پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
یکشنبه، 3 مهر 1401 - 03:38   
 
 
   آخرین اخبار  
  «بازاریابی» کلید افزایش ترانزیت ریلی
  بازاریابی باید جای انفعال را در راه‌آهن بگیرد
  حمل و نقل ریلی و مزایای آن
  آرامش محض در واگن قطاری با سرعت ۳۵۰ کیلومتر سرعت
  صدای آرامش دهنده حرکت قطار و زوزه باد زمستانی (موسیقی طبیعت)
  انقلاب در خطوط ریلی کشور با واگذاری بهره برداری به مردم
  حمل و نقل ریلی در خوزستان؛ مزایای فوق العاده اقتصادی نهفته در قطار
  راهکار های افزایش بهره ­وری در راه ­آهن
  بهره‌برداری از ۵۰۰ کیلومتر مسیر ریلی جدید تا پایان سال مالی ۱۴۰۱
  افزایش سرعت قطارها و بهره وری راه آهن با دوخطه کردن خطوط اصلی
  طرح ملی راه آهن شاهرود گرگان تا کی اجرائی می شود؟
اهداف دوخطه یا چندخطه کردن شبکه‌ موجود ریلی چیست؟
  ضرورت فوری اتصال گرگان به شاهرود

  تصویب ۸‌هزار میلیارد ریال برای توسعه راه‌آهن خوزستان
  ضرورت افزایش بهره‌وری در حمل و نقل ریلی کشور
  بهره‌وری پایین لکوموتیو حلقه مفقوده صنعت حمل و نقل ریلی
  ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﻇﺮﻓﻴﺖ اﺳﺘﻔﺎده ﺷﺪه در راه آﻫﻦ اﻳﺮان ﺑﺮ اﺳﺎس روش UIC406
  راهکار پیشنهادی شما برای افزایش بهره‌وری شبکه ریلی چیست؟
  میزان بهره‌وری هر واگن در کشور چقدر است؟
  دو خطه کردن خطوط ریلی از مهمترین برنامه‌های راه آهن
  آیا وعده اتصال خط آهن شاهرود به گرگان محقق می شود؟
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 97052صفحه نخست » اقتصاد- انرژِیچهارشنبه، 26 مرداد 1401 - 09:18
تهرانی‌ها سالانه ۱.۵میلیارد ساعت در ترافیک‌اند
  
ترابر نیوز:

تهرانی‌ها سالانه ۱.۵میلیارد ساعت در ترافیک‌اند

تهرانی‌ها به‌ طور میانگین روزانه ۳۱ دقیقه از وقتشان در ترافیک تلف می‌شود. ماجرا وقتی دردناک‌تر می‌شود که طبق آمار مشترک سازمان حمل‌ونقل و ترافیک و پلیس راهور می‌توان گفت که جمعیت بیش از ۹ میلیون نفری پایتخت در مجموع روزانه ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار ساعت و سالانه بیش‌ از یک‌ونیم میلیارد ساعت در ترافیک سپری می‌کنند.

به گزارش ایسنا، روزنامه همشهری در ادامه نوشت: «بر اساس آمارهای اداره طرح جامع معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در سال ۱۳۹۹ و طبق مدل‌های کلان‌نگر این معاونت، این اعداد زمان‌های طلایی عمر شهرنشین‌های تهرانی به‌ حساب می‌آید. این در حالی است که بررسی نقشه‌های پایش ترافیکی هفته گذشته حکایت از افزایش ترافیک اغلب معابر پایتخت نسبت به هفته‌های قبل‌تر دارد و انگار ترافیک مهرماهی امسال زودتر فرا رسیده است.

بر این اساس بزرگراه‌هایی مانند شهید همت، شهید حکیم، شهید اشرفی اصفهانی، جلال آل‌ احمد، شهید نواب صفوی، شهید سعیدی، شهید صدر و تونل و بزرگراه هاشمی رفسنجانی نه‌تنها در ساعت صبحگاهی و عصرگاهی که در اغلب ساعات شبانه‌روز ترافیک سنگین داشته‌اند. حتی ترافیک در تعدادی از بزرگراه‌ها گاهی قفل می‌شود که از جمله آنها شمال به جنوب بزرگراه شهید مدرس، حوالی تقاطع بزرگراه صدر تا خیابان ولیعصر (پارک وی) و بزرگراه شهید چمران از محدوده سئول تا خیابان ولیعصر است. به همین‌ خاطر شهروندان باید خود را بیش از پیش برای سفرهای درون‌شهری فصل خزان آماده کنند و مدیریت زمان و سفر و استفاده از وسایل حمل‌ونقل همگانی را در برنامه روزانه خود بگنجانند. البته شهرداری تهران هم با افتتاح یک‌ ایستگاه جدید مترو، خرید و بازسازی ۴۷۵ دستگاه اتوبوس و اورهال (بازسازی اساسی) ۳۱رام قطار مترو به استقبال پاییز رفته است.

اتلاف وقتی معادل یک‌ونیم بار سفر به ماه

روزانه در تهران نزدیک به ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو تردد می‌کنند که از این میزان بیش از ۷ میلیون مربوط به تهران می‌شود و حدود یک میلیون و ۶۰۰ خودرو هم از شهرهای اقماری و اطراف به پایتخت می‌آیند. شاید جالب باشد بدانید که طبق آمار مرکز کنترل ترافیک شهر تهران تعداد سفر خودروهای سواری نسبت به ۳ سال پیش ۴۳درصد افزایش یافته است. یعنی از ۶ میلیون به ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار سفر رسیده است. حالا تصور کنید اگر چاره‌ای برای این حجم خودرو اندیشیده نشود مقدار زمانی که هر شهروند در ترافیک سر می‌کند، حتی آنهایی که از وسایل انبوه‌بری مثل اتوبوس و تاکسی استفاده می‌کنند، چقدر خواهد بود. به هر ترتیب، اکنون به‌صورت میانگین هر پایتخت‌نشین در مجموع سالانه ۱۸۸ ساعت از عمرش در ترافیک هدر می‌رود؛ زمانی معادل یک‌ونیم بار رفت و برگشت به کره ‌ماه با آپولو ۱۱.

رعایت‌نکردن قانون، عامل اصلی تشدید ترافیک

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران درباره علل به‌ وجود آمدن ترافیک شدید این روزها و شیوه‌های کنترل آن می‌گوید: «ترافیک‌ شهری سه عامل اصلی دارد: «انسان»، «راه» و «وسیله نقلیه» که هر کدام از این عوامل نباشد ترافیک شکل نخواهد گرفت. ازدحام در شهر به عوامل زیادی بستگی دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به ازدیاد خودرو، ایرادات هندسی معابر، فرهنگ غلط استفاده از خودروی شخصی، عدم‌ پوشش کافی حمل‌ونقل عمومی و عدم‌ فرهنگ استفاده از حمل‌ونقل عمومی اشاره کرد.»

به‌ گفته کورش جدی‌ ثانی در این بین، برای کنترل و بهبود ترافیک شهرها از چهار عامل مهندسی ترافیک، وضع قوانین و اجرای آن، آموزش ترافیک و به‌کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات (در جهت حرکت به سمت شهر هوشمند) استفاده می‌شود. مهندسی ترافیک با ایجاد، نگهداشت و بازسازی راه‌ها و زیرساخت‌ها سعی در کاهش میزان ترافیک شهری دارد. قوانین و مقررات باعث می‌شود افراد از انجام بسیاری از رفتارهایی که موجب ترافیک می‌شود، خودداری کنند و به همین دلیل قوانین می‌توانند در کاهش میزان ترافیک نقش داشته باشد.

او معتقد است ایجاد فرهنگ رانندگی و عبور و مرور صحیح از مهم‌ترین عواملی هستند که می‌توانند در کاهش میزان ترافیک شهری نقش بسیار مهم و مؤثری ایفا کنند. همچنین ایجاد و به‌کارگیری بسترهای فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز می‌تواند در مدیریت تقاضای سفر به‌ویژه جلوگیری از سفرهای غیر ضرور، سفر به قصد انجام امور کاری، تحصیلی، بهداشتی، آموزشی، بانکی و ... نقش بسزایی داشته باشد.

هم‌اکنون با همه‌گیری بیماری کرونا نقش فاوا (فناوری اطلاعات و ارتباطات) در مدیریت تقاضای سفر پررنگ‌تر از قبل شده و نیاز است در این بخش سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشیم. کوروش جدی‌ثانی، مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران، در این‌ باره می‌گوید: «با توجه به این که شرکت کنترل ترافیک تهران متولی پیاده‌سازی و راهبری سیستم‌های حمل‌ونقل هوشمند یا همان ITS است، برای مدیریت، ساماندهی و نظم‌بخشیدن به ترافیک شهری هر سال در قالب برنامه‌های عملیاتی و بر اساس بودجه، اعتبارات تخصیصی و ماموریت‌های محوله در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک، برنامه‌هایی برای مدیریت و کنترل تقاضای سفر، با استفاده از فناوری‌های روز را در دستور کار خود دارد. هوشمندسازی معابر و حمل‌ونقل بار و مسافر از مبدأ حرکت تا رسیدن به مقصد و برگشت به خانه می‌تواند نقش مهمی در کاهش میزان ترافیک شهری داشته باشد. به‌ طور مثال روزانه معابر مهمی در شهر تهران وجود دارد که با ازدحام ساعتی روبه‌رو هستند؛ بزرگراهایی همچون شهید همت، شهید نواب محدوده پل امام خمینی‌(ره) تا انتهای تونل توحید، امام علی (ع)، شهید حکیم، شهید حاج‌قاسم‌ سلیمانی و معابر شریانی اصلی و فرعی. نکته قابل توجه این که تمامی این ازدحام‌ها در ساعتی است که نشان از توزیع نامناسب حجم ترافیک در معابر در بازه‌های زمانی روزانه دارد.»

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران نوع رفتار برخی از رانندگان در تهران را که با رعایت‌نکردن حقوق دیگر شهروندان همراه است عامل تشدید ترافیک می‌داند و می‌گوید: «متأسفانه تعداد این دست رانندگان کم نیست. مواردی همچون رعایت‌نکردن رانندگی بین خطوط و رعایت فاصله قانونی بین دو ‌خودرو، سرعت غیر مجاز، سبقت‌های خطرناک، استفاده‌نکردن از چراغ راهنما، تغییر ناگهانی مسیر، رعایت‌نکردن حق‌ تقدم و احترام به خطوط عابرپیاده و به‌ طور کلی قانون‌گریزی در عبور و مرور، از عوامل اصلی ایجاد صف و ازدحام‌های طولانی در سطح معابر تهران شده که خود باعث هدررفت زمان می‌شود.  لازم به ذکر است تبدیل زمان تلف‌شده به معادل ریالی به این سادگی قابل محاسبه نیست؛ چرا که زمان برای هر یک از افراد جامعه هزینه‌ای خاص دارد. به‌ طور مثال هزینه وقت تلف‌شده یک مامور آتش‌نشان یا اورژانس در زمان ماموریت قابل اندازه‌گیری نیست چون پای جان انسان‌ها در میان است.»

تجهیز ۱۰۰ تقاطع به چراغ‌های UPS تا پایان آبان

جدی‌ثانی در عین حال ماموریت‌های شرکت کنترل ترافیک را کنترل، پیشگیری و کاهش ترافیک با استفاده از فناوری‌های هوشمند عنوان می‌کند و می‌گوید: «مدیریت تمامی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در تقاطع‌ها و معابر شهر تهران اعم از هوشمند، برنامه‌پذیر و چشمک‌زن به‌ عهده این شرکت است. بنابراین درست عمل‌کردن این تجهیزات می‌تواند تا حد زیادی از رفتارهای غیر مسئولانه و قانون‌گریزی برخی از رانندگان در نادیده گرفتن قوانین مرتبط با رعایت حق تقدم در عبور از تقاطعات و معابر شهری و ایجاد گره‌های کور ترافیکی مؤثر واقع شود. از این‌ رو یکی از سیاست‌هایی که به جد پیگیر آن هستیم تامین اعتبارات لازم برای این موضوع است که در آینده نه‌چندان دور انجام خواهد شد. تبدیل چراغ‌های چشمک‌زن به هوشمند و همچنین مجهزکردن این چراغ‌ها به دستگاه‌های UPS برای جلوگیری از اثرات نامطلوب قطع برق بر عبور و مرور وسایل نقلیه یکی از اقدامات در دستور اقدام به‌ حساب می‌آید. البته با دستور مستقیم معاون حمل‌ونقل وترافیک شهرداری تهران، شرکت کنترل ترافیک تهران از ابتدای سال ۴۰ تقاطع مهم را که از سوی پلیس محترم راهور تهران بزرگ اعلام شده بود، به این دستگاه‌ها مجهز کرده و در فاز بعدی، ۱۰۰ تقاطع اعلامی دیگر تا پایان آبان‌ماه مجهز خواهد شد.»

اقداماتی برای به حداقل رساندن ترافیک مهرماه

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران به مسئولیت نگهداری، هوشمندسازی، رصد دائم و راهبری به‌ویژه در معابر خاصی مثل تونل‌های اصلی شهر تهران (رسالت، توحید، نیایش، امیرکبیر و غزه) و بزرگراه طبقاتی صدر اشاره می‌کند و می‌گوید: «فرض کنید چراغ‌های چند تقاطع در طول خیابان طالقانی برای مدت کوتاهی از کار بیفتند یا تصادفی در داخل تونل توحید رخ دهد یا مشکلی در بزرگراه طبقاتی صدر ایجاد شود. حتما می‌توانید به‌هم‌ریختگی عبور و مرور در این معابر را تصور کنید. پس مسئولیت ما در شرکت کنترل ترافیک برای هر ساعت از روز است و همه ایام برای ما همانند ابتدای مهر و بازگشایی مدارس اهمیت دارد.»

جدی‌ثانی می‌گوید با توجه به شیوع کرونا رصدها امسال ویژه‌تر صورت می‌گیرد: «با توجه به مشکلاتی که همه‌گیری بیماری کرونا در سال گذشته و امسال ایجاد کرده، الگوی سفرهای شهری دستخوش تغییرات ملموسی شده است. یکی از این تغییرات، جابه‌جایی ساعات اوج ترافیک در طول روز و تغییرات در مقاصد سفر است. به‌ طور مثال با حذف سفرها به قصد امور آموزشی یا کاری در عوض شاهد افزایش سفرها به قصد سفرهای تفریحی و درمانی هستیم. بنابراین برای پاییز امسال که فعالیت‌های آموزشی هم احتمالا بیشتر از سال گذشته است، مجموعه‌های تحت امر معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با ایجاد خطوط اتوبوس مدرسه، افزایش ناوگان تاکسی و اتوبوس در خطوط مختلف، کاهش سر فاصله اعزام ناوگان حمل‌ونقل عمومی اعم از اتوبوس و مترو، اجرای طرح شناوری شروع کار در ادارات دولتی و ممنوعیت تردد ناوگان حمل مواد غذایی در پیک ازدحام صبحگاهی، به استقبال این ایام می‌روند.»

او اضافه می‌کند: «از شهروندان نیز انتظار می‌رود در راستای کاهش ازدحام در ایام پیش رو، از وسایل نقلیه شخصی در ساعات اوج ترافیک کمتر استفاده کنند و از سفرهای غیر ضرور خود به‌خصوص در ساعات اوج ترافیک صرف‌ نظر کرده و امور خود را با اپلیکشن‌های موجود در بستر IT  انجام دهند تا از بار ترافیک در ساعات اوج ترافیک کاسته شود و در صورتی که مجبور به حرکت در سطح معابر هستند، قبل از حرکت و جابه‌جایی، مقصد و وسایل نقلیه مورد استفاده خود را بر اساس اطلاعات کسب‌شده از سامانه‌های موجود مشخص کنند و سپس تصمیم به حرکت بگیرند.»

آسیب ترافیک بیش از آسیب‌های سیگارکشیدن است

سولماز حسینیون، استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه تاب‌آوری شهری: ترافیک با همه دردسرهایش صبر ایوب می‌خواهد و بس. محاصره‌شدن در ترافیک‌های طولانی برای هیچ شهروندی خوشایند نیست. آسیب‌های اجتماعی، اقتصادی، سلامتی و زیست‌محیطی از جمله عایدی‌های ترافیک برای شهر و شهروندانش است. با توجه به آن که حدود ۹ میلیون خودروی شخصی به‌ طور روزانه در خیابان‌های تهران در حال تردد هستند، باید بگوییم خیابان‌های تهران در وضعیت انفجار به‌ سر می‌برند اما فقط زبان حرف‌زدن ندارند. مدیریت چنین وضعیتی به‌ طور حتم نیاز به همکاری یکپارچه‌ای دارد که امروز در حوزه حمل‌ونقل و کنترل ترافیک به‌خوبی در حال کنترل و هدایت است. اما برای کاهش ترافیک جدا از اقدامات مدیران، نیاز به مشارکت همه‌جانبه شهروندان داریم تا برای جابه‌جایی‌هایشان در شهر به جای خودروهای شخصی از سایر وسایل حمل‌ونقل استفاده کنند. امروزه ترددهای بی‌هدف و طولانی برای شهر آسیب به کالبد شهر، کالبد انسان‌ها و روح لطیف آنهاست. ترافیک شهرهای بزرگ به دو ترافیک داخل شهرها و ترافیک مبادی ورودی به شهرهای بزرگ تقسیم می‌شود.

طبق تحقیقات علمی، تلف‌شدن زمان در ترافیک و نشستن طولانی‌مدت در وسایل حمل‌ونقل می‌تواند بیش از سیگار کشیدن آسیب به همراه داشته باشد و پنجمین علت مرگ‌ومیرها معرفی شده است. این روزها سبک زندگی‌ها تغییر کرده و ترافیک جای خودش را در میان زندگی شهرنشینان به خوبی باز کرده است؛ در حالی‌ که این نوع سبک زندگی اشتباه است. بسیاری از کشورها آسیب‌های ناشی از ترافیک در زندگی شهرنشینان را مورد مطالعه و بررسی قرار داده‌اند و برای پیشگیری، کنترل و افزایش تاب‌آوری در شهر برنامه‌های جامعی در نظر گرفته‌اند. به‌ نظر می‌آید شهرهای بزرگی مانند تهران که با ترافیک درگیر هستند به چنین مطالعاتی نیاز دارند. بحث سلامت از لحاظ شهرسازی موضوع مهمی است و کشوری که مردم آن سالم باشند، آن کشور بالطبع ثروتمند محسوب می‌شود. اما کشوری که مردمانش هزینه‌های هنگفت صرف درمان کنند برای جامعه ضرر است. ترافیک همچنین کیفیت خواب، کیفیت فعالیت‌های اجتماعی افراد و موارد دیگر را تحت‌ تأثیر قرار می‌دهد. آمارهای بین‌المللی درباره کشور ما نشان می‌دهد به لحاظ مشکلات روحی و روانی از پرآسیب‌ترین کشورها هستیم و به‌ طور حتم بخشی از آن به ترافیک ارتباط دارد.»

تهرانی‌ها سالانه ۱.۵میلیارد ساعت در ترافیک‌اند

تهرانی‌ها سالانه ۱.۵میلیارد ساعت در ترافیک‌اند

ا

   اقتصاد حمل و نقل  
  ضرورت احداث راه آهن عسلویه فیروزآباد شیراز
  قابلیت حل سریع معضل ترافیک تهران توسط تپسی و اسنپ
قابلیت حل سریع معضل ترافیک تهران توسط تپسی و اسنپ
  گامی جدید به سوی ابداع سلول‌های خورشیدی نامرئی!
  استراتژی دوره گذار از قرن خودروهای فسیلی به قرن خودروهای برقی
استراتژی دوره گذار از قرن خودروهای فسیلی به قرن خودروهای برقی
  سرمایه اجتماعی ، لازمه هدفمندی یارانه ها
  با توسعه کیفی و کمی شبکه ریلی مردم را نجات دهید
  وزیر نفت: یارانه گاز مشترکان پرمصرف‌ به زودی حذف می‌شود
  چاه‌های عمیق برق را هم می‌خورند!
  راه‌کارهای ساده صرفه‌جویی در مصرف برق/ از هدررفت انرژی از درب یخچال تا کشیدن شارژرها از برق
  هدر رفت 70 درصد از انرژی تولید شده برق در کشور
تعداد بازدید: 164 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   مرور خبرهاو تحلیل ها  
  استفاده از سلاح های ایرانی علیه کشور ما با موضع بی طرفی تهران در تضاد است.
  فرصت‌ صادرات ۶.۵ میلیارد دلاری پهپاد‌های ایرانی به کشورهای مورد تجاوز
  پهپاد ایرانی ارتش روسیه سرنگون شد
  ببینید | لحظه برخورد یک پهپاد به مقر فرماندهان ناتو در اودسا اوکراین
  عربستان سعودی سال آینده یک زن را به فضا می‌فرستد
  هدف آذربایجان تصرف یک سوم ارمنستان و ارتباط آذربایجان و نخجوان در نزدیکترین فاصله مرزی است
  نخستین گوشی ماهواره ای مجهز به سیستم عامل اندروید
  نقشه خطرناک آذربایجان علیه ایران
  علی اف: ترکیه و آذربایجان در حال ترسیم نقشه انرژی اورسیا هستند
  وقت اصلاح قانون اساسی رسیده است؟
  قانون اساسی مترقی دهه اول انقلاب
  ایلان ماسک: اکنون اینترنت استارلینک در همه قاره‌‌ها حتی قطب جنوب در دسترس است
  جاده چالوس با تدبیر 5 ساله قابل اتمام بود
  سرعت گیرهای غیر استاندارد به شغل جلوبندی رونق داده است
  مشخصات فنی کویر موتور CDI 200
  اینترنت ماهواره‌ای در ایران در دسترس قرار گرفت؟+ قیمت و تجهیزات
  دست شوروی از آستین سوریه و عراق بیرون می‌زند
  ایران به طور رسمی عضو سازمان همکاری شانگهای شد
  خاطرات هاشمی رفسنجانی، ۲۵ شهریور ۱۳۷۸: از انفجار بمب در مشهد تا تبادل پیام بین خاتمی و کلینتون
  معرفی انواع سرعت گیر ترافیکی و کاربردهای آن
  موتور سیکلت 200 سی سی چند کیلومتر در لیتر می دهد؟
  جمهوری آذربایجان چه نقشه‌ای علیه ایران دارد؟
  آماده اینترنت جهانی رایگان شویم؟
  کشف گور دسته جمعی شامل 440 جسد در اوکراین/جنایت جنگی بزرگ
  نقش شبکه ریلی بر کاهش تلفات جاده ای و آسیب های ماندگار جسمی
  یک نماینده: مجلس باید موضوع مهسا امینی را پیگیری کند / امنیت جانی مردم، بر هر ارشادی مقدم است
  جایگزین سرعت گیرهای شهری در قامت یک طرح سه بعدی
  تعداد موتورسیکلت های دنیا و تحولات آینده
  انتشار اخباری درمورد به کما رفتن خانمی پس از انتقال به یک مقر فراجا / نیروی انتظامی: برای توجیه و آموزش به یکی از بخش های پلیس تهران هدایت شده بود / به صورت ناگهانی دچار عارضه قلبی شد / الان هم تحت درمان است
  فیلم حرکت جاده و رودخانه چالوس ، زیبایی های جاده چالوس
  تاثیر شبکه مدرن و گسترده ریلی در تعداد تلفات جاده ای
  ضرورت احداث راه آهن عسلویه فیروزآباد شیراز
  عملکرد درخشان شورای رهبری حزب کمونیست چین و دنگ شیائوپینگ؛
  چگونه از روی سرعت گیر عبور کنیم ؟
  کارخانه سرعت گیر پلاستیکی هوشمند + تولید پخش عرضه
  مزیت تشویق برج سازی در سواحل خزر
  احداث اتوبان روی رودخانه مسیر جاده چالوس
  بررسی احداث اتوبان روی رودخانه در جاده چالوس
  بزرگترین و زیباترین اتوبان روی آب در چین +تصاویر /تجربه ای برای اجداث اتوبان روی رودخانه در جاده چالوس
  نگاهی به برخی از بزرگترین تشییع‌های دنیا
  هند برای کاهش سرعت خودروها از ترفند جالبی استفاده می‌کند: نقاشی‌های سه‌بعدی روی سطح خیابان‌ها!
  داستان پر تکرار ترافیک های سنگین جاده های شمال؛ راهکاری که پس از گذشت 25 سال همچنان اجرایی نمی شود!
  10 موتور سیکلت پرفروش و محبوب بازار ایران
  عراق دومین منبع فسفات جهان به ارزش تقریبی یک تریلیون و 400 میلیارد دلار
  موتورسیکلت‌های فرسوده؛ بزرگترین آلاینده هوای تهران
ادامه مرور خبرهاو تحلیل ها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار