پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
یکشنبه، 9 بهمن 1401 - 23:25   
 
 
   آخرین اخبار  
  جیب خالی، مشکل اصلی واگن سازان
  معرفی شرکت مدرن تام لکوموتیو آریا
  چهار پروژه ریلی در یک سال آینده به بهره برداری می رسد
  مدیران عامل و روسای راه آهن در 25 سال گذشته
  برنامه ضربتی برای حفظ و نگهداشت خطوط ریلی تدوین و اجرایی می شود
  درس عبرت عملکرد میعاد صالحی
  صنعت حمل و نقل ریلی موتور توسعه گردشگری مذهبی
  هدفگذاری چین برای افتتاح 3 هزار کیلومتر خط ریلی جدید در سال 2023
  مشکلات عجیب کارگران نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن در پروژه مترو هشتگرد
  بی‌ احترامی رئیس قطار به مسافران گرفتار در سرمای شدید
  حمل ونقل ریلی و تاثیرات آن در اقتصاد ملی و زندگی مردم
  عملکرد حمل بار و مسافر در دوره یک ساله اخیر افت کرده است
  الزام راه آهن برای تاسیس شرکت‌ های تعمیراتی ریلی
  نگاهی به عملکرد حمل و نقل ⁧ ریلی⁩ در یک سال گذشته
  توسعه خطوط ریلی زیربنای تحقق پیشرفت کشور
  درآمد واقعی یک میلیاد دلاری ترانزیت کجا و رویای درآمد 60 میلیاردی کجا؟
  احداث خط آهن شیراز- عسلویه-بوشهر با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار
  استقبال از تاکید مهرداد بذرپاش بر ایجاد مکانیزم های تشویقی برای بخش ریلی
  حلقه های مفقوده حمل و نقل ریلی برای رقابت با جاده
  جامع ترین نقشه شبکه ریلی ایران را اینجا ببینید
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 96282صفحه نخست » دریایی2سه شنبه، 10 خرداد 1401 - 12:32
چینی‌ها با ۱۷ هزار کشتی در هر دریا و اقیانوسی، ماهی ببینند صید می‌کنند / این کشتی‌ها، عامل بیکاری حاشیه‌نشینان دریا در جهان شده / ۷ میلیون کیلومتر مربع از بستر دریا‌ها توسط چینی‌ها با صید ترال، جارو می‌شود
  
ترابر نیوز:
نگاهی به عملکرد چین نشان می دهد که کشتی های چینی به غارت دریاهای دور از سواحل خود مشغول اند. کشتی های شناور صید ماهی این کشور در حال صید بی رویه ماهی از اقیانوس های دنیاست و این کشتی‌های بزرگ عامل بیکاری حاشیه‌نشینان دریا در جهان شده است.
 

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

روزنامه اصولگرای خراسان نوشت: نگاهی به عملکرد چین نشان می دهد که کشتی های چینی به غارت دریاهای دور از سواحل خود مشغول اند.

 

کشتی های شناور صید ماهی این کشور در حال صید بی رویه ماهی از اقیانوس های دنیاست و این کشتی‌های بزرگ عامل بیکاری حاشیه‌نشینان دریا در جهان شده است. بد نیست همین ابتدا بدانید که چندین سال است دولت چین در تلاش برای گسترش حضور ناوگان دریایی خود در تمام اقیانوس‌های جهان است. در زمینه اجرای این سیاست توسعه‌طلبانه، چین با ده‌ها میلیارد یارانه عمومی شور و اشتیاق زیادی در صنعت کشتی‌سازی برانگیخته و طبق گزارش ها بزرگ‌ترین ناوگان ماهیگیری جهان را دراختیار دارد. هدف چین دراختیار داشتن 400 ناو جنگی تا سال 2025 است که به آن ها امکان پیشی گرفتن از ناوگان ایالات متحده را که فقط 355 ناو از این نوع دراختیار دارد، می‌دهد.

چینی های ماهی خوار
هرچند چین حدود یک پنجم جمعیت جهان را دارد اما این کشور با اختلاف زیاد اولین کشور پرورش‌دهنده ماهی در دنیاست. این کشور سال‌هاست که در رتبه اول دنیا قرار دارد و هیچ‌گونه رقیبی دربرابر آن وجود ندارد. گزارش‌ها نشان می‌دهند یک‌سوم پرورش ماهی در دنیا در چین رخ می‌دهد. چین سال‌هاست که پرورش ماهی و آبزیان را در میان کشاورزان ترویج می‌کند تا بتواند نیاز جهانی و تقاضای در حال افزایش را برطرف کند. به گزارش دویچه وله صنعت پرورش ماهی در چین به طورمستقیم برای بیش از 14 میلیون نفر شغل ایجاد کرده و سالانه حدود 60 میلیون تن ماهی در آن کشور پرورش داده می شود. فقط همین قدر بدانید که دومین کشور پرورش دهنده ماهی که هند است سالانه تنها 9 میلیون تن ماهی پرورش می دهد. با این حال چین به جز پرورش ماهی به دنبال صید ماهی در سراسر آب های جهان است به طوری که ناوگان ماهیگیری چینی با نادیده گرفتن مقررات ماهیگیری کشورهای مختلف با روش صید ترال و کف‌روبی بستر دریا ذخایر آبزیان موجود را در سراسر جهان به یغما می‌برد. به عنوان مثال، 70درصد ذخایر ماهی مرکب آب‌های کره‌شمالی توسط ماهیگیران چینی صید شده اند. علاوه بر این، کشورهای آفریقایی مانند نیجریه، لیبریا و سیرالئون یا کشورهای آمریکای جنوبی مانند آرژانتین آب های سرزمینی شان را در اختیار چین برای صید قرار داده اند.

17 هزار کشتی در خدمت صید فراسرزمینی چین
چینی ها سابقه‌ای طولانی درحضور در مناطق دور دریایی و خالی کردن دریا از ماهی دارند. چین بزرگ ترین تولیدکننده و صادر کننده ماهی در دنیاست. بعد از کاهش چشمگیر حجم ماهی درمناطق ساحلی و آب‌های نزدیک چین به علت صید بی‌رویه وهمچنین با پیشرفت صنعت صید این کشور به صید در آب‌های دور روی آورد. فعالیت ماهیگیری فراسرزمینی چین از سال ۱۹۸۵ شروع شد و تا سال 1995 تعداد کشتی های صید فراسرزمینی چین به ۱۳۸۱ کشتی و لنج صیادی رسیده بود. چین روند افزایش صید فراسرزمینی را هرسال گسترده تر کرد تا این که در سال 2020 کشتی های صیادی چین در آب های دور از چین به بیش از 17 هزار کشتی صیادی رسید. در ضمن این کشتی ها با کشتی های سال های دور چین بسیار متفاوت است. به گزارش یورو نیوز در قرن بیست و یکم تجهیزات و کشتی‌های چینی بسیار مدرن شدند که می‌توان آن ها را مانند کارخانه‌های شناور دانست. کشتی‌های ترال کف با تجهیزات کامل فیله و فریز کردن ماهی برای مصارف منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای مانند کارخانه‌های عظیم شناور عمل می‌کنند. هم اکنون می‌توان به حضور کشتی‌های عظیم صید چینی در شمال اقیانوس ‌آرام، سواحل آمریکای جنوبی یا حضور گسترده آن ها در ‌آفریقای غربی و بخش‌هایی از آسیا اشاره کرد.

پیشنهاد امروز

نبود شفافیت در عملکرد دریایی چین
عملکرد صید چین در آب های دور دست یا همان صید فراسرزمینی مانند دیگر حوزه ها از جمله کرونا به طور شفاف موجود نیست. دویچه وله در این باره نوشته، اتحادیه اروپا دیتابیسی دارد که تمامی اطلاعات مربوط به ماهیگیری و قراردادهای مربوط و میزان صید در دسترس است. با این حال مطالعات مختلفی وجود دارد که نشان می‌دهد چین میزان صید داخلی را بیشتر و میزان صید در آب‌های دور را کمتر از میزان واقعی گزارش می‌دهد به خصوص اطلاعات مربوط به صید چینی‌ها در مناطق انحصاری اقتصادی اصلا شفاف نیست. تا ۲۰۰ مایل (حدود 320 کیلومتر) دریایی از خط ساحلی هر کشور منطقه انحصاری اقتصادی محسوب می شود. هر کشوری در این مناطق از حقوق حاکمیتی به منظور اکتشاف و بهره‌برداری برخوردار است و مسئول حفاظت از منابع منطقه و تنظیم قراردادهای ماهیگیری مربوط به کشتی‌های خارجی است. آب‌ها با فاصله ۲۰۰ مایل از خط ساحلی شامل قوانین بین‌المللی می شوند.

خطرات گسترده صید فراسرزمینی چینی‌ها
هرچند ایندیپندنت در گزارشی مدعی شده صیادی فراسرزمینی فقط حدود یک درصد از تولید ناخالص ملی چین را شامل می‌شود و نقش مهمی در اقتصاد چین ندارد اما شکل صیادی ترال چینی ها به گونه ای است که کف دریاها و اقیانوس ها را هم جارو می کند و باعث می شود اکو سیستم دریا به هم بریزد و در نتیجه آسیب زیادی به معیشت و زندگی ماهیگیران بومی سواحل دریاها زده می شود. با این که چینی ها می گویند فاصله 320 کیلومتری از سواحل را برای صید فراسرزمینی رعایت می کنند اما به گزارش مجله اکونومیست، ماهیگیران چینی خارج از این محدوده برای ماهی‌های منطقه طعمه می‌گذارند و از این راه آن ها را به دام می‌اندازند. فراتر از اضافه شدن مشکلات زیست محیطی مرتبط با اسیدی شدن،گرمایش و آلودگی اقیانوس‌ها در صورتی که جامعه جهانی موفق به مهار سوءاستفاده ناوگان‌های ماهیگیری چینی با صید بی‌رویه و غارت ذخایر آبزیان جهان نشود، احتمال وقوع جنگ‌های دریایی و سراسری ناشی از قحطی و گرسنگی دور از انتظار نیست.

چه باید کرد
طبق گزارش چند سال پیش ایرنا بیش از 7 میلیون کیلومتر مربع از بستر دریاها توسط چینی ها با صید ترال خراشیده و جارو می شود. از آن جایی که ممکن است چینی ها دوباره هوس حضور در آب های سرزمینی ما را داشته باشند بد نیست با توجه به آن چه گفته شد در صدور مجوزها سخت گیری بیشتری شود و همچنین نهادهای نظارتی بر عملکرد کشتی های صیادی نظارت بیشتری داشته باشند. در کنار این برخورد جدی و سختگیرانه با متخلفان و حمایت اجرایی از سوی دادگستری و قوه قضاییه صورت بگیرد. حضور ناظران از سازمان محیط زیست روی شناورهای بزرگ هنگام صیادی، پایش شمار ماهیان تجاری و غیرتجاری، آموزش صیادان و جوامع محلی، تغییر نگاه سازمان‌های مسئول به بهره‌برداری پایدار، دسترسی سازمان محیط زیست به سامانه کنترل ترددها از دیگر ملزومات مدیریت این بحران هستند. البته عزم جهانی برای نجات محیط زیست دریایی از سوی همه کشورها شکل‌گرفته و اتحادیه جهانی برای مقابله با صید بی‌رویه فراسرزمینی چین تشکیل شده تا شاید، آینده‌ای تلخ در انتظار دریاهای جهان را متوقف یا کندتر کند.

تعداد بازدید: 846 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   مرور خبرهاو تحلیل ها  
  توانایی تولید سالانه 500واگن را داریم
  ۸۷ درصد از ظرفیت سدهای تهران خالی است
  جیب خالی، مشکل اصلی واگن سازان
  شبکه مترو کلانشهرهای کشور به ۹ هزار واگن نیاز دارد
  ظرفیت واقعی شرکت واگن‌سازی تهران
  راز سبقت نفتی عراق از ایران
  تولید نفت عراق از میادین مشترک با ایران به 100میلیارد دلار خواهد رسید
  باید از هدر رفت بودجه شهرداری جلوگیری کرد
  کمبود منابع مالی مهم‌ترین دغدغه واگن سازان ایرانی است
  ظرفیت تولید واگن کشور بیش از تقاضا است
  لیست برخی پروژه های مهم انجام شده توسط گروه فن آوران دیزل قدرت
  معرفی شرکت مدرن تام لکوموتیو آریا
  نیروی هوایی اوکراین: در شبانه روز گذشته بیش از ۲۴ پهپاد ایرانی را سرنگون کردیم
  11 شرکت داخلی چگونه برای بومی‌سازی واگن مترو همکاری می‌کند
  بومی سازی ۸۵ درصدی قطار شهری با دانش‌بنیان‌ها
  خودکفایی در ساخت قطعات مترو کمبودهای ناوگان ریلی را برطرف می کند
  چرا بستن تنگه هرمز بیش از هر کشوری، چین را عصبانی می‌کند؟ / مسدود کردن این تنگه از سوی ایران اساسا می‌تواند بازدارنده عمل کند؟
  تعرفه جدید واردات خودرو اعلام شد / محاسبه سود بازرگانی علی‌الحساب بین ۶ تا ۳۱ درصد در دور جدید واردات
  ویدیو / مقام سازمان بازرسی: وزرات نفت مقصر اصلی آلودگی هواست
  روند پرشتاب تغییرات اقلیمی در ایران؛ هر دهه حدود یک درجه افزایش دما
  رژیم صهیونیستی ۳ فروند جنگنده اف ۳۵ دیگر از آمریکا تحویل گرفت
  درخواست اسرائیل از آمریکا: تقویت توان حمله به تاسیسات اتمی ایران
  معرفی جنگنده چند منظوره اف 16
  متروی موجود تهران می تواند شر ترافیک و آلودگی را کم کند اما نه با بهره وری فاجعه زا
  مرگ سالانه «۴۵ هزار ایرانی» به خاطر آلودگی هوا
  متروی لندن | قدیمی‌ترین
  متروی نیویورک |پُرایستگاه‌ترین
  متروی شانگهای | طولانی‌ترین
  متروی دهلی | استانداردترین
  اگر بهره وری مترو 80%شود ترافیک و آلودگی تهران حل می شود
  متروی شانگهای | طولانی‌ترین
  متروی توکیو | منظم‌ترین
  متروی پاریس | مشهورترین
  روند افزایشی آلودگی هوا مرگ سالانه ۴۵ هزار ایرانی
  چهار پروژه ریلی در یک سال آینده به بهره برداری می رسد
  مدیران عامل و روسای راه آهن در 25 سال گذشته
  با اطمینان می گویم موشکی به هواپیمای اوکراینی اصابت نکرده است
  کار کریدور «زنگزور» به کجا می کشد؟؛ دلایل مخالفت ایران
  روسیه می‌گوید با «حل چالش‌های امنیتی» شاید به پروژه تاپی(دور زدن ایران) بپیوندد
  با این آپارتاید بودجه‌ای، افراد دارای معلولیت سرکوب و طرد می‌شوند / با اقدام غیرقانونی سازمان برنامه و بودجه، حق قانونی از ما سلب شد / هرچه تلاش کردیم و به ردیف اعتباری رسیدیم الان آن را حذف و سرجمع بودجه بهزیستی اضافه کرده‌اند
  ساکنان سردترین شهر جهان با چه لباس هایی خود را از سرما حفظ می کنند؟
  باید انتظار شرایط بدتر از امروز را داشته باشیم / با تیره‌تر شدن رابطه ما با اروپا همه چیز قفل می‌شود / انقدر وزن ژئوپلیتیک‌مان تضعیف شده که از کره جنوبی گرفته تا عراق و باکو هر روز یک سنگی دارند می‌اندازند / ۳ راهکار برای حل بحران‌های سنگین در سیاست خارجی
  روزنامه دولت مقصرین کمبود گاز را پیدا کرد؛ مردم و دولت روحانی
  عیسی کلانتری: زور حسن روحانی و وزیر اطلاعات به دستگاه‌هایی که می‌گفتند کاوه مدنی جاسوس است نرسید
  بیشترین بودجه نظامی در خاورمیانه متعلق به کجاست؟
ادامه مرور خبرهاو تحلیل ها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار