تماس با ما   |  پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
دوشنبه، 27 اسفند 1397 - 21:18   
 
 
   آخرین اخبار  
  ۷۰ درصد بار شبکه ریلی در ۳۰ درصد خطوط جریان دارد
  ماموریت سیا به معاون رئیس جمهور«در سپردن پست‌ها به افراد غیرتخصصی عمل کنم»
  اژدهای خطرناکی حقانیت انقلاب و نیازهای واقعی مردم را می‌بلعد/ سازمان‌های کشور با فرسودگی روبه‌رو شده‌اند/ اصلاح ساختار در تمامی حوزه‌ها صورت گیرد
  رانندگان به ازای هر 2 ساعت رانندگی 15 دقیقه استراحت کنند
  ساخت سنسورهای شتاب‌نگاری برای استفاده جامعه مهندسی، لرزه‌شناسی و بخش صنعت کشور یک نیاز حیاتی است
  تاخیر در پرداخت‌ها؛ چالش بزرگ تجدیدپذیرها
  ورود وزارت کشور به تخلفات ساخت‌وساز در منطقه لواسات/ تشکیل گروه بازرسی برای پایش فعالیت‌های عمرانی/ برخورد شدید با مسئولانی که اهمال‌کاری کرده‌اند
  خط ریلی میانه - اردبیل از مزایای اوراق مشارکت برخوردار می‌شود
  ساخت ۱۳۰ هزار مسکن با ابزار صندوق زمین و ساختمان از سال آینده
  چهار نفر براثر تصادف در راه های کردستان فوت کردند
  «ترانزیت» فرصتی مغفول
  سهم خجالت آور راه‌آهن در جابجایی مسافر
  کاهش بهره‌وری عوامل تولید در راه‌آهن
  لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
  جهانگیری: تلاطم اقتصادی فعلی کشور، فقط «راهکار سیاسی» دارد؛ اقتصاددانان نمی‌توانند راهی برای آن پیدا کنند / دولت، تنهای تنهاست
  همه چیز درباره موتور EF7 یا موتور ملی
  وام ۱۰۰ میلیونی ساخت مسکن هنوز ابلاغ نشده است/ تعادل در عرضه و تقاضا با افزایش ساخت و ساز
  ایران در حال از دست دادن بازار جهانی و منطقه‌ای گاز است
  آینده خوبی در انتظار شهرهای جدید است
  خصوصی‌سازی با اخراج کارگران معنا ندارد/ به تخلفات بنگاه‌های واگذار شده باید رسیدگی شود
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 88099صفحه نخست » هوایی2چهارشنبه، 7 آذر 1397 - 09:27
چرا ارزش ریال ایران در همه دولت‎ها سقوط کرد؟
ترابر نیوز: چرا ارزش پول ایران در همه دولت ها حتی سالهایی که تحریم نبودیم سقوط کرده، ولی در برخی کشورهای جنگ زده که اقتصاد ضعیف تری نسبت به ایران دارند، ارزش پولشان سالهای سال بدون تغییر مانده است. کامران ندری اقتصاددان به این سوال پاسخ داد.
  
ترابر نیوز:
چرا ارزش ریال ایران در همه دولت‎ها سقوط کرد؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم ؛ یکی از سوالات رایج این روزها میزان اثرگذاری تحریمها در آشفته بازار کشور است که آیا تحریمها می تواند به این میزان اقتصاد یک کشور را با بحران مواجه کند، اگر اینگونه است پس چرا کشورهای جنگ زده مثل سوریه و عراق که شاید بیشتر از ایران تحت تحریم هم بودند، به میزانی که در ایران شاهد تورم هستیم، تورم ندارند و قیمت ها در این کشورها سالهای سال بدون تغییر مانده است، ولی در ایران همواره شاهد نرخ بالای تورم بودیم و در همه دولت ها حتی بدون تحریم هم  ارزش ریال سقوط کرده است؟ فرق اقتصاد بزرگ ایران با اقتصاد  چنین کشورهایی در چیست. در این رابطه با دکتر کامران  ندری اقتصاددان و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق «ع» گفت و گو کردیم؛

* تحریم به تنهایی هیچ اقتصادی را متاثر نمی کند

کامران ندری با تصریح بر اینکه بخش قابل توجهی از مشکلات کشور به تحریمها مرتبط نمی شود و ضعفهای داخلی سبب شده که تحریمها اثراتش مشهود شود  گفت: یعنی اگر این ضعفها وجود نداشت هرگز تحریمها این مقدار اثر بخش نبود.

ندری افزود:  تحریمها همچمون میکروبی است که در زمان وجود زخم اثر بخش است و روی زخم سوار می شود و بدن را از کار می اندازد اما اگر بدنی مقاوم و بدون زخم باشد هرگز نمی تواند به آن صدمه بزند بنابراین تحریمها سوار برضعفهای اقتصادی شده اند که در اقتصاد کلان کشور وجود دارد.

این کارشناس اقتصادی با تصریح به اینکه تحریم نوعی شوک در اقتصاد محسوب می شود و شوک در اقتصاد جهانی امری اجتناب ناپذیر است گفت: اقتصادی که بخواهد با صلابت بدون خدشه در رفاه عمومی مردمش در مقابل شوکهای اقتصاد جهانی و منطقه ای با مشکلی روبه رو نشود بایستی به فکر تصحیح نقاط ضعف خود باشد تا اثر شوکهای متناوب اقتصادی در آن برای مردمانش احساس نشود و در واقع اگر شوک اقتصادی زندگی عامه مردم را تحت تأثیر قرار داد قطعا اقتصاد داخلی آن کشور نیاز به اصلاح دارد.

کامران ندری در  پاسخ به این پرسش که اگر بخواهیم مصداقی به چند اشکال اساسی اقتصاد کشور اشاره کنیم به چه مواردی باید اشاره کرد گفت: مثلا در حوزه پولی و بانکی  با رشد غیر متعارف نقدینگی اقتصاد کشور دست و پنچه نرم کرده است. اگر چه در این دولت این رشد شتاب گرفته است اما این افزایش نقدینگی مسأله ای بوده است که هموار و در همه دولتها دنبال شده است.

* عامل تورم در کشور؛ بی توجهی دولتها به تناسب میزان تولید و ارزش افزوده با میزان تزریق حجم نقدینگی

وی  افزود: متأسفانه هیچگاه دولتهای مختلف در دهه های گذشته به این مسأله مهم و حیاتی در اقتصاد کشور که "ضرورت دارد رشد نقدینگی به میزان رشد تولید و ارزش افزوده باشد" توجه نداشتند و این دو  هیچگاه با هم  هم خوانی نداشته اند.

این استاد دانشگاه راهکار برون رفت از این مشکل را یعنی نزدیک شدن حجم نقدینگی در جامعه با  میزان تولید و ارزش افزوده را رجوع به قانون پولی و بانکی دانست و افزود: یک قانون پولی و بانکی کارآمد زمینه را برای رفع این مشکل تا حدودی می توانست فراهم کند.

* عدم استقلال بانک مرکزی یک مشکل اساسی

کامران ندری با اظهار تأسف از اینکه چنین اتفاقی رخ نداد گفت: مشکل عدم استقلال بانک مرکزی است؛ زیرا  همواره در همه دولتها سیاستهای مالی دولتها بر سیساتهای پولی آنها تسلط و چیره گی داشته است و این سبب شده است که سیاست گذاری پولی تحت تأثیر ملاحظات مالی دولت قرار بگیرد و به نوعی مغلوب مسائل مالی در بودجه دولت شود.

 وی با استقبال از قانون جدید گفت: اگر این طرح جدید بانکداری اسلامی بتواند یک استقلال نسبی نیز برای بانک مرکزی ایجاد کند این مشکل تا حدودی می تواند کاهش پیدا کند.

این کارشناس اقتصادی با تصریح بر اینکه  استقلال بانک مرکزی صرفا در حرف نباید مطرح باشد بلکه در در عمل به معنای واقعی کلمه نیز باید تحقق پیدا کند گفت: اگر قانون جدید بانکداری اسلامی بتواند تا حدودی زمنیه استقلال بانک مرکزی را فراهم کند می توانیم امیدوار شویم که بر مسأله تورم تا حدی غلبه پیدا کنیم.

ندری با اشاره به اینکه در کشور ما سیر کاهش ارزش پول به صورت متناوب در هر دولتی وجود دارد گفت: علت این مسأله چیرگی سیاستهای مالی دولت بر سیاستهای پولی و بانکی است که به علت عدم استقلال بانک مرکزی شاهد آن هستیم.

*بی ضابطه بانک خصوصی تاسیس کردیم

وی با تذکر به اینکه بایستی به تعاقب استقلال بانک مرکزی به مسأله ساماندهی شبکه بانکی تا حد امکان نیز توجه شود گفت: از ابتدای دهه 80 به دنبال ایجاد بانکهای خصوصی رفتیم بدون اینکه بتوانیم چهارچوب لازم برای کنترل فعالیت بانکها را فراهم و اعمال کنیم  که این کار سبب یک سری بی انظباتی ها در شبکه بانکی شد و مشکلات زیادی را به وجود آورد.

این استاد دانشگاه با هشدار به اینکه قبل از اینکه کشور نیازمند قوانین خوب باشد ضرورت  دارد  برای حل معضل بانکهای ناسالم در اقصاد کشور فکری کرد گفت: اکنون کشور دچار بحران بانکی است و ابتدایی ترین کار پیدا کردن راهکار برون رفت از این بحران است چراکه  قانون به ما کمک می کند که بعد از سامان دادن به وضعیت فعلی از وقوع مشکلات و بحرانهای بعدی جلوگیری شود.

وی افزود: قانون زمانی به  ما کمک می کند که از وضعیت فعلی با  کمترین هزینه خارج شویم و آنگاه با قانون خوب و قوی بعد از سامان دادن به وضعیت فعلی بتوانیم از وقوع مشکلات و بحرانهای بعدی جلوگیری کنیم؛  بنابراین سامان دهی وضعیت بانکها و زمینه سازی برای اینکه دیگر با این مشکل روبه رو نشویم به ما کمک می کند  اقتصاد قوی تر و مقاوم تری داشته باشیم و در برابر هر شکی مقاوم خواهد بود.

ندری با تصریح بر اینکه سیاستگذاری پولی در ایران متوزان با  پیشرفت سیاستهای پولی دنیا پیشرفت نکرده است گفت:  با آنچه اکنون در دنیا وجود دارد  فاصله داریم و عقب تر هستیم و ضرورت دارد چهارچوب سایستهای پولی کشور را متناسب با آنچه در دنیا است  به روز کنیم.

این استاد دانشگاه با ابراز اینکه بانک مرکزی بعد از اینکه توانست استقلال خود را به دست بیاورد  بایستی از چهارچوب و ابزارهای جدید سیاستگذاری پولی  استفاده کند و نهادهای لازم را برای اعمال سیساتهای پولی جدید  فراهم  کند گفت: مجموع این اقدامات کمک کننده در مقابل شوکهای بیرونی از جمله تحریم است که اکنون اقصاد ما را تحت شعاع قرار داده است.

ندری با ابراز اینکه هرچه قدر اقتصاد کشوری مقاومتر باشد کمتر از شوکهای اقتصادی آسیب می بیند گفت: تحریمها حتی در شرایطی که ساختار قدرتمندی نیز داشته باشیم اثرگذار است اما وقتی بتوانیم مخصوصا در حوزه پولی و بانکی اصلاحاتی را انجام بدهیم تأثیر این تحریمها به مراتب کاهش پیدا می کند.

تعداد بازدید: 136 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  لزوم افزایش بهره وری، خلق فرصت‌های گوناگون اقتصادی و توسعه پس کرانه‌های بنادر
  50 هزار راس گوسفند رومانیایی وارد بندر چابهار شد/ جذب 97 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی / افزایش پنج میلیاردی گردش مالی رستوران‌های استان
  همه چیز درباره موتور EF7 یا موتور ملی
  سهم خجالت آور راه‌آهن در جابجایی مسافر
  قاچاق سوخت و میلیاردها تومان زیان اقتصادی برای کشور
  ایران رسیدگی به عمل شنیع تروریستی در نیوزیلند را مجدانه پیگیری می‌کند
  لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
  ۱۳ میلیون تن ظرفیت خالی بار در حمل و نقل ریلی خوزستان وجود دارد
  ایران در حال از دست دادن بازار جهانی و منطقه‌ای گاز است
  بازدید حناچی از کمربند سبز تهران
  ظرفیت خالی ۴۰ درصد صندلی قطارهای نوروزی
  بلیت قطار گران نمی‌شود/ افزایش ۸۰۰ کیلومتر خط ریلی جدید/ استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه
  دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه ضعیف است/ارتباط با چین تقویت شود
  فروش بلیت چارتری در برخی از مسیر‌های با مجوز ادامه دارد/ تعیین نرخ بلیت هواپیما در نوروز براساس نرخ‌های آذر ماه
  قانون مدیریت خدمات کشوری دائمی شد
  تفاهم‌نامه واگذاری زمین برای احداث مسکن در حاشیه‌های چابهار فردا امضا می‌‌شود
  معاون راه آهن: حمل بار از خطوط ریلی باید به ۳۰ درصد افزایش یابد
  وام ۱۰۰ میلیونی ساخت مسکن هنوز ابلاغ نشده است/ تعادل در عرضه و تقاضا با افزایش ساخت و ساز
  ارز ارزان به نفع واردکنندگان تمام شد
  تمرکز ویژه سازمان بنادر بر توسعه صنعت گردشگری دریایی با هدف اشتغال‌زایی
  تامین آب مورد نیاز نوار ساحلی جنوب کشور با شیرین سازی آب دریا
  جهانگیری: تلاطم اقتصادی فعلی کشور، فقط «راهکار سیاسی» دارد؛ اقتصاددانان نمی‌توانند راهی برای آن پیدا کنند / دولت، تنهای تنهاست
  پس از 4 سال دومین هواپیمای سازمان نقشه برداری کشوری عملیاتی شد
  افزایش بدون برنامه وام مسکن باعث افزایش تورم می شود
  قیمت بلیت هواپیما و قطار افزایش نمی‌یابد
  خصوصی‌سازی با اخراج کارگران معنا ندارد/ به تخلفات بنگاه‌های واگذار شده باید رسیدگی شود
  کاهش بهره‌وری عوامل تولید در راه‌آهن
  آینده خوبی در انتظار شهرهای جدید است
  اژدهای خطرناکی حقانیت انقلاب و نیازهای واقعی مردم را می‌بلعد/ سازمان‌های کشور با فرسودگی روبه‌رو شده‌اند/ اصلاح ساختار در تمامی حوزه‌ها صورت گیرد
  «ترانزیت» فرصتی مغفول
  رانندگان به ازای هر 2 ساعت رانندگی 15 دقیقه استراحت کنند
  ساخت سنسورهای شتاب‌نگاری برای استفاده جامعه مهندسی، لرزه‌شناسی و بخش صنعت کشور یک نیاز حیاتی است
  تاخیر در پرداخت‌ها؛ چالش بزرگ تجدیدپذیرها
  ۷۰ درصد بار شبکه ریلی در ۳۰ درصد خطوط جریان دارد
  خط ریلی میانه - اردبیل از مزایای اوراق مشارکت برخوردار می‌شود
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
  ادامه گزارش های تصویری 1
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار