تماس با ما   |  پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
سه شنبه، 4 تیر 1398 - 03:48   
 
 
   آخرین اخبار  
  حقوقدانان به بررسی و مقایسه انتخاب شهردار در کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای جهان می‌پردازند/ انتخاب غیرمستقیم
  مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری چشم‌انتظار مجلس و دولت
سازمان های مردم نهاد غربی؛ چگونه و چرا مهم شدند؟
  چرا NGO ها در کشوره پیشرفته قدرتمند و در ایران اینقدر ضعیف هستند؟

  چرا زنان جذب تشکل‏های غیر دولتی می‏شوند؟
  ساختار سیاسی و احزاب در روسیه
  خیریه هایی که امکان کمک کردن دارند
  شهرداران کلان شهرهای دنیا چگونه انتخاب می شوند
  کار در حزب عبادت است
  مقایسه وظایف و اختیارات شهرداری تهران با کلانشهرها در کشورهای توسعه­ یافته
  تصاویر برج های آرامش بخش با امکانات کامل استامبول/ برج سازان ایران صرفا به فکر پول نباشند
  بازخونی پرونده انجمن حجتیه + سند به همراه اطلاعات مهم
  دست نوزادم را فلج کردند و می‌گویند، پزشک تنها 17 درصد قصور کرده!
  آمار تلفات جاده‌ای در ایران دو برابر کل اروپا دلیل چیست؟
  سهم سنگین کامیون ها در تصادفات منجر به مرگ
  زنگنه: جلیلی یکی از کانون‌های اصلی انتشار ادعاهایی علیه مدیریت فعلی نفت است / از مقدار فروش نفت در دوره قبلی تحریم‌ها در دولت پیشین، گاهی افسانه‌هایی شنیده می‌شود که انسان نمی‌داند از کجا آمده / آماده ام برای روشن شدن میزان اعتبار ادعاهای جلیلی، با او مناظره کنم
  آمریکا: از گزارش سازمان ملل درباره قتل خاشقچی حمایت می‌کنیم / در صورت دستیابی به حقایق جدید، برای برخورد با هر شخص مسئولی، فشار می‌آوریم
  شاید ترامپ تمایلی به جنگ با ایران نداشته باشد، اما بدون دیپلماسی همیشه خطر جنگ وجود دارد / تصمیمات ترامپ اعتدالگرایان ایران را تضعیف و اصولگرایان را تقویت کرده / ادامه وضعیت کنونی در درازمدت امکان پذیر نیست / هنوز نمی‌دانیم ایران چه واکنشی به پیشنهاد‌های ترامپ در سفر نخست وزیر ژاپن نشان داده؛ تهران تنها در صورتی به میز مذاکره بازخواهد گشت که این کار تسلیم در مقابل فشار‌ها تلقی نشود / در صورتی که ترامپ واقعا تمایلی به جنگ ندارد، باید رویکرد خود را تغییر دهد
  تصاویر : اردوغان در مراسم اقامه نماز میت غیابی برای مرسی
  تاجرنیا: آقایان در حال ارسال پالس هستند بلکه بتوانند در دولت بعدی نقشی داشته باشند / اطرافیان روحانی عمدتا دنبال حفظ حضور در قدرت هستند / بر روحانی واجب است که مراقبت کند حلقه های نزدیک به او، نزاکت سیاسی را رعایت کنند
  ویدیو/ ناگفته های سوسن شریعتی از مراسم تدفین پدرش دکتر شریعتی در لبنان و سوریه
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 87999صفحه نخست » خبرهای حوزه حمل و نقلسه شنبه، 29 آبان 1397 - 11:59
توسعه با پرواز محدود ممکن نخواهد بود
ترابر نیوز: پروازهای فرودگاه بیرجند که از نظر قدمت سومین فرودگاه کشور به شمار می رود، در ماه های اخیر کاهش چشمگیری داشته است و تداوم این وضعیت، استان در حال توسعه خراسان جنوبی را با مشکلات جدی مواجه می کند.
  
ترابر نیوز:

به گزارش ایرنا، فرودگاه بیرجند در حالی نام بین المللی را با خود به یدک می کشد که تنها مقصد پروازی آن شهرهای مشهد و تهران است و به تازگی از پروازهای این مقاصد نیز کاسته شده طوری که تعداد پروازهای زمستانی از 19 به 10 پرواز در هفته کاهش یافته است.
لغو مکرر پروازها همیشه مورد اعتراض مردم استان بوده است. مطالبه برحق مردم خراسان جنوبی از این جهت است که چرا همیشه این استان باید در صدر لغو پروازهای شرکت های هواپیمایی قرار گیرد.
مسئولان معتقدند اکنون 90 درصد پروازهای کل کشور در 10 فرودگاه انجام می‌شود و باقی فرودگاه ‌ها که اعتبار زیادی برای احداث آنها هزینه شده است سهم ناچیزی در این بخش دارند در حالی که با توجه به زیرساخت های فرودگاه بیرجند توجه به بخش پروازی آن می تواند باعث رونق منطقه باشد.
یک فعال بخش خصوصی با بیان اینکه مشکلات باید از پایه بررسی شود گفت:نبود تیم هندلینگ پروازی بخش خصوصی یکی از مشکلات فرودگاه بیرجند در حوزه پروازها است.
احمد کاشانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اگر استان از شرکت های بزرگ هندلینگ کشور که تجربه کار در فرودگاه های دیگر دارند برای پشتیبانی پروازها در فرودگاه بیرجند استفاده کند شاید به ورود برخی شرکت های هواپیمایی بتوان امیدوار بود.
وی ارتباط گیری موثر را راهکار این مشکل دانست و افزود: فاصله پروازی بیرجند- تهران یکی از پربازده ترین مسیرهای اقتصادی است لذا این موضوع می تواند برای ایران ایر که تنها شرکت مستقر در فرودگاه بیرجند است انگیزه اقتصادی داشته باشد.
این فعال بخش خصوصی با بیان اینکه باید مسئولان پا را از نامه نوشتن فراتر بگذارند گفت: انتظار می رود نمایندگان و مسئولان استانداری با نگاه تخصصی وارد تعامل اقتصادی با ایرلاین ها شوند.
وی با اشاره به مشوق هایی که ایرلاین ها برای پرواز در مناطق محروم دریافت می کنند افزود: مجوز پرواز اروپایی یکی از همین مشوق ها است که می تواند برای خراسان جنوبی به عنوان منطقه محروم نیز یک امتیاز باشد.
کاشانی تاکید کرد: اگر مسئولان با شرکت ایران ایر از باب گفت و گو و تعامل اقتصادی وارد شوند این شرکت پذیرای پیشنهادات خواهد بود.
وی با بیان اینکه بیرجند برای تیم جدید ایران ایر ناشناخته است گفت: دعوت از مسئولان ایران ایر به بیرجند برای درک شرایط استان از نزدیک و دیدار با بخش های مختلف می تواند یک فرصت مغتنم باشد که نیاز است پیگیری جدی در این خصوص انجام شود.
این فعال اقتصادی در خراسان جنوبی اضافه کرد: در چهار سال اخیر برنامه های کوتاه مدت حوزه پروازی فدای آرزوهای بلندمدت شده است.
وی با تاکید بر قوی شدن پروازهای برنامه ای در گام اول افزود: برای گام های بعدی می توان از پروازهای چارتری نیز استفاده کرد که نیاز است سرمایه گذار قوی پای کار باشد.
کاشانی با اشاره به تجربه موفق فرودگاه های همجوار مثل کرمان، یزد، زاهدان و بجنورد در استفاده از پروازهای برنامه ای اظهار داشت: این پروازها خطری برای سرمایه گذار ندارد لذا با توجه به مسیر اقتصادی بیرجند - تهران به راحتی می توان روی آن برنامه ریزی کرد.

**از بخش خصوصی در صنعت هوایی حمایت می کنیم
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی نیز چند روز قبل در نشست خبری و در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره برنامه نمایندگان برای حمایت از بخش خصوصی در زمینه پروازهای چارتری گفت: بخش خصوصی اگر در صنعت هوایی ورود کند طبق مقررات از آنها حمایت می کنیم اما مسئولیت مستقیم در این بخش با سازمان هواپیمایی کشوری است.
حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی ادامه داد: تعداد پروازها از نوروز امسال کاهش یافته که در این خصوص با وزیر راه و شهرسازی و دیگر مسئولان مربوط صحبت کرده ام.
وی گفت: پرواز مادر در بیرجند ایران ایر است که بسیاری از هواپیماهای آن از رده خارج شده اند و بعضی مشکل قطعه دارند به همین دلیل آمار هواپیماهای این خط هوایی بسیار کم است.
عبادی تاکید کرد: باید با شرکت های هواپیمایی دیگر پیگیر باشیم تا پروازهای خود را در بیرجند افزایش دهند و ایران ایر پرواز مادر ما نباشد.

**باید دغدغه پرواز در استان ایجاد شود
مدیرکل فرودگاه های خراسان جنوبی نیز با این اعتقاد که برای ایجاد برنامه منظم در فرودگاه بیرجند باید دغدغه پرواز در همه سطوح استان ایجاد شود گفت: علت اصلی لغو پروازهای ایران ایر کمبود شدید ناوگان در این شرکت هواپیمایی است.
هادی سلامی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ایران ایر چون ایرلاین اصلی کشور است بیشتر از سایر شرکت ها در تحریم ها آسیب دیده است تاکید کرد: خراسان جنوبی باید غیر از این ایرلاین به شرکت های دیگر نیز متکی باشد.
وی جذب سایر ایرلاین ها برای ایجاد خط پروازی در خراسان جنوبی را مستلزم کمک همه جانبه در استان دانست و افزود: معمولا سه راهکار برای این جذب وجود دارد که مهمترین آن داشتن بازار مناسب برای ایرلاین ها در هر منطقه است.
مدیرکل فرودگاه های خراسان جنوبی ادامه داد: راهکار دیگر این است که فعالان گردشگری و آژانس ها بتوانند از طریق اجاره صندلی یا چارتر زمینه حضور ایرلاین ها را فراهم کنند.
وی مدل دیگر جذب ایرلان را رایزنی مقامات استانی با شرکت های هواپیمایی عنوان کرد و افزود: مسئولان می توانند با ارتباط از طریق وزارتخانه یا ترغیب های اقتصادی زمینه این حضور را فراهم کنند.
سلامی با اشاره به زیرساخت های فرودگاه بیرجند گفت: الان شرایط بسیار مطلوب با رعایت استانداردهای لازم در این فرودگاه فراهم شده که در نوع مشابه خود کم نظیر یا بی نظیر است.
وی با تاکید بر اینکه حتی زیرساخت برای پرواز هواپیماهای بدنه وسیع حج تمتع هم در فرودگاه بیرجند فراهم است افزود: از آنجا که توسعه استان، حضور سرمایه گذاران و حتی مسئولان ارشد کشوری به پروازهای مناسب در مرکز استان بستگی دارد استفاده از زیرساخت های فراهم شده، مهم است.
وی یادآور شد: در گذشته پروازها از 9 پرواز در هفته به 22 پرواز افزایش داشته اما در این مقطع شاهد کاهش چشمگیر پروازها هستیم.
سلامی بیان کرد: هم اکنون 10 پرواز از فرودگاه بیرجند و 2 پرواز از فرودگاه طبس در هفته انجام می شود.

**رایزنی با شرکت ها و خرید هواپیما 2 راهکار پیش رو
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی نیز گفت: تا زمانی که نتوانیم مشکل زیرساخت حمل و نقل را حل کنیم در بسیاری از بخش ها عقب خواهیم بود.
سید مجتبی علوم مقدم تصریح کرد: محدودیت های ایرلاین ها و مشکلات موجود موجب شده که کنسلی پروازها را در دستور کار قرار دهند که پیگیری هایی هم از سوی استان برای این موضوع شده است.
وی ادامه داد: با ایرلاین های مختلف وارد گفت و گو شده ایم و مکاتبات لازم نیز انجام شده است که باید منتظر پاسخ آن بود.
معاون استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه باید شرایط ورود ایرلاین ها فراهم شود افزود: این مشکل حل خواهد شد چون یک دغدغه بزرگ برای مسئولان بوده و حتی تردد خود ما را هم با مشکل مواجه کرده است.
وی خرید دو پرواز و هواپیما برای استان را یک راهکار عنوان کرد و گفت: می توان با خطوط هوایی قرارداد بست که از این هواپیما در خط خود استفاده کنند.
علوی مقدم اضافه کرد: اگر در شرایط عادی بودیم حتما زمان می دادیم ولی برای این موضوع خاص نمی توان زمان گذاشت.
وی با تاکید بر اینکه مردم باید بدانند که ما بیکار ننشسته ایم افزود: پیشرفت هر استان به تعداد پرواز و بستر فرودگاهی آن است که زمینه ورود سرمایه گذار، پزشکان و اساتید دانشگاه را هم فراهم می کند.
معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه پرواز چارتری در حال حذف شدن است اظهار داشت: باید به متقاضیان از منابع تسهیلات داده شود که در تلاش هستیم مقدمات آن را فراهم کنیم.
وی گفت: در کوتاه مدت حضور شرکت های هواپیمایی در استان و برای دراز مدت خرید هواپیما را پیگیری خواهیم کرد.
رئیس هیات مدیره مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران نیز گفت: نخستین شرکت هواپیمایی خراسان جنوبی به نام « اوج سپهر کویر» به ثبت رسید.
حسین اژدری در نشست شورای اسلامی شهر بیرجند در هفته جاری با اشاره به راه اندازی یک هندلینگ در بیرجند از 2 سال گذشته اظهار داشت: ثبت اولین شرکت هواپیمایی استانی یکی از اقدامات این هندلینگ بوده که امیدواریم ظرف سه تا 6 ماه آینده با خرید هواپیما، پایه فرودگاهی بیرجند را به عنوان زیرساخت اساسی توسعه استان فعال کنیم.
وی ضمن تقدیر از مدیران استانی و ملی در شروع این حرکت بیان کرد: امید است در زمان تعیین شده بتوانیم با پروازی از بیرجند به مشهد این هواپیمایی استان را عملیاتی کنیم.
با توجه به شرایط موجود توسعه خراسان جنوبی در گرو حمل و نقل مناسب است که به نظر می رسد اگر تقویت پروازهای استان با توجه به زیرساخت فرودگاهی با جدیت بیشتر دنبال شود بتوانیم از ظرفیت های موجود با جذب گردشگر و سرمایه گذار در راستای استانی آباد گام برداریم.
 

انتهای پیام /*

تعداد بازدید: 257 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  دست نوزادم را فلج کردند و می‌گویند، پزشک تنها 17 درصد قصور کرده!
  مقایسه وظایف و اختیارات شهرداری تهران با کلانشهرها در کشورهای توسعه­ یافته
  آمار تلفات جاده‌ای در ایران دو برابر کل اروپا دلیل چیست؟
  تصاویر برج های آرامش بخش با امکانات کامل استامبول/ برج سازان ایران صرفا به فکر پول نباشند
  بازخونی پرونده انجمن حجتیه + سند به همراه اطلاعات مهم
  خیریه هایی که امکان کمک کردن دارند
  شهرداران کلان شهرهای دنیا چگونه انتخاب می شوند
  ساختار سیاسی و احزاب در روسیه
  کار در حزب عبادت است
  چرا زنان جذب تشکل‏های غیر دولتی می‏شوند؟
  مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری چشم‌انتظار مجلس و دولت
  چرا NGO ها در کشوره پیشرفته قدرتمند و در ایران اینقدر ضعیف هستند؟
  حقوقدانان به بررسی و مقایسه انتخاب شهردار در کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای جهان می‌پردازند/ انتخاب غیرمستقیم
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
  ادامه گزارش های تصویری 1
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار