پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
سه شنبه، 27 اردیبهشت 1401 - 12:16   
 
 
   آخرین اخبار  
  ویدیو / چرا ارتش روسیه ضعیف از آب درآمد؟ + زیرنویس فارسی
  خاطرات اردشیر زاهدی، شماره ۱۹: دیدم‌ ای وای ظاهرا من گلوله خوردم
  نتایج رسمی ۱۲ حوزه از مجموع ۱۵ حوزه انتخاباتی در لبنان: ائتلاف حزب الله و جنبش امل ۳۲ کرسی، حزب میشل عون ۲۰ کرسی و حزب سمیر جعجع ۱۹ کرسی / کسب اکثریت پارلمان نیاز به بیش از ۶۴ کرسی دارد
  رشادت های نیروی هوایی ارتش در دفاع مقدس-سوم
  شهری که با دستاوردهای قالیباف بین المللی شد
  وضعیت وخیم عمارت «مسعودیه» / داربست‌ها هم جلوی ریزش دیوار را نگرفته‌اند
  معاون وزیر نفت: در حال بررسی صادرات گاز به اروپا هستیم اما هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم
  علیزاده طباطبایی: کودتای نوژه طراحی روس ها بود
  جنگ اوکراین ضربه مهمی به «سلاح‌های روسی» در بازارهای جهانی خواهد زد
  اتصال به خطوط مترو یکی از مطالبات مردم غرب استان تهران است
  هزینه سیاسی کردن پروژه های ریلی
  تغییر در ترکیب شورای امنیت
  ترکیب احتمالی جدید اعضای دائم شورای امنیت
  سوئد و فنلاند 'چهارشنبه' درخواست عضویت‌شان را به ناتو می‌دهند
  آیت‌الله فاطمی‌نیا درگذشت
  رئیس جمهور مجارستان عملیات روسیه در اوکراین را محکوم کرد
  طرح‌های ناتمام قالیباف برای تهران
  حمل 500 میلیون تن کالا بر دوش خودمالکان بود یا شرکت های حمل و نقل؟
  لیلا عراقیان، طراح پل طبیعت را بشناسیم
  ۵ ایرانی مشهور که خودروسازان داخلی از آنها غافلند + تصاویر
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 74021صفحه نخست » حمل و نقل و صنایع هوایییکشنبه، 17 مرداد 1395 - 14:05
قوانین مانع توسعه صنعت هوایی
قوانین مانع توسعه صنعت هوایی ترابر نیوز: مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران: افزودن تجهیزات و جذب نیروی انسانی از جمله عواملی است که تاثیر بسزایی در کاهش ترافیک فرودگاهی دارد.
  
ترابر نیوز:
انتقال بخشی از پروازهای مهرآباد به فرودگاه امام خمینی/ رادارهای فرانسوی در ناوگان هواییپسابرجام، هجوم شرکتهای خارجی برای سرمایه گذاری در ایران را به همراه داشته و این روزها خرید تجهیزات هواپیمایی و مذاکره با بوئینگ و ایرباس نقل محافل خبری است، اما گره کور آمریکایی ها بر طناب اتصال ایران با سرمایه گذاران خارجی مانع پیشرفت مذاکرات شرکتهای هواپیمایی شده به طوری که مذاکرات در حد تفاهم باقی مانده است. 
 
با این وجود آثار پسابرجام کم کم در حال نمایان شدن است و یکی از سه رادار خریداری شده از فرانسوی ها به زودی وارد کشور می شود.
 
رحمت الله مهابادی مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه فرودگاه بین المللی مهرآباد سالانه پذیرای حدود 14 میلیون مسافراست، افزود : میزان پروازهای مسافری فرودگاه بین المللی مهرآباد نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد رشد داشته و حجم بالای مسافر که بیش از ظرفیت این فرودگاه است موجب ترافیک بالا شده است.
 
مهابادی ادامه داد : اجازه افزایش تعداد پروازها را در این فرودگاه نخواهیم داد و در آینده برای کاهش بار ترافیکی ، بخشی از پروازها را به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) انتقال می دهیم.
 
 
ورود اولین رادار کمک ناوبری بعد از برجام
 
وی با بیان اینکه طی قرارداد شرکت فرود‌گاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و شرکت «تالس» فرانسه ،سه دستگاه رادار برای نصب در فرودگاه‌های مهر‌آباد٬ شیراز و بندرعباس خریداری شده، گفت : اولین رادار خریداری شده بعد از برجام به زودی وارد کشور می شود که این رادارها برای طرح‌های تقرب و بالا بردن ایمنی پرواز در مناطق تحت کنترل فرودگاه‌ها استفاده می‌شود.
 
مهابادی با اشاره به اینکه یکی از روشهای کاهش ایستایی مسافران و ترافیک ، انتقال سریع آنها به سالن ترمینال فرودگاه است، اظهار داشت : انتقال مسافرین از هواپیما به ترمینال فرودگاه به دو روش استفاده از اتوبوس و ایربریج(Air Bridge) (پله رابط هوائی بین ترمینال و اتوبوس)  صورت می گیرد که ایربریج رایج تر است.
 
وی ادامه داد : جهت تسهیل تردد مسافرین، 11 ایربریج برای فرودگاه های کشور خریداری می کنیم که به دلیل ترافیک بالا حدود 5 ایربریج به فرودگاه مهرآباد اختصاص می یابد.
 
مهابادی بیان کرد: سفر با هواپیما جذابیت های خاصی دارد و مسافرین با پرداخت هزینه زیاد انتظار سفری راحت و ایمن را دارند، اما زمانی که به فرودگاه وارد می شوند، درصورت تاخیر نداشتن هواپیما و ردشدن از هفت خان رستم ترافیک زمینی تا ترافیک هوایی حالا باید انتظار بکشند تا سوار بر هواپیما شوند یا در مواردی برای پیاده شدن از هواپیما منتظر جای پارکی برای هواپیما باشند.
 
وی  با اشاره به اینکه تاخیر پرواز شرکت های هواپیمایی خارجی بسیار ناچیز است ، افزود: شرکت های هواپیمایی در سراسر فرودگاه های دنیا حساسیت زیادی برای ساعت پروازها دارند و هر هواپیما طی زمان مشخص باید پرواز کند، درغیر این صورت نه تنها جریمه سنگینی باید بپردازد بلکه به دلیل تاخیر باید در صف طولانی، منتظر صدور دستور پرواز باشد.
 
قوانین مانع توسعه صنعت هوایی 
 
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اینکه افزودن تجهیزات و جذب نیروی انسانی از جمله عواملی است که تاثیر بسزایی در کاهش ترافیک فرودگاهی دارد ،عنوان کرد : متناسب با افزایش ترافیک هوایی باید جهت کنترل آن نیرو جذب شود و یکی از بحران هایی که در بخش ترافیک هوایی با آن روبرو هستیم منع قانونی برای جذب نیرو است؛ در این شرایط باید یا از نیروی فعلی دو برابر استفاده شود که امکان پذیر نیست یا نیروهای جدیدی در این بخش جذب شود که قوانین در این بخش مانع توسعه صنعت هوایی است.
 
وی با بیان اینکه متصل بودن ترمینال هوایی فرودگاه مهرآباد از یک سمت به کوه و از سمت دیگر به نقاط ممنوعه ،مسیر تردد هواپیماهای مسافری را محدود کرده ، افزود : تقرب (اپروچ) و خروج باید طوری طراحی شده باشد که هواپیماها از این راه ها تردد نکنند.
 
مهابادی با اشاره به اینکه برای فرود هواپیما در هر فرودگاه باید فضای هوایی کافی و باند خالی داشته باشیم ،تصریح کرد: گلوگاه های ترافیکی بسیاری نظیر فضای هوایی، باند، تاکسی وی ( محل پیاده شدن مسافرین)،پارکینگ هواپیما، سالن ترمینال ، مکان دریافت بار،گیت دریافت کارت پرواز، تحویل بار، گیت بازرسی و گذرنامه ،در فرودگاه ها وجود دارد و درصورت تاخیر درهربخش کل سیستم پرواز بهم می ریزد.
 
کمبود فضای فرودگاهی از عوامل ترافیک
 
مهابادی با اشاره به اینکه پارکینگ هواپیما یکی از گلوگاه های ترافیکی محسوب می شود، گفت : تنها 11 درصد از فضای فرودگاهی مهرآباد متعلق به این فرودگاه است و بیش از نیمی از این فضا متعلق به بخش نظامی و مابقی زیرنظر ارگانهای مختلف و ایرلاین ها است.
 
وی عنوان کرد : فضای فرودگاهی به دلیل اهمیت بیشتر مردم باید به نفع مسافرین بهره برداری شود ،چراکه افزایش سطح پارکینگ فرودگاه هاجهت مدیریت استند(پارکینگ هواپیما) ، کاهش ترافیک هواپیما ها در زمان نشست و برخاست را به همراه دارد. 
 
مهابادی گفت : هم اکنون فضای استاندارد برای پارک هر هواپیما 10 هزار مترمربع است ،اما به دلیل کمبود جا و پارک شدن هواپیماهای بیشتر،با قبول مسئولیت فضای کمتری را در نظر گرفتیم. 
 
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه به دلیل ظرفیت محدود، جای پارک ایرلاین ها را سهمیه بندی کردیم ،عنوان کرد : هرکدام از شرکتهای هواپیمایی در هر فرودگاه ظرفیتی برای جای پارک دارند اما با انجام پروازهای بیش از ظرفیت و رعایت نکردن سهمیه های پارکینگ ،جهت پارک هواپیما دچار مشکل می شوند، یابرخی ایرلاین ها هواپیماهای فرسوده را در جای پارک اختصاصی خود قرارداده اند، درنتیجه برای پارک هواپیماهای فعال دچار مشکل شده و از پارکینگ های عمومی استفاده می کنند که البته این پارکینگ های اختصاصی را حذف خواهیم کرد.
 
مهابادی گفت : تخصیص عرصه بیشتر به فرودگاه ها ، منظم شدن سهمیه جای پارک ایرلاین ها و توسعه ترمینال ها می تواند مقداری از ترافیک فرودگاهی و اتلاف وقت مردم را بکاهد.
 
نوسازی باند اول مهرآباد پس از 40 سال
 
وی با بیان اینکه باند اول فرودگاه بین المللی مهرآباد از 40 سال پیش نوسازی نشده است، تصریح کرد: سعی می کنیم نوسازی باند دوم فرودگاه مهرآباد را تا آبان ماه امسال به پایان برسانیم که پس از راه اندازی باند دوم راست ، نوسازی و بهسازی باند اول چپ پس از 40 سال آغاز خواهد شد.
 
مهابادی گفت: طبق استاندارد های بین المللی در هر ساعت باید 18 نشست و برخاست در هر باند فرودگاهی انجام شود ،اما به دلیل ترافیک پروازی در صبح ها و شبها اجازه 27 نشست و برخاست را به فرودگاه مهرآباد در باند سمت چپ داده ایم.حال اگر دو باند پروازی داشته باشیم تعداد ظرفیت نشست و برخاست ها بیشتر خواهد شد.
 
 مهابادی در خصوص بدهی ایرلاین ها به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت :جهت تسریع پرداخت بدهی ایرلاین ها ،با اهرم قدرت به راحتی می توانیم همانند سوخت گیری هواپیما که باید نقدی پرداخت شود، اجازه نشست و برخاست برای ایرلاین های بدهکار را صادر نکنیم ، این در حالیست که به دلیل استفاده نکردن از اهرم زور ، ایرلاین ها بدهی خود به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران را پرداخت نمی کنند.
 
وی ادامه داد : جهت تلف نشدن وقت مردم با رأفت و مهربانی با ایرلاین های بدهکار برخورد کردیم که این امر باعث شد به دلیل مطالبه نکردن تمام حق دولت از سوی سازمان بازرسی کل کشور به دادگاه معرفی و تفهیم اتهام شویم و هم اکنون پرونده در حال دادرسی است.
 
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در پاسخ به این سوال که 20 درصد ترافیک فرودگاه مهرآباد مربوط به مسافرین کرج و حومه آن است ، چرا از فرودگاه پیام کرج به عنوان فرودگاه مسافری استفاده نمی شود، گفت : مرکز اپروچ (تقرب) فرودگاه مهرآباد 12 فرودگاه را اداره می کند و اگر فرودگاهی بخواهد به این تعداد اضافه شود ، ساختار ترمینال هوایی بهم ریخته و در باقی امور فرودگاه ها تاثیر می گذارد.
 
 
باشگاه خبرنگاران

 

   مدیریت مصرف انرژی  
  چاه‌های عمیق برق را هم می‌خورند!
  راه‌کارهای ساده صرفه‌جویی در مصرف برق/ از هدررفت انرژی از درب یخچال تا کشیدن شارژرها از برق
  هدر رفت 70 درصد از انرژی تولید شده برق در کشور
  مصرف مازاد 45 درصد چاه‌های مجاز کشاورزی در کشور
  در ساعات پیک ترافیکی خودروهای تک سرنشین 67 درصد سطح معابر را اشغال می کنند.
  گرمایش زمین؛ سازمان ملل: یا الان یا هیچ‌وقت، دنیا سه سال بیشتر فرصت ندارد
  آلودگی هوا مقصر اصلی شایع ترین سرطان های کشور
  دمای استاندارد و مناسب محیط خانه و کار
  دمای مناسب خانه در زمستان و تابستان به همراه کاهش مصرف انرژی
  ارزش کنونی گازی که در ایران می سوزد سالانه 500 میلیارد دلار است
تعداد بازدید: 1202 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   مرور خبرهاو تحلیل ها  
  رشادت های نیروی هوایی ارتش در دفاع مقدس-سوم
  علیزاده طباطبایی: کودتای نوژه طراحی روس ها بود
  اتصال به خطوط مترو یکی از مطالبات مردم غرب استان تهران است
  هزینه سیاسی کردن پروژه های ریلی
  توضیحات وزارت راه و شهرسازی، کمیسیون اصل 90 را هم برای واردات لکوموتیو قانع نکرد
  درمان ریشه ای مشکلات راه آهن با اعطای مجوز بهره برداری از محورها به بخش غیردولتی
  مطالبه کار جدی و واقعی در مسیر راه آهن گرمسار- اینچه برون
  رشادت های نیروی هوایی ارتش در دفاع مقدس-دوم
  فاجعه مدیریتی در ترافیک تهران؛ چرا خیابان‌های پایتخت دوشنبه‌شب پارکینگ شد؟
  ویدئو | فاجعه در تهران با کاهش سهم بودجه حمل و نقل
  رشادت های نیروی هوایی ارتش در دفاع مقدس-اول
  راه دراز مترو تا مقصد توسعه؛ بررسی مقایسه ای ایران و جهان
  نارضایتی مردم از تأخیرهای سریالی در مترو
  سرفاصله حرکت 3خط مترو در سال جدید به 3دقیقه می‌رسد
  تهاتر بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد بدهی‌های مترو به بانک ها
  راهکار های افزایش بهره ­وری در راه ­آهن
  تنها یک دهم قیمت واقعی بلیت مترو توسط مردم پرداخت می شود/ 770 میلیارد تن بدهی دولت به مترو تهران در سال جاری
  برگی از تاریخ رشادت نیروی هوایی ارتش
  توسعه انشعابات افزایش بهره وری مترو را به دنبال دارد
  4 راهکار برای افزایش کارامدی متروی تهران
  فیلم چگونه نیروی هوایی مانع سقوط همیشگی خوزستان شد
  نیاز فوری حمل‌‌‌‌ونقل ریلی به نوسازی لکوموتیو
  قطاری که جلوی خروج ۷۰ هزار میلیارد تومان را می گیرد
  پشت پرده بزرگ‌ ترین خرید تاریخ راه‌ آهن جهان از روسیه چیست؟
  اندونزی هم به کشورهای مورد نظر مسئولان برای واردات لکوموتیو اضافه شد
  درخشش پایگاه هوایی نوژه در عملیات غرورآفرین H۳
  رشادت مثال زدنی این فرمانده ارتش که برای رژیم بعث گران تمام شد
  رشادت خلبانان، بعثی‌ها را غافلگیر کرد
  وزارت بهداشت: مرگ ۱۱ هزار مرگ نفر در سال گذشته به خاطر آلودگی هوا
  سرنوشت مبهم قطار سریع السیر تهران-اصفهان/ ‌راه حل تأمین مالی
  توانایی تولید ۴۰۰ واگن مترو در سال را داریم
  ماجرای پرواز ۱۴۰ فروند هواپیمای جنگی ایران بر فراز آسمان عراق‌
  تولید 105 واگن ملی مترو در سال 1400؟
  تولید ۱۱۳ واگن مترو در انتظار تأمین پیش‌پرداخت
  وزارت بهداشت: هزینه‌ مرگ ناشی از آلودگی هوا ۷ میلیارد دلار است
  تاخیر پیمانکار چینی در ساخت راه آهن سریع لسیر اصفهان چه عواقبی به دنبال داشته
  قول دوباره دولت برای خرید ۶۳۰ واگن متروی تهران
  بهره وری 20درصدی متروی تهران
  اطلاعات ارزشمند از تاریخچه راه آهن ایران
  تهران به ۱۵۰۰ واگن نیاز دارد/ توسعه کامل شبکه مترو ۱۲.۵ میلیارد دلار بودجه می‌خواهد
  با هر واگن مترو 100خودرو شخصی از جاده ها حذف می شود.
  در هر واگن مترو ۱۵۰ تا ۱۷۰مسافر سوار می‌شود
  بعد از 20 سال پیشرفت راه آهن سریع السیر اصفهان تهران 20 درصد است!!
  تاریخچه راه آهن-تصاویر زیبا- فیلم افتتاح راه آهن شمال جنوب توسط رضاشاه
  بعد از 20سال راه آهن سریع السیر اصفهان 20درصدپیشرفت دارد!؟
ادامه مرور خبرهاو تحلیل ها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار