پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
چهارشنبه، 17 آذر 1400 - 04:32   
 
 
   آخرین اخبار  
  اتو فون بیسمارک امپراتور فهیم و موسس امپراوری آلمان
  نمایش نقشه سال به سال قلمرو امپراطوری عظیم عثمانی از سال 1299 تا 1919
  ۶۰ درصد اتوبوس‌های تهران فرسوده است/کمبود ۱۵۰۰ واگن مترو
  تاثیر افزایش قیمت بلیط مترو بر تعداد مسافرین
فیلم
  بیش از ۶۰ درصد هزینه ساخت اتوبوس برقی، متعلق به قوای محرکه الکتریکی است/ کاهش مصرف سوخت نفت‌گاز و ایجاد اشتغال و کارآفرینی در بخش تولید از مزایای این پروژه است/ ۷۰ درصد محصول اتوبوس برقی درون‌شهری تولید این مجموعه، بومی‌سازی شده و طراحی داخل است

  تولید ریل آسانسور در ذوب آهن/ارز آوری ۲۰۰ میلیون دلاری ریل ذوب آهن
  آخرین وضعیت اختصاص بودجه ۳۰۰ میلیون یورویی به خط ریلی چابهار
  تردد اتوبوس های برقی در پایتخت توسعه می یابد
  بیش از ۶۰ درصد هزینه ساخت اتوبوس برقی، متعلق به قوای محرکه الکتریکی است/ کاهش مصرف سوخت نفت‌گاز و ایجاد اشتغال و کارآفرینی در بخش تولید از مزایای این پروژه است/ ۷۰ درصد محصول اتوبوس برقی درون‌شهری تولید این مجموعه، بومی‌سازی شده و طراحی داخل است
  آیا شستا در مسیر رشد و شکوفایی قرار دارد؟
  تولید ریل ملی در ذوب‌آهن اصفهان نسخه تحریم را پیچید
  نخستین خودروی الکتریکی ۱۰۰ درصد داخلی تولید شد/رونمایی از اتوبوس برقی «شتاب»
  تاثیر افزایش قیمت بلیط مترو بر تعداد مسافرین
  تدوین برنامه برای جلوگیری از هدر رفت گاز فلر
  مدیرعامل نیروگاه شازند: تعیین نوع مصرف سوخت نیروگاه در اختیار ما نیست/ گاز برسانید
  ۹۰ درصد مردم کدام استان‌ها واکسن تزریق کرده‌اند؟
  تا 7 آبان مجموع واکسن تزریق شده از ۸۵ میلیون دوز فراتر رفت
  ۷۸ درصد از جمعیت هدف استان تهران واکسن کرونا تزریق کرده اند
  چشم انداز توسعه مترو در ۱۴۰۹
  کاهش سر فاصله حرکت قطارهای مترو به دو دقیقه
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 75297صفحه نخست » ریلی 2یکشنبه، 21 شهریور 1395 - 12:07
تاریخچه ساخت راه آهن در آمریکا عکس و فیلم
  
ترابر نیوز:

در طول تاریخ انسان همواره به دنبال کشف تازه ها بوده و به سمت جلو پیش رفته است . از دیرباز بشر ، این موجود دو پا به دنبال کوتاه کردن مدت زمان سفر هایش بوده است . امروزه تا حد زیادی مدت زمان سفرهایمان کوتاه شده اند و در عرض چندین ساعت می توان مسافت های بسیار زیاد را طی نمود ولی رسیدن به این جا و کم کردن مدت زمان به هیچ عنوان کار ساده ای نبوده است و تاریخی بس جالب و گاهی تلخ در پشت این پیشرفت خوابیده است . 

راه آهن یکی از مهمترین اختراعات بشر بوده که در پیشرفت امروز ما نقش مهمی را ایفا کرده است . اولین خط آهن در میانه ی قرن ۱۶ در آلمان ساخته شده است . ما قصد داریم به گذشته ی آمریکا سفر کنیم و داستان تاریخی ساخت طویل ترین خط راه آهن دنیا را باهم بشنویم . 

همراه کارناوال باشید .

 

تاریحچه ساخت راه آهن در آمریکا

راه اهن امریکا karnaval.ir1
راه اهن امریکا karnaval.ir2

از شرق به غرب قبل از راه آهن

در سال های قبل از ۱۸۶۹ مردم آمریکا برای سفر از ساحل شرقی به سمت ساحل غربی و یا بلعکس از اسب استفاده می کردند . این سفر ها ماه ها به طول می انجامید و خطرات زیادی را به همراه داشت . زمستان های سردی که جان کودکان و افراد سالخورده را می گرفت و تابستان های گرمی که بسیاری را تلف می کرد . درگیری ها با شراب چردگان هم از دیگر مشکلات سفر بود که هر از گاهی به مسافران حمله می کردند . 

خطر در کمین بود و مرگ انتظار می کشید تا مسافران را اسیر خود کند .

این سفر ها در بیشتر مواقع گروهی انجام می شد و چندین خانواده در کنار هم سفر را آغاز می کردند و در پایان سفر هر خانواده ممکن بود چند تن از اعضای خانواده را از دست داده باشد . 

شب ها در بیابان ها و دشت ها خطر بیشتر در کمین مسافران بود . حمله های حیوانات وحشی بیشتر در شب صورت می گرفت و در کنار آن ها راهزنان نیز آرامش شب مسافران را به هم می زدند . 

سفر در غرب وحشی در آن زمان کاری خطرناک به حساب می آمد . 

راه اهن امریکا karnaval.ir0
راه آهن در آمریکا www.karnaval.ir2

ساخت راه آهن آغاز می شود 

 در سال ۱۸۴۹ ساخت خط آهنی که شرق و غرب را به وصل می کرد آغاز شد . جیمز کی پُلک رئیس ججمهور وقت آمریکا بود . قرار بر این بود که گروهی متشکل از صدها کارگر و کارفرما از هر دو سمت شرق و غرب شروع به ساخت خط آهن کنند و در نقطه ای به نام پرومونتوری پوینت در یوتا به هم برسند .

ساخت این خط آهن ۲۰ سال به طول انجامید و در این میان بسیاری جان خود را از دست دادند و سختی های زیادی را تحمل کردند . اتفاقات تلخ و ناراحت کننده ای را می توان در دفتر خاطرات کارگران پیدا کرد . مرگ از سرما ، گرسنگی ، بیماری ، افسردگی ، حمله ی سرخپوستان همگی از اتفاق های تلخی بودند که در دل تاریخ ساخت خط آهن قرار دارند و هیچ گاه نمی شود ان ها را به فراموشی سپرد . 

داستان ساخت این خط آهن با حوادث ناگوار و تلخ گره خورده است .

راه آهن امریکا karnaval.ir5
راه آهن امریکا karnaval.ir11
راه آهن امریکا karnaval.ir14

مشکلات در حین ساخت 

عبور از کوهستان های سرد و مرتفع ، وارد شدن به مناطقی که تحت سلطه ی سرخپوستان است و جان سالم به در بردن کار سختی خواهد بود ولی انجام شد . در ادامه، داستان هایی از این مشکلات را باهم خواهیم شنید . 

راه آهن امریکا karnaval.ir15

۱) زمستان ، سرما و تابستان ، گرما

فصل زمستان در مناطقی که کارگران کار می کردند و ریل می ساختند بسیار سرد بود . چندین متر برف می بارید و همه جا یخ میزد . روز هایی می رسید که فقط چندین متر پیش می رفتند و مجبور بودند کار را متوقف کنند . تعداد زیادی از کارگران از سرما می مردند و به دلیل دیر رسیدن آذوقه و مواد خوراکی بسیاری از گرسنگی جان خود را از دست می دادند . کارگران کم می شدند ولی همیشه جوان هایی جویای کار بودند و به این مناطق هجوم می آوردند . برای کار در ازای روزی ۵۰ سنت و یا ۱ دلار .

تابستان از راه می رسید و سرما می رفت . 

گرمی هوا ، کمبود آب از مشکلات فصل تابستان بودند و بسیاری تلف می شدند . گرمازدگی در کمین کارگران بود . 

۲) درگیری با سرخپوستان 

در آن سال ها بیشتر سرخپوستان در قسمت های مرکزی و غربی آمریکای شمالی زندگی می کردند و در دشت ها پراکنده شده بودند . زمانی که متوجه شدند که مردان سفید وارد سرزمین هایشان شده و میله های فلزی را بر روی زمین های سبزشان قرار می دهند عصبانی شدند .

سوار بر اسب ، نیزه و تیر و کمان به دست به سوی کارگران حمله ور می شدند . این درگیری ها ادامه داشت تا زمانی که ارتش آمریکا دست به کار شد و برای مقابله با حمله های سرخپوستان نیرو هایی به این مناطق اعزام کرد . درگیری ها شدت گرفت و در نهایت سرخپوستان شکست خوردند و عقب نشینی کردند . قبایل زیادی از بین رفتند و مردمان سرخ بی گناهی کشته شدند و خط راه آهن از سرزمین سرخپوستان گذشت و به راه خود ادامه داد .

راه آهن امریکا karnaval.ir19

۳) کوه های بزرگ 

کوه ها بزرگ ترین سد برای ادامه ی مسیر خط آهن به حساب می آمدند . کوه هایی که از بین بردن آن ها و یا دور زدنشان کاری سخت و زمان بر به حساب می آمد . بسیاری از کوه ها دور زده شد ولی در اواخر مسیر راهی برای دور زدن کوه ها وجود نداشت و مجبور شدند دل کوه ها را سوراخ کنند و از میانشان  بگذرند . 

مدت زمانی بود که کارگرانی از چین آمده بودند . کارگرانی که در ازای مقدار کمی پول به سختی کار می کردند . گفته می شود دلیل استفاده از کارگران چینی این است که چینی ها دیوار چین را ساخته اند و مطمئنا در ساخت خط آهن کمک زیادی می توانند بکنند . 

برای سوراخ کردن کوه ها از مواد منفجره ی جامد و مایع استفاده می شده است و در همین راه بسیاری از کارگران کشته شدند . دلیلش هم عدم رعایت نکات ایمنی بود. 

کوه ها دل هایشان سوراخ شد و خط آهن از میانشان گذشت . 

راه آهن در آمریکا www.karnaval.ir1
راه آهن در آمریکا www.karnaval.ir0
راه آهن امریکا karnaval.ir1
راه آهن امریکا karnaval.ir4

راه آهن ساخته شد 

در سال ۱۸۶۹ بعد از گذشت ۲۰ سال خط آهن شرق و غرب به هم رسیدند و کار به اتمام رسید . در منطقه ای در یوتا به نام پرومونتوری پوینت شرق به غرب وصل شد . همه خوشحال بودند و شادی می کردند . به سرعت خبر ساخت و به اتمام رسیدن خط آهن به گوش همه رسید . سختی ها به پایان رسیده بود ولی مشکلات زیادی از این به بعد در انتظار مسافران این خط آهن بود . 

۳۴۰۰ مایل خط آهن ، در ان زمان کاری سخت و ناممکن بود؛ که ممکن شد . 

راه آهن امریکا karnaval.ir8
راه آهن امریکا karnaval.ir20
راه آهن امریکا karnaval.ir21
راه آهن امریکا karnaval.ir29
راه آهن امریکا karnaval.ir3

خطرات در کمین مسافران

راهزنان از این به بعد کابوس مسافران بودند . خلافکاران بی رحمی که قطار ها را غارت می کردند و انسان های زیادی را می کشتند . هدفشان غارت بود و اگر کسی سد راهشان می شد مرگ انتظارش را می کشید . 

این اتفاقات سالیان سال ادامه داشت . در هر قطار نیرو های ارتش گذاشتند ولی غارتگران هیچ واهمه ای نداشتند و به حمله هایشان ادامه می دادند . در سال های بعد با فشار های دولتی این غارتگران دستگیر شدند و پای چوبه ی دار رفتند . 

بعد از گذشت حدود ۵۰ سال دیگر راهزنی وجود نداشت تا به قطار ها حمله کند . 

کابوس تمام شده بود .

راه آهن امریکا karnaval.ir28
راه آهن امریکا karnaval.ir9

تاثیر گذاری خط اهن بر امریکا

این خط آهن آمریکا را متحول کرد . سفری که چندین ماه به طول می انجامید در عرض چند روز طی می شد و دیگر کسی از بین نمی رفت . مهاجرت به سمت غرب افزایش یافت . جویندگان طلا و کسانی که به دنبال کشاورزی در زمین های حاصلخیز غرب بودند اولین مسافران به حساب می آمدند . 

اقتصاد دگرگون شد و تاجران زیادی سود های کلان بدست آوردند . 

در این زمان بود که روسیه به دنبال ساخت خط آهن سراسری همچون آمریکا، آلاسکا را به آمریکایی ها فروخت و این نشان دهنده ی یکی از اهمیت های این خط آهن در سطح ملی و بین المللی بوده است . 

راه آهن امریکا karnaval.ir25
راه آهن امریکا karnaval.ir2
راه آهن امریکا karnaval.ir13
راه آهن امریکا karnaval.ir12
راه آهن امریکا karnaval.ir6

خط آهن شرق و غرب در دنیای امروز 

امروزه این خط آهن هنوز پا برجاست و مورد استفاده قرار میگیرد و فقط گسترش یافته و مدرن تر شده است . تاثیرات اقتصادی و فرهنگی که در گذشته این خط آهن از خود به جای گذاشته است امروزه به چشم می خورد و آن پیوند مردمان شرق و غرب با هم بوده است .

راه اهن امریکا karnaval.ir0

سفر بر روی همین خط آهن

شما می توانید با پرداخت ۲۱۳ دلار در طی ۴ روز از غرب به شرق آمریکا سفر کنید . قطار مدرن و با امکانات زیادی برای این سفر در نظر گرفته شده است . برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به این سایت  مراجعه کنید .

ساخت این خط اهن به روایت فیلمسخن اخر …

می پرسید چیست گذر زمان ؟ پاسخ می دهم گذر زمان همان تاریخی است که از خواندنش لذت می برید .

 

   مدیریت مصرف انرژی  
  مدیرعامل نیروگاه شازند: تعیین نوع مصرف سوخت نیروگاه در اختیار ما نیست/ گاز برسانید
  یک میلیون تهرانی معطل 3000 اتوبوس
یک میلیون تهرانی معطل 3000 اتوبوس
  مهلت شش ماهه به همه ساختمان های دولتی جهت نصب سیستم هوشمند تنظیم دما
  روزانه چند تن کربن به ریه تهرانی‌ها پمپاژ می‌شود؟
  اگر سرمایه اجتماعی قوی داشتیم هرگز گاز صنایع بزرگ قطع نمی شدند
  ورود به ادارات بدون لباس گرم ممنوع
  ابتدا قیمت گاز ساختمان های پرمصرف دولتی آزاد شود
  مصرف گاز در ایران با ۱۲ کشور ثروتمند اروپایی برابری می‌کند
  افزایش قیمت برق و گاز هر خانواده بریتانیایی به سالانه ۱۱۴۰ پوند
  لزوم افزایش قیمت گاز پرمصرف‌ها و کاهش رشد قیمت در بخش صنعتی
تعداد بازدید: 2188 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  تاثیر افزایش قیمت بلیط مترو بر تعداد مسافرین
  بیش از ۶۰ درصد هزینه ساخت اتوبوس برقی، متعلق به قوای محرکه الکتریکی است/ کاهش مصرف سوخت نفت‌گاز و ایجاد اشتغال و کارآفرینی در بخش تولید از مزایای این پروژه است/ ۷۰ درصد محصول اتوبوس برقی درون‌شهری تولید این مجموعه، بومی‌سازی شده و طراحی داخل است
  ضرورت فوری بلیط هوشمند مترو و توقف بلیط های تک سفری و دو سفره
  یک میلیون تهرانی معطل 3000 اتوبوس
  مهلت شش ماهه به همه ساختمان های دولتی جهت نصب سیستم هوشمند تنظیم دما
  کمبود ۴ هزار دستگاه اتوبوس در پایتخت | خرید اتوبوس‌های کارکرده از سایر کشورها در دستور کار است؟
  بیش از ۶۰ درصد هزینه ساخت اتوبوس برقی، متعلق به قوای محرکه الکتریکی است/ کاهش مصرف سوخت نفت‌گاز و ایجاد اشتغال و کارآفرینی در بخش تولید از مزایای این پروژه است/ ۷۰ درصد محصول اتوبوس برقی درون‌شهری تولید این مجموعه، بومی‌سازی شده و طراحی داخل است
  تاثیر افزایش قیمت بلیط مترو بر تعداد مسافرین
  واردات خودرو به طور قطعی آزاد شد
  بررسی پیشنهاد ورود اتوبوس‌های دست دوم به پایتخت
  خودکفایی کامل ایران در تولید واگن / تولید ۴۶۰۰ قطعه مورد نیاز صنایع ریلی در داخل کشور
  هزینه حمل و نقل در ترکیه
  خودکفایی در تولید چرخ قطار/ افزایش ۱۵۱ درصدی صادرات و واردات ریلی
  افتتاح ورودی دوم ایستگاه مرزداران در خط 6 مترو
  جدیدترین نقشه مترو تهران 1400
  آغاز به‌کار شرکت تولید اتوبوس برقی با نام تجاری شتاب
  چرا فاصله حرکت قطارها در مترو پایتخت کمتر نمی‌شود؟
  مدیرعامل نیروگاه شازند: تعیین نوع مصرف سوخت نیروگاه در اختیار ما نیست/ گاز برسانید
  ظرفیت واقعی شرکت واگن‌سازی تهران
  چشم انداز توسعه مترو در ۱۴۰۹
  مترو باید روزانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر جابه جا کنیم تا مشمول یارانه سوخت شود
  کاهش سر فاصله حرکت قطارهای مترو به دو دقیقه
  ۹۰ درصد مردم کدام استان‌ها واکسن تزریق کرده‌اند؟
  آیا شستا در مسیر رشد و شکوفایی قرار دارد؟
  نخستین خودروی الکتریکی ۱۰۰ درصد داخلی تولید شد/رونمایی از اتوبوس برقی «شتاب»
  تا 7 آبان مجموع واکسن تزریق شده از ۸۵ میلیون دوز فراتر رفت
  تدوین برنامه برای جلوگیری از هدر رفت گاز فلر
  آخرین وضعیت اختصاص بودجه ۳۰۰ میلیون یورویی به خط ریلی چابهار
  ۷۸ درصد از جمعیت هدف استان تهران واکسن کرونا تزریق کرده اند
  شهردار تهران: مشکل اصلی در توسعه مترو تامین واگن است
  اتوبوس آتروس ایران خودرو دیزل چه ویژگی هایی دارد؟ + مشخصات فنی
  تردد اتوبوس های برقی در پایتخت توسعه می یابد
  تولید ریل ملی در ذوب‌آهن اصفهان نسخه تحریم را پیچید
  فعالیت ناوگان اتوبوسرانی تهران با صد در صد ظرفیت
  تهران دارای ۵۹۲۶ اتوبوس
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار