تماس با ما   |  پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
چهارشنبه، 5 تیر 1398 - 19:56   
 
 
   آخرین اخبار  
  کدام نهادهای غیردولتی به چه میزان دارای ردیف بودجه دولتی در ایران می باشند؟ (تحلیل آماری-مقایسه ای)
  آشنایی با فعالیت های انجمن اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا
  انجمن خیریه نیکوکاری انصار النبی شهرستان نجف آباد
  حقوقدانان به بررسی و مقایسه انتخاب شهردار در کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای جهان می‌پردازند/ انتخاب غیرمستقیم
  مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری چشم‌انتظار مجلس و دولت
سازمان های مردم نهاد غربی؛ چگونه و چرا مهم شدند؟
  چرا NGO ها در کشوره پیشرفته قدرتمند و در ایران اینقدر ضعیف هستند؟

  چرا زنان جذب تشکل‏های غیر دولتی می‏شوند؟
  ساختار سیاسی و احزاب در روسیه
  خیریه هایی که امکان کمک کردن دارند
  شهرداران کلان شهرهای دنیا چگونه انتخاب می شوند
  کار در حزب عبادت است
  مقایسه وظایف و اختیارات شهرداری تهران با کلانشهرها در کشورهای توسعه­ یافته
  تصاویر برج های آرامش بخش با امکانات کامل استامبول/ برج سازان ایران صرفا به فکر پول نباشند
  بازخونی پرونده انجمن حجتیه + سند به همراه اطلاعات مهم
  دست نوزادم را فلج کردند و می‌گویند، پزشک تنها 17 درصد قصور کرده!
  آمار تلفات جاده‌ای در ایران دو برابر کل اروپا دلیل چیست؟
  سهم سنگین کامیون ها در تصادفات منجر به مرگ
  زنگنه: جلیلی یکی از کانون‌های اصلی انتشار ادعاهایی علیه مدیریت فعلی نفت است / از مقدار فروش نفت در دوره قبلی تحریم‌ها در دولت پیشین، گاهی افسانه‌هایی شنیده می‌شود که انسان نمی‌داند از کجا آمده / آماده ام برای روشن شدن میزان اعتبار ادعاهای جلیلی، با او مناظره کنم
  آمریکا: از گزارش سازمان ملل درباره قتل خاشقچی حمایت می‌کنیم / در صورت دستیابی به حقایق جدید، برای برخورد با هر شخص مسئولی، فشار می‌آوریم
  شاید ترامپ تمایلی به جنگ با ایران نداشته باشد، اما بدون دیپلماسی همیشه خطر جنگ وجود دارد / تصمیمات ترامپ اعتدالگرایان ایران را تضعیف و اصولگرایان را تقویت کرده / ادامه وضعیت کنونی در درازمدت امکان پذیر نیست / هنوز نمی‌دانیم ایران چه واکنشی به پیشنهاد‌های ترامپ در سفر نخست وزیر ژاپن نشان داده؛ تهران تنها در صورتی به میز مذاکره بازخواهد گشت که این کار تسلیم در مقابل فشار‌ها تلقی نشود / در صورتی که ترامپ واقعا تمایلی به جنگ ندارد، باید رویکرد خود را تغییر دهد
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 86901صفحه نخست » هوایی2یکشنبه، 28 مرداد 1397 - 13:38
ضرورت اجرای طرح ارائه سرمایه در گردش ارزان به واحدهای تولیدی
ترابر نیوز: نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس بر ضرورت اجرای طرح ارائه سرمایه درگردش ارزان به واحدهای تولیدی در شرایط کنونی تاکید کرد.
  
ترابر نیوز:

خبرگزاری فارس: ضرورت اجرای طرح ارائه سرمایه در گردش ارزان به واحدهای تولیدی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت،  محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی در نشست علنی امروز ( یک‌شنبه 28 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: این روزها در گوشه و کنار صحبت هایی شنیده می شود که مضمون اصلی ان نقد سیاست ارزی جدید دولت و تخطئه دولت بخاطر ایجاد بازار متشکل یا ثانویه ارزی است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ضرورت دارد در خصوص موضوع مذکور توضیحاتی هر چند مختصر در راستای تنویر اذهان نمایندگان و ملت بزرگ ایران ارائه شود، اظهار کرد: دولت در 20 فروردین 97 به یکباره و بدون مشاوره با مجلس شورای اسلامی تصمیم گرفت رژیم نرخ ارز کشور را که مطابق قانون رژیم نرخ ارز شناور مدیریت شده است به رژیم نرخ ارز ثابت تغییر دهد.

وی ادامه داد: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بلافاصله به تصمیم دولت اعتراض کرد و به رییس کل وقت بانک مرکزی و وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد که تصمیم دولت خلاف قانون، غیر علمی و غیر قابل اجرا است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: متاسفانه دولت در آن مقطع به هشدارهای مجلس توجه نکرد و علاوه بر تضعیف بنیه ارزی کشور، زمینه سوء استفاده برخی افراد را فراهم کرد.

حسین‌زاده‌بحرینی افزود: بیش از 2 ماه طول کشید تا دولت به نادرست بودن تصمیم ارزی فروردین ماه خود واقف شود و در صدد تصحیح رژیم ارزی کشور برآید. تصمیمات بعدی دولت پخته تر، سنجیده تر و کارشناسانه تر بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ماه عسل سیروسلوک ارزی چهارماه دولت موافقت با ایجاد متشکل ارزی است؛ همان که به غلط بازار ثانویه نامیده می شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: علی رغم گلایه ای که به خاطر بی توجه دولت و بانک مرکزی به هشدارهای کارشناسانه کمیسیون اقتصادی دارم، لازم می دانم از دولت بخاطر ادامه ندادن تصمیم غلط اولیه و تصحیح رژیم ارزی کشور تشکر کنم.

وی ادامه داد: سیاست ارزی جدید دولت در مقایسه با سیاست اعلامی 20 فروردین ماه کاملا قابل دفاع است و اگر برخی اشکالات اجرایی آن برطرف شود، می تواند به آرامش بیشتر در بازار ارز و اقتصاد کشور کمک کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن  طرح سوال از افرادی که اقدام به تخطئه بازار ارز پرداخته اند مبنی بر اینکه آیا رژیم ارزی کاملا شناور را پیشنهاد می کنند، تصریح کرد: حتما این افراد آنقدر به جغرافیای اقتصاد کشور، وضعیت عرضه و تقاضا ارز و ذخایر ارزی کشور اشراف دارند که چنین پیشنهاد خطرناکی را مطرح نکنند.

حسین‌زاده‌بحرینی در ادامه افزود: آیا منظور افراد مذکور این است که دولت باید بازار ثانویه را تعطیل و رژیم نرخ ارز ثابت را در پیش بگیرد که باید در پاسخ گفت که این مهم همان تجربه اندوه بار 20 فروردین ماه تا روز آغاز بکار بازار ثانویه ارزی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تجربه این سه ماهه نشان داد که رژیم نرخ ارز ثابت حتی اگر واجد اشکالات بی شمار نظری نبود که در واقع دارای اشکال است، باز هم در شرایط فعلی اقتصاد کشور که مشخصه اصلی آن عدم شفافیت و رانت‌جویی گسترده است نباید تجویز شود.

وی ادامه داد: افرادی که نسخه تجویزی آنها برای اقتصاد ایران بازگشت به رژیم نرخ ارز ثابت است به مطالعه بیشتر در ادبیات مالیه بین الملل، تجریه کشورهایی با شرایط ایران و تجریه ویژه کشورمان در ماه های اخیر دعوت می کنم.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در هر حال عدول از رژیم نرخ ارز ثابت و ایجاد بازار متشکل ارزی توسط بانک مرکزی قطعا تصمیمی بجا و منطبق با شرایط کنونی کشورمان است؛ البته بازار متشکل ارزی ملزومات تفکیک ناپذیری دارد که شروط قطعی موفقیت آن هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از شروط مذکور ضرورت حمایت از تولیدکنندگان داخلی همزمان با فعال سازی بازار ثانویه ارز است، افزود: مهمترین نگرانی از ایجاد بازار ثانویه ارز افزایش قیمت نهاده های تولید برای تولیدکنندگان داخلی است؛ به طور طبیعی افزایش قیمت نهاده ها به قیمت محصولات نهایی منجر می شود که نتیجه آن افزایش سطح عمومی قیمت ها است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: علاوه بر آن افزایش قمیت نهاده ها موجب افزایش نیاز واحدهای تولیدی به سرمایه در گردش خواهد بود؛ اکنون که بازار ثانویه شکل گرفته است ضرورت دارد با حرکت جهادی و فوری و با هدف حمایت از تولید کنندگان داخلی ضمن تامین بخشی از سرمایه درگردش مورد نیاز واحد های تولیدی، فشار ناشی از نرخ های سود بالای بانکی را از پیکر نحیف آنها برداریم.

وی ادامه داد: طرحی تهیه شده که بر اساس آن می توان به واحدهای تولیدی متناسب با سطح فعالیت و نیاز آنها سرمایه درگردش ارزان حتی در قالب قرض الحسنه اعطا کرد و از این طریق گام موثری در جهت کاهش قیمت تمام شده محصولات داخلی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی برداشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این طرح با دولت نیز در میان گذاشته شده و به زودی از طریق شورای هماهنگی اقتصادی قوا یا از طریق ارائه لایحه یا طرح دو فورتی در مجلس شورای اسلامی پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام/

 

تعداد بازدید: 176 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری چشم‌انتظار مجلس و دولت
  چرا NGO ها در کشوره پیشرفته قدرتمند و در ایران اینقدر ضعیف هستند؟
  حقوقدانان به بررسی و مقایسه انتخاب شهردار در کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای جهان می‌پردازند/ انتخاب غیرمستقیم
  انجمن خیریه نیکوکاری انصار النبی شهرستان نجف آباد
  آشنایی با فعالیت های انجمن اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا
  کدام نهادهای غیردولتی به چه میزان دارای ردیف بودجه دولتی در ایران می باشند؟ (تحلیل آماری-مقایسه ای)
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
  ادامه گزارش های تصویری 1
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار