پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
جمعه، 10 تیر 1401 - 07:44   
 
 
   آخرین اخبار  
  گزارش کمیسیون عمران؛ تحلیلی از وضعیت ناهنجار در سطح عملیاتی راه آهن
  درخواست فرسوده سواران از دادستان برای ورود به طرح واردات کامیون های دست دوم
  تعرفه بهره برداری از شبکه حمل و نقل ریلی چقدر شد؟
  نیمه دوم سال ۱۲ ایستگاه مترو افتتاح می‌شود
  راهکارهای ارتقای سرمایه اجتماعی و کیفیت محیط شهری چیست؟
  امیرعبداللهیان: ارزیابی ما از مرحله اخیر مذاکرات در دوحه مثبت است؛ بر ادامه مذاکره مصمم هستیم / وزیر خارجه قطر: روند مذاکرات اخیر سازنده بود
  علیرضا بهشتی: فهرست ۸ صفحه‌ای برای کتاب شهید بهشتی را فرستاده اند که ممیزی شود
  فیلم تصادف پراید و موتور و جدا شدن سر موتور سوار
  تأثیر سرمایه اجتماعی بر رشد و توسعه اقتصادی
  فرمانده سپاه: حفاظت اطلاعات ما درگیر رویارویی مستقیم با همه سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی استکبار است
  تماشا کنید: فساد ۱۱۰۰ میلیاردی زیر دست وزارت کشاورزی / ماجرای کوتاژ صوری؛ نهاده ای که وجود نداشت را فروختند، پولش را هم گرفتند
  جهان در انتظار خودروهای برقی بدون باتری!
  تذکر کتبی ۲۴ نماینده به رئیسی: با توجه به افزایش ۵۰ درصدی شکایت از رسانه‌ها در سه ماه اخیر، شکایات خود را پس بگیرید/ ادامه این رویه، سرمایه اجتماعی دولت را کاهش می‌دهد
  تماشا کنید: تبر فاطمی امین بر کمر اقتصاد / وزیر صمت چه قولی داد، چه به بار آورد؟
  تأثیر سرمایه اجتماعی بر ارتقاء سیاستگذاری
  مخالفان برجام نمی‌دانستند طنابی را به دست و پای خودشان می‌پیچند که مشکلاتش، بعد‌ها گریبانگیرشان خواهد شد
  اجداد انسان اولیه یک میلیون سال بیش‌تر از آنچه تصور می‌شد، قدمت دارند
  سرمایه اجتماعی و روابط ناشی از آن
  الان وقت استعفا یا برکناری مدیرعامل راه آهن نیست
  متوسط عمر کامیون، اتوبوس و سواری کرایه در کشور چقدر است؟
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 95762صفحه نخست » سرگرمی، کارتون و دیدنی هاچهارشنبه، 24 فروردین 1401 - 07:23
بزرگترین برج جهان و بلندترین آسمان خراش های دنیا
  
ترابر نیوز:

بزرگترین برج جهان و بلندترین آسمان خراش های دنیا


بزرگترین برج جهان چه نام دارد ؟ شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد. ” برج خلیفه ” در دوبی بلندترین و زیباترین برج دنیا می باشد که بیش از 828 متر ارتفاع دارد.

حتما نام آسمان خراش و یا Skyscrapers به گوشتان خورده است. آسمان خراش به ساختمان هایی گفته می شود که بیش از 40 طبقه هستند. این نام پس از ساخت اولین برج در سال 1880 در آمریکا مورد استفاده قرار گرفت. در آن زمان ساختمان های 10 تا 20 طبقه آسمان خراش نامیده می شدند، اما از قرن بیستم به بعد، تنها بناهایی با ارتفاع غیرعادی در دسته آسمان خراش ها می گنجند.

آشنایی با بلندترین برج جهان و سایر برج های بزرگ در دنیا، هیجان انگیز به نظر می رسد. اما گران قیمت ترین، زیباترین و بلندترین آسمان خراش ها واقع در کدام کشورها هستند و چه ارتفاعی دارند ؟ برج های تهران کدام بناها هستند و چه ارتفاعی دارند ؟

برای مطالعه مطالب زیر، بر روی عناوین کلیک نمایید.

بزرگترین برج جهان چه ویژگی هایی دارد ؟

برج خلیفه (Burj Khalifa) دارای 163 طبقه و 900 واحد می باشد. این برج با ارتفاع 828 متر نه تنها بلندترین برج دنیا می باشد، بلکه چندین رکورد دیگر را ثبت کرده است. از جمله بیشترین تعداد طبقات ، مرتفع ترین تراس با منظره شهر و آسانسوری که بیشترین مسافت را طی می کند. برج خلیفه با طراحی به سبک اسلامی در سال 2010 تکمیل شد و یکی از بهترین هتل های دنیا بنام ” آرمانی ” واقع در این برج شگفت انگیز می باشد.

لازم به ذکر است ساخت این برج 5 سال زمان برد. هزینه ساخت برج خلیفه یک میلیارد و 500 هزار دلار بود. برج خلیفه لقب زیباترین برج جهان را نیز از آن خود کرده است.

این برج بقدری بلند است که نوک برج از 95 کیلومتری قابل رویت می باشد. یکی دیگر از ویژگی های برج خلیفه وزن بالای متریال بکار برده در ساختار برج می باشد. وزن سیمان بکار برده شده در این برج برابر است با وزن 100.000 فیل و وزن آلومینیوم این برج برابر با 5 ایرباس ای۳۸۰ است.

عکس های بلندترین برج جهان

شکوه و زیبایی برج خلیفه را در تصاویر زیبا از این آسمان خراش مشاهده نمایید. هر چند عکس بزرگ ترین برج جهان به سختی نشان دهنده ابهت واقعی این برج است. پیشنهاد می شود در ویدئوی بالا نمایی از ارتفاع این برج را مشاهده نمایید.

 

بزرگترین برج جهان و بلندترین آسمان خراش های دنیا

 

 

 

 


بزرگترین برج جهان و بلندترین آسمان خراش های دنیا

 

 

بلندترین آسمان خراش های دنیا

شناخته شده ترین آسمان خراش های دنیا واقع در کشور های عربی ، آمریکا و آسیای شرقی هستند. در حال حاضر هنگ کنگ  317 آسمان خراش دارد که این رقم رکوردار تعداد برج می باشد. بلندترین برج های جهان به ترتیب برج خلیفه ، برج شانگهای ، ابراج البیت و مرکز تجارت جهانی هستند.

در ادامه به معرفی بلندترین برج های دنیا می پردازیم.

شانگهای ، بزرگترین برج جهان پس از برج خلیفه

برج شانگهای (Shanghai Tower) دومین برج مرتفع در جهان واقع در کشور چین، شهر شانگهای می باشد. ساخت این برج با ارتفاع 632 متر و 121 طبقه بالای زمین و 2 طبقه در زیر زمین ، در سال 2015 تکمیل گردید. نمای این برج بصورت چرخشی بوده و با بکارگیری بروز ترین تکنولوژی های دنیا و استراتژی پایداری زیست محیطی طراحی شده است. به همین دلیل ، این آسمان خراش دارای تائیدیه از کمیته “ساختمان های سبز چین” می باشد. عمده متریال بکار برده شده در این برج شیشه ، استیل و بتن هستنتد.

 

بزرگترین برج جهان و بلندترین آسمان خراش های دنیا
 

بزرگترین برج جهان و بلندترین آسمان خراش های دنیا

ابراج البیت ، سومین آسمان خراش بلند

برج ساعت مکه که بنام ابراج البیت (Abrāj al-Bayt) شناخته شده است، با ارتفاع 601 متر در سال 2012 تکمیل گردید. در حقیقت ابراج البیت مجموعه برج های مجاور مکه مکرمه در عربستان می باشد. زیربنای این مجموعه بالغ بر 1.5 میلیون متر مکعب است. این برج گران قیمت ترین آسمان خراش در دنیاست، زیرا ساخت آن 15 میلیارد دلار هزینه داشت.

 

بزرگترین برج جهان و بلندترین آسمان خراش های دنیا
 

بزرگترین برج جهان و بلندترین آسمان خراش های دنیا

 

مرکز تجارت جهانی ، چهارمین برج بلند در دنیا

One World Trade Center یا ” مرکز تجارت جهانی شماره یک ” واقع در نیویورک می باشد که 541 متر ارتفاع دارد. ساخت این برج در سال 2014 تکمیل شد. لازم به ذکر است این آسمان خراش یکی از مجموعه برج هایی می باشد که در سپتامبر 2001 مورد حمله تروریستی قرار گرفت.

 

بزرگترین برج جهان و بلندترین آسمان خراش های دنیا
 

بزرگترین برج جهان و بلندترین آسمان خراش های دنیا

 

برج جهانی لوته ، پنجمین برج بلند در دنیا

برج جهانی لوته ( Lotte World Tower ) بلندترین ساختمان در کره جنوبی می باشد که واقع در شهر سئول است. اسم این برج از یک مجتمع تفریحی به همین نام در آن منطقه برگرفته شده که هر دو متعلق به گروه لوته – یکی از بزرگترین شرکت ها در کره جنوبی – هستند. ارتفاع برج لوته 555 متر بوده و دارای 123 طبقه بالای زمین و 6 طبقه در زیر زمین است.

همانند تمامی برج های سرشناس دنیا، این برج نیز دارای کاربری های متعددی از قبیل اداری، بازرگانی و هتل می باشد. هتلی که واقع در برج لوته است یکی از لاکچری ترین هتل های کره جنوبی می باشد که واقع در طبقات 76 تا 101 است.

 

برج لوته کره جنوبی
 

برج بلند سئول

 

زیباترین آسمان خراش ها در دنیا

معماران و طراحان آسمان خراش های معروف در دنیا ، علاوه بر اینکه رکوردهای ارتفاع را در سطح شهری ، کشوری و جهانی می شکنند، به طراحی منحصربفرد برج نیز فکر می کنند. جالب است بدانید که برج خلیفه، نه تنها بزرگترین برج جهان است ، بلکه در لیست زیباترین آسمان خراش ها نیز رتبه 1 را داد. آسمان خراش شانگهای نیز رتبه سوم را از آن خود کرده است.

برج تایپه 101 – تایوان

برج Taipei 101 با طراحی زیبایی که دارد، دارای 91 طبقه و صاحب سریع ترین آسانسورهای دنیا می باشد. در سال 2003 این برج رکورد بلندترین آسمان خراش ها را شکست.

 

بزرگترین برج جهان و بلندترین آسمان خراش های دنیا
 

بزرگترین برج جهان و بلندترین آسمان خراش های دنیا

 

برج های دو قلوی پتروناس – مالزی

بی شک همه ما بارها عکس ها و فیلم های برج های زیبای Petronas را دیده ایدم. این دو آسمان خراش که رتبه چهارمین برج زیبا را دارند، توسط یک پل هوایی به یکدیگر متصل هستند . جالب است بدانید این برج های دو قلو در سال 1998 رکورد بلندترین آسمان خراش های جهان را شکستند و تا سال 2003 نیز در صدر لیست باقی ماندند. پتروناس همچنان بلندترین برج دو قلوی جهان می باشد.

 

بزرگترین برج جهان و بلندترین آسمان خراش های دنیا
 

بزرگترین برج جهان و بلندترین آسمان خراش های دنیا

 

آسمان خراش های کشور چین

کشور چین با داشتن 1400 آسمان خراش، بیشترین برج های جهان را دارد. بسیاری از این آسمان خراش ها زیبایی خیره کننده ای دارند. در ادامه تصاویری از زیباترین آسمان خراش های چین را مشاهده نمایید.

برج های چین

گران قیمت ترین آسمان خراش های دنیا

همانطور که ذکر شد ، گران قیمت ترین برج دنیا ، ابراج البیت می باشد. در ادامه قصد داریم به معرفی آسمان خراش هایی بپردازیم که ساخت آن ها پر هزینه بوده اند.

برج مارینا بی سندز – سنگاپور

مجموعه برج های Marina Bay Sands در سال 2010 تکمیل شد و در آن زمان رکورد پر هزینه ترین برج دنیا را شکست. این مجموعه شامل 3 برج می باشد که به یکدیگر متصل هستند. هزینه ساخت این برج 5 میلیارد و 700 میلیون دلار بود.

 

بزرگترین برج جهان و بلندترین آسمان خراش های دنیا
 

بزرگترین برج جهان و بلندترین آسمان خراش های دنیا

 

هتل وین لاس وگاس – آمریکا

برج 4.1 میلیارد دلاری Wynn Las Vegas رکورد پر هزینه ترین آسمان خراش دنیا را در سال 2005 شکست. با اینحال این هتل گران قیمت ترین ساختمان در آمریکا نبود!

برج های معروف جهان

برج های معروف در جهان ، شناخته شده ترین برج ها هستند که گردشگران زیادی را جذب کرده اند. معیار شهرت این برج ها ابعاد ، ارتفاع و هزینه ساخت نمی باشد. این بناها عموماً نمادین بوده و یا دارای معماری خاص و تحسین برانگیزی هستند.

 

معماری در طول تاریخ تحولات زیادی داشته است و با مروری بر تاریخچه معماری متوجه می شویم که طراحی بناهای امروزی شباهت چندانی به گذشته ندارد. طراحی آسمان خراش های مرتفع و زیبا نیز در دهه های اخیر رواج چشمگیری داشته اند.

 

برج ایفل – فرانسه

برج ایفل یک بنای نمادین در شهر پاریس می باشد و یکی از لندمارک های جهانی محسوب می شود. این برج در سال 1889 و با ارتفاع 300 متر ساخته شد. برج ایفل تا سال 1930 بلندترین برج در جهان بود.

 

برج معروف فرانسه
 

برج بلند پاریس

 

برج کج پیزا – ایتالیا

جالب است بدانید که تکمیل ساخت این برج 177 سال زمان برد. ساخت برج پیزا در سال 1173 میلادی آغاز شد. از آنجایی که زیرساخت این برج نرم و نامناسب بود، بنا در حین ساخت شروع به کج شدن نمود. پس از گذشت سال ها مهندسان اقدام به تکمیل ساخت آن در قرن چهاردهم نمودند. در فرایند تکمیل ساخت یک سمت طبقات فوقانی بلندتر در نظر گرفته شد تا تعادل برج برقرار شود.

 

برج پیزا ایتالیا
 

برج کج ایتالیا

 

برج بیگ بن – انگلیس

این برج یکی از محبوب ترین بناهای لندن می باشد. تصور عموم مردم از نام این برج ، ساعت آن می باشد. در حالیکه Big Ben به ناقوس 13 تنی که در داخل برج تعبیه شده است، دلالت دارد. این ناقوس توسط بنجامین هال سفارش داده شد، به همین دلیل نام برج Big Ben گذاشه شد. این برج، سومین برج ساعت بلند در دنیا می باشد.

 

برج ساعت بیگ بن
 

برج لندن

 

برج های چین

چین از جمله کشورهایی می باشد که بیشترین تعداد از برج های بلند را دارد. در بالا به برج شانگهای اشاره نمودیم.

1- مرکز تجارت جهانی پینگ ان (Ping An IFC) در شنزن با ارتفاع 599 متر و 115 طبقه دومین برج بلند در چین می باشد که در سال 2016 ساخته شد.

 

برج چین
 

برج بلند چین

 

2- آسمان خراش مرکز مالی CTF در تیانجین با ارتفاع 530 متر و 111 طبقه سومین برج بلند در کشور چسن می باشد. این برج در سال 2016 ساخته شد و در حال حاضر ششمین برج بلند در جهان است.

3- برج زیفنگ واقع در نانجینگ بوده که در سال 2010 ساخته شد. این برج 451 ارتفاع و 89 طبقه دارد. برج زیفینگ ششمین برج بلند در کشور چین می باشد.

 

برجهای چین
 

برج zifeng

 

بلندترین برج ها در قاره اروپا

همانطور که ذکر شد بزرگترین ساختمان جهان ، برج خلیفه در دوبی می باشد که واقع در آسیا است و البته بخشی از خاورمیانه نیز محسوب می گردد. در مجموع می توان گفت قاره های آسیا و آمریکا بیشترین تعداد برج را دارند.

شاید این سوال برایتان مطرح شود که چرا اروپا تمایل چندانی به برج سازی ندارد ؟! علت این امر حفظ بافت قرون وسطایی در اروپا می باشد، به همین دلیل بسیاری از شهر ها از جمله برلین، پاریس و لندن با محدودیت های بلندمرتبه سازی مواجه هستند.

با اینحال با توسعه شهرسازی و افزایش جمعیت، در برخی از نقاط ثروتمند اروپا اقدام به ساخت آسمان خراش نموده اند تا از فضا بیشترین بهره برده شود. شهر مسکو در حال حاضر بیشترین تعداد آسمان خراش را در قاره اروپا دارد. در ادامه به معرفی بلندترین ساختمان های اروپا می پردازیم.

برج مرکوری سیتی- روسیه

Mercury City Tower  با ارتفاع 338.8 متر در شهر مسکو واقع شده است. ساخت این برج در سال 2012 به اتمام رسید و ویژگی بارز این برج نمای مسی رنگ آن می باشد.

 

برج مرکوری
 

دیدنی های مسکو

 

برج شارد – انگلیس

آسمان خراش The Shard با ارتفاع 309.6 واقع در لندن می باشد. ساخت این برج در سال 2013 در 72 طبقه تکمیل گردید. جالب است بدانید طبقات 34 تا 52 این برج متعلق به هتل لاکچری شانگری لا ( The Shangri-La ) می باشد.

 

برج لندن
 

برج شارد

 

برج اوراسیا – روسیه

برج Eurasia با ارتفاع 308.9 متر سومین برج بلند در اروپا بوده که واقع در شهر مسکو می باشد. بازدیدکنندگان می توانند به واسطه آسانسور این برج ، از منظره زیبای شهر مسکو لذت ببرند.

 

برج اوراسیا
 

برج های بلند مسکو

 

عجیب ترین برج های دنیا

عجیب ترین برج های جهان صرفا ارتفاع زیادی ندارند؛ بلکه معماری آن ها با خلاقیت زیادی طرح ریزی شده است. این برج ها شما را وادار می کند تا به آن ها نگاه کنید و خلاقیت طراح را تحسین نمایید.

برج Genex ، بلگراد

این برج واقع در شهر بلگراد در کشور صربستان می باشد که به عنوان سومین برج بلند در اروپا نیز شناخته شده است. برج Genex همانند یک گیت خوشامدگویی در غرب شهر بلگراد است که در بدو ورود از بازدیدکنندگان استقبال می کند. هر چند این برج لقب ” زشت ترین پدیده ” را از آن خود کرده است و مثالی بارز از معماری وحشیانه است.

 

عجیب ترین برج های دنیا
 

برج صربستان

 

هتل ریونگ یانگ ، کره شمالی

این هتل با معماری عجیبی که دارد به عنوان یکی از بناهای زشت شناخته شده است. ریونگ یانگ ساختار هرمی شکلی دارد که از بال های شیب دار با زاویه 75 درجه تشکیل شده است.

 

هتل کره شمالی
 

برج کره شمالی

 

برج های تهران

وقتی صحبت از برج های شهر تهران می شود، برج میلاد به عنوان مرتفع ترین آسمان خراش به ذهنمان می رسد. این برج با ارتفاع 435 متر بلندترین آسمان خراش در ایران می باشد. در ادامه به معرفی برج های مرتفع در تهران می پردازیم.

برج بین المللی تهران

این برج مسکونی با ارتفاع 162 متر ، بلندترین آسمان خراش پس از برج میلاد می باشد. زیربنای این ملک در حدود 220000 متر مربع است و از لحاظ جرافیایی در نقطه ای از پایتخت قرار دارد که دسترسی مناسبی به سرتاسر تهران را فراهم می آورد. برج بین المللی تهران با 3 بال دیدهای متفاوتی را به سمت شمال ، غرب و شرق دارد. لازم به ذکر است هر بال این برج ، لابی اختصاصی دارد.

572 واحدهای مسکونی به صورت سوئیت ، آپارتمان های دو ، سه و چهار خوابه و پنت هاوس در این برج 56 طبقه قرار دارند.

برج سفید – پاسداران

ارتفاع برج سفید 132 متر بوده و چهارمین برج بلند در تهران است. رستوران گردان برج سفید با نمایی از شهر تهران شهرت خاصی دارد. این برج دارای 5 طبقه پارکینگ، مرکز خرید ، هتل و کافی شاپ های متعدد می باشد.

بدون شک ، تجربه قدم گذاشتن به بلندترین برج جهان و آسمان خراش ها در نقاط مختلف و لذت بردن از منظره شهر های بزرگ و پیشرفته بسیار لذت بخش می باشد.

 

منبع:

www.emporis.com

 

   مدیریت مصرف انرژی  
  با توسعه کیفی و کمی شبکه ریلی مردم را نجات دهید
  وزیر نفت: یارانه گاز مشترکان پرمصرف‌ به زودی حذف می‌شود
  چاه‌های عمیق برق را هم می‌خورند!
  راه‌کارهای ساده صرفه‌جویی در مصرف برق/ از هدررفت انرژی از درب یخچال تا کشیدن شارژرها از برق
  هدر رفت 70 درصد از انرژی تولید شده برق در کشور
  مصرف مازاد 45 درصد چاه‌های مجاز کشاورزی در کشور
  در ساعات پیک ترافیکی خودروهای تک سرنشین 67 درصد سطح معابر را اشغال می کنند.
  گرمایش زمین؛ سازمان ملل: یا الان یا هیچ‌وقت، دنیا سه سال بیشتر فرصت ندارد
  آلودگی هوا مقصر اصلی شایع ترین سرطان های کشور
  دمای استاندارد و مناسب محیط خانه و کار
تعداد بازدید: 84 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   مرور خبرهاو تحلیل ها  
  درخواست فرسوده سواران از دادستان برای ورود به طرح واردات کامیون های دست دوم
  تعرفه بهره برداری از شبکه حمل و نقل ریلی چقدر شد؟
  نیمه دوم سال ۱۲ ایستگاه مترو افتتاح می‌شود
  فیلم تصادف پراید و موتور و جدا شدن سر موتور سوار
  الان وقت استعفا یا برکناری مدیرعامل راه آهن نیست
  گزارش کمیسیون عمران؛ تحلیلی از وضعیت ناهنجار در سطح عملیاتی راه آهن
  ریشه مشکلات ساختاری در راه آهن؛ مدیریت سیاسی
  تصادف مرگبار تریلی و لحظه در آوردن اجساد سرنشینان خودروی پراید
  قطع دست و پا در تصادف وحشتناک موتورسیکلت + فیلم
  قطع شدن سر و اندام 2 مرد موتورسوار در تصادف فجیع + فیلم بسیار تکاندهنده
  دلیل افزایش تصادفات در فصل برداشت محصولات کشاورزی چیست؟
  قطع شدن سر موتورسوار تصادف فجیع
  نقشه جدید مترو تهران
  جاده ابریشم چشم به راه تکمیل راه آهن رشت-انزلی
  آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه غربی خط ۷ مترو از مهر ماه
  انواع خطوط راه‌آهن و معانی آنها
  افتتاح راه آهن سریع‌السیر تهران - اصفهان تا پایان دولت سیزدهم
  رتبه ایران در تجارت دریایی چند است؟
  کشور دارای ۱۴ هزار و ۳۰۰ کیلومتر خط راه آهن است
  ۳۶ طرح ریلی در کشور در دستور کار قرار دارد
  حرکت اولین قطار بین المللی باری از چین به مقصد ایران
  مسئول خطاهای متعدد انسانی در سانحه طبس کیست؟/ وزیر پای حرف خود می‌ ایستد؟
  اهمیت تسریع در تکمیل محور ریلی چابهار-سرخس
  مدیرعامل جدید هواپیمایی آسمان منصوب شد
  ۱۵۰ هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی با خروج خودروهای فرسوده
  تصمیم ژاپن به نوسازی ناوگان هوایی
  تاریخ شفاهی راه آهن ایران؛ فرازها و فرودها/عباس قربانعلی بیک
  کلنگ زنی نخستین تاسیسات تولید باتری لیتیوم یونی در ترکیه
  ساخت آلیاژ منیزیم- نیکل نانوساختار به عنوان ذخیره کننده ی هیدروژن و تاثیر حضور نانوذرات اکسیدی بر خواص آن
  باتری منیزیم / ساختار باتری منیزیم
  ویدئو| فوت سالانه ۱۸ هزارنفر در تصادفات رانندگی | ضرر ۵ میلیونی هر ایرانی بابت خسارت تصادفات!
  اوکراینی‌ها چگونه پهپادهای روسی را شکار می‌کنند؟/ سلاحی که از لیتوانی وارد جنگ شده است (+فیلم و عکس)
  ضعف بهره‌وری در راه‌آهن؛ عامل محرومیت ایران از درآمدهای ترانزیتی
  راه‌آهن؛ ظرفیتی که جدی گرفته نشد
  راه آهنی در صحرای چین با طول بیش از ۵۰۰ کیلومتر + فیلم
  باتری های منیزیم با یون لیتیوم رقابت خواهند کرد
  احتمال غلبه باتری‌های منیزیمی بر باتری لیتیومی
  ۳۰۰ هزار معلول نتیجه تصادفات رانندگی در یک سال / علت ۹۰ درصد قطع نخاعی‌ها تصادفات جاده‌ای است
  باتری‌های منیزیم : جایگزینی برای لیتیوم؟
  طراحی باتری منیزیمی قابل شارژ غیرآبی
  کانادا روی استراتژی معدنی زنجیره تامین باتری خودروهای برقی ۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری می‌کند
  منیزیم به جای باتری های لیتیوم یون؟ اتحادیه اروپا از پروژه E-MAGIC حمایت می کند.
  استفاده از منیزیم برای تولید باتری های سریع و ایمن
  باتری منیزیم
  باتری لیتیوم-سولفور با ظرفیت ۵ برابری باتری لیتیوم-یونی
ادامه مرور خبرهاو تحلیل ها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار