پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
دوشنبه، 16 تیر 1399 - 05:49   
 
 
   آخرین اخبار  
  بهره وری اندک در راه آهن از معضلات اقتصاد کلان کشور است
  عوامل رشد حمل ریلی بار
  تاثیر افزایش بهره وری راه آهن بر سودآوری و جهش اقتصادی
  راه آهن شیراز بدون اتصال به بندر عسلویه و بوشهر بی ثمر و زیانبار است۔
  راهکارهای جهش اقتصادی در حمل و نقل ریلی
مدیریت بهره برداری خطوط ریلی حتما باید به بخش خصوصی محول شود
  معضل اصلی راه آهن ایران بهره وری اندک مدیریت دولتی است

  تصاویر کامیون اتوبوس های پر قدرت و ایمن حمل و نقل درون شهری
  راه افزایش بهره وری راه آهن واگذاری بهره برداری به بخش خصوصی است
  طول خطوط ریلی ایران امسال چقدر می شود؟
  اتلاف سرمایه گذاری های ریلی به سبب بهره وری اندک شبکه ریلی
  بهره وری و مدیریت سنتی اساسی ترین مشکل راه آهن است
  بهره وری واگن های باری ایران 17درصد دنیاست
  عملکرد ساخت آزادراه ها و بزرگراه ها
  مصرف انرژی بخش حمل و نقل کشور به تفکیک
  گازسوز کردن 20هزار خودرو سنگین به کجا رسید؟
  نتایج مسرت بخش داروی کرونا در بیمارستان آبادان
  ذوب آهن اضفهان توان تامین کل ریل مورد نیاز برای قطار های پر سرعت را دارد
  سقوط آزاد نفت شیل آمریکا/ اوضاع کساد نفت شیل
  تاثیر سقوط قیمت نفت بر بودجه روسیه و صنعت نفت شیل آمریکا
  توان ذوب آهن جهت تامین ریل مدرن uic60
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 91254صفحه نخست » هوایی2پنجشنبه، 2 آبان 1398 - 12:30
افتتاح ساختمان جدید پلاسکو در نیمه دوم سال آینده / متراژ واحدها کم می‌شود / هیچ مابه التفاوتی از کسبه نمی‌گیریم
ترابر نیوز: رییس بنیاد مستضعفان با اشاره به زمان تحویل ساختمان پلاسکو به کسبه گفت: تمام منابع مالی تامین است و مشکل در مصالح ساختمانی و ... نداریم و در نیمه دوم سال آینده ساختمان جدید پلاسکو به بهره برداری می‌رسد و کسبه در آن مستقر می‌شوند.
  

ترابر نیوز:

 

به گزارش ایلنا، پرویز فتاح صبح امروز، دوم آبان‌ماه، به همراه نمایندگان شهرداری، وزارت راه و شهرسازی و میراث فرهنگی و نمایندگان کسبه از پروژه ساختما پلاسکو بازدید کرد.

وی در حاشیه بازدید از روند احداث ساختمان پلاسکو در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ساخت این پروژه در اولویت بنیاد مستضعفان است اظهار داشت: همانطور که شاهد هستیم ستون‌ها بالا رفته از خیابان جمهوری قابل مشاهده است و اسکلت 7 طبقه احداث شده است که 5 طبقه آن زیر زمین و دو طبقه بر روی زمین است .

رییس بنیاد مستضعفان ادامه داد: تا پایان بهمن ماه امسال اسکلت 20 طبقه متشکل از 5 طبقه زیر زمین و 15 طبقه بر روی زمین در مساحت هزارمتری ساخته خواهد شد و پس از آن نما و تاسیسات داخلی انجام می شود.

فتاح با اشاره به زمان تحویل ساختمان پلاسکو به کسبه گفت: تمام منابع مالی تامین است و مشکل در مصالح ساختمانی و ... نداریم و در نیمه دوم سال آینده ساختمان جدید پلاسکو به بهره برداری می‌رسد  و کسبه در آن مستقر می‌شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با مجوز شهرداری بر روی این پروژه مشغول به کار هستیم گفت: این پروژه مجوز شورای عالی شهرسازی را دارد و در استانداری، هیات دولت، میراث فرهنگی و سایر نهادهای دولتی مراحل اخذ مجوز را طی کرده است.

رییس بنیاد مستضعفان با اشاره به تاخیر اجرای پروژه گفت: این پروژه دوبار به فراخوان گذاشته شد و در سال 96 یک بار نقشه‌ها و طراحی آن به نهادهای ذیربط و مرتبط داده شد و ما در آن زمان میراث فرهنگی با ارایه مجوز موافقت نکرد و به این دلیل که تمام نقشه ها هنوز طراحی نشده تا کنون جواز کلی برای ساختمان از سوی شهرداری ارایه نشده است.

وی افزود: این پروژه در اسفند 97 آغاز شده است که اگر در آن زمان میراث فرهنگی مجوز شروع کار می‌داد می‌توانستیم استارت پروژه در سال 96 بزنیم.

رییس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه پلاسکو باید به نماد و الگو تبدیل شد گفت: از سختگیری‌های مهندسی و معماری و فنی استقبال می‌کنیم چرا که می‌خواهیم پلاسکو را به یک نماد ملی تبدیل کنیم و باید این ساختمان به زیبایی‌های تهران و خیابان جمهوری اضافه کند .

وی درباره همکاری شهرداری با بنیادمستضعفان برای احداث ساختمان جدید پلاسکو گفت: بنیادمستضعفان معاملات کلانی با شهرداری تهران در حوزه املاک دارد و پلاسکو در این میان در اختلافات ملکی ما عددی محسوب نمی‌شود و ما در حال حاضر خوشبختانه مشکلی با شهرداری نداریم و اگر هم موضوعی باشد آن را رفع می‌کنیم.

فتاح تاکید کرد: باید روشن بگویم که از نظر حقوقی بنیاد مستضعفان نباید تمام هزینه‌ها را برای ساخت ساختمان جدید متقبل می شد اما از آنجایی که در آن زمان شرایط اسفباری پیش آمد بنیاد اعلام کرد که تمام هزینه‌ها را می پذیرد اما طبیعی است سایر نهادها از جمله شهرداری باید بخشی از هزینه ها از جمله هزینه‌های اجتماعی آن را بپردازند .

وی با بیان اینکه کسبه منتظر احداث این ساختمان هستند گفت: خوشبختانه در این مدت کسبه از خود صبوری نشان دادند و بزرگواری کردند و اما در حال حاضر بخش عمده دغدغه کسبه پلاسکو حل شده است البته آنها هم در بین خود مسایلی دارند.

رییس بنیادمستضعفان تاکید کرد: موضوع مهم این است که در حال حاضر اراضی متعلق به پلاسکو هزار متر است و قطعا نمی‌توانیم این مساحت را بزرگتر کنیم و شهرداری هم برای همین مساحت مجوزهای مورد نیاز را صادر کرده است از سوی دیگر مقررات امروز با مقررات 53 سال گذشته متفاوت است و راه پله‌ها و تعداد آسانسورها افزایش یافته و قطعا این فضاهای مشاعی باعث می ‌شوند که ملک‌ها کمی کوچکتر شوند.

فتاح از کاهش متراژ غرفه‌های جدید ساختمان پلاسکو خبرداد و گفت: ارتفاع ساختمان ثابت می‌ماند اما به دلیل اینکه بخشی از مساحت به رعایت مقررات اختصاص می‌یابد بنابراین غرفه‌ها و ملک‌ها در ساختمان جدید پلاسکو نسبت به غرفه‌های ساختمان قبلی کمی کوچکتر می‌شود که کسبه این موضوع را قبول کردند و در عوض صاحب مغازه های نوساز می‌شوند.

رییس بنیاد مستضعفان تاکید کرد: این موضوع بدون این که کسی مقصر باشد رخ داده است و باید یک همکاری بین کسبه در این موضوع رخ دهد.

وی با تاکید بر اینکه یادمان شهدای آتش نشان باید یک معماری فاخر در ساختمان جدید باشد گفت: تمام نهادها و دستگاه‌ها بر روی احداث یادمان شهدای آتش نشان اتفاق نظر داریم و قرار بر این شده است که این یادمان در ورودی ساختمان باشد و توسط نخبه های معماری کشور طراحی شود. بنیاد هم تمام هزینه‌های آن را می‌پردازد.

فتاح با اشاره به نحوه تنظیم قرارداد با مالکان اظهار داشت: کسبه پلاسکو دو دسته هستند اولین دسته در ساختمان شمالی مستقرند که توافق کردند با هزینه خود کسبه نسبت به تعمیر و بازسازی ساختمان اقدام کنند و در این باره هیچ اختلاف نظری وجود ندارد.

وی افزود: 300 کسبه هم در ساختمان جنوبی ساختمانی که در حال حاضر در دست ساخت است باید مستقر شوند که این ساختمان توسط بنیاد در حال ساخت است .

فتاح با بیان اینکه در حال حاضر عمده کسبه ساختمان شمالی و جنوبی پلاسکو در مجتمع نور مستقر هستند گفت: ما تمام هزینه‌های استقرار کسبه در مجتمع نور را متحمل شده ایم و پس از ساخت پلاسکو کسبه به ساختمان جدید منتقل می شوند.

رییس بنیاد مستضعفان تاکید کرد: قرار تعداد واحدها کم شود اما طبیعی است که با توجه به توضیحات داده شده متراژ آنها کمتر شود که کسبه این موضوع را پذیرفته اند.

فتاح در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه آیا قرار است از کسبه مابه التفاوتی برای واحدهای جدید پلاسکو اخذ شود گفت: هیچ مابه التفاوتی از کسبه نمی‌گیریم و بنیاد مستضعفان به عنوان یک فعال حکومتی پذیرفته است که تمام هزینه‌ها را بپردازد.

وی تاکید کرد: بنیاد مستضعفان به تنهایی بدون مشارکت هیچ دستگاهی تمام هزینه‌ها را پرداخت کرده و صددرصد قرار نیست پس از تحویل واحدها پولی از کسبه بگیریم.

تعداد بازدید: 676 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار