پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
شنبه، 5 مهر 1399 - 23:40   
 
 
   آخرین اخبار  
  رجا برای ورود به بازار سرمایه آماده است
  بازی شرم آور قطار پرسرعت اصفهان تهران/ سرنوشت مشابه آزادراه تهران شمال
  در پی درخواست آیت الله سیستانی از نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل برای نظارت بر انتخابات پارلمانی عراق/انتقادحسین شریعتمدای از مرجع اعلم نقلید
سبک رهبری امام این بود که در مقابل نظر همه یا اکثر مشاوران نمی‌ایستاد.
  روایت اولین فرمانده سپاه از گزارش هشدارآمیز آیت الله هاشمی در مورد احتمال حمله عراق و کارشکنی بنی صدر/ رد یک ادعا در مورد میرحسین موسوی

  خبرگان رهبری چگونه میتواند بر استمرار شرط مدیریت رهبر نظارت کند؟
  مزیت های احداث برج های بلند در حاشیه دریای خزر
  کشور در ۸ سال دفاع مقدس انطور که باید از سربازان خود حمایت نکرد!
  با عمل به این نکات از سیره امیرالمومنین فساد را گردن بزنیم!
  مروری بر شکل گیری قانون اساسی در جمهوری اسلامی
  درتولید ثروت از اب عرب ها جلوترند یا ما؟
  ضرورت های کوچک سازی دولت
  توصیه مهم امام خمینی به وزارت بهداشت، برای شفای بیماران و کاهش مرگ و میر
  سهام عدالت در ریزش اخیر شاخص بورس نقش داشت
  بازار سرمایه چگونه از پس آزادسازی سهام عدالت برخواهد آمد؟
  تاثیر ماندگار آزادسازی سهام عدالت بر بورس
  بازندگان سقوط بورس تهران چه کسانی هستند؟
  بزرگ بودن دولت، چالش بخش خصوصی برای نقش‌آفرینی در اقتصاد
  چه کسانی در جعل قانون اساسی نقش داشتند؟
  دانلود فایل صوتی کتاب کم نظیر چرا ملتها شکست می خورند
  تحلیل تأثیر خصوصی سازی بر توسعه بازار سهام در ایران
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 89761صفحه نخست » هوایی2سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 - 13:52
ساخت و سازهای جدید در مناطق سیل‌زده باید بر اساس اصول صحیح مهندسی انجام شود
ترابر نیوز: رئیس هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها بر لزوم ساخت و سازهای مبتنی بر اصول صحیح مهندسی در مناطق سیل‌زده تاکید کرد.
  
ترابر نیوز:

محمود نیلی احمدآبادی (رییس دانشگاه تهران) در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به بررسی موضوعات ویژه جامعه در دانشگاه تهران گفت: ۱۰ موضوع را در دانشگاه تهران به عنوان موضوعات ویژه مطرح کردیم که عبارتند از حوادث طبیعی، انرژی، آب، آسیب‌های اجتماعی، فضای مجازی، بهداشت و.... این موارد جزو برنامه‌های اصلی دانشگاه تهران است که از همه آنها پشتیبانی می‌کنیم. همه این موضوعاتی که گفته شد، در قالب پایان نامه هم دنبال می‌شود. حتی برای رسیدگی بیشتر به موضوعات نامبرده رشته‌های بین رشته‌ای نیز در حال طراحی هستند تا بتوان راحت‌تر به این موضوعات پاسخ داد. همه این اقدامات در راستای بحث تعامل با جامعه است.

وی ادامه داد: اخیرا تصمیم گرفتیم باشگاه دانش‌آموزی در دانشگاه تهران برگزار کنیم. هدف باشگاه دانش‌آموزی این است که دانش‌آموزان که در واقع دانشجویان آینده هستند با دانشگاه ارتباط برقرار کنند تا آینده خودشان را بهتر رقم بزنند و تحت تاثیر فضاها و هیجانات قرار نگیرند. علاوه بر این، هدف دیگر راه‌اندازی باشگاه دانش‌آموزی این است که موضوعاتی مثل کارآفرینی را در دانش‌آموزان تقویت و فکر می‌کنیم ارتباط دانش‌آموزان با دانشگاه می‌تواند در آینده آنها نقش مهمی داشته باشد.

نیلی احمدآبادی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه باید تجربیات خود را برای جامعه صرف کند، گفت: دانشگاه باید هر آنچه که در توان دارد چه در حوزه علم و فناوری باشد چه در حوزه های دیگر در خدمت جامعه صرف کند، همین اقدام برای خود دانشگاه نیز سرمایه عظیمی است.

رییس دانشگاه تهران با اشاره به نقش پایان‌نامه‌ها در حل مسائل جامعه گفت:  ما برایمان خیلی مهم است که موضوع پایان‌نامه‌هایمان را دقیق و درست انتخاب کنیم و ایده بسیاری از این پایان نامه‌ها می‌تواند از طریق جامعه به دانشگاه داده شود.

وی در خصوص تعامل دانشگاه با جامعه گفت: اقدامات دانشگاه در این زمینه سه محور داشته که یکی از آنها مسئولیت اجتماعی است. مسئولیت اجتماعی یعنی اینکه دانشگاه در جامعه حضور داشته و نسبت به مسائل جامعه حساس باشد. علاوه بر این پژوهش‌هایی که انجام می‌دهد و برنامه‌های آموزشی که طراحی می‌کند بر اساس نیاز کشور باشد و بتواند به حل مسائل کشور کمک کند. ما سعی می‌کنیم این را در تمام برنامه‎های دانشگاهی دخیل کنیم.

نیلی احمد آبادی گفت: دانشگاه نسبت به مسائل جامعه بی تفاوت نیست. برخی از اقدامات دانشگاه در قالب کارگروه‌ها و کمیته‎ها، بخشی از آن هم توسط اعضای هیات علمی و دانشجویان ما در قالب پایان نامه‌ها انجام می‌شود.ما پایان نامه‌هایی که هدفش مسائل جامعه باشد به طور ویژه پشتیبانی می‌کنیم.

رییس دانشگاه تهران در خصوص فعالیت دانشگاه تهران به عنوان هیات ویژه بررسی مساله سیلاب در کشور گفت: اهداف این هیات بررسی شرایط گذشته(قبل از وقوع سیل) و پیش‌بینی وضعیت آینده است. از این رو ما در کارگروه‌هایی که برای بررسی سیل تشکیل دادیم، بحث‌هایی تحت عنوان اقلیم‌شناسی داریم که از متخصصان این حوزه در زمینه هیدرولوژی و رودخانه (آب‌شناسی) استفاده می‌شود تا به زودی به حل مسائل ناشی از سیل بپردازیم.

نیلی در خصوص همکاری دانشگاه تهران با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ایجاد تسهیلگری مناطق سیل‌زده و تجربه مشترک در سرپل ذهاب در این زمینه گفت: سرپل ذهاب یک تجربه موفق در همکاری بین دانشگاه تهران با بنیاد مسکن بود. مردم بعد از این بحران‌ها دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شوند، لذا افرادی که در این حوزه‌ها تخصص دارند، باید حتما در منطقه حضور داشته باشند. من فکر می‌کنم خود این تسهیلگران که از اعضای هیات علمی دانشجویان ما بودند، توانستند ارتباط خیلی خوبی بین مردم، بنیاد مسکن و سایر نهادها برقرار کنند.

وی ادامه داد:‌ در این میان مسائلی مثل ساخت و ساز کمک زیادی کرده است، اما نباید اقدامات گذشته را تکرار کنیم. باید از تکنولوژی‌های مدرن و علم روز استفاده کنیم و مطمئن باشیم ساخت و سازهای جدید بر اساس اصول صحیح مهندسی صورت می‌گیرد. می‌دانید که در سرپل ذهاب بعدها زلزله‌های زیاد دیگری با شدت حتی ۶ ریشتر نیز رخ داد، ولی خانه‌هایی که بازسازی یا مقاوم‌سازی شده بودند آسیب ندیدند.

رییس دانشگاه تهران در پایان اظهار داشت: به نظرم تجربه سرپل ذهاب تجربه خیلی خوبی بود، از این رو یکی از بحث‌های که باید در مورد مناطق سیل‌زده نیز دنبال شود بحث تسهیلگری است. از طرفی در بحث شهرسازی ما نباید شهر را به گونه که قبلا بوده، بسازیم. باید شهر را سازگار با محیط زیست بسازیم و توسعه ما باید توسعه پایدار باشد. لذا هدف ما این است که علم و دانش موجود در دانشگاه‌ها را در خدمت و بازسازی این مناطق مورد استفاده قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: تکرار ساختمان‌های گذشته و قرار گرفتن ساختمان‌ها در محل‌های قبلی آنهم به شیوه گذشته مشکل ما را حل نخواهد کرد، بلکه ممکن است دوباره این حوادث تکرار شود. امیدواریم با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با استفاده از دانش دانشگاه تهران و دانشگاه‌های دیگر بتوانیم الگوی جدیدی از شهرسازی و سایر اقدامات عمرانی را عرضه کنیم که این الگو بتواند در جاهای دیگر کشور هم مورد استفاده قرار بگیرد.

تعداد بازدید: 520 ،    
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  خبرگان رهبری چگونه میتواند بر استمرار شرط مدیریت رهبر نظارت کند؟
  روایت اولین فرمانده سپاه از گزارش هشدارآمیز آیت الله هاشمی در مورد احتمال حمله عراق و کارشکنی بنی صدر/ رد یک ادعا در مورد میرحسین موسوی
  بازی شرم آور قطار پرسرعت اصفهان تهران/ سرنوشت مشابه آزادراه تهران شمال
  در پی درخواست آیت الله سیستانی از نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل برای نظارت بر انتخابات پارلمانی عراق/انتقادحسین شریعتمدای از مرجع اعلم نقلید
  رجا برای ورود به بازار سرمایه آماده است
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار