پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
یکشنبه، 6 مهر 1399 - 00:41   
 
 
   آخرین اخبار  
  رجا برای ورود به بازار سرمایه آماده است
  بازی شرم آور قطار پرسرعت اصفهان تهران/ سرنوشت مشابه آزادراه تهران شمال
  در پی درخواست آیت الله سیستانی از نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل برای نظارت بر انتخابات پارلمانی عراق/انتقادحسین شریعتمدای از مرجع اعلم نقلید
سبک رهبری امام این بود که در مقابل نظر همه یا اکثر مشاوران نمی‌ایستاد.
  روایت اولین فرمانده سپاه از گزارش هشدارآمیز آیت الله هاشمی در مورد احتمال حمله عراق و کارشکنی بنی صدر/ رد یک ادعا در مورد میرحسین موسوی

  خبرگان رهبری چگونه میتواند بر استمرار شرط مدیریت رهبر نظارت کند؟
  مزیت های احداث برج های بلند در حاشیه دریای خزر
  کشور در ۸ سال دفاع مقدس انطور که باید از سربازان خود حمایت نکرد!
  با عمل به این نکات از سیره امیرالمومنین فساد را گردن بزنیم!
  مروری بر شکل گیری قانون اساسی در جمهوری اسلامی
  درتولید ثروت از اب عرب ها جلوترند یا ما؟
  ضرورت های کوچک سازی دولت
  توصیه مهم امام خمینی به وزارت بهداشت، برای شفای بیماران و کاهش مرگ و میر
  سهام عدالت در ریزش اخیر شاخص بورس نقش داشت
  بازار سرمایه چگونه از پس آزادسازی سهام عدالت برخواهد آمد؟
  تاثیر ماندگار آزادسازی سهام عدالت بر بورس
  بازندگان سقوط بورس تهران چه کسانی هستند؟
  بزرگ بودن دولت، چالش بخش خصوصی برای نقش‌آفرینی در اقتصاد
  چه کسانی در جعل قانون اساسی نقش داشتند؟
  دانلود فایل صوتی کتاب کم نظیر چرا ملتها شکست می خورند
  تحلیل تأثیر خصوصی سازی بر توسعه بازار سهام در ایران
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 88743صفحه نخست » هوایی2پنجشنبه، 4 بهمن 1397 - 11:59
جزئیات طرح ارائه کارت مصالح ساختمانی به انبوه سازان/ اجرای کارت مصالح ۷۵۰۰ میلیارد تومان منابع می‌خواهد
ترابر نیوز: معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای اجرای طرح کارت مصالح ساختمانی به منابع مالی ۷۵۰۰ میلیارد تومانی نیاز داریم که بخشی از آن از تبصره ۸ بودجه و امکانات سازمان ملی زمین و مسکن،‌ شرکت باز آفرینی شهری و شرکت عمران شهرهای جدید تامین می‌شود،‌ گفت: برآوردها نشان می‌دهد این روش ۲۵ تا ۳۰ درصد قیمت تمام شده تولید مسکن را کاهش می‌دهد.
  
ترابر نیوز:

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه  و شهرسازی ،امیر امینی درباره جزئیات طرح کارت مصالح ساختمانی و ساز و کار اجرای این طرح اظهارداشت: روش تهاتری از طریق ارائه کارت مصالح به سازندگان پیشنهادی بنیاد مسکن برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی است که اگر با موفقیت به اجرا برسد به سایر پروژه‌ها هم تعمیم داده می‌شود.

وی افزود: یکی از شیوه‌ها برای اجرای پروژه‌های ساخت واحدهای مسکونی تعهد داده شده، استفاده از بازار تهاتری است و برای اجرای این پروژه باید منابع مالی را به بازار تولید مصالح متصل و از سوی دیگر هم انبوه‌سازان را به این بازار معرفی کنیم. قاعدتا وقتی که به صورت انبوه این مصالح ساختمانی ارائه شود تخفیفاتی هم در آن اعمال خواهد شد.  

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت یعنی وزارت راه و شهرسازی در این پروسه مسئولیت نظارت را بر عهده دارد به ایلنا گفت: وظیفه ما این است که منابع را به بازار متصل کنیم و از سوی دیگر انبوه‌سازان را به این بازار معرفی کنیم.

ارائه تخفیف ۱۰ درصدی در مصالح ساختمانی

وی در پاسخ به این سوال که میزان تخفیفات چقدر خواهد بود، گفت: میزان تخفیف در این مصالح بستگی به میزان اعتماد ایجاد شده دارد اینکه چه تصامینی ارائه شود و میزان مداخله دولت چقدر باشد. معتقدم در بدو کار می‌تواند چیزی حدود پنج تا ۱۰ درصد از هزینه مصالح را کاهش دهد.

امینی با تاکید بر اینکه گردش مالی که در بازار مصالح به وجود می‌آید از میزان تخفیف‌ها بسیار مهم‌تر است و می‌تواند موثرتر عمل کند،اظهار داشت: وقتی سازندگان مسکن به بازار متصل ‌شوند، تولیدکنندگان مصالح از فروش محصولات خود مطمئن می‌شوند و یک گارانتی فروش به وجود می‌آید بنابراین تولیدات هم مستمر خواهد شد. وقتی تولید استمرار پیدا کند، عرضه افزایش پیدا می‌کند بنابراین طبیعی است که در این پروسه قیمت به سطح معقولی برسد.

طرح کارت مصالح ۳۰ درصد از قیمت تمام شده تولید مسکن را کاهش می‌دهد

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره اینکه این سازوکار تا چه حد می‌تواند قیمت تمام شده مسکن را کاهش دهد، گفت: برآوردها نشان می‌دهد این روش ۲۵ تا ۳۰ درصد قیمت تولید را کاهش می‌دهد.

وی افزود: با اجرای این روش، تولیدکنندگان به تناسب نیاز در بازار مسکن، نسبت به عرضه مصالح ساختمانی اقدام می‌کنند بنابراین با افزایش عرضه متناسب با نیاز بازار قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند. از سوی دیگر با این برنامه عرضه مسکن افزایش می‌یابد و از التهابات و جو روانی بازار می‌کاهد.

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: اگر قیمت تولید مسکن یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در هر مترمربع باشد برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که این روش می‌تواند ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان از قیمت را کاهش دهد. البته عده‌ای هم بر این باورند که قیمت ساخت مسکن در هر مترمربع ۲ میلیون تومان است. به هر حال این سازوکار می‌تواند ۳۰ درصد از این قیمت را کاهش دهد. باید توجه داشته باشیم که مصالح سهمی در این قیمت دارند و عواملی چون قیمت زمین، انشعابات، عوارضی هر یک در قیمت مسکن سهم تعیین‌کننده‌ای خواهند داشت.

نرخ سود کارت مصالح برای انبوه‌سازان یارانه‌ای خواهد بود

وی درباره نرخ بهره برای انبوه‌سازان در این روش گفت: نرخ بهره به میزان کمک دولت به این پروژه بستگی دارد. اگر دولت نخواهد در ارائه تسهیلات و نرخ سود آن یارانه‌ای پرداخت کند نرخ سود کارت مصالح هم چیزی حدود ۱۸ درصد خواهد بود اما به طور قطع باید دولت نسبت به ارائه یارانه برای این طرح اقدام کند تا مشارکت بخش خصوصی هم توجیه‌پذیر باشد.

اجرای کارت مصالح ۷۵۰۰ میلیارد تومان منابع می‌خواهد

امینی در پاسخ به این سوال که منابع مالی این طرح از کجا تامین خواهد شد، اظهار داشت: برآوردهای ما این است که منابع مالی برای اجرای کارت مصالح در ابتدای کار چیزی حدود ۷۵۰۰ میلیارد تومان باید باشد. محل تامین این منابع در ظرفیت‌های تبصره ۸ لایحه بودجه سال ۹۸ و امکاناتی که سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت بازآفرینی شهری و شرکت عمران شهرهای جدید دارند دیده شده است.

انتخاب انبوه‌سازان برای دریافت کارت مصالح در شرایط رقابتی

وی در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه چگونه از ایجاد رانت احتمالی در این پروژه جلوگیری می‌کنید و بر چه اساسی انبوه‌سازان برای ارائه کارت مصالح انتخاب می‌شوند؟ گفت: انبوه سازان در یک شرایط رقابتی انتخاب خواهند شد. قراردادی بین انبوه‌ساز و بازار تامین مصالح برای اجرای یک پروژه خاص منعقد می‌شود و حواله دریافت مصالح به انبوه ساز داده می‌شود که پس از اجرای پروژه باید منابع مالی را برگشت دهند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: اگر این سازوکار در پروژه احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی بنیاد مسکن موفق عمل کند در سایر پروژه‌ها هم از این روش استفاده خواهیم کرد. 
 
 

 

تعداد بازدید: 306 ،    
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  خبرگان رهبری چگونه میتواند بر استمرار شرط مدیریت رهبر نظارت کند؟
  روایت اولین فرمانده سپاه از گزارش هشدارآمیز آیت الله هاشمی در مورد احتمال حمله عراق و کارشکنی بنی صدر/ رد یک ادعا در مورد میرحسین موسوی
  بازی شرم آور قطار پرسرعت اصفهان تهران/ سرنوشت مشابه آزادراه تهران شمال
  در پی درخواست آیت الله سیستانی از نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل برای نظارت بر انتخابات پارلمانی عراق/انتقادحسین شریعتمدای از مرجع اعلم نقلید
  رجا برای ورود به بازار سرمایه آماده است
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار