تماس با ما   |  پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
چهارشنبه، 5 تیر 1398 - 21:47   
 
 
   آخرین اخبار  
  کدام نهادهای غیردولتی به چه میزان دارای ردیف بودجه دولتی در ایران می باشند؟ (تحلیل آماری-مقایسه ای)
  آشنایی با فعالیت های انجمن اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا
  انجمن خیریه نیکوکاری انصار النبی شهرستان نجف آباد
  حقوقدانان به بررسی و مقایسه انتخاب شهردار در کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای جهان می‌پردازند/ انتخاب غیرمستقیم
  مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری چشم‌انتظار مجلس و دولت
سازمان های مردم نهاد غربی؛ چگونه و چرا مهم شدند؟
  چرا NGO ها در کشوره پیشرفته قدرتمند و در ایران اینقدر ضعیف هستند؟

  چرا زنان جذب تشکل‏های غیر دولتی می‏شوند؟
  ساختار سیاسی و احزاب در روسیه
  خیریه هایی که امکان کمک کردن دارند
  شهرداران کلان شهرهای دنیا چگونه انتخاب می شوند
  کار در حزب عبادت است
  مقایسه وظایف و اختیارات شهرداری تهران با کلانشهرها در کشورهای توسعه­ یافته
  تصاویر برج های آرامش بخش با امکانات کامل استامبول/ برج سازان ایران صرفا به فکر پول نباشند
  بازخونی پرونده انجمن حجتیه + سند به همراه اطلاعات مهم
  دست نوزادم را فلج کردند و می‌گویند، پزشک تنها 17 درصد قصور کرده!
  آمار تلفات جاده‌ای در ایران دو برابر کل اروپا دلیل چیست؟
  سهم سنگین کامیون ها در تصادفات منجر به مرگ
  زنگنه: جلیلی یکی از کانون‌های اصلی انتشار ادعاهایی علیه مدیریت فعلی نفت است / از مقدار فروش نفت در دوره قبلی تحریم‌ها در دولت پیشین، گاهی افسانه‌هایی شنیده می‌شود که انسان نمی‌داند از کجا آمده / آماده ام برای روشن شدن میزان اعتبار ادعاهای جلیلی، با او مناظره کنم
  آمریکا: از گزارش سازمان ملل درباره قتل خاشقچی حمایت می‌کنیم / در صورت دستیابی به حقایق جدید، برای برخورد با هر شخص مسئولی، فشار می‌آوریم
  شاید ترامپ تمایلی به جنگ با ایران نداشته باشد، اما بدون دیپلماسی همیشه خطر جنگ وجود دارد / تصمیمات ترامپ اعتدالگرایان ایران را تضعیف و اصولگرایان را تقویت کرده / ادامه وضعیت کنونی در درازمدت امکان پذیر نیست / هنوز نمی‌دانیم ایران چه واکنشی به پیشنهاد‌های ترامپ در سفر نخست وزیر ژاپن نشان داده؛ تهران تنها در صورتی به میز مذاکره بازخواهد گشت که این کار تسلیم در مقابل فشار‌ها تلقی نشود / در صورتی که ترامپ واقعا تمایلی به جنگ ندارد، باید رویکرد خود را تغییر دهد
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 90055صفحه نخست » بازار سرمایه و اقتصادیکشنبه، 5 خرداد 1398 - 12:50
۱۰ هزار تاکسی فرسوده در سال ۹۸ نوسازی خواهند شد/ تعداد تاکسی‌های فرسوده تا پایان سال به ۱۹۲ هزار دستگاه می‌رسد/ تسریع روند نوسازی تاکسی‌های فرسوده با استفاده از تاکسی‌های برگشتی
ترابر نیوز: مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت: در حال حاضر ۱۵۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده در کشور وجود دارد که این عدد تا پایان سال به ۱۹۲ هزار دستگاه افزایش می‌یابد.
  

ترابر نیوز:

 

 ۱۰ هزار تاکسی فرسوده در سال ۹۸ نوسازی خواهند شد/ تعداد تاکسی‌های فرسوده تا پایان سال به ۱۹۲ هزار دستگاه می‌رسد/  تسریع روند نوسازی تاکسی‌های فرسوده با استفاده از تاکسی‌های برگشتی

مرتضی ضامنی، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور، در گفت و گو با خبرگزاری میزان، اظهار داشت: طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده از بهمن ماه سال ۹۴ به صورت یک طرح ملی و با مشارکت دستگاه‌های مختلف آغاز شد.

سال ۹۷ تعداد ۶۲۵۰۰ دستگاه تاکسی نوسازی شد

ضامنی ادامه داد: روند اجرایی این طرح تا ابتدای سال ۹۷ بسیار خوب بود و تعداد ۶۲۵۰۰ دستگاه تاکسی نوسازی شد که این عدد یک رکورد در حوزه اسقاط خودروی فرسوده محسوب می‌شود. اما به واسطه مشکلاتی که در حوزه تولید خودرو پیش آمد شرکت خودروساز به تعهداتش عمل نکرد و در سال ۹۷ تنها ۱۵۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده، نوسازی شد.

 ۱۰ هزار تاکسی فرسوده در سال ۹۸ نوسازی خواهند شد

وی ادامه داد: خوشبختانه امسال روند نوسازی کمی بهتر شده و یک تفاهم نامه با شرکت ایران خودرو منعقد شده است که براساس آن ۱۰ هزار تاکسی فرسوده در سال ۹۸ نوسازی خواهند شد.

وی با بیان اینکه این طرح برای نوسازی ۹۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده پیش بینی شده بود، افزود: توقف روند نوسازی در سال گذشته باعث شد تا با انباشت تعداد زیادی تاکسی فرسوده مواجه شویم، که در حال حاضر این عدد به ۱۵۰ هزار دستگاه رسیده است.

وی افزود: تعداد تاکسی‌های فرسوده تا پایان سال به ۱۹۲ هزار دستگاه می‌رسد و اگر اقدام مناسبی در راستای نوسازی صورت نپذیرد، این عدد تا سال ۱۴۰۰ به ۲۴۳ هزار دستگاه خواهد رسید.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت: با اشاره به اینکه ۱۰ هزار تاکسی فرسوده‌ای که در سال ۹۸ نوسازی خواهند شد، تنها ۷ درصد از انباشت فرسودگی است، بیان داشت: یکی از راهکار‌هایی که در راستای تسریع روند نوسازی تاکسی‌های فرسوده در دستور کار قرار دادیم استفاده از تاکسی‌های برگشتی است.

وی در خصوص تاکسی‌های برگشتی گفت: در این فرآیند ما به مالکان تاکسی‌های فرسوده اجازه می‌دهیم تا از خودرو‌های کارکرده‌ای که حداکثر سه سال پیمایش داشته اند و از شاخص‌ها و استاندارد‌های مورد تایید شورای عالی ترافیک شهر برخوردار هستند به عنوان تاکسی استفاده کنند.

وی افزود: در این طرح مالک خودرو با اسقاط تاکسی فرسوده خود می‌تواند رنگ و پلاک تاکسی اسقاطی را به این خودروی جدیدی که خریداری کرده است، منتقل کند.

ضامنی سومین راهکار موثر در نوسازی تاکسی‌های فرسوده را استفاده از ظرفیت واردات خودرو است و افزود: در تلاش هستیم تا از طریق دولت بتوانیم تعدادی از خودرو‌هایی که مناسب تاکسیرانی است را با یارانه‌هایی که برای این بخش وجود دارد وارد کنیم.

وی با بیان اینکه در طرح قبلی مبلغ ۲۰ میلیون تسهیلات با سود۱۶ درصد در اختیار رانندگان قرار می‌گرفت، گفت: در گذشته ۵ میلیون هم برای لاشه پرداخت می‌شد و راننده با ۸ میلیون تومان می‌توانست خودرو را تحویل بگیرد. اما در شرایط کنونی با افزایش حدود دو برابری قیمت خودروها، پیگیر تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده هستیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای افرادی که متقاضی خرید نقدی هستند این امکان فراهم است تا تاکسی خودرو را بدون معطلی نوسازی کنند.

قیمت لاشه خودرو‌ها نیز در شرایط فعلی حدود ۷ میلیون تومان خواهد بود

وی تصریح کرد: قیمت لاشه خودرو‌ها نیز در شرایط فعلی حدود ۷ میلیون تومان خواهد بود که با مبلغ ۴۰ میلیون تسهیلات، راننده‌ها باید برای خودروی پژو ۲۰ میلیون و برای سمند حدود ۳۰ میلیون تومان پرداخت نمایند.

انتهای پیام/

 

تعداد بازدید: 489 ،    
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری چشم‌انتظار مجلس و دولت
  چرا NGO ها در کشوره پیشرفته قدرتمند و در ایران اینقدر ضعیف هستند؟
  حقوقدانان به بررسی و مقایسه انتخاب شهردار در کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای جهان می‌پردازند/ انتخاب غیرمستقیم
  انجمن خیریه نیکوکاری انصار النبی شهرستان نجف آباد
  آشنایی با فعالیت های انجمن اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا
  کدام نهادهای غیردولتی به چه میزان دارای ردیف بودجه دولتی در ایران می باشند؟ (تحلیل آماری-مقایسه ای)
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
  ادامه گزارش های تصویری 1
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار