پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
سه شنبه، 1 مهر 1399 - 21:38   
 
 
   آخرین اخبار  
  کشور در ۸ سال دفاع مقدس انطور که باید از سربازان خود حمایت نکرد!
  با عمل به این نکات از سیره امیرالمومنین فساد را گردن بزنیم!
  مروری بر شکل گیری قانون اساسی در جمهوری اسلامی
  درتولید ثروت از اب عرب ها جلوترند یا ما؟
  ضرورت های کوچک سازی دولت
  توصیه مهم امام خمینی به وزارت بهداشت، برای شفای بیماران و کاهش مرگ و میر
  سهام عدالت در ریزش اخیر شاخص بورس نقش داشت
  بازار سرمایه چگونه از پس آزادسازی سهام عدالت برخواهد آمد؟
  تاثیر ماندگار آزادسازی سهام عدالت بر بورس
  بازندگان سقوط بورس تهران چه کسانی هستند؟
  بزرگ بودن دولت، چالش بخش خصوصی برای نقش‌آفرینی در اقتصاد
  چه کسانی در جعل قانون اساسی نقش داشتند؟
  دانلود فایل صوتی کتاب کم نظیر چرا ملتها شکست می خورند
  تحلیل تأثیر خصوصی سازی بر توسعه بازار سهام در ایران
  اهمیت و نقش بورس در اقتصاد دنیا چیست؟
  شاخص های نماینده موفق در مجلس
  مقایسه توسعه کشاورزی ایران، کره جنوبی وترکیه
  تفاوت قولنامه و مبایعه نامه، انچه که در هر معامله باید بدانیم.
  خواص سماق و ارزش غذایی این ادویه سرشار از ویتامین C
  ارزیابی خواص آنتی اکسیدانی و ضد باکتریایی عصاره ی سماق
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 89745صفحه نخست » هوایی2دوشنبه، 2 اردیبهشت 1398 - 09:41
مخالف فروش ارزان واحدهای مسکن مهر هستیم/ حل تمام مشکلات فاز 11 / فعالیت ۱۰۰۰ دلال سرپایی در پردیس/ وظیفه داریم مالکان واقعی مسکن مهر خانه‌دار شوند
ترابر نیوز: مدیرعامل شرکت عمران پردیس با اعلام این‌که قیمت مسکن این شهر با قیمت برخی مناطق تهران برابری می‌کند و بیان این‌که ساخت ۶۰۰۰ واحد مسکن مهر امید با ورود قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) آغاز شده است، گفت: به مردم توصیه می‌کنم مسکن مهر خود را نفروشند.
  

ترابر نیوز:

آغاز ساخت 6000 مسکن امید با مشارکت قرارگاه خاتم/ فعالیت 1000 دلال سرپایی در پردیس

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی هدایت در اولین نشست خبری خود به تشریح جدیدترین وضعیت پروژه‌های مسکن مهر شهر پردیس پرداخت.

وی با بیان این‌که شهر جدید پردیس و مسکن مهر آن از اهمیت بسیاری برخوردار است، گفت: حدود 3 درصد از مسکن مهر در شهر پردیس بارگذاری شده، اما با‌ بررسی‌های صورت‌گرفته حدود 97 درصد اخبار مسکن مهر در کشور مربوط به این شهر است و این نشان می‌دهد که باید این طرح را در پردیس با نگاه ویژه‌تری ببینیم.

وی یادآور شد: در شهر پردیس با حضور جدی وزیر راه و شهرسازی و اهتمام جدی و عملیاتی برای اتمام واحدها تا پایان سال جاری اتفاقات خوبی افتاده است. بسیاری از پروژه‌ها متوقف شده بود که با تلاش‌های متعدد توانستیم آنها را فعال کنیم.

حل تمام مشکلات فاز 11 

وی با بیان این‌که 33300 واحد در کوزو در حال ساخت است، افزود: موانع بسیاری پیشِ‌روی این پروژه بود که توانستیم طی 4 ماه اخیر مسائل را حل کنیم و کوزو برای پروژه باقیمانده نصبیات مورد نیاز را خریداری کرد. اگر این گونه نمی‌شد این پروژه‌ها 10 سال دیگر نیز به اتمام نمی‌رسید.

وی با ابراز این‌که "بر اساس برنامه در مراحل نهایی زون 5 کوزو هستیم"، ادامه داد: بعد از آن نوبت به زون یک، 4 شمالی، زون 2 و 3 می‌رسد که آن‌ها را تحویل می‌دهیم.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با یادآوری این‌که "در فاز 8 پیمانکار داشتیم اما منابع مالی نداشتیم"، اظهار کرد: برای این پیمانکاران منابع مالی را تأمین کردیم، در عین حال برخی شرکت‌ها نیز با ورود دادستان تعیین تکلیف شدند و سازنده‌های خوشنام در پروژه‌ها مستقر شدند.

هدایت با بیان این‌که "مشکل جدی در فاز 5 و 9 داشتیم"، گفت: این پروژه  را شرکت توسعه شهرسازی ایرانیان به‌عهده داشت که  حدود یک سال متوقف شده بود. با ورود جدی وزیر راه و شهرسازی و سایر عوامل، احاله کار به سازنده واقعی انجام شده که بخشی از آن در حال انجام است.

وی با اعلام این‌که روند ساخت‌وساز در این فازها به‌زودی تسریع می‌شود، اضافه کرد: برای آماده‌سازی، محوطه‌سازی و... از محل منابع داخلی شرکت عمران پردیس تأمین می‌شود.

وی با تصریح به این‌که "بخش زیادی از هزینه‌ها را در قالب تهاتر تأمین می‌کنیم"، تأکید کرد: در بخش تکمیل زیرساخت‌های پردیس قرارداد دوبخشی با قرارگاه خاتم(ص) امضا شد. از سوی دیگر طی 4 ماه اخیر حدود 6400 متقاضی داشتیم که از سال 91 برای مسکن مهر ثبت‌نام کرده بودند اما تخصیصی برای آنها صورت نگرفته بود. با برنامه‌ریزی‌های خوبی که صورت گرفت ظرفیت در پردیس ایجاد شد به‌طوری که تخصیص به‌صورت روزانه در حال انجام است.

وی از حل معارض زمین 1300 واحد خبر داد و ادامه داد: این تعداد را به متقاضیان فاقد واحد اختصاص دادیم، از سوی دیگر در این منطقه 3000 واحد جانمایی شده است.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با تأکید بر این‌که مشکل کسری واحد 6400 مسکن مهر حل شد، اظهار کرد: در حوزه قراردادهای 5برگی تمام سازنده‌ها را پای کار آوردیم و همه در حال امضای این قراردادها هستند. کل قراردادهای فاز 11 توسط سازنده انجام شده و به‌صورت روزانه به مردم تحویل می‌شود. در فاز 8 نیز این گونه است و به مردم توصیه می‌کنیم این قراردادها را از ما تحویل بگیرند.

واگذاری قرارداد 5برگی تمام واحدهای مسکن مهر

هدایت با تأکید بر این‌که "قرارداد 5برگی تمام پروژه‌ها به‌جز پروژه‌های معارض‌دار را تا آخر خرداد به مالکان واگذار می‌کنیم"، گفت: امسال تنها سالی است که هیچ مانعی در بحث قوانین و بودجه در تکمیل مسکن مهر وجود ندارد. انصافاً با پیگیری وزیر و نمایندگان مجلس ظرفیت‌های خوبی در لایحه بودجه برای تکمیل مسکن مهر پردیس پیش‌بینی شده به‌طوری که می‌توانیم از محل منابع داخلی به بخش ساخت کمک کنیم.

وی با اعلام این‌که "امسال می‌توانیم به پروژه‌های مسکن مهر قیر هم تحویل دهیم"، افزود: برای اتمام مسکن مهر پردیس، باید منابع مالی آن را تأمین کنیم. از این به بعد باید ظرفیت‌های پیش‌بینی‌شده در لایحه بودجه توسط دستگاه‌های ذی‌ربط دیده شود. در بند 4 لایحه بودجه مجوز ترهین اراضی پردیس از بانک‌ها پیش‌بینی شده تا بر اساس آن بتوانیم وام با هر نرخ سودی را دریافت کنیم. این وام در تکمیل ساخت‌و‌ساز مورد استفاده قرار خواهد گرفت و قرار است وزیر راه و اقتصاد و سازمان برنامه در تدوین آیین‌نامه اجرایی مشارکت کنند.

وی با یادآوری این‌که پروژه مترو در مرحله تهیه نقشه اجرایی است، تصریح کرد: بر اساس تفاهمنامه با قرارگاه خاتم عملیات اجرایی این پروژه امسال آغاز می‌شود. کارهای نهایی قرارداد مشارکت و تهیه نقشه اجرایی در دست پیگیری است.

بسته 1000میلیاردتومانی سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های پردیس

وی همچنین افزود: بسته 1000میلیارد تومانی سرمایه‌گذاری در شهر پردیس به‌زودی با حضور وزیر راه و شهرسازی به‌زودی رونمایی می‌شود. مالکان نباید نگران امکانات روبنایی واحدهای مسکن مهر باشند، چون همه آنها از محل منابع داخلی و تهاتر تأمین می‌شود.

مدیرعامل عمران پردیس با یادآوری این‌که سهم پردیس از ساخت 200000 واحد مسکن امید 15000 واحد است، اظهار کرد: این برنامه را باید طی سه سال عملیاتی کنیم، به‌دلیل ظرفیت‌ها و حضور قرارگاه تا امروز توانسته‌ایم عملیات اجرایی 6000 واحد از این پروژه را آغاز کنیم.

هدایت با بیان این‌که قرارگاه خاتم آماده‌سازی بخشی از این واحدها را انجام می‌دهد، اضافه کرد: مجوز ساخت تصفیه‌خانه شماره 2 پردیس دریافت شده که عملیات اجرایی آن امسال آغاز خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به واگذاری عرصه واحدهای مسکن مهر، گفت: به‌جز تخفیفات لایحه بودجه، 15 درصد برای واگذاری عرصه تخفیف گرفته‌ایم. دنبال آن هستیم تخفیفی هم برای مالکان اولیه مسکن مهر تخصیص دهیم، با توجه به این‌که هدف مسکن مهر خانه‌دار کردن این طیف از هموطنان بوده به‌دنبال ایجاد راهکارهایی هستیم تا بتوانیم به مالکان اولیه کمک کنیم به این شرط که مابه‌التفاوت را خریدار بعدی پرداخت کند.

وی با بیان این‌که در فاز 11 کوزو 19 تا 25 میلیون تومان قیمت عرصه واحدهای مسکن مهر است، گفت: بعضاً گروه‌های مختلفی در فضای مجازی فعالیت می‌کنند که منافع آنها در ناامید کردن مردم برای سودجویی بوده است. به مالکان محترم توصیه می‌کنم به هیچ وجه تحت تأثیر این قرار نگیرند، همین مسئله باعث شده 70 تا 80 درصد مسکن مهر از دست گروه‌های هدف خارج شود و به دست افراد دوم، سوم و بعضاً محتکران افتاده است.

مخالف فروش ارزان واحدهای مسکن مهر هستیم

وی با ابراز این‌که "هم با قیمت‌های نجومی مسکن مهر مخالفیم هم با فروش باقیمت ارزان این واحدها"، گفت: وظیفه داریم مالکان واقعی مسکن مهر خانه‌دار شوند، به همین دلیل هدف ما در شرکت عمران پردیس رساندن قیمت مسکن مهر به قیمت‌های واقعی است و از آن حمایت می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با اظهار این‌که قیمت فروش برخی واحدهای مسکن مهر با قیمت برخی واحدهای شمال شهر تهران برابری می‌کند، اضافه کرد: به‌اعتقاد من قیمت‌های مسکن مهر به قیمت‌های واقعی نزدیک می‌شود.

هدایت با اشاره به این‌که فروش عرصه در قیمت مسکن مهر تأثیر می‌گذارد، گفت: در حال حاضر به‌عنوان مثال عرصه واحدهای مسکن مهر فاز 8 یک‌پنجم قیمت واقعی آن است، مطمئناً قیمت این واحدها بالاتر از واحدهای 99ساله مسکن مهر خواهد بود.

خرید نصبیات از تولیدکنندگان داخلی

هدایت از خرید نصبیات بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب از تولیدکنندگان داخلی خبر داد و گفت: در شهر جدید پردیس امسال 40 هزار واحد را به مردم تحویل خواهیم داد، از این رو از دستگاه‌های اجرایی می‌خواهیم زیرساخت‌های مربوط به انشعابات را تأمین کنند.

وی همچنین از برنامه‌ریزی برای افتتاح 5000 مسکن مهر پردیس خبر داد و گفت: در پردیس هیچ مشکلی که برای حل آن برنامه نداشته باشیم، نداریم. البته باید همه دستگاه‌ها به ما کمک کنند تا بتوانیم پردیس را که به‌نظرم برترین شهر جدید ایران است به‌معنای واقعی بعد از انقلاب ساخته شده به‌عنوان الگوی واقعی مطرح شود.

وی با بیان این‌که "یک سری بنگاه شرافتمند در پردیس داریم"، اظهار کرد: این در حالی است که حدود 1000 دلال سرپایی داریم، با توجه به این‌که به‌زودی عملیات اجرایی متروی پردیس آغاز می‌شود این مسئله باعث واقعی شدن قیمت مسکن مهر می‌شود از این رو به مردم توصیه می‌کنیم واحدهای خود را نفروشند.

وی با ابراز این‌که تاکنون 30 هزار واحد مسکن مهر در پردیس تحویل شده، اعلام کرد امسال 40 هزار واحد تحویل می‌شود و باقیمانده نیز سال آینده به اتمام می‌رسد که 6400 واحد متقاضیانی که به آنها واحد تخصیص نیافته بود شامل این واحدهاست.

وی با یادآوری این‌که "430 میلیارد تومان از آورده متقاضیان را به بخش زیرساخت‌ها برده بودیم که البته به‌نفع مردم بود چون نمی‌توانستیم امروز با چند هزار میلیارد تومان آنها را تأمین کنیم"، تأکید کرد: از محل منابع داخلی شرکت در حال برگرداندن این پول به ساخت‌وسازهای مسکن مهر هستیم.

 

انتهای پیام/*

تعداد بازدید: 533 ،    
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  کشور در ۸ سال دفاع مقدس انطور که باید از سربازان خود حمایت نکرد!
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار