پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
دوشنبه، 22 مهر 1398 - 07:52   
 
 
   آخرین اخبار  
درخت صنوبر بیشترین جذب عناصر سنگین را دارد و در کاهش آلودگی های ناشی از سرب و روی موثر است.
  با فاضلاب تهران بجای کاهو و سبزی صنوبر بکارید

  سبزیجات جنوب تهران رابالاخره بخوریم یا نخوریم ؟
  فیلم کاشت محصولات کشاورزی و سبزی با فاضلاب تهران
  درخت صنوبر
  پرداخت وام بانکی بدون سود برای کاشت صنوبر
  سرمایه گذاری در پرورش درخت صنوبر
  تکمیل شبکه فاضلاب تهران به هشت هزار میلیارد تومان نیاز دارد
  سالاد کاهو با طعم فاضلاب
  زراعت چوب در گیلان ؛ از روزهای پر رونق تا تنزل به جایگاه سوم
  معاملات ملک اندکی تکان خورد
  وزیر راه: قیمت‌گذاری بلیت هواپیما در اختیار شورایعالی هواپیمای کشوری است
  ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن تا پایان سال عملیاتی می‌شود/ تخفیف مالیاتی برای مالکانی که مراعات مستأجران را بکنند
  «معجزه آبخیزداری» | آب کدام شهر معروف کانادا از آبخیزداری تأمین می‌شود؟
  چالش عمده، گران اداره شدن کشور
  ۹کشته و مصدوم براثر تصادف اتوبوس زائران ایرانی در عراق
  اتصال کردستان به راه آهن سراسری اولویت اول دولت است/ طرح ساخت راه آهن همدان - سنندج موانعی دارد که بیشتر مربوط به حوزه آزادسازی مسیر است/ کردستان می‌تواند در بخش‌های مربوط به حوزه ترانزیت و صادرات کالا نقش موثری ایفا کند
  قابل توجه کسانی که رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده اند
  مسیر ریلی شرق به جنوب از نظر ترانزیت ملی حائز اهمیت است/ اهمیت سواحل مکران و موقعیت بی‌نظیر بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور
  معاون وزیر خارجه: ایران تقاضای برقراری موافقت‌نامه تجارت ترجیحی با کشور عراق را دارد/ ضرورت اصلاح سازوکارهای صادرات در کردستان/ وعده جدید برای رسمی‌شدن مرز سیران‌بند بانه
  کشت ۵۰۰ هکتاری سبزیجات آلوده با آب فاضلاب در جنوب تهران
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 90306صفحه نخست » حمل و نقل و عمرانچهارشنبه، 19 تیر 1398 - 12:41
اصلاحات ساختاری برای بی اثرکردن تحریم​‌ها / ۱۵طرح در کمیسیون‌های مختلف برای مقابله با تحریم
ترابر نیوز: سیاست‌های تحریمی امریکا به تدوین چندین طرح به دست مجلسی‌ها برای مقابله با این اقدامات خصمانه منجر شده است
  
ترابر نیوز:

لزوم اصلاحات ساختاری در بی اثرکردن تحریم​ها سیاست‌های تحریمی امریکا علیه ایران به تدوین چندین طرح از سوی مجلسی‌ها برای مقابله با این اقدامات خصمانه منجر شده است، طرح‌هایی که به گفته نمایندگان مردم در حمایت از رونق تولید و رفع موانع این مسیر از مجرای قانون گذاری است، اما به نظر می‌رسد برای نتیجه بخشی بیشتر باید با اجرای اصلاحات ساختاری در اقتصاد همگام شود.
بعد از اقدام یک‌جانبه و غیرقانونی رئیس‌جمهور آمریکا در خروج از توافق هسته‌ای و کلید خوردن دومینوی سیاست‌های ضد ایرانی علیرغم پایبندی ایران به همه تعهداتش، طرف غربی به الزامات خود در تامین خواسته‌های ایران از جمله فروش نفت، عمل نکرده است. عملکردی که موجب شد تا جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با آن سطح تعهدات برجامی خود را فعلا در گام اول و دوم کاهش دهد؛ یکی از راه‌های پاسخ به تحریم‌های آمریکا و بی عملی اروپایی ها.
در عین حال تلاش برای برداشتن گام‌های درست و عملیاتی برای تکمیل گام‌های کاهش تعهدات برجامی، می‌تواند مسیری واقعی برای بی اثر کردن فشار‌ها و مقابله با جنگ تمام عیار اقتصادی علیه کشور را در شرایط حساس کنونی ترسیم کند.
«طرح حمایت از امنیت آب‌های سرزمینی، طرح الزام دولت به اقدام مقتضی علیه کشور‌های همسایه که میزبان پایگاه‌های نظامی آمریکا هستند، طرح الزام دولت به اقدام قانونی علیه شرکت‌هایی که به تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا پیوستند، طرح الزام دولت به پیگیری و جبران خسارات ناشی از اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا در خصوص اتباع ایرانی، طرح الزام دولت در پیگیری حقوقی اقدام جنایتکارانه آمریکا در اسقاط هواپیمای مسافربری ایران، طرح تاسیس موزه جنایات آمریکا، طرح الزام دولت در تامین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه ها، طرح الزام دولت به حمایت همه جانبه از افراد و موسسات ایرانی که از اقدامات آمریکا متضرر شدند، طرح تشکیل باشگاه کشور‌های تحریم شده توسط ایالات متحده آمریکا و طرح مقابله با تحریم‌های آمریکا از طریق جایگزینی کالا و خدمات»، ۱۰ طرحی هستند که چهارم تیرماه و پیش از آغاز تعطیلات تابستانی مجلس از سوی هیات رئیسه خانه ملت برای مقابله با تحریم‌ها اعلام وصول شد؛ نشانی ازعزم مجلسی‌ها برای بی اثر کردن تحریم‌های گاه و بیگاه امریکا علیه ملت ایران از مجرای قانون گذاری.

لزوم اصلاحات ساختاری در بی اثرکردن تحریم​‌هاقانونگذاری؛ ریلی برای تحقق رونق تولید و بی اثر کردن تحریم‌ها

رئیس فراکسیون مقابله با تحریم‌های مجلس در گفتگو با  خبرگزاری صدا و سیما، قانونگذاری را ریلی برای تحقق رونق تولید و بی اثر کردن تحریم‌ها دانست و گفت: باید زمینه‌های مقابله با تحریم‌ها از طریق حمایت قاطعانه و اقدام عملی و غیر شعاری از تولید، تجارت و استحکام اقتصادی فراهم شود.
محمد علی پورمختار خاطر نشان کرد: قانونگذاری می‌تواند دست مدیران و مسئولان کشور را برای تصمیم گیری در شرایط جنگی باز بگذارد چرا که موانع رونق تولید باید به سرعت از طریق قانونگذاری برداشته شود لذا خود را مکلف می‌دانیم تا در این حوزه ورود کرده و محدودیت‌ها را برداریم.
وی دیپلماسی پارلمانی را یکی از ظرفیت‌های مجلس برای مقابله با تحریم‌ها خواند و تصریح کرد: راه‌های ارتباطی، چون گروه‌های دوستی، اتحادیه بین المجالس جهانی و آسیایی ظرفیت‌های زیادی دارند که متاسفانه به رفت و آمد‌ها ختم شده اند و می‌توان حداکثر استفاده را از این مجامع بین المللی کرد.
رئیس فراکسیون مقابله با تحریم‌ها گفت: نمایندگان مجلس بر خلاف مسئولان دستگاه‌های اجرایی امکان دسترسی بیشتری برای مردم دارند و در همین دیدار‌های چهره به چهره فعالان اقتصادی زیادی اعلام آمادگی برای نقش آفرینی در اقتصاد مقاومتی و دور زدن تحریم‌ها کردند.
پورمختار گفت: همچنین می‌توان با حضور ۲۵ کشور تحریم شده از سوی امریکا باشگاهی بین المللی به راه انداخت، باشگاهی که می‌تواند به انزوای امریکا و تشکیل قطب بزرگ سیاسی و اقتصادی از سوی کشور‌های تحریم شده بیانجامد.

لزوم اصلاحات ساختاری در بی اثرکردن تحریم​‌هالزوم اتخاذ تصمیماتی در بخش سیاست‌های پولی و مالی کشور

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما با تاکید بر لزوم اتخاذ تصمیماتی در بخش سیاست‌های پولی و مالی کشور گفت: حذف دلار از معاملات و تجارت با ارز ملی کشورها، اقدامی است که هیچ‌کس در اثرگذار بودن آن به‌منظور کند کردن حربه تحریم‌ها شک ندارد چرا که در این صورت می‌توانیم بخشی از تحریم‌ها را بی‌اثر کنیم، کما اینکه ایده به حاشیه راندن دلار برای بسیاری از کشور‌ها جذاب بوده و آن‌ها را برای خارج کردن دلار از مدار معاملاتشان تشویق کرده است.

سید حسین نقوی حسینی افزود: باید در سه سطح همسایگان، نگاه به شرق و بلوک‌های نوظهور اقتصادی تحولات و تغییرات قابل‌اعتنایی رخ دهد.
وی تاکید کرد: اطمینان داریم که از این موج تحریمی نیز عبور خواهیم کرد چراکه آمریکایی‌ها هر آنچه در چنته داشته‌اند را رو کرده و طرح دیگری برای ارائه ندارند و حتی تحریم افرادی، چون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی یعنی تحریم هر نوع گفتگو و مذاکره‌ای که آمریکا مدعی و به دنبال آن است.

۱۵لزوم اصلاحات ساختاری در بی اثرکردن تحریم​‌ها طرح در کمیسیون‌های مختلف برای مقابله با تحریم

حسینعلی حاجی دلیگانی نیز با تاکید بر لزوم حمایت از اقدامات دولت در بی اثر کردن تحریم‌ها به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در حال حاضر حدود ۱۵ طرح در کمیسیون‌های مختلف مجلس برای مقابله با اقدامات خصمانه امریکا در دست بررسی است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: باید راهکار‌های بی اثر کردن تحریم‌ها را دنبال کرد و در این زمینه مجلس شورای اسلامی هرگونه نیاز قانونی دولت را برای تصمیم گیری و مقابله با این شرایط جنگی تامین خواهد کرد.
این در حالی است که اصلاح ساختار اقتصادی کشور پیرو دستور مقام معظم رهبری در خصوص تدوین نقشه راه برنامه اصلاح ساختار بودجه در دستور کار دولت است که باید تا پایان تیرماه در قالب لایحه‌ای تقدیم مجلس شود. اصلاحاتی ساختاری که با کاهش وابستگی بودجه کشور به نفت منجر به کاهش چشمگیر اثر گذاری تحریم‌ها خواهد شد و به گفته سازمان برنامه و بودجه در چهار محور «درآمدزایی پایدار»، «هزینه کرد کارا»، «ثبات سازی اقتصاد کلان و توسعه پایدار» و «تقویت نهادی بودجه» اقتصاد کشور را جراحی خواهد کرد. جراحی که اگر بر اساس واقعیت‌های موجود و با دستانی حاذق انجام نگیرد دردی از اقتصاد کشور دوا نخواهد کرد که هیچ، به مشکلات موجود نیز دامن خواهد زد.
در عین حال به نظر می‌رسد؛ عملیاتی کردن پیمان پولی دوجانبه با کشور‌های هدف، استفاده از پیام رسان مالی دوجانبه، دریافت مالیات بر عایدی سرمایه به صورت دقیق و مشخص از حوزه مسکن، فروش ریالی نفت در بورس، تامین مالی قرارداد‌های نفتی از طریق بازار سرمایه و …نیز به مقابله با اثر تحریم‌ها کمک خواهند کرد.

تعداد بازدید: 265 ،    
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  زراعت چوب در گیلان ؛ از روزهای پر رونق تا تنزل به جایگاه سوم
  سالاد کاهو با طعم فاضلاب
  پرداخت وام بانکی بدون سود برای کاشت صنوبر
  سرمایه گذاری در پرورش درخت صنوبر
  فیلم کاشت محصولات کشاورزی و سبزی با فاضلاب تهران
  درخت صنوبر
  تکمیل شبکه فاضلاب تهران به هشت هزار میلیارد تومان نیاز دارد
  سبزیجات جنوب تهران رابالاخره بخوریم یا نخوریم ؟
  با فاضلاب تهران بجای کاهو و سبزی صنوبر بکارید
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار