تلکس ترابر نيوز :پايگاه خبري تحليلي حمل و نقل : "راه‌آهن استراتژيك كرمانشاه به خسروي" بزرگترين طرح عمراني غرب كشور اسير وعده‌ها پوچ !
چهارشنبه، 15 دی 1400 - 10:38     کد خبر: 95303

ترابر نيوز:

"راه‌آهن كرمانشاه به خسروي" بزرگترين طرح عمراني غرب كشور اسير وعده‌ها باقي ماند

گروه استان‌ها- تكميل راه‌آهن غرب كشور و اتصال آن به عراق وعده‌اي بود كه در دولت تدبير و اميد رنگ باخت و به فراموشي سپرده شده است.

به گزارش خبرگزاري تسنيم از كرمانشاه، طرح راه‌آهن غرب كشور به عنوان بزرگترين طرح عمراني غرب كشور به طول 605 كيلومتر مشتمل بر محورهاي اراك (سمنگان)- كرمانشاه به طول 267 كيلومتر، كرمانشاه - خسروي به طول 263 كيلومتر و همدان - ملاير (جوكار) به طول 75 كيلومتر است و در صورت تكميل قطعه كرمانشاه به خسروي، ايران به شبكه‌هاي ريلي بين‌المللي متصل مي‌شود.

مسير راه‌آهن غرب كشور از ايستگاه سمنگان شروع و با عبور از حوالي شهرهاي ملاير، نهاوند، كنگاور، صحنه، كرمانشاه، اسلام‌آباد غرب، گيلانغرب و قصرشيرين به شهر خسروي واقع در مرز بين ايران و عراق منتهي شده و از آن پس از طريق خانقين، بغداد، موصل، قامشلي، ديرالزور، رقه و حلب به بندر لاذقيه در كشور سوريه ختم مي‌شود.

با توجه به اينكه اكنون سوريه يكي از بازارهاي هدف جمهوري اسلامي ايران محسوب مي‌شود تكميل طرح راه‌آهن كرمانشاه به خسروي به عنوان راه دسترسي آسان، ايمن و كم‌ هزينه اين امكان را براي ايران و به تبع استان كرمانشاه فراهم مي‌كند و علاوه بر آن سبب جذب سرمايه‌گذاران ايراني و خارجي به استان كرمانشاه مي‌شود.

هر چند اهميت راه‌آهن كرمانشاه به خسروي بر كسي پوشيده نيست اما كمبود اعتبارات و بي‌توجهي مسئولان دولت تدبير و اميد گاهي سبب كندي و توقف روند اجراي طرح مي‌شود در حالي كه اين طرح به عنوان بزرگترين طرح عمراني غرب كشور بركات بسياري نه تنها براي استان كرمانشاه بلكه براي كشور به دنبال دارد.

با توجه به مزاياي ترانزيت ريلي و نقش آن در رشد اقتصادي كشور طرح راه‌آهن كرمانشاه به خسروي بايد در اولويت برنامه‌هاي دولتمردان قرار مي‌داشت زيرا از اين طريق امكان برقراري ارتباط ريلي ايران و عراق از طريق مرز خسروي و در نتيجه ارتباط با اماكن متبركه و زيارتي واقع در خاك عراق و اتصال راه آهن ايران به سواحل درياي مديترانه از طريق كشور عراق و سوريه فراهم مي‌شود و همين فرصت مي‌تواند بر وضعيت اقتصادي كشور تأثير بسزايي داشته باشد اما اين پروژه بزرگ در دولت تدبير تنها اسير وعده‌ها شد.

بيشتر بخوانيد

طرح مطالعات راه‌آهن غرب از سال 1369 آغاز شد كه اين مطالعات 11 سال به طول انجاميد و پس از اين زمان طولاني، عمليات اجرايي راه‌آهن غرب در سال 1380 آغاز شد كه براساس "موافقت‌نامه طرح راه‌آهن غرب" اين طرح بايد در سال 1394 به پايان مي‌رسيد.

راه‌آهن غرب از اراك آغاز شده و به مرز خسروي در غرب استان كرمانشاه ختم مي‌شود كه قطعه اراك به ملاير تا سال 1390 آماده شد اما آماده‌سازي قطعه ملاير به كرمانشاه اسير وعده‌هاي مسئولان بود.

كلنگ‌زني راه‌آهن غرب كشور در دولت دوم اصلاحات انجام شد اما در آن دولت اقدام خاصي براي اين طرح انجام نشد و در دولت نهم و دهم با آن كه توجه بيشتري به راه‌آهن غرب شد اما وعده افتتاح در سال 1390 به 1392 موكول شد كه با رفتن دولت دهم عملاً اين طرح مهم از ريل تدبير جا ماند تا مزايايي همچون مهمترين كريدور ترانزيتي شرق ــ غرب به فراموشي سپرده شود.

خروج راه‌آهن غرب از اولويت‌هاي دولت يازدهم سبب شد كه در سال 94 اعتبار مصوب اين طرح در بودجه، تخصيص داده نشود كه نمايندگان استان كرمانشاه در مجلس نهم از عدم تخصيص 168 ميليارد تومان اعتبار اين طرح خبر دادند و معاون استاندار كرمانشاه نيز مدعي شد كه بودجه اين طرح به طرح ريلي ديگري اختصاص داده شده است.

رئيس‌جمهور در سفر تيرماه سال 1395 به استان كرمانشاه قول داد تا پروژه راه‌آهن غرب كشور و اتصال آن به عراق تا پايان آن سال به بهره‌برداري كامل برسد اما با پايان يافتن سال 95 خبري از افتتاح راه‌آهن غرب كشور و حتي كرمانشاه نشد تا سريال وعده‌هاي مسئولان دولتي براي افتتاح اين خط ريلي ادامه داشته باشد.

با روشن شدن تنور انتخابات رياست‌ جمهوري دوازدهم طرح راه‌آهن كرمانشاه كه از نظر اعتبار به فراموشي سپرده شده بود دوباره در كانون توجه مسئولان دولتي قرار گرفت و بعد از وعده‌هاي بسيار در آخرين روز سال 1396 راه‌آهن كرمانشاه با عبور از پنج دولت افتتاح شد.

راه‌آهن غرب كشور به‌دليل فاصله بسيار كوتاه كرمانشاه به كشور عراق و بغداد پايتخت اين كشور از اهميت بسيار بالايي برخوردار است كه با افتتاح راه‌آهن غرب كشور، از كريدور شرق به غرب كشور بهره‌برداري مي‌شود كه اين كريدور پس از عبور از كشور عراق به سوريه و بندر لاذقيه در سواحل مديترانه خواهد رسيد.

آنچه كه امروز اهميت دارد بهره‌برداري از خط كرمانشاه تا خسروي است تا راه‌آهن غرب كشور از طرحي ملي به طرحي بين‌المللي تبديل شود كه با توجه به قابليت جابه‌جايي مسافر و كالا به مهمترين خط ريلي كشور تبديل خواهد شد و در شكوفايي غرب كشور تأثيرگذار خواهد بود و بخش مهمي از خط ريلي راه ابريشم تكميل مي‌شود.


برگشت به تلکس خبرها