تماس با ما   |  پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
جمعه، 30 شهریور 1397 - 13:28   
 
 
   آخرین اخبار  
  آیا وزارت صنعت، مجری طرح ادغام قطعه‌سازان می‌شود؟
  قطعه سازان ایرانی چاره‌ای جز ادغام و به‌روز آوری فناوری ندارند
  بیشترین یارانه سوخت جهان در ایران پرداخت می شود
  کوپن الکترونیکی نه اختلال در بازار ایجاد می‌کند و نه رانت
  راهکار کشورهای مختلف دنیا برای مقابله با آلودگی هوا
  باید مشوق هایی برای ادغام قطعه سازان کوچک و متوسط اختصاص یابد
  امیر خجسته: خودروسازان ۱۶۰ هزار خودرو را احتکار کرده اند
  وزیر صنعت: از محضر شریف مردم ایران عذرخواهی می کنم و امیدوارم این فساد به صفر میل کند
  دستگیری یکی از افراد مؤثر شبکه فساد واردات خودرو + عکس
  ضرورت ایجاد شبکه پایشی در اطراف دماوند/ امسال لرزشی در دماوند نداشتیم
  برگزاری آیین ۸۰۰ ساله در ماسوله/ مراسم علم بندان برگزار شد
  هدف اصلی دولت، زیست‌پذیر کردن محلات ناکارآمد است/ شرکت بازآفرینی شهری ایران اراضی خود را به هنرمندان می‌دهد
  تاثیر کریدور شرق-غرب بر توسعه اجتماعی-اقتصادی پس‌کرانه‌ سواحل جنوبی/ جزئیات نامه وزیر راه و شهرسازی به معاون رئیس جمهوری/ بزرگراه‌هایی که قابلیت ارتقا به آزادراه را دارند
  تصمیمی برای افزایش نرخ بلیت اربعین گرفته نشده/ استفاده از تمامی ظرفیت ناوگان برای جابجایی مسافران
  خرافه‌زدایی از دین نیاز به فرهنگ‌سازی دارد
  برگزاری نشست دو روزه ایران و ایتالیا در حوزه ترانزیت
  کاهش آلودگی هوا و مصرف سوخت با افزایش اسقاط خودروهای فرسوده
  امضای تفاهم‌نامه احداث اولین شهر خورشیدی و بادی در ۲ شهر جدید
  مردم می‌توانند علیه بازنشستگان شاغل در دستگاه‌ها اعلام جرم کنند
  افزایش مهاجرت از اصفهان به شهرهای شمالی در سال‌های آینده
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 86868صفحه نخست » خبرهای حوزه حمل و نقلشنبه، 27 مرداد 1397 - 11:36
برگزاری نشست مشترک کارگروه‌های تخصصی مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها/ ضرورت تدوین نظام مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها در وزارت راه و شهرسازی
ترابر نیوز: مجری طرح معماری سازمانی وزارت راه و شهرسازی در جلسه مشترک کارگروه‌های تخصصی «مدیریت پروژه» و «مدیریت قراردادها» از ضرورت تدوین نظام مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها در وزارت راه و شهرسازی و پیاده‌سازی سامانه‌های اطلاعاتی موردنیاز براساس این نظام، خبر داد.
  

ترابر نیوز:

زهرا هاشمی

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اولین جلسه کارگروه‌های تخصصی «مدیریت پروژه» و «مدیریت قراردادها» به صورت مشترک، با حضور نمایندگان سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارتخانه، در محل وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

زهرا هاشمی مجری طرح معماری سازمانی وزارت راه و شهرسازی درباره اهداف تشکیل این کارگروه گفت:

در وزارت راه و شهرسازی به عنوان یک دستگاه اجرایی پروژه محور، می‌بایست زیرساخت‌های تحصیل شاخص‌های نرمال، در سطح عملیات و استراتژیک فراهم آمده است تا بتوان تصمیم‌گیری براساس داده‌ها (Data Driven Decision Making) میسر گردد.

بنابراین توانمندسازی از طریق زیرساختهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه مدیریت در سطوح مختلف، اعم از عملیات تا استراتژیک، یکی از استراتژیهای اصلی حوزه توانمندسازی و توسعه پایدار ساخت و ساز است. چراکه بدون داده‌های درست و پایش آنها امکان بهبود در چرخه‌های آن میسر نیست. بنابراین انجام اقدامات زیر در حوزه برنامه‌‌ریزی، پایش برنامه‌ها و مدیریت پروژه اجتناب‌ناپذیر است:

  • باز طراحی و تدوین نظام برنامه‌ریزی، پایش برنامه‌ها و بهبود مستمر و همچنین نظام مدیریت پورتفلیو، طرح و پروژه که الزامات فوق‌الذکر را تأمین نماید.
  • طراحی و پیاده‌سازی سامانه جاری‌سازی برنامه‌ها و راهبردها و همچنین سامانه مدیریت پروژه، براساس نظام تدوین شده، که داده‌های آن چرخه‌های بهبود مستمر را امکان‌پذیر نماید. طراحی سامانه مدیریت پروژه باید به‌گونه‌ای باشد که روال‌های مشترک، در یک سامانه جامع و واحد پیاده‌سازی شود، ولی گردش‌ کارهای اختصاصی هر سازمان و شرکت تابعه، قابل پیاده‌سازی برای آن سازمان باشد.

بر این اساس، برای انجام اقدامات فوق، بسته‌های کاری لازم در سند نقشه راه معماری سازمانی کلان وزارتخانه در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه موضوع مدیریت پروژه و قراردادها هم در ستاد و هم در سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارتخانه مطرح است و در اکثر دستگاه های تابعه موضوعیت دارد، باید به صورت یکپارچه در حوزه‌های مختلف انجام شود، لذا برای هماهنگی اقدامات، کارگروه‌های تخصصی «مدیریت پروژه» و «مدیریت قراردادها» زیر نظر شورای راهبری معماری سازمانی تشکیل شده است.

هاشمی در توضیح شورای راهبری معماری سازمانی نیز گفت: شورای راهبری معماری سازمانی از تیرماه سال ۱۳۹۴ با دستور مقام عالی وزارت و با ریاست معاون محترم برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی تشکیل و تاکنون بیست جلسه شورا، برگزار شده است. معاونین برنامه‌ریزی یا معاونین توسعه و مدیریت منابع سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و همچنین نمایندگان هر یک از معاونت‌های ستادی، اعضای این شورا هستند.

وی افزود: کارگروه‌های مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها به عنوان دو کارگروه مهم از کارگروه‌های تخصصی در ذیل شورای راهبری آغاز به کار کرده است و اعضای آن نمایندگان سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه در حوزه‌های فوق‌الذکر می‌باشند.  هدف از تشکیل این کارگروه مدیریت و راهبری اجرای برنامه‌های مندرج در سند نقشه راه معماری سازمانی در حوزه‌های فوق‌الذکر می‌باشد.

ضرورت تدوین نظام‌ مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها در وزارت راه و شهرسازی

مجری طرح معماری سازمانی وزارت راه و شهرسازی درباره دستور کار اولین جلسه کارگروه مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها گفت: اقداماتی که در «سند نقشه راه معماری سازمانی» وزارتخانه در حوزه مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها در نظر گرفته شده باید با هماهنگی این کارگروه و به صورت یکپارچه در سطح ستاد و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارتخانه، پیش برده شود.

وی افزود: اقداماتی که در این سند در حوزه مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها پیش‌بینی شده بدین صورت است که ابتدا می‌بایست نظام مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها تدوین شده و سپس براساس این نظام سامانه‌های اطلاعاتی تعیین شده در سند، طراحی و پیاده سازی شوند.

هاشمی با تأکید بر اینکه تدوین نظام‌نامه نیازمند همکاری اعضاء کارگروه و بهره‌مندی از تخصص و تجربه ایشان خواهد بود، ادامه داد: در جلسه امروز ابتدا مروری بر فرایند تدوین، تصویب و ابلاغ سند نقشه راه معماری صورت گرفت. سپس معماری مفهومی سامانه‌های درنظر گرفته شده در سند در حوزه مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها، تشریح شد.

وی افزود: به عنوان دستورکار سوم این جلسه، شرح خدمات پروژه«تدوین نظام‌نامه مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها و ایجاد سامانه‌های اطلاعاتی مرتبط»، ارائه شد. در این پروژه قرار است نظام «مدیریت پروژه»، «نظام مدیریت قراردادها» و «نظام ارزیابی عملکرد مشاوران و پیمانکاران» تدوین شده و براساس آن  سامانه‌های اطلاعاتی که در نقشه راه مشخص شده، پیاده سازی شود.

هاشمی ادامه داد: در انتهای جلسه مقرر گردید که سازمان‌ها و شرکت‌‌ها، شرح خدمات تهیه شده را بررسی کرده و نهایی سازند تا اقدامات مربوط به انتخاب مشاور و اجرای پروژه پیگیری شود.

 

تعداد بازدید: 72 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  کوپن الکترونیکی نه اختلال در بازار ایجاد می‌کند و نه رانت
  قطعه سازان ایرانی چاره‌ای جز ادغام و به‌روز آوری فناوری ندارند
  بیشترین یارانه سوخت جهان در ایران پرداخت می شود
  آیا وزارت صنعت، مجری طرح ادغام قطعه‌سازان می‌شود؟
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
امتیازات خطوط ویژه موتور سیکلت های برقی و دوچرخه
امتیازات خطوط ویژه موتور سیکلت های برقی و دوچرخه
  ادامه گزارش های تصویری 1
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار