پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
یکشنبه، 17 آذر 1398 - 06:17   
 
 
   آخرین اخبار  
  گاز بهتر است یا بنزین؟
  مدیریت مصرف سوخت با جایگزینی بنزین با CNG
  ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار خودروی گازسوز و دوگانه سوز در کشور داریم
  گاز بهتر است یا بنزین؟
  فیلم مزیت های خودروهای سی ان جی
  نگاهی به خودروهای گازسوز نمایشگاه ژنو +تصاویر
  موتور پایه گاز سوز با معمولی چه فرقی داره
  جزئیات دوگانه‌سوز شدن ناوگان حمل و نقل عمومی اعلام شد
  مقصر اصلی افزایش قیمت بنزین مشخص شد
  تعویق زمان ثبت نام طرح ملی مسکن در ۵ استان
  برخورد اتوبوس با خاور در جاده شاهرود به سبزوار ۴۷ مصدوم داشت
  تأثیر افزایش قیمت بنزین بر آینده بازار خودرو
  چرا باید یک خودروی گازسوز بخریم؟
  اتمام فاز یک خط ۲ مترو تبریز تا پایان شورای پنجم
  قیمت اجاره آپارتمان‌های نقلی در تهران
  کاهش ۴۰میلیون‌لیتری مصرف بنزین با توسعه CNG
  وزیر کشور: افزایش قیمت‌ها بیش از این محقق نشود
  صدور مجوز ساخت فقط برای شناورهای تولیدی داخلی
  رفع آلودگی هوای تهران نیازمند ۱۷ هزار میلیارد تومان اعتبار و ۴ سال زمان است / مرگ سالانه ۵۰۰۰ تهرانی به علت آلودگی هوا/ صدمه اقتصادی آلودگی هوای تهران بالغ بر ۲.۶ میلیارد دلار در سال تخمین زده شده است
  اثرات گاز CNG بر موتور خودرو و مقایسه آن با سوخت های دیگر
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 91424صفحه نخست » اخبار رسانه هاسه شنبه، 12 آذر 1398 - 12:29
محبوبیت ناگهانی دوگانه‌سوز‌ها در بازار خودرو
  
ترابر نیوز:

اختلاف قیمت شش برابری بنزین و گاز CNG باعث شده توجه خریداران بازار خودرو به ماشین‌های دوگانه‌سوز جلب شود. در شرایطی که اغلب خودرو‌ها در مدار ارزانی قرار دارند، شاهد افزایش قیمت چشمگیر خودرو‌های دوگانه‌سوز در چند روز گذشته هستیم

 


 خودرو‌های دوگانه‌سوز که تا همین دو سه هفته پیش کسی به آن‌ها توجهی نمی‌کرد و با انگ‌هایی مثل اصطحلاک بیشتر و عمر کوتاه‌تر کسی سمت آن‌ها نمی‌رفت، حالا برای خودشان برو بیایی در بازار خودرو پیدا کرده‌اند. اختلاف قیمت شش برابری بنزین و گاز CNG باعث شده توجه خریداران بازار خودرو به ماشین‌های دوگانه‌سوز بیشتر شود. چراکه اگر با خودرو دوگانه‌سوز رانندگی کنید، خرج سوختتان به ازای هر متر مکعب گاز CNG حدود ۴۸۰ تومان خواهد شد که کارکرد آن معادل یک لیتر بنزین سه هزار تومانی است. بررسی قیمت‌ها در بازار خودرو نشان می‌دهد در شرایطی که اغلب خودرو‌ها در مدار ارزانی قرار دارند، شاهد افزایش قیمت چشمگیر خودرو‌های دوگانه‌سوز در چند روز گذشته هستیم. این مورد صرفا محدود به خودرو‌های دوگانه‌سوز نیست و حتی خودرو‌های بنزینی با موتور پایه‌گازسوز EF۷ هم این روز‌ها کلی طرفدار پیدا کرده‌اند.

محبوبیت ناگهانی دوگانه‌سوز‌ها در بازار خودرو

سمند EF۷ دوگانه‌سوز رکورددار افزایش قیمت این روز‌ها در بازار خودرو است. آن هم در حالی که کلیت بازار روند کاهش قیمت را پیگیری می‌کند. این محصول ایران خودرو تا همین یک هفته پیش در بازار با قیمت ۱۰۱ میلیون تومان خرید و فروش می‌شد، اما افزایش تقاضا برای خرید خودرو‌های دوگانه‌سوز باعث شده قیمت سمند EF۷ دوگانه‌سوز حدود ۱۱ میلیون تومان گران شده و به ۱۱۲ میلیون تومان در روز چهارشنبه ششم آذرماه برسد.
 

مشتریان بازار خودرو علاوه بر ماشین‌های دوگانه‌سوز، به خودرو‌های بنزینی EF۷ هم علاقه نشان می‌دهند. چراکه موتور این خودرو‌ها به صورت پایه‌گازسوز طراحی شده و دوگانه‌سوز کردن آن‌ها دردسر کمتری دارد. با توجه به اینکه خرج دوگانه‌سوز کردن یک ماشین بنزینی نهایتا دو تا چهار میلیون تومان است، محبوبیت خودرو‌های تک‌سوزی که قابلیت تبدیل به دوگانه‌سوز دارند هم افزایش چشمگیر داشته. از نمونه آن‌ها می‌توان به سمند EF۷ تک‌سوز اشاره کرد. این محصول ایران خودرو که قیمت آن تا ۹۲ میلیون تومان کاهش پیدا کرده بود، به صورت ناگهانی حدود پنج میلیون تومان گران شود و به قیمت ۹۷ میلیون تومان برسد.

محبوبیت ناگهانی دوگانه‌سوز‌ها در بازار خودرو
به گزارش فرارو پژو پارس دوگانه‌سوز نمونه دیگری است که در چند روز اخیر و در پی افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین با قیمت‌ها بالا به استقبال مشتریان در بازار آزاد آمده است. تا همین یک هفته گذشته فعالان بازار خودرو پژو پارس دوگانه‌سوز را با قیمتی حدود ۱۰۸ میلیون تومان خرید و فروش می‌کردند. جدا از عامل سهمیه‌بندی بنزین، قیمت پژو پارس دوگانه‌سوز از قبل در مدار افزایش قیمت قرار داشت، اما این روند در چند روز گذشته با سرعت بیشتری پیگیری می‌شود و باعث شده قیمت این محصول با افزایش ۱۰ میلیون تومانی روبرو شود. در حال حاضر قیمت روز پژو پارس دوگانه‌سوز در بازار به رقمی حدود ۱۱۸ میلیون تومان رسیده است.

محبوبیت ناگهانی دوگانه‌سوز‌ها در بازار خودرو

پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز از قاعده افزایش قیمت در بازار خودرو برای خودرو‌هایی که با سوخت CNG کار می‌کنند، مستثنی نیست. این محصول که تا سه روز پیش در بازار با قیمت حدود ۸۱ میلیون تومان فروخته می‌شد، در چند روز اخیر دچار افزایش قیمت ناگهانی شده و در دو نوبت افزایش قیمت چهار و هفت میلیون تومانی به ۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. این مورد باعث شده در یک اتفاق عجیب، قیمت پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز از پژو ۴۰۵ SLX سبقت بگیرد و در بازار گران‌تر خرید و فروش شود. این در حالی است که پژو ۴۰۵ GLX بنزینی در طرف مقابل با کاهش قیمت در بازار خودرو روبرو شده و هر روز گام‌هایی در جهت ارزانی برمی‌دارد.

علاوه بر افزایش محبوبیت خودرو‌های دوگانه‌سوز، این روز‌ها خیلی از راننده‌ها برای کاهش هزینه‌هایشان دنبال دوگانه‌سوز کردن ماشین هستند. گفته می‌شود دوگانه‌سوز کردن یک خودرو بنزینی بسته به کیفیت مخزن و نوع خودرو بین سه تا پنج میلیون تومان متفاوت است. در حال حاضر امکان تبدیل روزانه ۳۰ هزار خودرو بنزینی به دوگانه‌سوز وجود دارد.

اختلاف قیمت گاز CNG و بنزین باعث یکی از عواملی است که باعث شده محبوبیت خودرو‌های دوگانه‌سوز در بازار افزایش پیدا کند. چراکه در حال حاضر قیمت هر متر مکعب گاز CNG حدود ۴۸۰ تومان است که کارایی معادل یک لیتر بنزین سه هزار تومانی را دارد. به عبارتی می‌توان گفت: استفاده از گاز CNG به عنوان سوخت خودرو، باعث کاهش هزینه‌ها تا یک ششم می‌شود. البته باید توجه داشته باشید که سهمیه سوخت در نظرگرفته شده برای خودرو‌های دوگانه‌سوز، نصف خودرو‌های بنزینی است. به عبارتی سهمیه مخصوص ماشین‌های سواری شخصی دوگانه‌سوز در ماه ۳۰ لیتر است.

 

تعداد بازدید: 121 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  نگاهی به خودروهای گازسوز نمایشگاه ژنو +تصاویر
  گاز بهتر است یا بنزین؟
  ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار خودروی گازسوز و دوگانه سوز در کشور داریم
  فیلم مزیت های خودروهای سی ان جی
  مدیریت مصرف سوخت با جایگزینی بنزین با CNG
  گاز بهتر است یا بنزین؟
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار