پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
یکشنبه، 31 تیر 1403 - 19:13   
 
 
   آخرین اخبار  
  اولویت های وزیر بعدی راه و ترابری در حوزه ریلی
  مسیر پروژه راه آهن لرستان تغییر کرد
  اولویت راه آهن چابهار زاهدان
  ورود واگن‌ های چینی به پایتخت تا سال آینده
  راه آهن یک سال دیگر به شهرکرد می رسد/ هموار شدن راه ایجاد کریدور ریلی اصفهان اهواز
  ۳۰ هزار میلیارد تومان به پروژه راه آهن کرمانشاه خسروی اختصاص یافت
  ایران با خط جدید ریلی به پاکستان وصل می‌ شود
  راه آهن کشور را به ریل پیشرفت بازگردانید
  تلاش اروپا در توسعه راه آهن برای مقابله با آلودگی هوا
  پروژه قطار سریع السیر مشهد در آستانه قرارداد با ژاپنی‌ها
  تامین قطار سریع السیر با سرعت 300 کیلومتر در 1400
  ایستگاه قطار‌ های سریع السیر چین از نمای بالا (فیلم)
  7 تا از سریعترین قطار ها/فیلم
  ساخت قطارهای سریع السیر با سرعت 500 کیلومتر در چین/تحریم و سرعت تاسفبار قطارها در ایران
  قطار سریع السیر چگونه کار میکند + فیلم مستند
  پنج نکته شگفت انگیز در مورد قطارهای سریع السیر ایران/ ضرورت رفع تحریم ها جهت تامین منابع مالی احداث قطارهای پرسرعت
  پول لازم برای قطار سریع السیر در ایران چقدر است؟/تنها راه رفع تحریم ها و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی است
  سرمایه گذاری در حوزه ریلی ۱۵۰ میلیارد دلار عایدی در سال برای کشور
  سرمایه‌گذاری در حوزه ریلی ضرورت دارد
  سرمایه گذاری میلیاردی اسپانیا در توسعه زیرساخت های ریلی
  نیاز سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد دلاری در صنعت ریل/درصورت ادامه تحریم و عدم سرمایه گذاری در زیرساخت های ریلی، سالانه حدود10 هزار کشته و ده ها هزار مجروح و قطع عضو و قطع نخاع به در ملت ایران تحمیل خواهد شد
  تلاش سه ساله شرکت راه آهن بر ضد تولید ملی
  بریلی شدن سود ریلی های بورس تهران!
  افتتاح قطار سریع السیر ملی روسیه تا 2 سال آینده و راه آهن پرسرعت ایران اندر خم یک کوچه!
  برنامه های پیشنهادی متخصصین ریلی به دکتر مسعود پزشکیان
  آغاز یکپ قطعه ریلی مهم/ راه آهن شیراز عسلویه کلید خورد
  نیاز سرمایه گذاری 50 میلیارد دلاری در صنعت ریل در یک دهه آینده
  جدول فهرست کشورهای جهان بر پایه قربانیان ناشی از تصادف/کشورهایی که بیشترین سرمایه گذاری ریلی را داشته اند کمترین کشته نسبت به جمعیت و وسعت را دارند
  پزشکیان و اتصال راه آهن ایران به دریای سیاه
  پزشکیان و رساندن میانگین سرعت قطارها یه 120کیلومتربر ساعت
  پزشکیان و احداث 3000کیلومتر خطوط ریلی برقی پرسرعت
  پزشکیان: تامین ده هزار اتوبوس و دو هزار واگن مترو
  فانتزی راه آهن رشت آستارا؛ ساخت راه آهن رشت آستارا با سرمایه ایرانی، پوست خربزه است
  گزارش تصویری | افتتاح راه آهن سراسری زنجان در مهر ماه ۱۳۱۹ ه.ش
  دستور معاون ریاست جمهوری به وزیر راه برای اصلاح وضعیت وخیم صنعت ریلی + سند
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 101172صفحه نخست » اقتصاد حمل و نقلچهارشنبه، 22 شهریور 1402 - 20:29
رویارویی رقبای سیاسی جهان در کریدورهای حمل و نقلی منطقه ­ای
  
ترابر نیوز:

طبق یادداشت تفاهم امضای شده روسای جمهور هند و آمریکا دو کریدور جداگانه پیش ­بینی شده است که کریدور شرقی هند را به خلیج فارس و کریدور شمالی خلیج فارس را به اروپا متصل می کند.

رویارویی رقبای سیاسی جهان در کریدورهای حمل و نقلی منطقه ­ای

تین نیوز سمانه افشاری :

در جریان نشست اخیر گروه 20 (G20)  که در روز شنبه هیجدهم و نوزدهم شهریور ماه 1402 (9 و 10سپتامبر 2023) به میزبانی هند برگزار شد، طرح کریدور ریلی و دریایی چندجانبه جاه ­طلبانه ای برای اتصال هند و جنوب آسیا به اروپا از مسیر امارات، عربستان سعودی، اردن، فلسطین اشغالی با هدف رونق اقتصادی و توسعه همکاری های سیاسی، توسط روسای جمهور هند و آمریکا رونمایی شد و یادداشت تفاهم همکاری نیز برای این کریدور با عنوان «کریدور اقتصادی هند-خاورمیانه-اروپا»[1] (IMEC) توسط هند، عربستان سعودی، امارت، امریکا، اتحادیه اروپا، فرانسه، آلمان، و ایتالیا به امضا رسید. طبق این یادداشت تفاهم دو کریدور جداگانه پیش ­بینی شده است. کریدور شرقی هند را به خلیج فارس و کریدور شمالی خلیج فارس را به اروپا متصل می کند.

 

بایدن این طرح را برنامه ای بسیار بزرگ خواند و جیک سولیوان مشاور امنیت ملی بایدن آن را باعث رشد تجارت، انتقال منابع انرژی (از جمله هیدروژن و برق) و توسعه ارتباطات دیجیتال دانست که کشورهای هند، عربستان سعودی، امارات، اردن،  فلسطین اشغالی و اتحادیه اروپا در آن دخیل هستند.  

به گزارش سی­­بی­سی کانادا به نقل از سولیوان این شبکه ارتباطی بازتابی از چشم انداز بایدن برای یک سرمایه گذاری گسترده به رهبری موثر آمریکا و تمایل ان برای استقبال از سایر شرکا است. به زعم وی توسعه زیرساختی، به جای چالش و تنش و بحران، خاورمیانه را به هاب فعالیت های اقتصادی و تجاری تبدیل می کند.

به گزارش رویترز به نقل از جان فاینر معاون مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری آمریکا، این طرح کشورهای متوسط و کم-درآمد منطقه را منتفع خواهد کرد و خاورمیانه  را قادر می سازد تا در تجارت جهانی نقش داشته باشد.

کشورهای شرکت کننده در این طرح پیش­بینی می­کند این کریدور کارایی را افزایش دهد، هزینه ها را کاهش دهد، یکپارچگی اقتصادی را تقویت کند، ایجاد اشتغال کند و انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهد  و در نهایت منجر به یکپارچگی آسیا، اروپا و خاورمیانه شود.

به نظر می­ رسد آمریکا این طرح را از یک سو برای حذف روسیه در مبادلات منطقه­ ای و از سوی دیگر مقابله با نفوذ فزاینده چین در مناسبات جهانی در قالب طرح حمل و نقلی و زیرساختی یک «کمربند، یک جاده» پیش می برد؛ به ویژه شیوه تامین مالی BRI چین که با ایجاد بدهی برای کشورها موجب نفوذ ژئوپلتیکی ان کشور می شود. این در حالی است که تامین مالی «کریدور اقتصادی هند-خاورمیانه-اروپا» از طریق برنامه «مشارکت برای زیرساخت و سرمایه گذاری جهانی» (PGII) است که توسط کشورهای گروه هفت (شامل کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا، و آمریکا) و اتحادیه اروپا پروژه های زیرساختی کشورهای در حال توسعه را از طریق سرمایه گذاری های دولتی و خصوصی تامین مالی می کند.

تقابل هند با طرح «یک کمربند، یک جاده» چین به دلیل کریدور اقتصادی چین-پاکستان (CPEC) است که از محدوده تحت کنترل پاکستان عبور می کند و هند آن را نقض حاکمیت خود می داند. در مقابل، این کریدور جایگزین (IMEC) این فرصت را به هند می دهد که با مشارکت در ابتکار عملی که به رهبری غرب است، برای نگرانی های حاکمیتی و ناپایداری های مالی ناشی از بدهی ها که در طرح «یک کمربند، یک جاده» وجود دارد با غرب هم سو شود. با مشارکت در این طرح، هند اتصال خود به اروپا و خاورمیانه را بدون ورود به مناقشات ارضی را گسترش داده و در پروژه های توسعه زیرساختی شرکت می کند که منافع استراتژیک آن را به خطر نمی اندازد.

رئیس کمیسیون اروپا نیز در نشست گروه 20، این پروژه را به عنوان پلی سبز بین قاره ها و تمدن ها خواند. وی همچنین از طرح انتقال برق و داده ها از طریق کابل خبر داد. در این نشست همچنین از یک کریدور فرا-آفریقایی رونمایی شد که بندر لوبیتو آنگولا را به منطقه محصور به خشکی استان کانانگا در جمهوری دموکراتیک کنگو و معادن مس زامبیا متصل می کند. بایدن نیز این پروژه آفریقایی را سرمایه گذاری منطقه ای خواند که قاعده بازی را عوض خواهد کرد. وی همچنین هر دو طرح را گام های بزرگ رو به جلو اذعان کرد.

به گفته هماهنگ­ کننده بخش زیرساخت های جهانی و امنیت انرژی بایدن، آموس هوخشتاین، برنامه زمان بندی دقیق تری طی دو ماه آینده  برای «کریدور اقتصادی هند-خاورمیانه-اروپا» تدوین خواهد شد که فاز اول ان به شناسایی مناطقی می پردازد که نیاز به سرمایه گذاری و اتصال زیرساخت های فیزیکی بین کشورها دارند. از سال اینده نیز برنامه های عملیاتی ان ها اجرا خواهد شد.  

این پروژه به ویژه پس از سفر بایدن به جده در جولای 2022 در پاسخ به نیاز به یک همگرایی اقتصادی منطقه ای به جریان افتاد. در ژانویه کاخ سفید مذاکره با شرکای منطقه ای خود را اغاز کرد و در بهار پیش نویس ارزیابی ها و نقشه های زیرساخت های ریلی فعلی خاورمیانه اماده شد. به طوریکه مقامات امریکا، عربستان امارات و هند در ماه مه (اردیبهشت ماه) در عربستان دیدار کردند تا جزییات توافق نامه ی کنونی را نهایی سازند.

الحاق فلسطین اشغالی، امارات، عربستان، و اردن به این طرح حائز اهمیت است. با توجه به تلاش امریکا برای برقراری روابط دیپلماتیک بین فلسطین اشغالی و عربستان، این پروژه حمل و نقلی می تواند عاملی برای برقراری روابط فلسطین اشغالی و عربستان باشد و از این حیث پیوستن فلسطین اشغالی حائز اهمیت است.

با تشدید رقابت های سیاسی و اقتصادی برای ایجاد کریدورهای جدید تجاری در منطقه، ایران نیز می بایست همزمان با پیشبرد سیاست های حمل و نقلی خود با کشورهای منطقه، چندین تحول جدی اقتصادی و ژئوپلیتیکی را در نظر بگیرد. از جمله این تحولات تحقق کریدور شرق-غرب بین عربستان و هند در جنوب ایران، همکاری چین و عراق برای مشارکت در پروژه راهبردی 17 میلیارد دلاری عراق با عنوان «جاده توسعه»، و نیز هم­پیمانی آذربایجان و ترکیه برای پیشبرد اهداف منطقه ای و نفوذ خود در شمال کشور است که لازم است با بررسی تاثیرات هر یک از این تحولات بر نقشه راه حمل و نقلی ایران (از جمله ادامه سرمایه گذاری هند در چابهار)، تصمیمات موثری برای تامین منافع ملی و ارضی کشور اتخاذ شود.

در نشست گروه 20 با حضور اقتصادهای برزگ دنیا البته بدون حضور چین و روسیه با محوریت «یک زمین، یک خانواده، یک آینده»، موضوعات مهمی نظیر امنیت غذایی، آب و هوا و انرژی، توسعه، سلامت دیجیتالی شدن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است.

تعداد بازدید: 199 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   مرور خبرهاو تحلیل ها  
  رهبر معظم انقلاب: کار فوری مجلس رای به کابینه‌ای است که آقای پزشکیان حفظه‌الله ارائه می‌کند/ هر چه زودتر کابینه پیشنهادی تصویب شود و دولت مشغول به کار شود بهتر است/ کسی را باید میدان‌دار کرد که امین، صادق، متدین و از بن دندان به جمهوری اسلامی معتقد باشد/ویدئو
  تماشا کنید: فرمان حذف ظریف/ رادیکال‌ها بی وقفه مشغول کارند
  تغییر قیمت بنزین آخرین راهکار دولت پزشکیان برای رفع ناترازی سوخت است
  نیاز واقعی کشور به هواپیما و هزینه آن در مقایسه با گزینه راه‌ آهن برقی
  فاجعه بومی گرایی در اماکن تخلیه و بارگیری رانندگان کامیون/ تقابل مردم با مردم/فیلم
  هدف حرکت قطار ترانزیتی چین به ایران چیست؟
  قوانین تصادف با موتور سیکلت
  برجام برای احیا «به‌روزرسانی» می‌شود؟
  فلاحت پیشه: دولت پزشکیان نمی‌خواهد با نتیجه انتخابات آمریکا غافلگیر شود / حضور ظریف در رأس شورای راهبردی، رویکرد اصلی دولت پزشکیان در سیاست خارجی را نشان می دهد
  بخشی از قرارداد با اپراتور هندی بندر چابهار محرمانه شد
  نقش ایران در توسعه مسیر شرقی کریدور شمال - جنوب
  10 گزینه نهایی کارگروه انتخاب وزیر برای تصدی وزارت راه و شهرسازی
  هشدار مسیح مهاجری به پزشکیان: از روزی که رسماً مشغول کار شوید، میان دو لبه زهرآگین قیچی «اصحاب تزویر» و «تشنگان قدرت» قرار خواهید داشت
  کرونا به آمریکا و انگلیس برگشته/ نمونه هایی از ابتلای جدید در ایران هم مشاهده شد
  خبر مهم مسعود پزشکیان درباره کابینه اش
  بحران مهاجران افغان وارد ابعاد تازه‌ای شد/ افسانه کمک سازمان ملل به ایران برای پناهجویان افغان/ از کمک ۲۰ میلیون دلاری تا هزینه‌کرد ۲۰۰ میلیون دلاری فقط در یک قلم‌
  دولت سیزدهم، اقتصاد را به "انا لله و انا الیه راجعون" رساند
  «سریال‌های ترکی» چگونه ترکیه را نجات داد؟
  بلای دردناکی که ۳ برادر افغان بر سر جوان تهرانی آوردند
  اوباما: بایدن باید در نامزدی خود تجدیدنظر کند
  تصادف مرگبار در محور آشخانه - جنگل گلستان/ ۳ کشته و احتمال فوت یک کودک
  نامه جمعی از کارشناسان اجتماعی به پزشکیان: صدای بی‌صدایان بمانید
  دیدار ظریف با خانواده امام موسی صدر/ هر حمایتی که نیاز باشد را برای پرونده امام موسی صدر انجام خواهیم داد
  گزینه وزارت راه وشهرسازی باید توان تحقق انتظارات زیر را داشته باشد
  مصرف گازوئیل در حمل و نقل ریلی بار ایران، یک ششم جاده است
  زن راننده کامیون اوکراینی که به آرزوی دیرینه خود رسید + عکس
  افزایش ۳۵ کیلومتری خطوط مترو
  مصرف گازوئیل در حمل و نقل ریلی بار ایران، یک ششم جاده است
  پزشکیان: به هر کس که توان حل مشکلات را دارد میدان می‌دهم، اما اگر نتوانست باید پاسخگو باشد
  شاقول سنجش مناسب ترین گزینه برای وزارت نفت
  ببینید: پایان عصر شرق‌گرایی محض! / سیاست خارجی پزشکیان، ایران را به کدام سو خواهد برد؟/ویدئو
  ویدیو / گزارش ارزشمند تحقیقی الجزیره از لحظه‌ای که حمله هفتم اکتبر رخ داد/ قسمت اول
  تماشا کنید: خنثی‌سازی زنگزور/ طرح مورد حمایت ایران که ارمنستان از آن سخن می‌گوید، چیست؟/ویدئو
  مشخصات خطوط چهارگانه جدید مترو تهران/خط 10 مترو نیاز فوری تهران
  اینفوگرافیک| همه چیزهایی که باید درباره خط ۱۰ متروی تهران بدانید
  زمان بهره برداری از خط ۱۰ متروی تهران اعلام شد/خط 10 ضروری ترین خط متروی تهران
  اولویت های وزیر بعدی راه و ترابری در حوزه ریلی
  مسیر پروژه راه آهن لرستان تغییر کرد
  اولویت راه آهن چابهار زاهدان
  میزان رأی پزشکیان و جلیلی در هر استان مشخص شد +جزئیات
  راهکارهای عملیاتی حل معضل ناترازی برق،گاز، بنزین و گازوئیل
  انتقاد مسیح مهاجری از بیانیه دیپلماتیک پزشکیان: چرا اینقدر نقش چین و روسیه را در روابط خارجی ایران پررنگ کردید؟
  تصاویری از دیدار فرماندهان سپاه با پزشکیان
  ضرورت‌های احداث سریع خط آهن ورزقان
  تمرکز درست زاکانی بر حوزه حمل و نقل ریلی و اتوبوس های برقی
ادامه مرور خبرهاو تحلیل ها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1388
iran_vatandoost@yahoo.com
طراحی و اجرا: خبرافزار