پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
سه شنبه، 14 تیر 1401 - 09:45   
 
 
   آخرین اخبار  
  دیوارکشی پاکستان در مرز با ایران تایید شد
  چرا ترکیه بین مرز خود و ایران دیوار می‌سازد؟
  دین و سرمایه اجتماعی
  نگرشی بر آزادی احزاب سیاسی و محدودیت‫های موجه بر آن از منظر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با نگاهی بر اسناد بین‌المللی حقوق بشر و قوانین اساسی برخی کشورها ‬‬‬‬‬‬
  واژگونی اتوبوس در جاده اراک ـ بروجرد / ۲ تن کشته و ۵۷ نفر مصدوم شدند
  مفهوم سرمایه اجتماعی و ابعاد آن
  رابطه سرمایه اجتماعی و کیفیت زندگی کاری با عملکرد شغلی و اشتیاق کاری
  اعتراف خبرگزاری دولتی روسیه به تنفر ایرانیان از این کشور
  حمله خونین به کافه همجنسگراها در نروژ ‎| متهم ایرانی‌الاصل بوده است؟
  نروژ: امنیت اوکراین به امنیت ما گره خورده است
  دستور تخلیه شهر سیدنی استرالیا صادر شد
  انتظار شرکت های ریلی از راه آهن: رویکرد منطقی در تعیین نرخ دسترسی با حضور بخش خصوصی
  بزرگترین پایانه زیرزمینی قطارهای شهری در کشور کی به بهره برداری می رسد؟
  ۱۰ سازه باستانی حیرت انگیزی که بسیار جلوتر و پیشرفته تر از زمانه خود بودند
  ریشه مشکلات ساختاری در راه آهن؛ مدیریت سیاسی
  بررسی نقش سرمایه اجتماعی بر کاهش فساد اداری در سازمان ها
  واکنش روزنامه دولت به خبر «کاهش رضایت از عملکرد رئیسی به ۲۸ درصد»: دفتر مؤسسه‌ای که نظرسنجی را انجام داده در امریکاست؛ نظرسنجی هم تلفنی بوده؛ همین دو مورد برای زیر سؤال بردن نتایج آن کافی است
  طرح اتصال ریلی شمال به جنوب در چه مرحله‌ای است؟
  احداث مترو اسلامشهر به کجا رسید؟
  سید حسن خمینی: اعتماد به قدرت های غیر ملی غلط است / پس از حمله شوروی به افغانستان،امام با همه توان از ملت افغانستان دفاع کردند
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 96029صفحه نخست » ریلی 2جمعه، 16 اردیبهشت 1401 - 14:45
عوامل این ظلم خانمان سوز باید محاکمه شوند
بعد از 20سال راه آهن سریع السیر اصفهان 20درصدپیشرفت دارد!؟
ترابر نیوز: چنانچه قطار سریع السیر اصفهان تهران ده سال پیش به بهره برداری می رسید میلیاردها سفر با خودرو شخصی بین اصفهان تهران به قطار منتقل می شد و ضمن کاهش مصرف انرژی و کاهش آلودگی هوا از کشته شدن هزاران نفر پیش گیری می شد از قطع عضو قطع نخاع و معلولیت های دائمی ده ها هزار نفر جلوگیری می شد. هر کس به هر نحو کوچکترین نقشی در تاخیر اجرای این پروژه داشته در همه این قتل های غیر مستقیم شریک است در همه این ظلم ها و یتیم شدن کودکان و قطع نخاع شدن پیر و جوان شریک است
  

ترابر نیوز:

باشگاه خبرنگاران جوان اصفهان گزارش می دهد؛

۴۰ سال پیش ایده راه‌اندازی قطار سریع السیر اصفهان - تهران شکل گرفت، اما بعد از مدتی این طرح مسکوت ماند و در سال ۸۲ بار دیگر موضوع احداث آن از سرگرفته شد.

 

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، احداث قطار سریع السیر اصفهان- قم- تهران در دولت دهم آغاز شد و قرار بود در سال ۱۳۸۹ به بهره‌برداری برسد، اما با گذشت پنج سال و روی کار آمدن دولت یازدهم طرح مورد بازنگری قرار گرفت و در اسفند ۱۳۹۳ توسط رییس جمهور بار دیگر کلنگ‌زنی شد.

با بهره برداری از قطار سریع السیر اصفهان - قم - تهران، نخستین و بزرگترین قطار سریع السیر کشور به طول ۴۰۹ کیلومتر (۲۰۰ کیلومتر محدوده اصفهان) و با سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت، زمان سفر تهران به اصفهان با پیش‌بینی جابجایی ۱۶ میلیون مسافر در سال به کمتر از سه ساعت می‌رسد.

در هفته‌های اخیر خبر‌هایی مبنی بر توقف این پروژه به گوش رسید، اما وزارت راه و شهرسازی و نمایندگان استان اصفهان با توقف این طرح مخالفت کرده و این طرح همچنان در دست اجرا است.

بومی‌سازی جدیدترین فناوری‌های حمل و نقل

علیرضا صلواتی مجری قطار سریع‌السیر تهران – قم – اصفهان با اشاره به ورود تکنولوژی قطار سریع‌السیر جهان به کشور با اجرای پروژه قطار سریع‌السیر تهران – قم – اصفهان گفت: تربیت کارشناسان خبره ریلی و بومی‌سازی جدیدترین فناوری‌های حمل و نقل از جمله مهمترین مزیت‌های ورود این فناوری به کشور به شمار می‌رود.

او با اشاره به رویکرد‌های احداث قطار سریع‌السیر در کشور و اهمیت این پروژه ملی اظهار داشت: انتقال دانش و تکنولوژی در پروژه قطار سریع‌السیر از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و رویکرد اصلی ما به شمار می‌رود و دلیل اصلی توجه به این پروژه و ایجاد آن، ورود این تکنولوژی به کشور است.

مجری قطار سریع‌السیر تهران – قم – اصفهان با بیان اینکه متأسفانه صنعت راه‌آهن در ایران بسیار قدیمی بوده و به این دلیل آنچنان که باید، مورد استفاده مردم قرار نمی‌گیرد، ادامه داد: باید تلاش کنیم که فناوری‌های جدید به حوزه قطار سریع‌السیر ایران وارد شده و ما باید در این حوزه به تکنولوژی‌های روز دنیا مسلط شویم.

صلواتی ادامه داد: دانش فنی قطار سریع‌السیر باید به ایران وارد شود تا شبکه قطار‌های سریع‌السیر در داخل کشور با توان داخلی ایجاد شود.

ورود تکنولوژی قطار سریع‌السیر جهان به کشور/ پروژه قطار سریع‌السیر تهران �

قطار سریع‌السیر تهران – قم – اصفهان، الگویی برای تمام طرح‌های کشور

او با بیان اینکه پس از احداث قطار سریع‌السیر تهران – قم – اصفهان، رویکرد به سمت احداث شبکه قطار سریع‌السیر در کشور جهت پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم که شبکه قطار سریع‌السیر کشور پس از تهران – اصفهان، در مسیر‌های تهران – مشهد- تهران– تبریز و بسیاری از شهر‌های بزرگ دیگر نظیر شیراز و یزد و بوشهر و اهواز ایجاد شده و شبکه قطار سریع‌السیر شکل می‌گیرد.

صلواتی با اشاره به اهمیت ورود این تکنولوژی به کشور افزود: جهان امروز به موضوع ایجاد قطار‌های سریع‌السیر توجه ویژه‌ای نشان داده و کشور‌های پیشرفته در تلاش هستند که سهم این حمل و نقل را در صنعت حمل و نقل خود، بالا ببرند. سرعت بالا، دسترسی به حومه و مراکز شهر‌ها و کشور‌ها و کاهش معطلی‌های معمول در در سفر‌های هوایی باعث محبوبیت این قطار‌ها شده، بطوریکه در بسیاری از شهر‌های اروپایی به‌جای استفاده از هواپیما از قطار‌های سریع‌السیر استفاده می‌شود.

او با بیان اینکه کشور چین با دارا بودن نزدیک به ۳۵ هزار کیلومتر راه آهن سریع السیر، به تنهایی ۷۰ درصد راه‌آهن سریع‌السیر دنیا را به نام خود ثبت کرده، ادامه داد: پس از چین وبا اختلاف زیاد، کشور‌های اسپانیا، ژاپن، فرانسه، آلمان، فنلاند، ایتالیا، کره جنوبی، آمریکا و ترکیه در صدر ۱۰ کشور برتر دنیا در احداث راه آهن سریع السیر قرار دارند.

مجری قطار سریع‌السیر تهران – قم – اصفهان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران، به عنوان کشوری در حال توسعه، توجه به شاخصه‌های رشد و توسعه اقتصادی را مد نظر خود قرار داده و با این نگاه، حمل ونقل ریلی را از جمله مهمترین رویکرد‌های توسعه‌ای خود می‌داند.

او می گوید: تکنولوژی ساخت راه آهن در کشور به ۸۰ سال پیش باز می‌گردد، اما عدم ارتقای زیرساخت‌های لازم، فرسودگی بخشی از ناوگان موجود، هزینه‌های بالای تعمیر و نگهداری زیرسازی، روسازی، ساختمان‌ها و ابنیه موجود و همچنین عقب‌ماندگی از سیستم‌های به‌روز دنیا به سبب تحریم‌های کمرشکن، اشکالات و هزینه‌های فراوانی را به صنعت حمل ونقل ریلی تحمیل کرده است.

تجهیز شمال تا جنوب کشور به تکنولوژی به‌روز قطار سریع‌السیر

صلواتی گفت: قرار است که با احداث این پروژه ابتدا شمال تا مرکز کشور به تکنولوژی به‌روز قطار سریع‌السیر مجهز شوند و پس از آن، سایر خطوط ریلی سریع‌السیر شامل اصفهان-شیراز- اصفهان-اهواز- تهران-مشهد و تهران-تبریز عملیاتی شود.

او بیان  کرد: با اجرای این طرح، ارتباط خطه مرکزی کشور به پایتخت و استان‌های شمالی تسهیل شده و با ارتباط مسیر ریلی اهواز- شیراز و یزد به اصفهان، دسترسی جنوب کشور به پایتخت تسهیل خواهد شد و پروسه متوازن در جنوب کشور و تسهیل دسترسی به نقاط مختلف را عملیاتی خواهد کرد.

ورود تکنولوژی قطار سریع‌السیر جهان به کشور/ پروژه قطار سریع‌السیر تهران �

صلواتی با بیان اینکه بومی‌سازی فناوری‌های نوین جهانی و انتقال تکنولوژی به کشور همواره مد نظر سران نظام بوده، افزود: انتقال فناور‌های برتر ریلی به کشور در موضوعات ایمنی، مدیریت ساخت و بهره‌برداری، بومی‌سازی مراحل طراحی و ساخت و زمینه سازی به منظور ارتقای استاندارد‌های مرتبط ریلی کشور، ایجاد اشتغال و رشد شاخصه‌های اقتصادی، ایجاد زمینه‌های تجربی و اجرایی لازم به منظور تربیت کارشناسان ریلی و کاهش مصرف انرژی، آلایندگی و تغییرات مرتبط با اثرات زیست محیطی از جمله مزیت‌های احداث این پروژه به شمار می‌رود.

اجرای طرح قطار سریع السیر اصفهان – تهران یک ضرورت است

حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به اظهارات اقبال شاکری، نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص توقف طرح قطار سریع السیر اصفهان – تهران اظهار داشت: ما مخالف توقف این طرح هستیم و این طرح قطعاً باید اجرایی شود. اجرای طرح قطار سریع السیر اصفهان – تهران یک ضرورت است.

او افزود: اجرای طرح قطار سریع السیر اصفهان – تهران یک ضرورت است برای اصفهان و شهر‌های اطراف و ما به جد دنبال اجرای این طرح هستیم.

چهار کیلومتر از طرح قطار سریع السیر اصفهان – تهران زیرزمینی اجرا می شود

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنگ نظری و بدبینی برخی از جریانات داخل استان‌های دیگر به دنبال توقف اجرای طرح قطار سریع السیر اصفهان – تهران هستند، تصریح کرد: در این زمینه ما اعلام آمادگی می‌کنیم تا در آن استان‌ها نیز چنین پروژه‌هایی راه‌اندازی شود، اما آن‌ها در صدد لغو پروژه‌ای نباشند که سال‌هاست برای آن هزینه شده و زحمت کشیده شده است. چهار کیلومتر از طرح قطار سریع السیر اصفهان – تهران زیرزمینی اجرا می‌شود.

او با بیان اینکه در روند اجرای طرح قطار سریع السیر اصفهان – تهران زیرسازی برخی از مسیر را در دستور کار داریم، ابراز داشت: باید توجه داشت که این خط بنا است از دو شهر در استان اصفهان عبور کند که ممکن است آسیب زننده باشد.

حاجی دلیگانی افزود: برای این امر از کارشناسان به عنوان مشاور استفاده کردیم و به این نتیجه رسیدیم که برای جلوگیری از خسارات احتمالی بخشی از قطار سریع السیر اصفهان – تهران به میزان چهار کیلومتر از زیر زمین عبور کند.

ورود تکنولوژی قطار سریع‌السیر جهان به کشور/ پروژه قطار سریع‌السیر تهران �

نمایندگان استان اصفهان با جدیت ادامه پروژه قطار سریع السیر را دنبال می‌کنند

مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: طرح قطار سریع السیر اصفهان -قم - تهران یکی از مهم‌ترین طرح‌هایی است که بیش از ۱۰ الی ۱۵ سال بوده که در دست اجرا است و مربوط به دولت خاصی نیست. 

او ادامه داد: توقف این طرح به هیچ عنوان صحت ندارد و نماینده‌های استان اصفهان به شدت خواهان و پیگیر ادامه این طرح هستند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این طرح در کمسیون عمرانی مجلس بررسی شده و نظری برای توقف این پروژه مطرح نشد بلکه همه نظرات کارشناسی مبنی بر ادامه این پروژه بود.

طغیانی ادامه داد: طرح قطار سریع السیر اصفهان -قم -تهران استارت پروژه‌های سریع السیر کشور است که نقش مهمی از جهت ورود فناوری به کشور دارد و در بحث ساز و کار هم از ظرفیت مجلس استفاده می‌شود.

پروژه قطار سریع السیر اصفهان- قم-تهران مقدمه‌ای برای ایجاد خطوط بعدی قطار‌ها سریع السیر در کشور است و ایجاد این تحول ارتباطی فقط به نفع مردم یک استان نیست، بلکه همه مردم کشور از آن بهرمند می‌شوند و با تکمیل این طرح می توانیم در طرح‌های قطار‌های سریع السیر خودکفا شویم.


گزارش از سولماز محمد

   مدیریت مصرف انرژی  
  با توسعه کیفی و کمی شبکه ریلی مردم را نجات دهید
  وزیر نفت: یارانه گاز مشترکان پرمصرف‌ به زودی حذف می‌شود
  چاه‌های عمیق برق را هم می‌خورند!
  راه‌کارهای ساده صرفه‌جویی در مصرف برق/ از هدررفت انرژی از درب یخچال تا کشیدن شارژرها از برق
  هدر رفت 70 درصد از انرژی تولید شده برق در کشور
  مصرف مازاد 45 درصد چاه‌های مجاز کشاورزی در کشور
  در ساعات پیک ترافیکی خودروهای تک سرنشین 67 درصد سطح معابر را اشغال می کنند.
  گرمایش زمین؛ سازمان ملل: یا الان یا هیچ‌وقت، دنیا سه سال بیشتر فرصت ندارد
  آلودگی هوا مقصر اصلی شایع ترین سرطان های کشور
  دمای استاندارد و مناسب محیط خانه و کار
تعداد بازدید: 408 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   مرور خبرهاو تحلیل ها  
  واژگونی اتوبوس در جاده اراک ـ بروجرد / ۲ تن کشته و ۵۷ نفر مصدوم شدند
  انتظار شرکت های ریلی از راه آهن: رویکرد منطقی در تعیین نرخ دسترسی با حضور بخش خصوصی
  بزرگترین پایانه زیرزمینی قطارهای شهری در کشور کی به بهره برداری می رسد؟
  ریشه مشکلات ساختاری در راه آهن؛ مدیریت سیاسی
  طرح اتصال ریلی شمال به جنوب در چه مرحله‌ای است؟
  تصادف مرگبار تریلی و لحظه در آوردن اجساد سرنشینان خودروی پراید (16+) + فیلم
  ایران، مسیر طلایی اتصال ریلی چین-اروپا
  فناوری جدید باتری، خودروهای برقی را متحول می‌کند
  نقش برقی شدن خودروها در کاهش قیمت نفت
  اسپانیا ۵ میلیارد دلار در تولید خودروهای برقی سرمایه گذاری می‌کند
  فناوری تولید باتری‌های خودروهای برقی متحول شد
  ساخت باطری لیتیوم-یونی با استفاده آلیاژ لیتیوم-منیزیم به عنوان آند پایدار
  کسی که تجربه ندارد چرا مسئولیت قبول می کند؟
  جت جنگنده اف 35 ؛ تنها هواپیمای شکاری که می تواند با سوخو 57 رقابت کند (ویدیو)
  ◄ حرف آخر به سید میعاد صالحی مدیرعامل راه آهن: برو استعفا بده
  درخواست فرسوده سواران از دادستان برای ورود به طرح واردات کامیون های دست دوم
  تعرفه بهره برداری از شبکه حمل و نقل ریلی چقدر شد؟
  نیمه دوم سال ۱۲ ایستگاه مترو افتتاح می‌شود
  فیلم تصادف پراید و موتور و جدا شدن سر موتور سوار
  الان وقت استعفا یا برکناری مدیرعامل راه آهن نیست
  گزارش کمیسیون عمران؛ تحلیلی از وضعیت ناهنجار در سطح عملیاتی راه آهن
  ریشه مشکلات ساختاری در راه آهن؛ مدیریت سیاسی
  تصادف مرگبار تریلی و لحظه در آوردن اجساد سرنشینان خودروی پراید
  قطع دست و پا در تصادف وحشتناک موتورسیکلت + فیلم
  قطع شدن سر و اندام 2 مرد موتورسوار در تصادف فجیع + فیلم بسیار تکاندهنده
  دلیل افزایش تصادفات در فصل برداشت محصولات کشاورزی چیست؟
  قطع شدن سر موتورسوار تصادف فجیع
  نقشه جدید مترو تهران
  جاده ابریشم چشم به راه تکمیل راه آهن رشت-انزلی
  آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه غربی خط ۷ مترو از مهر ماه
  انواع خطوط راه‌آهن و معانی آنها
  افتتاح راه آهن سریع‌السیر تهران - اصفهان تا پایان دولت سیزدهم
  رتبه ایران در تجارت دریایی چند است؟
  کشور دارای ۱۴ هزار و ۳۰۰ کیلومتر خط راه آهن است
  ۳۶ طرح ریلی در کشور در دستور کار قرار دارد
  حرکت اولین قطار بین المللی باری از چین به مقصد ایران
  مسئول خطاهای متعدد انسانی در سانحه طبس کیست؟/ وزیر پای حرف خود می‌ ایستد؟
  اهمیت تسریع در تکمیل محور ریلی چابهار-سرخس
  مدیرعامل جدید هواپیمایی آسمان منصوب شد
  ۱۵۰ هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی با خروج خودروهای فرسوده
  تصمیم ژاپن به نوسازی ناوگان هوایی
  تاریخ شفاهی راه آهن ایران؛ فرازها و فرودها/عباس قربانعلی بیک
  کلنگ زنی نخستین تاسیسات تولید باتری لیتیوم یونی در ترکیه
  ساخت آلیاژ منیزیم- نیکل نانوساختار به عنوان ذخیره کننده ی هیدروژن و تاثیر حضور نانوذرات اکسیدی بر خواص آن
  باتری منیزیم / ساختار باتری منیزیم
ادامه مرور خبرهاو تحلیل ها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار