تماس با ما   |  پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
جمعه، 30 شهریور 1397 - 13:36   
 
 
   آخرین اخبار  
  آیا وزارت صنعت، مجری طرح ادغام قطعه‌سازان می‌شود؟
  قطعه سازان ایرانی چاره‌ای جز ادغام و به‌روز آوری فناوری ندارند
  بیشترین یارانه سوخت جهان در ایران پرداخت می شود
  کوپن الکترونیکی نه اختلال در بازار ایجاد می‌کند و نه رانت
  راهکار کشورهای مختلف دنیا برای مقابله با آلودگی هوا
  باید مشوق هایی برای ادغام قطعه سازان کوچک و متوسط اختصاص یابد
  امیر خجسته: خودروسازان ۱۶۰ هزار خودرو را احتکار کرده اند
  وزیر صنعت: از محضر شریف مردم ایران عذرخواهی می کنم و امیدوارم این فساد به صفر میل کند
  دستگیری یکی از افراد مؤثر شبکه فساد واردات خودرو + عکس
  ضرورت ایجاد شبکه پایشی در اطراف دماوند/ امسال لرزشی در دماوند نداشتیم
  برگزاری آیین ۸۰۰ ساله در ماسوله/ مراسم علم بندان برگزار شد
  هدف اصلی دولت، زیست‌پذیر کردن محلات ناکارآمد است/ شرکت بازآفرینی شهری ایران اراضی خود را به هنرمندان می‌دهد
  تاثیر کریدور شرق-غرب بر توسعه اجتماعی-اقتصادی پس‌کرانه‌ سواحل جنوبی/ جزئیات نامه وزیر راه و شهرسازی به معاون رئیس جمهوری/ بزرگراه‌هایی که قابلیت ارتقا به آزادراه را دارند
  تصمیمی برای افزایش نرخ بلیت اربعین گرفته نشده/ استفاده از تمامی ظرفیت ناوگان برای جابجایی مسافران
  خرافه‌زدایی از دین نیاز به فرهنگ‌سازی دارد
  برگزاری نشست دو روزه ایران و ایتالیا در حوزه ترانزیت
  کاهش آلودگی هوا و مصرف سوخت با افزایش اسقاط خودروهای فرسوده
  امضای تفاهم‌نامه احداث اولین شهر خورشیدی و بادی در ۲ شهر جدید
  مردم می‌توانند علیه بازنشستگان شاغل در دستگاه‌ها اعلام جرم کنند
  افزایش مهاجرت از اصفهان به شهرهای شمالی در سال‌های آینده
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 86901صفحه نخست » هوایی2یکشنبه، 28 مرداد 1397 - 13:38
ضرورت اجرای طرح ارائه سرمایه در گردش ارزان به واحدهای تولیدی
ترابر نیوز: نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس بر ضرورت اجرای طرح ارائه سرمایه درگردش ارزان به واحدهای تولیدی در شرایط کنونی تاکید کرد.
  
ترابر نیوز:

خبرگزاری فارس: ضرورت اجرای طرح ارائه سرمایه در گردش ارزان به واحدهای تولیدی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت،  محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی در نشست علنی امروز ( یک‌شنبه 28 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: این روزها در گوشه و کنار صحبت هایی شنیده می شود که مضمون اصلی ان نقد سیاست ارزی جدید دولت و تخطئه دولت بخاطر ایجاد بازار متشکل یا ثانویه ارزی است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ضرورت دارد در خصوص موضوع مذکور توضیحاتی هر چند مختصر در راستای تنویر اذهان نمایندگان و ملت بزرگ ایران ارائه شود، اظهار کرد: دولت در 20 فروردین 97 به یکباره و بدون مشاوره با مجلس شورای اسلامی تصمیم گرفت رژیم نرخ ارز کشور را که مطابق قانون رژیم نرخ ارز شناور مدیریت شده است به رژیم نرخ ارز ثابت تغییر دهد.

وی ادامه داد: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بلافاصله به تصمیم دولت اعتراض کرد و به رییس کل وقت بانک مرکزی و وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد که تصمیم دولت خلاف قانون، غیر علمی و غیر قابل اجرا است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: متاسفانه دولت در آن مقطع به هشدارهای مجلس توجه نکرد و علاوه بر تضعیف بنیه ارزی کشور، زمینه سوء استفاده برخی افراد را فراهم کرد.

حسین‌زاده‌بحرینی افزود: بیش از 2 ماه طول کشید تا دولت به نادرست بودن تصمیم ارزی فروردین ماه خود واقف شود و در صدد تصحیح رژیم ارزی کشور برآید. تصمیمات بعدی دولت پخته تر، سنجیده تر و کارشناسانه تر بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ماه عسل سیروسلوک ارزی چهارماه دولت موافقت با ایجاد متشکل ارزی است؛ همان که به غلط بازار ثانویه نامیده می شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: علی رغم گلایه ای که به خاطر بی توجه دولت و بانک مرکزی به هشدارهای کارشناسانه کمیسیون اقتصادی دارم، لازم می دانم از دولت بخاطر ادامه ندادن تصمیم غلط اولیه و تصحیح رژیم ارزی کشور تشکر کنم.

وی ادامه داد: سیاست ارزی جدید دولت در مقایسه با سیاست اعلامی 20 فروردین ماه کاملا قابل دفاع است و اگر برخی اشکالات اجرایی آن برطرف شود، می تواند به آرامش بیشتر در بازار ارز و اقتصاد کشور کمک کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن  طرح سوال از افرادی که اقدام به تخطئه بازار ارز پرداخته اند مبنی بر اینکه آیا رژیم ارزی کاملا شناور را پیشنهاد می کنند، تصریح کرد: حتما این افراد آنقدر به جغرافیای اقتصاد کشور، وضعیت عرضه و تقاضا ارز و ذخایر ارزی کشور اشراف دارند که چنین پیشنهاد خطرناکی را مطرح نکنند.

حسین‌زاده‌بحرینی در ادامه افزود: آیا منظور افراد مذکور این است که دولت باید بازار ثانویه را تعطیل و رژیم نرخ ارز ثابت را در پیش بگیرد که باید در پاسخ گفت که این مهم همان تجربه اندوه بار 20 فروردین ماه تا روز آغاز بکار بازار ثانویه ارزی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تجربه این سه ماهه نشان داد که رژیم نرخ ارز ثابت حتی اگر واجد اشکالات بی شمار نظری نبود که در واقع دارای اشکال است، باز هم در شرایط فعلی اقتصاد کشور که مشخصه اصلی آن عدم شفافیت و رانت‌جویی گسترده است نباید تجویز شود.

وی ادامه داد: افرادی که نسخه تجویزی آنها برای اقتصاد ایران بازگشت به رژیم نرخ ارز ثابت است به مطالعه بیشتر در ادبیات مالیه بین الملل، تجریه کشورهایی با شرایط ایران و تجریه ویژه کشورمان در ماه های اخیر دعوت می کنم.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در هر حال عدول از رژیم نرخ ارز ثابت و ایجاد بازار متشکل ارزی توسط بانک مرکزی قطعا تصمیمی بجا و منطبق با شرایط کنونی کشورمان است؛ البته بازار متشکل ارزی ملزومات تفکیک ناپذیری دارد که شروط قطعی موفقیت آن هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از شروط مذکور ضرورت حمایت از تولیدکنندگان داخلی همزمان با فعال سازی بازار ثانویه ارز است، افزود: مهمترین نگرانی از ایجاد بازار ثانویه ارز افزایش قیمت نهاده های تولید برای تولیدکنندگان داخلی است؛ به طور طبیعی افزایش قیمت نهاده ها به قیمت محصولات نهایی منجر می شود که نتیجه آن افزایش سطح عمومی قیمت ها است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: علاوه بر آن افزایش قمیت نهاده ها موجب افزایش نیاز واحدهای تولیدی به سرمایه در گردش خواهد بود؛ اکنون که بازار ثانویه شکل گرفته است ضرورت دارد با حرکت جهادی و فوری و با هدف حمایت از تولید کنندگان داخلی ضمن تامین بخشی از سرمایه درگردش مورد نیاز واحد های تولیدی، فشار ناشی از نرخ های سود بالای بانکی را از پیکر نحیف آنها برداریم.

وی ادامه داد: طرحی تهیه شده که بر اساس آن می توان به واحدهای تولیدی متناسب با سطح فعالیت و نیاز آنها سرمایه درگردش ارزان حتی در قالب قرض الحسنه اعطا کرد و از این طریق گام موثری در جهت کاهش قیمت تمام شده محصولات داخلی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی برداشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این طرح با دولت نیز در میان گذاشته شده و به زودی از طریق شورای هماهنگی اقتصادی قوا یا از طریق ارائه لایحه یا طرح دو فورتی در مجلس شورای اسلامی پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام/

 

تعداد بازدید: 113 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  کوپن الکترونیکی نه اختلال در بازار ایجاد می‌کند و نه رانت
  قطعه سازان ایرانی چاره‌ای جز ادغام و به‌روز آوری فناوری ندارند
  بیشترین یارانه سوخت جهان در ایران پرداخت می شود
  آیا وزارت صنعت، مجری طرح ادغام قطعه‌سازان می‌شود؟
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
امتیازات خطوط ویژه موتور سیکلت های برقی و دوچرخه
امتیازات خطوط ویژه موتور سیکلت های برقی و دوچرخه
  ادامه گزارش های تصویری 1
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار