پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
چهارشنبه، 20 فروردین 1399 - 09:40   
 
 
   آخرین اخبار  
  عوامل رشد حمل ریلی بار
  تاثیر افزایش بهره وری راه آهن بر سودآوری و جهش اقتصادی
  راه آهن شیراز بدون اتصال به بندر عسلویه و بوشهر بی ثمر و زیانبار است۔
  راهکارهای جهش اقتصادی در حمل و نقل ریلی
مدیریت بهره برداری خطوط ریلی حتما باید به بخش خصوصی محول شود
  معضل اصلی راه آهن ایران بهره وری اندک مدیریت دولتی است

  تصاویر کامیون اتوبوس های پر قدرت و ایمن حمل و نقل درون شهری
  راه افزایش بهره وری راه آهن واگذاری بهره برداری به بخش خصوصی است
  طول خطوط ریلی ایران امسال چقدر می شود؟
  اتلاف سرمایه گذاری های ریلی به سبب بهره وری اندک شبکه ریلی
  بهره وری و مدیریت سنتی اساسی ترین مشکل راه آهن است
  بهره وری واگن های باری ایران 17درصد دنیاست
  عملکرد ساخت آزادراه ها و بزرگراه ها
  مصرف انرژی بخش حمل و نقل کشور به تفکیک
  گازسوز کردن 20هزار خودرو سنگین به کجا رسید؟
  نتایج مسرت بخش داروی کرونا در بیمارستان آبادان
  ذوب آهن اضفهان توان تامین کل ریل مورد نیاز برای قطار های پر سرعت را دارد
  سقوط آزاد نفت شیل آمریکا/ اوضاع کساد نفت شیل
  تاثیر سقوط قیمت نفت بر بودجه روسیه و صنعت نفت شیل آمریکا
  توان ذوب آهن جهت تامین ریل مدرن uic60
  دلیل سقوط تاریخی قیمت نفت چیست؟
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 91830صفحه نخست » هوایی2پنجشنبه، 1 اسفند 1398 - 11:15
محمدنبی ابراهیمی: جریان رقیب از توجه مردم به اصلاح طلبان احساس خطر کرده است/ ابوالفضل رباطی: باید قوانینی برای 30 سال آینده خودمان تصویب کنیم/ محمدهادی انتشاری: جوانان پای صندوق بیایند و به جوانان رأی دهند
ترابر نیوز: نشست خبری سه نفر از اعضای لیست حزب کارگزاران سازندگی برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ستاد مرکزی جوانان حزب کارگزاران سازندگی برگزار شد و به ارائه برنامه های خود برای حل مشکلات جوانان کشور پرداختند.
  
ترابر نیوز:

به گزارش جماران، محمدنبی ابراهیمی در این نشست با اشاره به تحولات منطقه خاورمیانه گفت: با توجه به مسائل منطقه و اینکه مسأله سوریه در حال پایان یافتن است، سیاست پساسوریه ای ایران باید در جهت تشکیل ائتلاف با دولت های همسو باشد. مسأله سوریه عمق منطقه ای ما را گسترش داده است. آینده بازسازی سوریه می تواند یک بازار چند 10 میلیونی برای ما باشد.

این کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزود: در سیاست داخلی نیز مسأله قابل توجه انتساب استانداران و نحوه نظارت بر عملکرد آنها است. استانداران توسط هیأت دولت تعیین می شوند و وزارت کشور در آنجا تنها یک رأی دارد؛ این در حالی است که وزارت کشور متولی نظارت بر عملکرد استانداران است. از طرف دیگر متأسفانه برخی نمایندگان مجلس در انتساب استانداران دخالت می کنند. ما باید قانونی تصویب کنیم که یا وزارت کشور و یا هیأت دولت مسئول باشد. چون با قانون فعلی در پاسخگویی وجود ندارد.

وی همچنین با اشاره به مشکلات بخش کشاورزی، اظهار داشت: منافع برخی افراد با سدسازی گره خورده است. اما حل مسأله آب در ایران نیازمند حل مشکلات کشاورزی است. با اصلاحات ارضی تقسیم زمین و حفر چند 100 برابری چاه را شاهد بودیم. بخش هایی که به دنبال ارزآوری بوده اند هم به این بحث دامن زده اند. سازمان امور اراضی باید در این زمینه تجدید نظر کند. بخشی از این موضوع می تواند با آبیاری قطره ای حل شود ولی راه حل اصلی این است که به سمت کلان مالکی برویم؛ ضربه ای که اصلاحات ارضی به ما زد این بود که به سمت خرده مالکی رفتیم.

ابوالفضل رباطی نیز در این نشست با اشاره به اینکه تحصیلات و حدود 17 سال سابقه کاری اش در زمینه مدیریت شهری است، گفت: در نظرسنجی ها شهروندان تهرانی دو عامل آلودگی و ترافیک را به عنوان مهمترین معضلات شهر عنوان کرده اند؛ من هم این دو موضوع را دنبال خواهم کرد. 18 دستگاه مسئول رفع آلودگی هوا هستند ولی متأسفانه پای کار نمی آیند.

این کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مورد بعدی که من دنبال می کنم مطالبات جوانان است. جوانان دهه شصتی فشار جمعیتی و نبود امکانات را تجربه کرده اند. بخش عظیمی از آنها متخصص هستند و مشکل آنها بیکاری است. در هر خانواده یک یا دو جوان بیکار وجود دارد که طبیعتا حتی نمی توانند ازدواج کنند.

وی اظهار داشت: 30 سال آینده کشور ایران به یک کشور کهنسال تبدیل می شود و امکانات کشور جوابگوی این موضوع نیست. ما باید قوانینی برای 30 سال آینده خودمان تصویب کنیم. این آفت بزرگی است که نرخ باروری دارد به سمت منفی می رود. من در صورتی که با رأی مردم به مجلس بروم این موارد را هم پیگیری خواهم کرد.

رباطی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اخیرا بیانیه گام دوم را ایراد فرمودند و در این بیانیه در رابطه با جوانان مواردی را مطرح کردند که باید در تمام عرصه ها قدرت به جوانان واگذار شود. حزب کارگزاران به جهت اهتمام به این بیانیه این جسارت را داشت که در لیست خود 9 نفر جوان را بیاورد. قطعا مدیران ما باید به کادرسازی روی بیاورند و باید انتقال قدرت صورت بگیرد. خیلی زودتر باید این اتفاق می افتاد ولی همین راه هم به فال نیک می گیریم.

محمدهادی انتشاری نیز در این نشست گفت: من به چهار دلیل اصلی کاندیدا شده ام. دلیل اول عدم وجود قوانین حمایتی برای جوانان است. تنها قانون مرتبط با جوانان، «قانون تسهیل ازدواج جوانان» است که تفاوت فاحشی با وضع موجود دارد. اگر مجلس بحث نظارت را تقویت کند هیچ گاه قوانین به حاشیه نمی روند.

این کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشور ما حدود 36 میلیون نفر جوان دارد، تأکید کرد: تنها راه حمایت از جوانان حمایت از کسب و کارهای نوپا است. اگر نتوانیم جوانان را وارد بازار کار کنیم، قطعا مشکلات جوانان تبدیل به مشکلات جامعه می شود. یکی از مسائلی که می تواند در این زمینه به ما کمک کند دولت الکترونیک است. تحقق دولت الکترونیک باعث می شود رانت های اطلاعاتی و فسادهای چرخه معیوب ما از بین برود. مجلس حتما باید به این بحث ورود و نظارتش را دقیق تر کند. کشورهای پیشرفته دولت الکترونیک را پیگیری و فساد را در نطفه خفه کرده اند.

وی با اشاره به اینکه در مجلس فعلی ما تعداد اندکی نماینده جوان حضور دارند، افزود: اگر جوانان پای صندوق بیایند و به جوانان رأی دهند، قطعا ضرر نخواهند کرد؛ چون ادبیاتشان مشترک است و زبان همدیگر را بهتر می فهمند. اگر مجلس ما جوان نداشته باشد یعنی انرژی و ایده ندارد. از طرف دیگر مجلس نمی تواند با آزمون و خطا پیش برود. پس یک مجلس جوان و تجربه محور باید داشته باشیم.

انتشاری در پاسخ به سؤالی در خصوص راه ایجاد انگیزه برای جوانان گفت: جوانان به یک صدا و تریبون در مجلس نیاز دارند. اگر آنها مطمئن باشند صدای آنها به گوش مسئولین می رسد در عرصه حضور پیدا خواهند کرد. پس بهتر است به جوانان اطمینان دهیم که حتما صدای آنها خواهیم بود.

ابراهیمی در پاسخ به سؤالی در خصوص لیست های مختلفی که در این انتخابات مطرح شده اند، اظهار داشت: جریانی که خودش را در قالب جبهه نیروهای انقلاب اسلامی معرفی کرده هشت تا نه لیست ارائه داده که نشان از تشتت، تفرقه و سهم خواهی از قدرت است. روز گذشته خیلی مبهم به لیستی رسیدند و بخشی از افراد مورد اختلاف را حذف کردند. این یعنی جریان رقیب از توجه مردم به اصلاح طلبان احساس خطر کرده است.

وی با اشاره به اینکه لیست حزب کارگزاران با لیست احزاب اصلاح طلب دیگر 20 کاندیدای مشترک دارد، ادامه داد: تقابل دو لیست دارد نمایان می شود. اما جریان عدالت خواه متأسفانه در قالب نقدهای بنیادکن دنبال پروپاگاندایی است که نتیجه آن را قبلا دیده ایم. من اتفاقا نزدیک شدن آنها را به خاطر ترس از شکست می دانم و اصلاح طلبی با کاندیداهای مشترکی که دارد شانس بیشتری خواهد داشت.

این کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی در خصوص مبارزه با فساد گفت: مبارزه با فساد کار قوه قضائیه است. مجلس هم از ابزار تحقیق و تفحص برخوردار است. اما متأسفانه تحقیق و تفحص ها به دلیل رابطه ها به نتیجه نرسیده است. اگر نماینده انگیزه و پشت کار داشته باشد این بحث ها به نتیجه می رسد. اما متأسفانه روابط ناسالم یک فاجعه است. وقتی شورای نگهبان نزدیک به یک سوم نمایندگان مجلس را به خاطر مسائل اقتصادی رد صلاحیت می کند، بیانگر این است که نباید تأیید صلاحیت ها صرفا سیاسی باشد.

وی تأکید کرد: ما یکی از منسجم ترین قوانین دنیا در مبارزه با فساد را داریم. اگر اراده ای برای اجرای آن باشد، ما در مبارزه با فساد تورم قوانین داریم و به قانون جدیدی نیاز نداریم.

انتشاری نیز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اگر می خواهید مشکلات کشور را حل کنید اول مشکل جوانان را حل کنید. حتی برای بازنشستگان مشکل جوانان اولویت دارد؛ پس به آنها بها دهیم. اگر نتوانیم تخصص گرایی را به بدنه دولت بیاوریم قطعا جوانان سرخورده خواهند شد.

تعداد بازدید: 178 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  تاثیر افزایش بهره وری راه آهن بر سودآوری و جهش اقتصادی
  عوامل رشد حمل ریلی بار
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار