پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
سه شنبه، 15 آذر 1401 - 11:41   
 
 
   آخرین اخبار  
  ارزیابی پروژه راه آهن تندرو تهران- قم - اصفهان
  ضرورت اتصال ترانزیتی ایران به عراق - سوریه و مدیترانه/خیلی زود دیر می شود
  نتیجه عملکرد یکساله راه آهن با وجود پشتیبانی دولت؛ کاهش حمل بار ریلی
  بهترین راه سرمایه‌گذاری در پروژه‌ های حمل‌ و نقل ریلی چیست؟
  تداوم رابطه مخدوش راه‌ آهن با بخش خصوصی حمل‌ و نقل ریلی
  عدم اجرای قانون برنامه ششم توسعه چگونه کمر راه آهن را شکست؟
  ارزیابی پروژه راه آهن تندرو تهران- قم - اصفهان
  عدم اجرای قانون برنامه ششم توسعه چگونه کمر راه آهن را شکست؟
  لزوم افزایش ۲۵ برابری بودجه برای ساخت ۱۰۰۰ کیلومتر راه آهن
  تداوم رابطه مخدوش راه‌ آهن با بخش خصوصی حمل‌ و نقل ریلی
  وجود ۱۵۰ میلیون تن بار ریل پسند در حوزه حمل داخلی/ امکان جذب این بارها در بخش ریلی
  تداوم رابطه مخدوش راه‌ آهن با بخش خصوصی حمل‌ و نقل ریلی
  سرعت قطارهای باری داخلی؛ نزدیک به سرعت انسان پیاده
  ۱۰ مورد از سریع ترین قطارهای جهان؛ از Maglev چین تا Talgo عربستان سعودی
  تکمیل کریدور شمال - جنوب ایران بعد ۲۰ سال
  ساخت خط‌آهن رشت - آستارا ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار می‌ خواهد
  بدهی حمل و نقل ریلی، به دلیل تصدی گری راه آهن است
  تولید انبوه ناوگان حمل و نقل ریلی ملی در یک بازه زمانی ۲ تا ۶ ساله
  سرمایه گذاری گسترده کانادا برای کاهش آلاینده ها در صنعت ریلی
  ریل ملی استانداردهای جهانی را دریافت کرده است
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 97402صفحه نخست » اقتصاد- حمل و نقلچهارشنبه، 23 شهریور 1401 - 04:57
داستان پر تکرار ترافیک های سنگین جاده های شمال؛ راهکاری که پس از گذشت 25 سال همچنان اجرایی نمی شود!
  

ترابر نیوز:

 
 
داستان پر تکرار ترافیک های سنگین جاده های شمال؛ راهکاری که پس از گذشت 25 سال همچنان اجرایی نمی شود!

شفقنا- گویا برای مسئولین امری طبیعی و عادی شده که در ایام تعطیل سال «ترافیک سنگین»، «انسداد مسیرها» و «توقف چندین ساعت خودروها» در جاده های شمالی کشور وجود داشته باشد، ترافیک های آزار دهنده ای که مسیر 4 الی 5 ساعته را به بیش از دو برابر افزایش می دهد و موجب نارضایتی مردم شده است.

به گزارش شفقنا، بسیاری از مسافران شهرهای شمالی کشور در تعطیلات عید فطر مانند تعطیلی نوروز و بسیاری از ایام تعطیل دیگر، در جاده های شمال گرفتار ترافیک های سنگین شدند. این بار ترافیکی از ظهر پنجشنبه ادامه دارد و بعضاً موجب شده تا بسیاری از خودروها در جاده، توقف کامل و حتی خودروها را خاموش کنند.

یکی از راهکارهای روتین مسئولین یک طرفه کردن جاده چالوس بوده که این اقدام چندان راهگشا نبوده و نیست، نشانه آن هم ادامه ترافیک ها و معطل کردن مردم در تونل ها و جاده ها برای چندین ساعت طولانی بوده است.

دو طرفه شدن جاده چالوس هم معضل دیگری است، طی تماس های که با شفقنا گرفته شده، بعضاً تصمیم بر دو طرفه یا یک طرفه شدن جاده چالوس بدون اطلاع رسانی قبلی صورت می گیرد و همین مساله موجب شده بسیاری از مردم که در میان راه هستند، غافلگیر شوند و بنا بر تصمیم مسئولین مربوطه در میان راه متوقف شوند تا عملیات دو طرفه شدن صورت بگیرد. حتی در همین ایام تعطیلات و برای دو طرفه شدن جاده چالوس، بسیاری از خودروها در تونلی با مسافت طولانی به مدت چندین ساعت گرفتار شدن که این مساله علاوه بر اینکه بر روح و روان مردم تأثیر دارد، برای کسانی که مشکلات تنفسی دارند نیز خطرات به همراه داشته است.

جاده یک طرفه؛ راهکاری پر تکرار 

سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی از یک طرفه شدن محور چالوس در مسیر شمال به جنوب خبر داد و گفت: از ساعت ۸ صبح امروز تردد در مسیر جنوب به شمال جاده چالوس و آزاد تهران شمال ممنوع شد و با تخلیه کامل بار ترافیکی در این مسیر تردد در مسیر شمال به جنوب جاده چالوس یک طرفه شد. این محدودیت تردد تا زمان کاهش حجم ترافیک بازگشت و عادی شدن تردد ادامه خواهد داشت و در این مدت مسافران و رانندگان می‌توانند از دیگر مسیرهای منتهی به شمال به عنوان مسیر جایگزین استفاده کنند.

وی درباره وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور نیز گفت:‌ گزارش‌ها حاکی از آن است که ترافیک در مسیر شمال به جنوب محور چالوس پرحجم بوده و در مقاطعی چون مرزن آباد و میانک و حدفاصل مجلار تا پل دزبن و محدوده‌های هریجان و نساء و محدوده‌های ماهان، سیاه بیشه، هزارچم و نساء نیمه سنگین است.

شیرانی ادامه داد:‌ ترافیک در مسیر شمال به جنوب محور هراز در محدوده‌های پلیس راه آمل و حدفاصل پارک جنگلی آمل تا سه راهی چلاو و محدوده لاریجان و حدفاصل شاهاندشت تا رینه و محدوده های آب اسک و پیست آبعلی نیز پرحجم و نیمه سنگین گزارش شده است. وضعیتی مشابه در آزادراه رشت – قزوین در محدوده‌های پارک جنگلی سراوان، رودبار و شیرین سو گزارش شده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی افزود: ترافیک در آزادراه قزوین – کرج محدوده آبیک نیز نیمه سنگین است و پیش‌بینی می‌شود که از عصر امروز حجم تردد در آزادراه کرج – تهران نیز افزایش پیدا کند. در دیگر محورها تردد روان بوده و هیچ مشکلی گزارش نشده است.

وی درباره وضعیت جوی جاده‌های کشور نیز گفت: در حال حاضر در برخی از محورهای استان‌های قزوین، گیلان و مازندران بارش باران گزارش شده است. وضعیت جوی در دیگر جاده‌های کشور آرام و بدون هیچ پدیده‌ای است.

وی با بیان اینکه در محدوده‌های سراوان و پل رودبار تا ورودی آزادراه در آزادراه رشت_قزوین نیز شاهد ترافیک نیمه سنگین هستیم، گفت: وضعیتی مشابه در محور هراز وجود دارد و محدوده‌های امامزاده شازید، لاریجان، بایجان و گزنک در این محور با ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است. در طول این محور نیز حجم بالای تردد را شاهد هستیم.

شیرانی از ترافیک نیمه سنگین در محدوده‌های پل سفید، زیرآب و دماوند در مسیر شمال به جنوب محور فیروزکوه نیز خبر داد و افزود:‌ در محدوده‌های مهرویلا تا پل کلاک در آزادراه قزوین-کرج نیز وضعیت مشابه گزارش شده است.

ترافیک سنگین بدون هیچ گونه مداخلات جوی 

مرکز مدیریت راه‌های مازندران نیز اعلام کرد: آمد و شد خودرو‌ها امروز سه شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه در محور‌های کندوان، هراز و آزادراه تهران ـ شمال سنگین است.

هیچ گونه مداخلات جوی هم اکنون در محور‌های شمالی گزارش نشده است.

تردد موتور سیکلت تا ساعت ۶ روز شنبه ۱۷ اردیبهشت از محور‌های کرج – چالوس، هراز، سوادکوه ممنوع است.

بر اساس این گزارش تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ امروز سه شنبه ۱۳ اردیبهشت از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ روز سه شنبه از کرج (میدان امیرکبیر) و آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد یک طرفه خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۲ امروز سه شنبه ۱۳ اردیبهشت از آب اسک به رودهن ممنوع بوده و و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۲ روز سه شنبه، از رودهن به سمت آب اسک یک طرفه خواهد بود.

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس و تردد همه تریلر‌ها در محور هراز کماکان ممنوع است.

تردد همه کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ تا ۲۴ امروز از محور هراز ممنوع است.

تردد انواع تریلر‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ تا ۲۴ امروز از مسیر جنوب به شمال محور تهران – فیروزکوه – قائم شهر و بالعکس ممنوع است.

احداث نیمه کاره آزاده راه تهران – شمال پس از 25 سال

آزادراه تهران-شمال مسدود شد

بسیاری از کارشناسان و مسئولان احداث آزاده راه تهران – شمال را تنها راه برای حل معضل ترافیک جاده های شمالی عنوان کردند. آزاده راهی که پس از 25 سال هنوز هم احداث آن کامل نشده است.

آزادراه تهران‌- شمال به طول ۱۲۱ کیلومتر شامل چهار قطعه است که مراحل مطالعاتی آن در سال ۱۳۵۳ آغاز شد و حدود ۲۵ سال از آغاز عملیات ساخت آن می‌گذرد و علی‌رغم بخش‌هایی افتتاح بخش‌هایی از آن در دولت‌های گذشته، این آزادراه تا بهره‌برداری کامل فاصله دارد.

در حال حاضر تنها بخش‌هایی محدود از این بزرگراه عمیاتی شده و قطعه‌های یک و چهار بخشی از مناطقی است که در حال بهره‌برداری است.

آزادراه تهران‌-شمال به طول ۱۲۱ کیلومتر شامل چهار قطعه است که مراحل مطالعاتی آن در سال ۱۳۵۳ آغاز شد و حدود ۲۳ سال از آغاز عملیات ساخت آن می‌گذرد.

قطعه چهار آزاد راه تهران – شمال حدفاصل سه راهی دشت نظیر – چالوس حدود ۲۰ کیلومتر است که دو خط رفت و دو خط برگشت دارد و در قسمت‌های بلند آن یک خط کندرو نیز وجود دارد که از تابستان ۹۴ زیر بار ترافیکی رفته است.

قطعه یک آزادراه تهران – شمال به طول ۳۲ کیلومتر از تقاطع بزرگراه آزادگان و شهید همت شروع و با عبور از مناطق کن، سولقان و امامزاده عقیل و تونل تالون و دره لانیز به سه‌راهی شهرستانک می‌رسد‌.

اما ساخت و بهره‌برداری قطعه دوم و سوم این بزرگراه با چالش اجرا روبه‌رو شده است.

در قطعه دو آزادراه تهران – شمال تونل بزرگی وجود دارد. تونل شرقی این منطقه با نام «البرز» به طول شش هزار و چهارصد متر به‌عنوان بزرگ‌ترین تونل خاورمیانه معرفی شده است.

قطعه سوم آزادراه تهران – شمال حد فاصل پل زنگوله – سه‌راهی دشت نظیر، به طول تقریبی ۴۶ کیلومتر، از دیگر مناطق بحث‌برانگیز است.

مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفته است: «جلسه‌ای برای بررسی ابعاد مختلف کار در این منطقه از آزادراه برگزار شد و بر این اساس مسیر رفت آزادراه تهران-شمال تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری خواهد رسید.»

این مقام دولتی همچنین افزوده است: «با توجه به حجم کار و فعالیت در این پروژه، دولت در بخش تأمین مالی به تعهدات خود عمل خواهد کرد. البته مقرر شد تا با بررسی‌های کارشناسی بیشتر، کار در منطقه سوم آزادراه تهران-شمال نیز تعیین تکلیف شود.»

پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان نیز گفته است «عملیات اجرایی و احداث پل‌ها و تونل‌ها در مسیر رفت منطقه دو آزادراه تهران-شمال در حال تکمیل است و بخش عمده کار تأمین تجهیزات و تأسیسات است که نیازمند هزینه قابل‌توجهی است و در صورت تزریق منابع مالی سهم دولت، ان‌شاءالله بهره‌برداری از این باند طی زمان‌بندی صورت‌گرفته انجام می‌شود.»

تعداد بازدید: 260 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   مرور خبرهاو تحلیل ها  
  نارضایتی رانندگان کامیون از اجرا نشدن بخشنامه 1399/04/14 سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای
  ارزیابی پروژه راه آهن تندرو تهران- قم - اصفهان
  ضرورت اتصال ترانزیتی ایران به عراق - سوریه و مدیترانه/خیلی زود دیر می شود
  نتیجه عملکرد یکساله راه آهن با وجود پشتیبانی دولت؛ کاهش حمل بار ریلی
  بهترین راه سرمایه‌گذاری در پروژه‌ های حمل‌ و نقل ریلی چیست؟
  مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس: نگرانی جدی درباره ناترازی گاز در سال‌های آینده وجود دارد / چالش‌های تولید گاز از پارس جنوبی تأمین قطعات و تجهیزات یدکی مورد نیاز است
  بخشی از مشکل آلودگی هوا به سوخت و بخشی نیز به خودروها ربط دارد / استراتژی ما تولید سوخت باکیفیت نیست/ فرآوری بنزین سوپر نیاز به مواد افزودنی دارد که موجود نیست / هوش سبز در صنایع ما هیچ معنایی ندارد / به تعهدات‌مان در معاهده پاریس عمل نکردیم
  خورشید یک راکتور هسته ای طبیعی بسیار عظیم است
  تولید برق از انرژی خورشیدی و بادی ارزانتر از برق هسته ای است
  کدام کشور پاک ترین فرودگاه های دنیا را دارد؟
  انتخاب وزیری مناسب برای وزارت راه و شهرسازی؛ فرصتی دوباره برای رئیسی
  تداوم رابطه مخدوش راه‌ آهن با بخش خصوصی حمل‌ و نقل ریلی
  عدم اجرای قانون برنامه ششم توسعه چگونه کمر راه آهن را شکست؟
  وزارت راه و شهرسازی؛ نیازمند انتخاب فرد اصلح از بدنه وزارتخانه
  آغاز عملیات احداث نیروگاه اتمی «کارون» در دارخوین
  ضرورت مکان یابی مناسب تر ایستگاه های مسافری در محورهای جدید
  تقی خان پسیان اولین خلبان و قلعه مرغی اولین فرودگاه ایران بود
  فیلم| قایق هوایی مجهز به استخر و هلیکوپتر که دریانوردی و پرواز می‌کند
  ارزیابی پروژه راه آهن تندرو تهران- قم - اصفهان
  ابر شهر فرودگاهی در دل کویر، از دست رفتن فرصت های ایران
  از فرصت‌های اقتصادی دریانوردی باید استفاده کرد
  سهم ایران از دریای خزر همچنان در‌ هاله‌ای از ابهام
  نقش سرمایه خارجی در سرمایه گذاریهای ترکیه
  نقش سرمایه گذاری خارجی در توسعه اقتصادی
  یک سوم سرمایه‌گذاری‌ها در ترکیه متعلق به کشورهای هلند، آمریکا و انگلستان است
  سهم واقعی ایران از خزر چقدر است؟
  ۲۸ آذر؛ نشست شورای امنیت درباره «قطعنامه ۲۲۳۱ و برجام»
  تامین ناوگان هوایی کشور بر اساس معیار عمر اقتصادی هواپیماهای کارکرده
  بیش از ۲۰۰ پروژه فرودگاهی در سطح کشور فعال است
  عدم اجرای قانون برنامه ششم توسعه چگونه کمر راه آهن را شکست؟
  لزوم افزایش ۲۵ برابری بودجه برای ساخت ۱۰۰۰ کیلومتر راه آهن
  تداوم رابطه مخدوش راه‌ آهن با بخش خصوصی حمل‌ و نقل ریلی
  وجود ۱۵۰ میلیون تن بار ریل پسند در حوزه حمل داخلی/ امکان جذب این بارها در بخش ریلی
  خیلی فرق می‌ کند چه کسی وزیر راه و شهرسازی باشد
  عکس | کشتی های کروزی که بار جام جهانی ۲۰۲۲ را به دوش می کشند!
  تداوم رابطه مخدوش راه‌ آهن با بخش خصوصی حمل‌ و نقل ریلی
  دلایل عدم توسعه ایرتاکسی / از چالش تامین سوخت تا تردد هوایی
  سرعت قطارهای باری داخلی؛ نزدیک به سرعت انسان پیاده
  چندی قبل وزیر صنعت پیشنهاد کرد که خودروسازها را به نیروهای مسلح واگذار کنیم؛ پاسخ دادیم که حتی با یک ریال نیز قبول نمی‌کنیم
  آلودگی هوا در سال 2020 باعث مرگ 238 هزار اروپایی شده است
  مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا بالاتر از ایدز و مالاریا
  ۱۰ مورد از سریع ترین قطارهای جهان؛ از Maglev چین تا Talgo عربستان سعودی
  امکان برقراری خط صادرات دریایی از بندرلنگه به بندر حمد قطر
  واکنش ها به تغییر چهار مدیرعامل مترو در یک سال
  تکمیل کریدور شمال - جنوب ایران بعد ۲۰ سال
ادامه مرور خبرهاو تحلیل ها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار