تلکس ترابر نيوز :پايگاه خبري تحليلي حمل و نقل : ضرورت اتصال ترانزيتي ايران به عراق - سوريه و مديترانه/خيلي زود دير مي شود
سه شنبه، 15 آذر 1401 - 08:28     کد خبر: 98088

ترابر نيوز:

اتصال ترانزيتي ايران به عراق - سوريه و مديترانه بخشي از كريدور شرق - غرب است كه كشورهاي چين - غرب آسيا - مديترانه و اروپا را در بر مي‌ گيرد. در اين كريدور، ايران حلقه اتصال شرق به غرب از طريق عراق - سوريه - درياي مديترانه و اروپا محسوب مي‌ شود.

 
 تين نيوز

افزايش توجه به توسعه كريدورهاي ترانزيتي در ايران، ابتدا با تحريم نفتي ايران شروع شد، زماني كه كاهش درآمدهاي نفتي، ايران را متوجه كسب درآمد از موقعيت جغرافياي خود كرد. اين روند سپس در يك سال اخير و با شروع جنگ روسيه و اوكراين ادامه يافت. در اين زمان تحريم روسيه و مشكلاتي كه براي كريدورهاي ترانزيتي اين كشور به وجود آمد، توجه ها را به ايران جلب كرد و آنجا بود كه اتصال ترانزيتي ايران - عراق - سوريه و مديترانه بيشتر از قبل مود توجه قرار گفت.

به گزارش تين نيوز، اتصال ترانزيتي ايران به عراق - سوريه و مديترانه بخشي از كريدور شرق - غرب است كه كشورهاي چين - غرب آسيا - مديترانه و اروپا را در بر مي‌ گيرد. در اين كريدور، ايران حلقه اتصال شرق به غرب از طريق عراق - سوريه - درياي مديترانه و اروپا محسوب مي‌ شود.

 

علي ضيايي كارشناس اقتصاد حمل و نقل در مورد اين كريدور ترانزيتي به تين نيوز گفت: در بحث ترانزيت برخي كشورها هاب توزيع و پخش بار هستند كه در اين كريدور اولين هاب، كشور چين است كه مبدا توزيع بار محسوب مي شود.

وي با بيان اين كه، بار توزيع شده از مبدا چين به قزاقستان و روسيه وارد مي شود، افزود: در اين كريدور، كشور قزاقستان نيز يك هاب ترانزيتي به حساب مي آيد و بارهاي ترانزيتي پس از ورود به قزاقستان مجددا براي انتقال به كشورهاي ديگر توزيع مي شوند.

اين كارشناس عنوان كرد: بارهاي وارد شده به قزاقستان مي تواند از سه طريق روسيه، درياي خزر و يا ازبكستان - تركمنستان - ايران از اين كشور خارج شود كه در اين بين، ايران هم در صورت تكميل مسيرهاي دسترسي و حل مسايل نرم افزاري شامل توافقات سياسي، مرزي، گمركي، تجاري، اقتصادي و بانكي مي تواند به عنوان هاب كريدوري نقش ايفا كند.

ضيايي ادامه داد: اين بدان معناست كه باري كه قرار است از شرق به غرب حمل شود پس از ورود به ايران سه گزينه براي خروج از ايران پيش‌رو داشته باشد؛ گزينه اول عبور از مسير قفقاز و درياي سياه، گزينه دوم عبور از تركيه و گزينه سوم عبور از مسير عراق و سوريه و مديترانه.

وي با تاكيد بر اين كه مسير عراق و سوريه، مسيري است كه پيگير اصلي راه اندازي آن ايران است، گفت: ايران به دليل منافع استراتژيكي كه در عراق و سوريه تعريف كرده،  علاقه مند به دسترسي به اين مسير است. اين دسترسي هم تجاري است يعني صادرات و واردات را شامل مي شود و هم ترانزيتي است و زمينه اتصال تزانيتي اين كشور ها را فراهم مي سازد.

اين كارشناس در مورد احتمال وجود موانع مقرراتي بين ايران و ديگر كشورهاي اين كريدور، گفت: از نظر قوانين و قواعد بين المللي هيچ مشكلي وجود ندارد ولي بعضي از كشورها از نظر داخلي براي خود شرط هايي مي گذارند، به عنوان مثال عراق گفته شرط آغاز همكاري ترانزيتي با ايران، عضويت كشورش در كنوانسيون TIR است.

ضيايي افزود: اين شرطي است كه خود عراقي ها گذاشته اند ولي هيچ الزام بين المللي در اين زمينه وجود ندارد به طوري كه هم اكنون بخش قابل توجهي از ترانزيتي كه از خاك ايران انجام مي شود خارج از چارچوب TIR است

وي در پاسخ به ميزان همكاري سياسي كشورهاي عراق و سوريه با ايران براي ايجاد اين كريدور نيز گفت: مشكل اصلي كشور عراق است كه در همكاري هاي ترانزيتي با ايران همراهي نمي كند، در عراق نفوذ تركيه و آمريكا وجود دارد.

اين كارشناس عنوان كرد: كشورهاي ذكر شده (تركيه و آمريكا) علاقه اي به شكل گيري اين كريدور از خاك عراق ندارند و به روش هاي سياسي و حتي نظامي تلاش مي كنند ايران اين كريدور را از خاك عراق شكل ندهد و تا كنون هم توانسته اند در اين زمينه مانع تراشي كنند به طوريكه چندين و چند سال است با وجود وعده وعيدهاي داده شده، در عمل اتفاق خاصي براي راه اندازي اين كريدور نيفتاده است.

ضيايي در پاسخ به اين پرسش كه آيا اين كريدور جاده اي خواهد بود يا ريلي، اظهار كرد:  هر دو مدل ريلي و جاده اي مورد نظر است، اما در كوتاه مدت كريدور جاده اي مورد توجه قرار دارد چون احداث ريل از نظر زماني طول مي كشد اما كريدور جاده اي از هر زماني كه مجوز ارايه شود قابل راه اندازي است و زمينه تردد كاميون ها از ايران به عراق و سوريه وجود دارد.

اين كارشناس با تاكيد براين كه نياز است اين كريدور هرچه زودتر راه اندازي و دسترسي ايران به سوريه هرچه زودتر اتفاق بيفتد، افزود: تا الان هم براي راه اندازي اين كريدور بسيار تعلل شده است بنابراين تا قبل از اين كه خيلي دير شود بايد دست به كار شد.

 

 آخرين اخبار حمل و نقل را در پربيننده ترين شبكه خبري اين حوزه بخوانيد


برگشت به تلکس خبرها