تماس با ما   |  پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
سه شنبه، 4 تیر 1398 - 03:04   
 
 
   آخرین اخبار  
  حقوقدانان به بررسی و مقایسه انتخاب شهردار در کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای جهان می‌پردازند/ انتخاب غیرمستقیم
  مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری چشم‌انتظار مجلس و دولت
سازمان های مردم نهاد غربی؛ چگونه و چرا مهم شدند؟
  چرا NGO ها در کشوره پیشرفته قدرتمند و در ایران اینقدر ضعیف هستند؟

  چرا زنان جذب تشکل‏های غیر دولتی می‏شوند؟
  ساختار سیاسی و احزاب در روسیه
  خیریه هایی که امکان کمک کردن دارند
  شهرداران کلان شهرهای دنیا چگونه انتخاب می شوند
  کار در حزب عبادت است
  مقایسه وظایف و اختیارات شهرداری تهران با کلانشهرها در کشورهای توسعه­ یافته
  تصاویر برج های آرامش بخش با امکانات کامل استامبول/ برج سازان ایران صرفا به فکر پول نباشند
  بازخونی پرونده انجمن حجتیه + سند به همراه اطلاعات مهم
  دست نوزادم را فلج کردند و می‌گویند، پزشک تنها 17 درصد قصور کرده!
  آمار تلفات جاده‌ای در ایران دو برابر کل اروپا دلیل چیست؟
  سهم سنگین کامیون ها در تصادفات منجر به مرگ
  زنگنه: جلیلی یکی از کانون‌های اصلی انتشار ادعاهایی علیه مدیریت فعلی نفت است / از مقدار فروش نفت در دوره قبلی تحریم‌ها در دولت پیشین، گاهی افسانه‌هایی شنیده می‌شود که انسان نمی‌داند از کجا آمده / آماده ام برای روشن شدن میزان اعتبار ادعاهای جلیلی، با او مناظره کنم
  آمریکا: از گزارش سازمان ملل درباره قتل خاشقچی حمایت می‌کنیم / در صورت دستیابی به حقایق جدید، برای برخورد با هر شخص مسئولی، فشار می‌آوریم
  شاید ترامپ تمایلی به جنگ با ایران نداشته باشد، اما بدون دیپلماسی همیشه خطر جنگ وجود دارد / تصمیمات ترامپ اعتدالگرایان ایران را تضعیف و اصولگرایان را تقویت کرده / ادامه وضعیت کنونی در درازمدت امکان پذیر نیست / هنوز نمی‌دانیم ایران چه واکنشی به پیشنهاد‌های ترامپ در سفر نخست وزیر ژاپن نشان داده؛ تهران تنها در صورتی به میز مذاکره بازخواهد گشت که این کار تسلیم در مقابل فشار‌ها تلقی نشود / در صورتی که ترامپ واقعا تمایلی به جنگ ندارد، باید رویکرد خود را تغییر دهد
  تصاویر : اردوغان در مراسم اقامه نماز میت غیابی برای مرسی
  تاجرنیا: آقایان در حال ارسال پالس هستند بلکه بتوانند در دولت بعدی نقشی داشته باشند / اطرافیان روحانی عمدتا دنبال حفظ حضور در قدرت هستند / بر روحانی واجب است که مراقبت کند حلقه های نزدیک به او، نزاکت سیاسی را رعایت کنند
  ویدیو/ ناگفته های سوسن شریعتی از مراسم تدفین پدرش دکتر شریعتی در لبنان و سوریه
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 86868صفحه نخست » خبرهای حوزه حمل و نقلشنبه، 27 مرداد 1397 - 11:36
برگزاری نشست مشترک کارگروه‌های تخصصی مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها/ ضرورت تدوین نظام مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها در وزارت راه و شهرسازی
ترابر نیوز: مجری طرح معماری سازمانی وزارت راه و شهرسازی در جلسه مشترک کارگروه‌های تخصصی «مدیریت پروژه» و «مدیریت قراردادها» از ضرورت تدوین نظام مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها در وزارت راه و شهرسازی و پیاده‌سازی سامانه‌های اطلاعاتی موردنیاز براساس این نظام، خبر داد.
  

ترابر نیوز:

زهرا هاشمی

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اولین جلسه کارگروه‌های تخصصی «مدیریت پروژه» و «مدیریت قراردادها» به صورت مشترک، با حضور نمایندگان سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارتخانه، در محل وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

زهرا هاشمی مجری طرح معماری سازمانی وزارت راه و شهرسازی درباره اهداف تشکیل این کارگروه گفت:

در وزارت راه و شهرسازی به عنوان یک دستگاه اجرایی پروژه محور، می‌بایست زیرساخت‌های تحصیل شاخص‌های نرمال، در سطح عملیات و استراتژیک فراهم آمده است تا بتوان تصمیم‌گیری براساس داده‌ها (Data Driven Decision Making) میسر گردد.

بنابراین توانمندسازی از طریق زیرساختهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه مدیریت در سطوح مختلف، اعم از عملیات تا استراتژیک، یکی از استراتژیهای اصلی حوزه توانمندسازی و توسعه پایدار ساخت و ساز است. چراکه بدون داده‌های درست و پایش آنها امکان بهبود در چرخه‌های آن میسر نیست. بنابراین انجام اقدامات زیر در حوزه برنامه‌‌ریزی، پایش برنامه‌ها و مدیریت پروژه اجتناب‌ناپذیر است:

  • باز طراحی و تدوین نظام برنامه‌ریزی، پایش برنامه‌ها و بهبود مستمر و همچنین نظام مدیریت پورتفلیو، طرح و پروژه که الزامات فوق‌الذکر را تأمین نماید.
  • طراحی و پیاده‌سازی سامانه جاری‌سازی برنامه‌ها و راهبردها و همچنین سامانه مدیریت پروژه، براساس نظام تدوین شده، که داده‌های آن چرخه‌های بهبود مستمر را امکان‌پذیر نماید. طراحی سامانه مدیریت پروژه باید به‌گونه‌ای باشد که روال‌های مشترک، در یک سامانه جامع و واحد پیاده‌سازی شود، ولی گردش‌ کارهای اختصاصی هر سازمان و شرکت تابعه، قابل پیاده‌سازی برای آن سازمان باشد.

بر این اساس، برای انجام اقدامات فوق، بسته‌های کاری لازم در سند نقشه راه معماری سازمانی کلان وزارتخانه در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه موضوع مدیریت پروژه و قراردادها هم در ستاد و هم در سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارتخانه مطرح است و در اکثر دستگاه های تابعه موضوعیت دارد، باید به صورت یکپارچه در حوزه‌های مختلف انجام شود، لذا برای هماهنگی اقدامات، کارگروه‌های تخصصی «مدیریت پروژه» و «مدیریت قراردادها» زیر نظر شورای راهبری معماری سازمانی تشکیل شده است.

هاشمی در توضیح شورای راهبری معماری سازمانی نیز گفت: شورای راهبری معماری سازمانی از تیرماه سال ۱۳۹۴ با دستور مقام عالی وزارت و با ریاست معاون محترم برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی تشکیل و تاکنون بیست جلسه شورا، برگزار شده است. معاونین برنامه‌ریزی یا معاونین توسعه و مدیریت منابع سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و همچنین نمایندگان هر یک از معاونت‌های ستادی، اعضای این شورا هستند.

وی افزود: کارگروه‌های مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها به عنوان دو کارگروه مهم از کارگروه‌های تخصصی در ذیل شورای راهبری آغاز به کار کرده است و اعضای آن نمایندگان سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه در حوزه‌های فوق‌الذکر می‌باشند.  هدف از تشکیل این کارگروه مدیریت و راهبری اجرای برنامه‌های مندرج در سند نقشه راه معماری سازمانی در حوزه‌های فوق‌الذکر می‌باشد.

ضرورت تدوین نظام‌ مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها در وزارت راه و شهرسازی

مجری طرح معماری سازمانی وزارت راه و شهرسازی درباره دستور کار اولین جلسه کارگروه مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها گفت: اقداماتی که در «سند نقشه راه معماری سازمانی» وزارتخانه در حوزه مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها در نظر گرفته شده باید با هماهنگی این کارگروه و به صورت یکپارچه در سطح ستاد و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارتخانه، پیش برده شود.

وی افزود: اقداماتی که در این سند در حوزه مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها پیش‌بینی شده بدین صورت است که ابتدا می‌بایست نظام مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها تدوین شده و سپس براساس این نظام سامانه‌های اطلاعاتی تعیین شده در سند، طراحی و پیاده سازی شوند.

هاشمی با تأکید بر اینکه تدوین نظام‌نامه نیازمند همکاری اعضاء کارگروه و بهره‌مندی از تخصص و تجربه ایشان خواهد بود، ادامه داد: در جلسه امروز ابتدا مروری بر فرایند تدوین، تصویب و ابلاغ سند نقشه راه معماری صورت گرفت. سپس معماری مفهومی سامانه‌های درنظر گرفته شده در سند در حوزه مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها، تشریح شد.

وی افزود: به عنوان دستورکار سوم این جلسه، شرح خدمات پروژه«تدوین نظام‌نامه مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها و ایجاد سامانه‌های اطلاعاتی مرتبط»، ارائه شد. در این پروژه قرار است نظام «مدیریت پروژه»، «نظام مدیریت قراردادها» و «نظام ارزیابی عملکرد مشاوران و پیمانکاران» تدوین شده و براساس آن  سامانه‌های اطلاعاتی که در نقشه راه مشخص شده، پیاده سازی شود.

هاشمی ادامه داد: در انتهای جلسه مقرر گردید که سازمان‌ها و شرکت‌‌ها، شرح خدمات تهیه شده را بررسی کرده و نهایی سازند تا اقدامات مربوط به انتخاب مشاور و اجرای پروژه پیگیری شود.

 

تعداد بازدید: 99 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  دست نوزادم را فلج کردند و می‌گویند، پزشک تنها 17 درصد قصور کرده!
  مقایسه وظایف و اختیارات شهرداری تهران با کلانشهرها در کشورهای توسعه­ یافته
  آمار تلفات جاده‌ای در ایران دو برابر کل اروپا دلیل چیست؟
  تصاویر برج های آرامش بخش با امکانات کامل استامبول/ برج سازان ایران صرفا به فکر پول نباشند
  بازخونی پرونده انجمن حجتیه + سند به همراه اطلاعات مهم
  خیریه هایی که امکان کمک کردن دارند
  شهرداران کلان شهرهای دنیا چگونه انتخاب می شوند
  ساختار سیاسی و احزاب در روسیه
  کار در حزب عبادت است
  چرا زنان جذب تشکل‏های غیر دولتی می‏شوند؟
  مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری چشم‌انتظار مجلس و دولت
  چرا NGO ها در کشوره پیشرفته قدرتمند و در ایران اینقدر ضعیف هستند؟
  حقوقدانان به بررسی و مقایسه انتخاب شهردار در کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای جهان می‌پردازند/ انتخاب غیرمستقیم
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
  ادامه گزارش های تصویری 1
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار