پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
دوشنبه، 8 آذر 1400 - 03:45   
 
 
   آخرین اخبار  
  فولاد مبارکه مطالبه ۳۰ ساله مردم را به ۵ سال کاهش داد/ برنده نهایی بازچرخانی پساب شهری مردم منطقه هستند
  ضرورت راه اندازی سریع کارخانه قند شهدای دزفول
  کارخانه قند مروارید مهاباد در چند ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد؟
  احداث ۵ کارخانه قند در خوزستان تا سال ۱۴۰۴
  برداشت 125تن چغندرقند در هکتار
  ضرورت اجتناب ناپذیر تغییر الگوی کشت نیشکر خوزستان
  ضرورت جایگزینی کشت نیشکر با محصول بومی فراموش‌شده خوزستان
  عملکرد بی نظیر فولاد مبارکه در جمع آوری و تصفیه پساب شهری/مردم برنده نهایی شدند
  سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیاردی ذوب‌آهن در خرید پساب شهرهای اطراف
  بزرگ ترین مخزن آب در جهان/ تصاویر
  (تصاویر) خشک‌شدن زاینده‌رود در عهد قاجار
  ساخت مخازن بزرگ زیر شهر توکیو برای ذخیره آب باران
  تصاویر هرز روی و تبخیر ده ها میلیارد متر مکعب آب شیرین در جوی های آب کشاورزی
پیام ارسالی یک مخاطب
  عواقب و فشارهای سنگین ناشی از نبود دستگاه سی تی اسکن

  نقش ویژه دستگاه سی تی اسکن مدرن در نجات جان انسانها
  آیا منطقه 22 تهران منتظر فاجعه است
  کشور‌های مختلف چگونه با کمبود آب مقابله مى کنند؟
  تبخیر آب در ایران سه برابر متوسط جهانی
  با روش های جلوگیری از تبخیر آب سد آشنا شوید
  میزان تبخیر آب پشت سد‌ها سالانه ۳ میلیارد متر مکعب است
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 94503صفحه نخست » اخبار رسانه هاچهارشنبه، 21 مهر 1400 - 13:20
طولانی ترین ریل های دنیا از کدام کشورها می گذرند؟
  
ترابر نیوز:
 
از زمان ورود قطار به عرصه حمل و نقل، میلیون ها کیلومتر خط آهن در سراسر دنیا کشیده شده که از طریق آنها میلیاردها مسافر و بار به هزاران گوشه دنیا منتقل شده است. تردیدی نیست که برخی از کشورها در ایجاد و مدیریت خط های راه آهن از کشورهای دیگر پیشی گرفته اند. نگاهی به لیست زیر نشان می دهد که کشورهای بزرگ و قدرتمند جهان، صاحب طولانی ترین خط های راه آهن دنیا نیز هستند. قاصدک 24 نام طولانی ترین خطوط ریلی دنیا را برای شما گرد آورده است.
 

 

خطوط راه آهن ایالات متحده آمریکا


جایگاه نخست در میان طولانی ترین خطوط ریلی جهان به ایالات متحده آمریکا اختصاص دارد. شبکه ریلی آمریکا با 250 هزار کیلومتر طول، 80 درصد از مسیر خود را به امر جابجایی بار اختصاص داده است. این در حالیست که طول مسیر ریلی ای که به جابجایی مسافر اختصاص دارد، 35 هزار کیلومتر می باشد. گفته می شود که شبکه ریلی باری آمریکا از 538 راه آهن جداگانه تشکیل شده که شامل 7 خط آهن کلاس 1، 21 خط آهن منطقه ای و 510 خط آهن محلی می شود. عموم این خطوط ریلی توسط شرکت های خصوصی مانند یونیون پاسیفیک ریل روود و شرکت BNSF اداره می شوند. اما شبکه ریلی ای که به جابجایی مسافر در آمریکا مبادرت می کند، شرکت قطارهای آمتراک است که در بیش از 30 مسیر، 500 مقصد را در 46 ایالت آمریکا به یکدیگر متصل می کند. علاوه بر این طرحی هم برای ساخت یک خط آهن پر سرعت به طول 27 هزار کیلومتر در چهار مرحله تا سال 2030 در دست اجرا می باشد

طولانی ترین ریل های دنیا از کدام کشورها می گذرند؟
 

 

خطوط راه آهن چین


شبکه ریلی چین که طول مسیر آن بالغ بر 100 هزار کیلومتر است؛ به عنوان دومین خط ریلی بزرگ دنیا شناخته می شود. این خط وسیع که توسط شرکت دولتی China Railway اداره می شود؛ در سال 2013، 2 میلیارد مسافر و 3 میلیارد تن بار را جابجا کرد؛ رقمی که این خط را از حیث جابجایی مسافر و بار در رتبه دوم پس از هند قرار داد.

طولانی ترین ریل های دنیا از کدام کشورها می گذرند؟
همانگونه که می دانید حمل و نقل ریلی شکل اصلی حمل و نقل در چین است. شبکه ریلی ملی چین از بیش از 90 هزار کیلومتر مسیر ریلی معمولی و نزدیک به 10 هزار خط ریلی پر سرعت تشکیل شده است. دولت چین تلاش دارد مجموع خطوط ریلی کشور را تا سال 2050 از مرز 270 هزار کیلومتر عبور دهد. این نکته را هم باید افزود که گسترش سریع شبکه ریلی پر سرعت چین در سال های اخیر، آن را به بزرگ ترین شبکه ریلی در جهان بدل کرده است.
 

 

خطوط راه آهن روسیه


شبکه سراسری راه آهن روسیه که در انحصار Russian Railways است، 85 هزار و 500 کیلومتر طول دارد. آخرین آمارها نشان می دهد که قطارهای این شبکه ریلی ملی در سال 2013 توانستند 1 میلیارد مسافر و 1.2 میلیارد تن بار را جابجا کنند؛ سومین میزان بار جابجا شده در جهان پس از آمریکا و چین. شبکه ریلی روسیه 12 خط اصلی دارد که بسیاری از آنها اتصالات مستقیمی به سیستم های ریلی ملی در آسیا و اروپا مانند فنلاند، فرانسه، آلمان، لهستان، چین، مغولستان و کره شمالی برقرار می کنند. خط ریلی ترنس سایبرین نیز که 9.289 کیلومتر طول دارد، طولانی ترین و یکی از پر تردد ترین خط های راه آهن در جهان به شمار می رود.

طولانی ترین ریل های دنیا از کدام کشورها می گذرند؟
 

 

خطوط راه آهن هند


شبکه ملی ریلی هند چهارمین خط ریلی طولانی دنیاست که تحت مالکیت و اداره دولت این کشور بوده و خدمات خود را در یک مسیر ریلی به طول 65 هزار کیلومتر به مسافران ارائه می کند. بر طبق آخرین آمار این شبکه وسیع در سال 2013 نزدیک به 8 میلیارد مسافر و 1 میلیارد بار را جابجا کرده که به ترتیب در جایگاه نخست و چهارم جهانی قرار می گیرد. شبکه ریلی هند به 17 منطقه مختلف تقسیم شده که روزانه بیش از 19 هزار قطار از جمله 12 هزار قطار مسافری و 7 هزار قطار باری را به نقاط مختلف این کشور ارسال می کند.

طولانی ترین ریل های دنیا از کدام کشورها می گذرند؟
 

 

خطوط راه آهن کانادا


خطوط ریلی کانادا به طول 48 هزار کیلومتر شبکه ریلی این کشور را به پنجمین خط ریلی طولانی دنیا بدل کرده است. خط ریلی ملی کانادا و خط ریلی کانادا-پاسیفیک دو اپراتور ریلی مهمی هستند که در کشور به جابجایی بار می پردازند. در حالی که شرکت Via Rail در کانادا به ارائه سرویس ریلی مسافربری بین شهری می پردازد که از طریق خط آهنی به طول 12.500 کیلومتر انجام می شود. شرکت های Alogma Central و Ontario Northland نیز شرکت های کوچک تری هستند که دسترسی مسافران به مناطق روستایی معینی را در کشور امکان پذیر می کنند.

طولانی ترین ریل های دنیا از کدام کشورها می گذرند؟
 

 

خطوط راه آهن آلمان


شرکت دولتی نام آشنای دویچه بان که بر شبکه ریلی مهم آلمان به طول 41 هزار کیلومتر مسلط است، 80 درصد از مجموع ترافیک باری و 99 درصد از ترافیک مسافری در فواصل طولانی را به خود اختصاص داده است. به علاوه بیش از 150 شرکت ریلی خصوصی به غیر از دویچه بان در شبکه ریلی به فعالیت مشغول بوده و خدمات باری و مسافربری در منطقه را پوشش می دهد. برای نمونه می توان به شرکت S-Bahn اشاره کرد که به مناطق حومه ای اصلی کشور ارائه خدمت می کند، در حالی که شرکت اکسپرس کلن هامبورگ اپراتور اصلی جابجایی مسافر در فواصل طولانیست که بعد از دویچه بان نام خود را در صنعت ریلی این کشور مطرح کرده است. گفته می شود که خط آهن آلمان تا نیمه سال 2013 میلادی بیش از 1300 کیلومتر خط ریلی پر سرعت و 400 کیلومتر دیگر نیز در دست ساخت داشته است.

طولانی ترین ریل های دنیا از کدام کشورها می گذرند؟
 

 

خطوط راه آهن استرالیا


شبکه ریلی استرالیا با 40 هزار کیلومتر مربع طول در جایگاه هفتمین خط ریلی طولانی دنیا قرار گرفته است. بخش اعظم زیر ساخت های این شبکه ریلی تحت مدیریت دولت استرالیا یا دولت فدرال می باشند. با این حال اکثریت قطارهای این شبکه ریلی را شرکت های خصوصی اداره می کنند. شرکت های Aurizon، Genesee and Wyoming Australia, و Pacific National نیز از جمله شرکت های عمده به شمار می روند. با این وجود شبکه ریلی استرالیا هنوز خط پر سرعت ندارد و یک شبکه ریلی پر سرعت که بریسبان، سیدنی، کانبرا و ملبورن را به یکدیگر متصل می کند، قرار است با هزینه 114 میلیارد دلار ساخته شود. هر چند که مرحله نخست این شبکه ریلی پر سرعت به طول 1.748 کیلومتر تا قبل از سال 2035 آغاز نخواهد شد.

طولانی ترین ریل های دنیا از کدام کشورها می گذرند؟
 

 

خطوط راه آهن آرژانتین


شبکه ریلی فعلی آرژانتین که 36 هزار کیلومتر مربع طول دارد؛ در لیست هشتمین خط ریلی طولانی دنیا قرار گرفته است. نکته جالب این است که آرژانتین در پایان جنگ جهانی دوم 47 هزار کیلومتر مربع خط ریلی داشت که اغلب توسط شرکت های ریلی بریتانیایی و فرانسوی اداره می شدند. اما کاهش سود و افزایش ساخت و سازها در دهه های بعدی، طول این خط را به 36 هزار کیلومتر مربع و شکل امروزی آن تبدیل کرد. شرکت های ریلی که درگیر این پروژه بودند، با شکل گیری شرکت دولتی Ferrocarriles Argentinos به پروژه ملی شدن پیوستند.

خط آهن آرژانتین با اعطای امتیاز به شرکت های خصوصی مختلف طی سال های 92 تا 95 از مالکیت دولت در آمده و خصوصی شد. شهرهایی چون بوئنوس آیرس، رزیستنسیا و مندوزا خدمات مسافربری به حومه و نیز در فاصله های طولانی در کشور ارائه می دهند.
 

 

خطوط راه آهن فرانسه


شبکه ریلی فرانسه با 29 هزار کیلومتر طول دومین خط ریلی طولانی در اروپا و نهمین در دنیا به شمار می رود. این شبکه ریلی عمدتا بر جابجایی مسافر متمرکز بوده و بیش از 50 درصد از خط های آن نیز در حال حاضر به شبکه برق متصل شده اند. شرکت SNCF نیز اپراتور ریلی اصلی در فرانسه است. در حال حاضر سرویس های مسافربری پر سرعت کشور که در فواصل طولانی حرکت می کنند با عنوان train a Grande Vitesse و سرویس های مسافربری استاندارد در فاصله های طولانی با نام Intercites شناخته می شوند. در ضمن خدمات ریلی که به جابجایی مسافر در در فاصله های کوتاه و متوسط می پردازند هم با نام transport Express Regional شناخته شده هستند. گفتنی است که شبکه ریلی فرانسه کشورهای ایتالیا، بلژیک و بریتانیا را به یکدیگر متصل می کند.

طولانی ترین ریل های دنیا از کدام کشورها می گذرند؟
در حقیقت فرانسه یکی از نخستین کشورهایی بود که تکنولوژی ریلی پرسرعت را در کشور خود پیاده کرد. این شرکت SNCF بود که در سال 1981 خط ریلی train a Grande Vitesse را وارد شبکه ریلی کشور کرد. خطوط ریلی فعلی کشور نیز از طول 1.550 کیلومتر گذشته است.
 

 

خطوط راه آهن برزیل


نخستین خط آهن برزیل در سال 1984 فعالیت خود را آغاز کرد. شبکه ریلی برزیل در واقع در سال 1954 میلادی ملی شده و سپس به سرویس های متعددی تقسیم شد که اپراتورهای خصوصی و غیر خصوصی در سال 2007 اداره آن را بر عهده گرفتند. این شبکه ریلی که 28 هزار کیلومتر مربع طول دارد، بیشتر بر حمل و نقل بار متمرکز است. خدمات ریلی مسافربری کشور هم اغلب بر نواحی شهری و حومه ای تمرکز دارد. این را هم باید بدانید که هشت شهر برزیل سیستم مترو دارند که شهر سائوپائولو بزرگ ترین این شهرها به شمار می رود.

طولانی ترین ریل های دنیا از کدام کشورها می گذرند؟
در سال 2012 دولت برزیل ساخت خط های ریلی جدید به طول 10 هزار کیلومتر را برای سرویس های ریلی مسافربری پر سرعت و باری آغاز کرد؛ پروژه ای که تا سال 2024 ادامه پیدا خواهد کرد. در حال حاضر یک خط ریلی پر سرعت به طول 511 کیلومتر، سائوپائولو و ریودوژانیرو را به یکدیگر متصل می کند.

 
منبع: railway-technology.com
   مدیریت مصرف انرژی  
  ابتدا قیمت گاز ساختمان های پرمصرف دولتی آزاد شود
  مصرف گاز در ایران با ۱۲ کشور ثروتمند اروپایی برابری می‌کند
  افزایش قیمت برق و گاز هر خانواده بریتانیایی به سالانه ۱۱۴۰ پوند
  لزوم افزایش قیمت گاز پرمصرف‌ها و کاهش رشد قیمت در بخش صنعتی
  لباس زمستانه مردم آلمان/ [جنبش 18 درجه
  راهکارهای بهینه‌سازی مصرف گاز برای فصول سرد چیست؟
  محاسبه گاز مورد نیاز برای گرم کردن خانه ها
  ۸۰ کشور جهان متعهد به کاهش ۳۰ درصدی گاز متان شدند
  لباس پوشیدن خانم ها در زمستان
  شیوه منطقی اجرای طرح وان
تعداد بازدید: 379 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  آیا منطقه 22 تهران منتظر فاجعه است
  فولاد مبارکه مطالبه ۳۰ ساله مردم را به ۵ سال کاهش داد/ برنده نهایی بازچرخانی پساب شهری مردم منطقه هستند
  (تصاویر) خشک‌شدن زاینده‌رود در عهد قاجار
  کارشکنی در روند احداث فرودگاه بین‌المللی چابهار
  ضرورت اجتناب ناپذیر تغییر الگوی کشت نیشکر خوزستان
  تصاویر هرز روی و تبخیر ده ها میلیارد متر مکعب آب شیرین در جوی های آب کشاورزی
  بحران تبخیر و هدر رفت آب در ایران و راه‌کارهای مقابله با آن
  میزان تبخیر آب پشت سد‌ها سالانه ۳ میلیارد متر مکعب است
  کشور‌های مختلف چگونه با کمبود آب مقابله مى کنند؟
  بزرگ ترین مخزن آب در جهان/ تصاویر
  با روش های جلوگیری از تبخیر آب سد آشنا شوید
  تبخیر آب در ایران سه برابر متوسط جهانی
  کارخانه قند مروارید مهاباد در چند ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد؟
  نقش ویژه دستگاه سی تی اسکن مدرن در نجات جان انسانها
  عواقب و فشارهای سنگین ناشی از نبود دستگاه سی تی اسکن
  ساخت مخازن بزرگ زیر شهر توکیو برای ذخیره آب باران
  سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیاردی ذوب‌آهن در خرید پساب شهرهای اطراف
  احداث ۵ کارخانه قند در خوزستان تا سال ۱۴۰۴
  ضرورت جایگزینی کشت نیشکر با محصول بومی فراموش‌شده خوزستان
  برداشت 125تن چغندرقند در هکتار
  ضرورت راه اندازی سریع کارخانه قند شهدای دزفول
  عملکرد بی نظیر فولاد مبارکه در جمع آوری و تصفیه پساب شهری/مردم برنده نهایی شدند
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار