پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
سه شنبه، 15 آذر 1401 - 10:53   
 
 
   آخرین اخبار  
  ارزیابی پروژه راه آهن تندرو تهران- قم - اصفهان
  ضرورت اتصال ترانزیتی ایران به عراق - سوریه و مدیترانه/خیلی زود دیر می شود
  نتیجه عملکرد یکساله راه آهن با وجود پشتیبانی دولت؛ کاهش حمل بار ریلی
  بهترین راه سرمایه‌گذاری در پروژه‌ های حمل‌ و نقل ریلی چیست؟
  تداوم رابطه مخدوش راه‌ آهن با بخش خصوصی حمل‌ و نقل ریلی
  عدم اجرای قانون برنامه ششم توسعه چگونه کمر راه آهن را شکست؟
  ارزیابی پروژه راه آهن تندرو تهران- قم - اصفهان
  عدم اجرای قانون برنامه ششم توسعه چگونه کمر راه آهن را شکست؟
  لزوم افزایش ۲۵ برابری بودجه برای ساخت ۱۰۰۰ کیلومتر راه آهن
  تداوم رابطه مخدوش راه‌ آهن با بخش خصوصی حمل‌ و نقل ریلی
  وجود ۱۵۰ میلیون تن بار ریل پسند در حوزه حمل داخلی/ امکان جذب این بارها در بخش ریلی
  تداوم رابطه مخدوش راه‌ آهن با بخش خصوصی حمل‌ و نقل ریلی
  سرعت قطارهای باری داخلی؛ نزدیک به سرعت انسان پیاده
  ۱۰ مورد از سریع ترین قطارهای جهان؛ از Maglev چین تا Talgo عربستان سعودی
  تکمیل کریدور شمال - جنوب ایران بعد ۲۰ سال
  ساخت خط‌آهن رشت - آستارا ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار می‌ خواهد
  بدهی حمل و نقل ریلی، به دلیل تصدی گری راه آهن است
  تولید انبوه ناوگان حمل و نقل ریلی ملی در یک بازه زمانی ۲ تا ۶ ساله
  سرمایه گذاری گسترده کانادا برای کاهش آلاینده ها در صنعت ریلی
  ریل ملی استانداردهای جهانی را دریافت کرده است
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 97470صفحه نخست » سرگرمی، دیدنی ها، دانستنی هاپنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 11:22
وقت اصلاح قانون اساسی رسیده است؟
  
ترابر نیوز:
گزارش اصفهان‌زیبا درباره مباحث اخیر درخصوص قانون اساسی و تشکیل جمهوری دوم

وقت اصلاح قانون اساسی رسیده است؟

محمدرضا باهنر، نایب‌رئیس سابق مجلس و دبیرکل جامعه مهندسین، اخیرا از بازنگری در قانون اساسی با توجه به ایرادهای ساختاری در بحث قانون‌گذاری صحبت کرده و معتقد است باید خود را برای جمهوری دوم آماده کنیم که برای این منظور به اصلاحات ساختاری نیاز داریم.  اشاره او به بازنگری در قانون اساسی است که آخرین بار، در سال 1368  مورد بازنگری قرار گرفته است.

چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

محمدرضا باهنر فعال سیاسی اصول‌گرا اخیرا از لزوم اصلاحات ساختاری سخن گفته و از جمله از  راهکار ایجاد دو مجلس سخن گفته است؛ دو مجلسی  که یکی، فارغ از هیجانات طبیعی مجلس دیگر، منافع ملی را در مصوبات مراعات کند. او گفته است: «کشور ما در بحث قانون‌گذاری ایرادات ساختاری دارد. خاستگاه تمامی مجــلس‌هــای شــکل‌گـــرفته تــاکنـــون، منطقه‌ای، قومی، صنفی، جنسیتی و حزبی است و فکر و ذکر اغلب نمایندگانی که به مجلس می‌روند، قومیت و صنف خودشان است. منافع ملی در مجلس ما متولی ندارد. حضرت آقا، بیش از ۱۰ سال پیش بر اقتصاد مقاومتی تأکید کردند؛ اما این اقتصاد گره‌گشا در مجلس و دولت شکل نمی‌گیرد. از سوی دیگر در غیاب احزاب نیرومند و مجرب، نمایندگان بدون آمادگی وارد مجلس می‌شوند و در پایان دوره هم نمی‌توان از آنان توقع مسئولیت‌پذیری داشت. باید فضا برای تشکیل حداقل چهار حزب فراگیر، شامل اصول‌گرایان و اصلاح‌طلبان تندرو و میانه‌رو مهیا شود تا نامزدهای دارای برنامه معرفی کنند و مردم متناسب با میزان دستاوردهایشان در انتخابات بعدی به نامزدهای آنان، رأی آری یا نه بدهند.»
با این حال جدای از دشواری‌های بسیاری از لحاظ زیر ساختی در این باره، طبق قانون اساسی کشورمان، اجرایی شدن جمهوری دوم و تحقق این طرح مشروط به اذن و اراده مقام معظم رهبری است و باید ایشان قانع به این امر شوند و به این جمع‌بندی برسند که ایران نیازمند اصلاحات ساختاری در کشور است. همان‌طور که مقام معظم رهبری نیز در سال 90 در کرمانشاه به این موضوع اشاره فرمودند که این امکان وجود دارد  نظام سیاسی به سمت پارلمانی برود و فقط وحی الهی را نمی‌شود تغییر داد، قانون اساسی که دست‌ساز انسان است و حتما به جز دو اصل اسلامیت و جمهوریت نظام که در قانون اساسی ذکر شده است، بقیه موارد قابل اصلاح‌ هستند. از سویی همان‌گونه که اشاره شد، اصل ۱۷۷ قانون اساسی، موارد اصلاح قانون اساسی را مشخص کرده است و با اذن رهبری، می‌توان مجلسی را به نام بررسی مجدد یا بازنگری در قانون اساسی تشکیل می‌شود. قانون اساسی حتی ترکیب این مجلس را هم مشخص کرده است. مجلس تشکیل‌شده، موارد مرتبط با اصلاحات ساختاری را کارشناسی می‌کند و به تصویب نهایی می‌رساند؛ سپس این مصوبات باید به رفراندوم گذاشته شوند و اگر اکثریت ملت ایران آن را در همه‌پرسی تأیید کردند، تبدیل به قانون لازم‌الاجرا می‌شود. شروطی که باهنر نیز در گفته‌های خود به آن‌ها اشاره داشته و امیدوار است که با طرح بحث در سطح فعالان سیاسی و تبدیل آن به مطالبه نخبگان و مردم، شرط مهم قانع‌شدن رهبری، محقق و مجوز رفراندوم اصلاح قانون اساسی با هدف رفع کاستی‌های ساختاری نظام صادر شود.

نظرات مطرح‌شده در رابطه با رویکرد تشکیل جمهوری دوم

 موضوع اصلاح قانون اساسی و تشکیل جمهوری دوم بعد از سخنان باهنر نظرات بسیاری را به دنبال داشت و سوالاتی را مطرح کرد که آیا در صورت تأیید اصلاح قانون اساسی، تشکیل نظام پارلمانی و حذف رئیس جمهوری به نفع نظام جمهوری اسلامی خواهد بود؟ آیا اصلا کشور ظرفیت ایجاد دو مجلس و بازنگری قانون اساسی را دارد؟
امیررضا واعظ آشتیانی،‌ عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه در گفت‌وگو با سایت خبری فردا اصلاح قانون اساسی را یک فرصت برای رفع نقایص می‌داند. او می‌گوید: «اکنون لازم است که در قانون اساسی اصلاحاتی انجام شود و ایرادی ندارد. رهبر معظم انقلاب هم به درستی بارها اشاره کرده‌اند که می‌توان بنا به نیاز تغییراتی را در قانون اساسی ایجاد کرد؛ از جمله سخنرانی ایشان در سال 90 در کرمانشاه که اشاره فرمودند این امکان وجود دارد نظام سیاسی به سمت پارلمانی برود. به نظر من پیش‌نیاز نظام پارلمانی، تحزب واقعی در کشور است. باید احزاب قوی‌ای وجود داشته باشند تا بتوانند به مجلس بروند و سپس دولت تشکیل دهند. مشکل ما این است که اساسا نیرویی تربیت نمی‌کنیم و همه مدیران که روی کار می‌آیند، تازه می‌خواهند چرخ را اختراع کنند! پس لازمه شکل‌گیری نظام پارلمانی احزاب قوی هستند».
عزت الله یوسفیان ملا، نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی اصول‌گرا نیز در واکنش به مصاحبه اخیر باهنر طی گفت‌و‌گویی اظهار کرد: «مسئله مورد اتفاق نظر در شرایط فعلی کشور داشتن دو مجلس است. قانون اساسی هم 177 اصل و 14 فصل دارد. باید دید که منظور آقای باهنر ایجاد تغییر در کدام بخش و فصل است. کدام قوه بیشتر مدنظر است؛ بنابراین قبل از آنکه جزئیات بیان نشود، نمی‌توان گفت که لزوما بازگشت به دوران نخست‌وزیری مدنظر است. آنچه همه احساس می‌کنند این است که یک مجلس در کشور پاسخ‌گو نیست. در دنیا هم اغلب کشورها دو یا سه مجلس دارند. البته ما هم مجلس خبرگان را داریم اما وظیفه خاصی دارد و کار عمومی و اجرایی نمی‌کند. این موضوعی است که به نظر من اکنون از سوی خیلی‌ها مطرح است و ممکن است به سوی دومجلسی‌شدن بریم.»
در عین حال حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم، ‌عـضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز نظر خود را درخصوص موضوع بازنگری در قانون اساسی، نظام پارلمانی و حذف جایگاه ریاست جمهوری طی مصاحبه‌ای این‌گونه عنوان کرد: «هر‌گونه تغییر در قانون اساسی نیازمند دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی است. با دستور رهبر معظم انقلاب، مجلس بازنگری در قانون اساسی شامل اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، رؤسای قوا، اعضای شورای نگهبان و سایر افراد ذکرشده در قانون اساسی تشکیل می‌شود تا برخی اصول مورد بازنگری قرار گیرد. دو اصل ولایت فقیه و جمهوری‌بودن نظام در قانون اساسی امکان تغییر ندارند؛ بنابراین سایر اصول قابل اصلاح و قابل تغییر هستند. اما اینکه چه اصولی تغییر کند، بستگی به نظر رهبر معظم انقلاب دارد. احتمال می‌دهم یکی از مسائلی که قابل اصلاح و تغییر است، مسئله ساختار اجرایی کشور است.»

 در شرایط فعلی کشور اصلاح قانون اساسی به صلاح نیست

اکثر اظهارنظرها از سوی مسئولان و سیاستمداران در رابطه با بازنگری قانون اساسی و نظام پارلمانی با این محوریت مطرح می‌شود که با اجرایی‌شدن این طرح از ظرفیت‌های مغفول‌مانده در کشورمان رونمایی خواهد شد و این موضوع به نفع نظام جمهوری اسلامی ایران است. آنچه که البته به گفته حسین میرزایی،‌نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیاز به فضای مناسب برای اجرایی‌شدن دارد و هم‌اکنون کشورمان در این شرایط نیست.
این نماینده اصول‌گرا در‌خصوص اصلاح قانون اساسی، ساختار کلی نظام و تشکیل جمهوری دوم به «اصفهان‌زیبا» می‌گوید: «حضرت امام (ره) جمله مشهوری دارند که می‌گویند، مدل نظام ما، جمهوری اسلامی است؛ نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر. بنابراین ساختارنظام ما باید شامل هم اسلام باشد و هم جمهوریت. منتها جمهوری اسلامی می‌تواند اشکال متنوعی نیز داشته باشد. یک مدل، همان شکلی است که هم‌اکنون در قانون اساسی ما طراحی شده و موجود است. از سوی دیگر می‌توان شکل‌های دیگری هم از جمهوری اسلامی داشته باشیم که ضمن حفظ اصل ولایت فقیه و جایگاه و حیثیت شرعی نظام درخصوص جمهوریت به آن‌ها فکر کرد.»
او در خصوص نظام پارلمانی در ایران می‌افزاید: «نظام پارلمانی نیز از جمله مدل‌هایی است که می‌توان آن را بر اساس یک‌سری قوانین و شئونات در نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی بررسی کرد. آنچه در سال 90 حضرت آقا به آن اشاره کردند که صحبت مفصل در باره آن زمان دیگری را می‌طلبد.»
میرزایی با اشاره به اصلاح قانون اساسی در شرایط کنونی کشورمان نیز می‌گوید: «اینکه قانون اساسی ما احتیاج به یک بازنگری دارد، حرف درستی است. در طول سی‌و‌دو سال گذشته، رؤسای جمهور ما سخنان و گفته‌های رهبر معظم انقلاب به عنوان محور و ستون نظام جمهوری اسلامی ایران را کمابیش گوش ندادند و راه خود را رفتند؛ آنچه هم‌اکنون به عنوان یکی از ایرادات قانون اساسی مطرح است و باید اصلاح شود. اما قانون اساسی زمانی باید اصلاح شود که ما بتوانیم طعم شیرین نظام ولایی را به مردم خود بچشانیم. بهترین زمان برای تغییر و تحولات در نظام این شرایط است.»
او ادامه می‌دهد: «هم اکنون دست‌زدن به قانون اساسی کار درستی نیست. در واقع اصل موضوع ایرادی ندارد، اما زمان، زمان مناسبی نیست. علاوه بر اینکه تغییر قانون اساسی ربطی به مجلس، دولت، قوه قضائیه و نیروی انتظامی و... نیز ندارد. اصل این کار به رهبر معظم انقلاب و تصمیم ایشان بر می‌گردد؛ چراکه در اصل آخر قانون اساسی تغییر و تحول پیش‌بینی شده و یک‌بار هم این موضوع در سال 68 اتفاق افتاده است. بنابراین با اختیار رهبر معظم انقلاب و ولی‌فقیه ممکن است بار دیگر هم رخ دهد.»

 دغدغه اصلی مردم تغییر ساختار سیاسی ایران نیست

میرزایی در پاسخ به این سؤال که اصلاح قانون اساسی چه شرایطی را در کشورمان می‌طلبد که هم‌اکنون از نظر شما اجرای آن به صلاح کشور نیست، می‌گوید: «مشکل اصلی مسئله معیشت مردم است. مسئله دوم نیز مسئله فرهنگ از جهت زمان است؛ نه از جهت شرافت. وقتی ما همچنان اقدام قابل قبول و قابل دفاعی برای حل مشکلات معیشتی مردم از خود نشان نداده‌ایم، تغییر ساختار سیاسی کشور اقدام مناسب و بهنگامی نیست. در شرایط فعلی دغدغه اصلی مردم ما اصلا این نیست که ساختار سیاسی ایران تغییر کند یا نکند؛ بنابراین مهم‌ترین موضوع حل مشکلات معیشتی مردم است.»
این نماینده مجلس در خصوص عدم اولویت اصلاح قانون اساسی در مقایسه با حل مشکلات معیشتی ادامه می‌دهد: «مسئله پول ملی مهم‌ترین موضوع در کشور است. تا زمانی که ما به پول اعتباری اهمیت نداده و به سمت پول کالایی نرویم و تا زمانی که پول ما به پول‌های خارجی مثل دلار و... میخکوب شده و تمام بازارها و سرمایه‌های ایران تحت‌الشعاع نوسانات خارجی قرار گرفته است، شرایط معیشت مردم نیز اصلاح نخواهد شد. نکته دوم، موضوع بانک‌های ایران است. خلق پول بدون پشتوانه، ربا و اقدامات خلاف شرعی که در بانک‌های ما صورت می‌گیرد، از بزرگ‌ترین معضلات این روزهای کشور است. آنچه که در بانک‌های خصوص بسیار دیده می‌شود و تا این شرایط تغییر نکند، حتی با اصلاح قانون اساسی، مشکلات کشور حل نخواهند شد. به عبارتی دست‌زدن به ساختار سیاسی کار قابل قبول برای عموم مردم و نخبگان و دلسوزان جامعه، نظام و اسلام است؛ اما همان‌طور که اشاره کردم، حالا زمان مناسبی برای این کار نیست.»

تعداد بازدید: 72 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   مرور خبرهاو تحلیل ها  
  نارضایتی رانندگان کامیون از اجرا نشدن بخشنامه 1399/04/14 سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای
  ارزیابی پروژه راه آهن تندرو تهران- قم - اصفهان
  ضرورت اتصال ترانزیتی ایران به عراق - سوریه و مدیترانه/خیلی زود دیر می شود
  نتیجه عملکرد یکساله راه آهن با وجود پشتیبانی دولت؛ کاهش حمل بار ریلی
  بهترین راه سرمایه‌گذاری در پروژه‌ های حمل‌ و نقل ریلی چیست؟
  مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس: نگرانی جدی درباره ناترازی گاز در سال‌های آینده وجود دارد / چالش‌های تولید گاز از پارس جنوبی تأمین قطعات و تجهیزات یدکی مورد نیاز است
  بخشی از مشکل آلودگی هوا به سوخت و بخشی نیز به خودروها ربط دارد / استراتژی ما تولید سوخت باکیفیت نیست/ فرآوری بنزین سوپر نیاز به مواد افزودنی دارد که موجود نیست / هوش سبز در صنایع ما هیچ معنایی ندارد / به تعهدات‌مان در معاهده پاریس عمل نکردیم
  خورشید یک راکتور هسته ای طبیعی بسیار عظیم است
  تولید برق از انرژی خورشیدی و بادی ارزانتر از برق هسته ای است
  کدام کشور پاک ترین فرودگاه های دنیا را دارد؟
  انتخاب وزیری مناسب برای وزارت راه و شهرسازی؛ فرصتی دوباره برای رئیسی
  تداوم رابطه مخدوش راه‌ آهن با بخش خصوصی حمل‌ و نقل ریلی
  عدم اجرای قانون برنامه ششم توسعه چگونه کمر راه آهن را شکست؟
  وزارت راه و شهرسازی؛ نیازمند انتخاب فرد اصلح از بدنه وزارتخانه
  آغاز عملیات احداث نیروگاه اتمی «کارون» در دارخوین
  ضرورت مکان یابی مناسب تر ایستگاه های مسافری در محورهای جدید
  تقی خان پسیان اولین خلبان و قلعه مرغی اولین فرودگاه ایران بود
  فیلم| قایق هوایی مجهز به استخر و هلیکوپتر که دریانوردی و پرواز می‌کند
  ارزیابی پروژه راه آهن تندرو تهران- قم - اصفهان
  ابر شهر فرودگاهی در دل کویر، از دست رفتن فرصت های ایران
  از فرصت‌های اقتصادی دریانوردی باید استفاده کرد
  سهم ایران از دریای خزر همچنان در‌ هاله‌ای از ابهام
  نقش سرمایه خارجی در سرمایه گذاریهای ترکیه
  نقش سرمایه گذاری خارجی در توسعه اقتصادی
  یک سوم سرمایه‌گذاری‌ها در ترکیه متعلق به کشورهای هلند، آمریکا و انگلستان است
  سهم واقعی ایران از خزر چقدر است؟
  ۲۸ آذر؛ نشست شورای امنیت درباره «قطعنامه ۲۲۳۱ و برجام»
  تامین ناوگان هوایی کشور بر اساس معیار عمر اقتصادی هواپیماهای کارکرده
  بیش از ۲۰۰ پروژه فرودگاهی در سطح کشور فعال است
  عدم اجرای قانون برنامه ششم توسعه چگونه کمر راه آهن را شکست؟
  لزوم افزایش ۲۵ برابری بودجه برای ساخت ۱۰۰۰ کیلومتر راه آهن
  تداوم رابطه مخدوش راه‌ آهن با بخش خصوصی حمل‌ و نقل ریلی
  وجود ۱۵۰ میلیون تن بار ریل پسند در حوزه حمل داخلی/ امکان جذب این بارها در بخش ریلی
  خیلی فرق می‌ کند چه کسی وزیر راه و شهرسازی باشد
  عکس | کشتی های کروزی که بار جام جهانی ۲۰۲۲ را به دوش می کشند!
  تداوم رابطه مخدوش راه‌ آهن با بخش خصوصی حمل‌ و نقل ریلی
  دلایل عدم توسعه ایرتاکسی / از چالش تامین سوخت تا تردد هوایی
  سرعت قطارهای باری داخلی؛ نزدیک به سرعت انسان پیاده
  چندی قبل وزیر صنعت پیشنهاد کرد که خودروسازها را به نیروهای مسلح واگذار کنیم؛ پاسخ دادیم که حتی با یک ریال نیز قبول نمی‌کنیم
  آلودگی هوا در سال 2020 باعث مرگ 238 هزار اروپایی شده است
  مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا بالاتر از ایدز و مالاریا
  ۱۰ مورد از سریع ترین قطارهای جهان؛ از Maglev چین تا Talgo عربستان سعودی
  امکان برقراری خط صادرات دریایی از بندرلنگه به بندر حمد قطر
  واکنش ها به تغییر چهار مدیرعامل مترو در یک سال
  تکمیل کریدور شمال - جنوب ایران بعد ۲۰ سال
ادامه مرور خبرهاو تحلیل ها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار