » مطلب ویژهچهارشنبه، 31 فروردین 1401 - 07:28
عاملان وضع موجود ترافیک تهران چه کسانی هستند
محاسبه خسارت های کم توجهی به متروی تهران
 محاسبه خسارت های کم توجهی به متروی تهران سیدحسین میرافضلی - ترابر نیوز: چنانچه از 20 میلیون مسافر درون شهری که روزانه در تهران جابجا می شوند فقط نیمی از آنها از طریق مترو سفر نمایند تردد خودروها دو تا سه برابر روان تر خواهد شد و به همین میزان از مصرف سوخت و آلودگی هوا کاسته خواهد شد.ارزش عمر ارزشمند و غیر قابل بازگشت میلیون ها ساکن تهران که در ترافیک جانکاه این شهر به نابوده می رود در این محاسبات لحاظ نشده است.
  

ترابر نیوز:

طول شبکه متروی تهران حدود 260 کیلومتر است. هزینه ساخت هر کیلومتر مترو با ایستگاه حدود 50 میلیون دلار است. به این ترتیب تا کنون 15 میلیارد دلار جهت احداث شبکه متروی تهران هزینه شده است.

طبق نظر مسئولین شهرداری تهران و مدیران مترو تعداد واگن های فعال مترو حدود 1500 واگن است و 2000 واگن کمبود وجود دارد

کمبود 2000 واگن به مفهوم کاهش بهره وروی شبکه مترو به کمتر از نصف می باشد. مفهوم دیگر این است که حدود هشت میلیارد دلار از سرمایه گذاری های انجام شده هر سال بلااستفاده می ماند. عدم نفع خواب این سرمایه گذاری عظیم با لحاظ متوسط نرخ بهره بانکی حدود دو میلیارد دلار در سال است.

روزانه بیست میلیون سفر درون شهر تهران انجام می شود اگر 2000 واگن مورد نیاز مترو تامین شود می توان حدود 700 هزار مسافر در روز جابجا نمود انتقال 700 هزار مسافر از خودروهای شخصی و تاکسی و غیره به مترو منجر به کاهش قابل توجه در تردد خودروهای شخصی خواهد شد.

هر خودرو شخصی روزانه حداقل یک ساعت درترافیک تهران انرژی مصرف می کند و حداقل 5 لیتر بنزین سوخته می شود چنانچه انتقال 700 هزار مسافر به مترو باعت شود روزانه صد هزار خودرو شخصی کمتری در تهران تردد نمایند این تغییر منجر به کاهش مصرف بنزین به میزان حداقل 500 هزار لیتر در روز و به ارزش بیش از  300 هزار دلار و سالانه حدود 110 میلیون دلار می شود.

چنانچه 60 درصد جابجایی مسافر شهر تهران به مترو و قطارهای درون شهر منتقل شوند مصرف بنزین و گازوئیل داخل شهر تهران به حدود یک سود خواهد رسید و ترافیک به شدت غیر قابل باوری کاهش خواهد یافت.

با این تحول بزرگ از مصرف بنزین در تهران روزانه حدود 7 میلیون لیتر کاسته می شود که ارزش سالیانه آن بین 1.5 تا 2 میلیارد دلار می باشد.

چنانچه 2000 واگن به متروی تهران افزوده شود و مدیریت کاملا حرفه ای بر مترو خصوصا برنامه ریزی تردد قطارها اعمال گردد امکان جابجایی روزانه تا 8 میلیون مسافر توسط شبکه ریلی موجود نیز وجود دارد.

 طول شبکه مترو توکیو حدود 200 کیلومتر و تعداد واگن های آن 2773 و تعداد خطوط آن 9 خط است. برای جابجایی مسافر آمار متفاوتی بین 7 تا 21 میلیون مسافر وجود دارد. متوسط قیمت بلیط هر سفر حدود دو دلار است. مترو توکیو فقط یکساعت در شبانه روز تعطیل است.

جمعیت لندن 8.9 میلیون نفر است. طول شبکه مترو لندن 408 کیلومتر است و روزانه 3.6 میلیون نفر را جابجا می کند.  متوسط قیمت  بلیط حدود 4 تا 5 دلار است. قیمت بلیط مترو در لندن گران است.

ظرفیت هر واگن مترو 170 نفر در حالت ایستاده و  42 نفر در حالت نشسته است.

چنانچه 2000 واگن مورد نیاز متروی تهران تامین شوند و هر واگن بطور متوسط 100 نفر را جابجا کند و متوسط زمان سفر هر مسافر را 15 دقیقه لحاظ کنیم و مترو در شبانه روز 18 ساعت کار کندمترو تهران با 3500 واگن می تواند چند مسافر را جابجا نماید(با لحاظ 15 دقیقه توقف در ایستگاه ها در هر ساعت) ؟

با لحاظ پیش فرض های فوق مترو تهران قادر خواهد بود 18.9 میلیون مسافر را در شبانه روز جابجا نماید.

چنانچه از 20 میلیون مسافر درون شهری که روزانه در تهران جابجا می شوند فقط نیمی از آنها از طریق مترو سفر نمایند تردد خودروها دو تا سه برابر روان تر خواهد شد و به همین میزان از مصرف سوخت و آلودگی هوا کاسته خواهد شد.

مترو کوچکترین آلودگی برای هوای تهران و سایر کلان شهرها ایجاد نمی کند زیرا مترو با برق کار می کند و هیچ سوختی مصرف نمی کند.

میزان صرفه جویی در مصرف سوخت با اضافه کردن 2000 واگن مورد نیاز و اجرای پروژه های نیمه تمام مترو حدود دو میلیارد دلار در سال خواهد بود. همچنین این تحول بزرگ از کشته و زخمی شدن سالانه هزاران نفر در تصادفات داخل شهر و یتیم شدن صدها دختر و پسر پیش گیری می کند این تصادفات جدای از کشته شدن انسان های بسیار منجر به قطع نخاع و قطع عضو و معلولیت های دائمی می شود که هزینه آن هزاران میلیارد تومان در سال است. تصادفات خسارتهای زیادی به خودرو ها وارد می کند که میزان آن در کل شهر تهران سالانه بیش از هزار میلیارد تومان است.

آلودگی هوا منجر به کاهش عمر و مبتلا شدن حدود ده هزار نفر در کلان شهر تهران به انواع بیماری های لا علاج و  صعب العلاج می شود که هزینه بسیار سنگین و کمر شکنی بر دوش مردم و سیستم بهداشت و درمان کشور می گذارد. این بیماری ها و بیماران فشارها روحی و روانی شدیدی به خانواده ها و اطرافیان بیماران وارد می کنند و آنها را دچار افسردگی و نا امیدی و فشارهای عصبی می نماید. برآورد هزینه مالی این موارد سخت است اما هزینه آن به سایر هزینه های بیان شده بیشتر می باشد.

 

ارزش عمر ارزشمند و غیر قابل بازگشت  میلیون ها ساکن تهران که در ترافیک جانکاه این شهر به نابوده می رود در این محاسبات لحاظ نشده است.

دولتها تنها زمانی می توانند به واقعی کردن قیمت بنزین بیاندیشند که سیستم حمل و نقل عمومی با تمرکز بر مترو و قطارهای درون شهری و بین شهری را در حد نیاز کشور توسعه داده باشند و برای تحقیق سریعتر  این هدف می بایست طی چند سال آینده حداقل  سی میلیارد دلار در این حوزه سرمایه گذاری انجام شود.

اینکه ما نفت و گازمان را به دلیل تحریم ها در این قیمت ها بالا نتوانیم با قیمت مناسب صادر کنیم و نتوانیم با منابع حاصل از آن تحولی در توسعه زیرساختهای ریلی ایجاد کنیم به تدبیر و درایت مسئولین باز می گردد نه مردم. ما باید پاسخگوی نسل آینده و کودکانمان باشیم  و بگوئیم با منابع غیر قابل بازگشت نفت و گاز و معادن آنها چه کردیم و چه میراثی برای آنها به یادگار گذاشته ایم؟  شبکه مدرن و توسعه یافته ریلی؟  هواپیماهای مدرن، دانش برتر تولید خودروهای برقی و دانش برتر تولید محصولات ارزشمند، منابع آبی زیر زمینی ؟ ما مجبوریم پاسخگوی نسل های آینده باشیم

منابع نفت و گاز  تاچند دهه  آینده یا تمام می شوند یا در مراحل رو به اتمام قرار می گیرند و نسل های آینده نه نفت دارند و نه گاز چندانی و نه ذخایر  معدنی چندانی هر چند قیمت نفت و گاز تا چند دهه آینده از رونق خواهند افتاد و ما باید با تمام توان نفتمان را بصورت صیانتی استخراج و صادر نمائیم  باید الان که می توانیم با درآمدهای حاصله برای نسل آینده و برای فرزندانمان و نوادگانمان کارهای اساسی و ماندگار انجام دهیم.

قیمت هر واگن مترو حدود 780 هزار دلار است یعنی برای خرید 2000 واگن نیاز به حدود 1.5 میلیارد دلار منابع می باشد.

شرکتهای واگن سازی ایران توان تامین واگن مورد نیاز مترو را دارند. تامین منابع مالی و سفارش ساخت این واگن ها به شرکتهای توانمد داخلی تحول بزرگی در میزان جابجایی مترو و ساخت داخل و اشتغال و توسعه حاصل از آن خواهد داشت. شرکتهای واگن پارس، واگن سازی تهران، پلور سبز و سایر شرکتهای واگن سازی می توانند واگن های مورد نیاز متروی  سراسر کشور را با کیفیت مطلوب تولید نمایند و در گذشته عملکرد رضایت بخشی در این خصوص داشته اند منتها این شرکتها به شدت با کمبود منابع به دلیل کمی سفارش ساخت به دلیل تحریم ها و عدم امکان تامین منابع مالی مورد نیاز شرکتهای مترو مواجه بوده اند.

فعال بوستان گفتگو-

نقشه مترو تهران

تین نیوز

   مدیریت مصرف انرژی  
  با توسعه کیفی و کمی شبکه ریلی مردم را نجات دهید
  وزیر نفت: یارانه گاز مشترکان پرمصرف‌ به زودی حذف می‌شود
  چاه‌های عمیق برق را هم می‌خورند!
  راه‌کارهای ساده صرفه‌جویی در مصرف برق/ از هدررفت انرژی از درب یخچال تا کشیدن شارژرها از برق
  هدر رفت 70 درصد از انرژی تولید شده برق در کشور
  مصرف مازاد 45 درصد چاه‌های مجاز کشاورزی در کشور
  در ساعات پیک ترافیکی خودروهای تک سرنشین 67 درصد سطح معابر را اشغال می کنند.
  گرمایش زمین؛ سازمان ملل: یا الان یا هیچ‌وقت، دنیا سه سال بیشتر فرصت ندارد
  آلودگی هوا مقصر اصلی شایع ترین سرطان های کشور
  دمای استاندارد و مناسب محیط خانه و کار
تعداد بازدید: 464 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   مرور خبرهاو تحلیل ها  
  ◄ حرف آخر به سید میعاد صالحی مدیرعامل راه آهن: برو استعفا بده
  درخواست فرسوده سواران از دادستان برای ورود به طرح واردات کامیون های دست دوم
  تعرفه بهره برداری از شبکه حمل و نقل ریلی چقدر شد؟
  نیمه دوم سال ۱۲ ایستگاه مترو افتتاح می‌شود
  فیلم تصادف پراید و موتور و جدا شدن سر موتور سوار
  الان وقت استعفا یا برکناری مدیرعامل راه آهن نیست
  گزارش کمیسیون عمران؛ تحلیلی از وضعیت ناهنجار در سطح عملیاتی راه آهن
  ریشه مشکلات ساختاری در راه آهن؛ مدیریت سیاسی
  تصادف مرگبار تریلی و لحظه در آوردن اجساد سرنشینان خودروی پراید
  قطع دست و پا در تصادف وحشتناک موتورسیکلت + فیلم
  قطع شدن سر و اندام 2 مرد موتورسوار در تصادف فجیع + فیلم بسیار تکاندهنده
  دلیل افزایش تصادفات در فصل برداشت محصولات کشاورزی چیست؟
  قطع شدن سر موتورسوار تصادف فجیع
  نقشه جدید مترو تهران
  جاده ابریشم چشم به راه تکمیل راه آهن رشت-انزلی
  آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه غربی خط ۷ مترو از مهر ماه
  انواع خطوط راه‌آهن و معانی آنها
  افتتاح راه آهن سریع‌السیر تهران - اصفهان تا پایان دولت سیزدهم
  رتبه ایران در تجارت دریایی چند است؟
  کشور دارای ۱۴ هزار و ۳۰۰ کیلومتر خط راه آهن است
  ۳۶ طرح ریلی در کشور در دستور کار قرار دارد
  حرکت اولین قطار بین المللی باری از چین به مقصد ایران
  مسئول خطاهای متعدد انسانی در سانحه طبس کیست؟/ وزیر پای حرف خود می‌ ایستد؟
  اهمیت تسریع در تکمیل محور ریلی چابهار-سرخس
  مدیرعامل جدید هواپیمایی آسمان منصوب شد
  ۱۵۰ هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی با خروج خودروهای فرسوده
  تصمیم ژاپن به نوسازی ناوگان هوایی
  تاریخ شفاهی راه آهن ایران؛ فرازها و فرودها/عباس قربانعلی بیک
  کلنگ زنی نخستین تاسیسات تولید باتری لیتیوم یونی در ترکیه
  ساخت آلیاژ منیزیم- نیکل نانوساختار به عنوان ذخیره کننده ی هیدروژن و تاثیر حضور نانوذرات اکسیدی بر خواص آن
  باتری منیزیم / ساختار باتری منیزیم
  ویدئو| فوت سالانه ۱۸ هزارنفر در تصادفات رانندگی | ضرر ۵ میلیونی هر ایرانی بابت خسارت تصادفات!
  اوکراینی‌ها چگونه پهپادهای روسی را شکار می‌کنند؟/ سلاحی که از لیتوانی وارد جنگ شده است (+فیلم و عکس)
  ضعف بهره‌وری در راه‌آهن؛ عامل محرومیت ایران از درآمدهای ترانزیتی
  راه‌آهن؛ ظرفیتی که جدی گرفته نشد
  راه آهنی در صحرای چین با طول بیش از ۵۰۰ کیلومتر + فیلم
  باتری های منیزیم با یون لیتیوم رقابت خواهند کرد
  احتمال غلبه باتری‌های منیزیمی بر باتری لیتیومی
  ۳۰۰ هزار معلول نتیجه تصادفات رانندگی در یک سال / علت ۹۰ درصد قطع نخاعی‌ها تصادفات جاده‌ای است
  باتری‌های منیزیم : جایگزینی برای لیتیوم؟
  طراحی باتری منیزیمی قابل شارژ غیرآبی
  کانادا روی استراتژی معدنی زنجیره تامین باتری خودروهای برقی ۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری می‌کند
  منیزیم به جای باتری های لیتیوم یون؟ اتحادیه اروپا از پروژه E-MAGIC حمایت می کند.
  استفاده از منیزیم برای تولید باتری های سریع و ایمن
  باتری منیزیم
ادامه مرور خبرهاو تحلیل ها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار