پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
جمعه، 20 تیر 1399 - 18:33   
 
 
   آخرین اخبار  
  | مرز ایران و پاکستان در ۴ نقطه از فردا بازگشایی می‌شود
  روند پرداخت وام به رانندگان به کندی پیش می رود
  موافقت نخست وزیر عراق با بازگشایی محدود مرز سومار و شلمچه
  سنگاپور تا 2040 بزرگترین ترمینال دریایی خود را می‌سازد
  رونمایی از اتوبوس های برقی درون شهری برای روزهای کرونایی
  بهره وری اندک در راه آهن از معضلات اقتصاد کلان کشور است
  عوامل رشد حمل ریلی بار
  تاثیر افزایش بهره وری راه آهن بر سودآوری و جهش اقتصادی
  راه آهن شیراز بدون اتصال به بندر عسلویه و بوشهر بی ثمر و زیانبار است۔
  راهکارهای جهش اقتصادی در حمل و نقل ریلی
مدیریت بهره برداری خطوط ریلی حتما باید به بخش خصوصی محول شود
  معضل اصلی راه آهن ایران بهره وری اندک مدیریت دولتی است

  تصاویر کامیون اتوبوس های پر قدرت و ایمن حمل و نقل درون شهری
  راه افزایش بهره وری راه آهن واگذاری بهره برداری به بخش خصوصی است
  طول خطوط ریلی ایران امسال چقدر می شود؟
  اتلاف سرمایه گذاری های ریلی به سبب بهره وری اندک شبکه ریلی
  بهره وری و مدیریت سنتی اساسی ترین مشکل راه آهن است
  بهره وری واگن های باری ایران 17درصد دنیاست
  عملکرد ساخت آزادراه ها و بزرگراه ها
  مصرف انرژی بخش حمل و نقل کشور به تفکیک
  گازسوز کردن 20هزار خودرو سنگین به کجا رسید؟
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 91384صفحه نخست » هوایی2پنجشنبه، 7 آذر 1398 - 10:59
۱۰۰ لیتر سوخت مازاد به کارت وانت بارها واریز می‌شود/ بنزین را از مصرف به بخش تولید سوق داده ایم
ترابر نیوز: قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی از موافقت کمیته سه نفره سوخت با واریز ۱۰۰ لیتر سهمیه مازاد به کارت‌های سوخت وانت بارهای کم مصرف و پر مصرف در روز آینده خبرداد.
  
ترابر نیوز:
۱۰۰ لیتر سوخت مازاد به کارت وانت بارها واریز می‌شود

به گزارش ایمنا به نقل از وزارت صمت، حسین مدرس خیابانی در آخرین نشست ویژه ستاد تنظیم بازار بعداز اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، اظهار کرد: با موافقت کمیته سوخت کشور برای سهمیه اختصاصی وانت بارها،۱۰۰ لیتر علی الحساب حداکثر در ۲۴ ساعت آینده به کارت سوخت وانت بارهای پرمصرف و کم مصرف که نسبت به حمل کالا ومواد غذایی مبادرت می کنند واریز خواهدشد

وی ادامه داد: برای افزایش سهمیه (بیشتر از سهمیه تخصیص یافته) وانت بارها قرار است که کمیته سه نفره با حضور نماینده ستاد تنظیم بازار نشست ویژه برگزار کند و در مورد اختصاص سهمیه مناسب تصمیم گیری شود.

شایعه افزایش قیمت لوازم خانگی در بعضی نقاط کشور

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با اشاره به مصوبات آخرین نشست ویژه ستاد تنظیم بازار گفت: بازرسی و نظارت با حضور دستگاه‌ها و به صورت گشت های مشترک و در جهت احقاق حق مصرف کنندگان ادامه خواهد داشت.

مدرس خیابانی در توضیح شایعه افزایش قیمت لوازم خانگی در بعضی نقاط کشور گفت: براساس آمارهای ارائه شده از سوی معاونت صنایع وزارت صمت، تولید برخی اقلام لوازم خانگی ۱۱ تا ۱۳ درصد افزایش داشته است و روز گذشته در جلسه ای که تمامی اتحادیه های زنجیره تولید و عرضه لوازم خانگی با اتحادیه اصناف داشته اند، اعلام کرده اند که تاکنون هیچ گونه افزایش قیمتی در مبادی تولید لوازم خانگی صورت نگرفته است و براساس گفته آنها تمامی مکان های عرضه و فروش لوازم خانگی با تخفیف عرضه و به فروش می رسد.

وی ادامه داد: اگر مردم در مراجعات خود متوجه افزایش قیمت شده اند در تماس با سامانه ۱۲۴ شکایات خود را مطرح کنند تا رسیدگی شود.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با اشاره به نرخ بعضی از کالاهای فصلی همانند تخم مرغ و گوجه فرنگی تاکید کرد: براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار، سازمان میادین و میوه و تره بار غرفه های ویژه، رایگان و محل های مناسب برای عرضه کالاهای اساسی اختصاص می دهد و ستاد تنظیم بازار هم تامین کالاهای سازمان میادین و تره بار را در اولویت قرار می‌دهد؛ ضمن اینکه سهمیه ویژه برای کالاهای اساسی به استان ها اختصاص داده شده است تا آثار روانی فضای افزایش قیمت ها را مدیریت کند.

بنزین را از مصرف به بخش تولید سوق داده ایم

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه ستاد تنظیم بازار می خواهد که آثار روانی بر افزایش نرخ کالا ها در کشور را کنترل کند، گفت: تمامی حوزه ها از مبادی تولید تا مصرف به صورت روزانه رصد می شود.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با اشاره به تخصیص سهم ویژه بنزین به گروه‌های هدف گفت: امروز با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، تخصیص سهمیه ویژه به گروه‌های مولد و کارآفرین ارائه می شود و آنهایی که از محل بنزین شغل و ارزش افزوده ایجاد می کنند. باید به این مسئله توجه کنیم که اگر شرکت فرآوردهای نفتی سهمیه خاصی را تخصیص می دهد نترسد چرا که بنزین را از مصرف به بخش تولید سوق داده ایم.

وی ادامه داد: کارگروه سوخت در وزارت نفت، معاونت بازرگانی و صنایع وزارت صمت و وزارت کشور در تلاش هستند که تخصیص سهمیه های سوخت براساس پیمایش باشد تا وزارت نفت هم اطمینان را کسب کند که اگر سهمیه ای تخصیص می دهد از جنس مازاد کارت و فروش آزاد در بازار نباشد .

تلاش برای دریافت سهمیه پیک موتوری

قائم مقام وزیر در امور بازرگانی بیان کرد: نشست امروز منحصرا به وانت بارها که مسئول حمل کالا هستند اختصاص داشت ولی در کمیته سه نفره نماینده ستاد تنظیم بازار تلاش خواهد شدکه برای پیک های موتوری هم سهمیه ای در نظر بگیرید.

مدرس خیابانی ادامه داد: وزارت کشور برای لنج های صیادی پیشنهادی را ارائه داده است که در جلسه آینده سه نفره سوخت مطرح و تصمیم گیری خواهد شد.

وی درباره تخصیص سوخت به خودروهای فرسوده بیان کرد: ما در تلاش هستیم تا ممنوعیت و محدودیت مصرف کارت سوخت خودروهای فرسوده را تمدید کنیم، چرا که وزارت نفت اشاره می کند که به خودروهای فرسوده، نمی خواهد که کارت سوخت بدهد و اعتقادداریم که در ابتدای اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین نباید ممنوعیت استفاده از کارت های سوخت خودرو های فرسوده اجرا شود .

افزایش قیمت تاکسی های اینترنتی

قائم مقام وزیر صمت بیان کرد: دو شرکتی که در این زمینه فعال هستند در نشست دیروز اعلام کرده اند که هیچ گونه افزایش قیمتی ندارند.

مدرس خیابانی مطرح کرد: آنها برای جلوگیری از متضرر شدن رانندگان از درصد کارمزدی را کاهش می دهند. همچنین با اختصاص سهمیه که دیروز به کارت های سوخت آنها واریز شد نباید افزایش قیمت داشته باشند.

وی درباره نظارت بر عملکرد تاکسی های اینترنتی گفت: آنچه که وزارت کشور اعلام کرده است ، گشت ها و کنترل های شهری تشدید شده است.

برخی نوسانات نرخ کالا فصلی است

قائم مقام وزیر صمت با اشاره به اینکه مصرف کننده برای بسیار مهم است، اما نباید که تولید کننده هم تضعیف شود، گفت: اگر تولید کننده به دلیل رکود کالا در بازار تخفیفی را ارائه می کرد، پس از مدتی آن راحذف کرده است نباید آن را زیرگروه اصلاح قیمت بنزین قرار داد.

وی بیان کرد: ضمن اینکه بخشی از نوسانات نرخ کالا فصلی و طبیعی است ، به عنوان مثال در بخش لبنیات و تخم مرغ همیشه در نیمه دوم سال افزایش مصرف داشتیم و حتی اگر این طرح هم اجرا نمی شد، قیمت تخم مرغ و گوجه رنگی در نیمه دوسال افزایش پیدا می کرد.

مدرس خیابانی افزود: جلسات ستاد تنظیم بازار از امروز به صورت هفته ای یکبار و هر دوشنبه با حضور همه اعضا و دستگاه ها برگزار خواهد شد.

تعداد بازدید: 275 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  | مرز ایران و پاکستان در ۴ نقطه از فردا بازگشایی می‌شود
  سنگاپور تا 2040 بزرگترین ترمینال دریایی خود را می‌سازد
  رونمایی از اتوبوس های برقی درون شهری برای روزهای کرونایی
  موافقت نخست وزیر عراق با بازگشایی محدود مرز سومار و شلمچه
  روند پرداخت وام به رانندگان به کندی پیش می رود
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار