پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
دوشنبه، 5 اسفند 1398 - 17:26   
 
 
   آخرین اخبار  
  هزینه ساخت هر کیلومتر آزادراه تهران-شمال اعلام شد/ قطعه ۴ آزادراه تهران-شمال در ۹ سال حتی یک تصادف فوتی نداشت/ جزئیات ۵۸۰ کیلومتر آزادراهی که تا پایان ۱۴۰۰ احداث می‌شوند
  جنس فروشنده‌ها در بازار شب عید مسکن
  جهش هشت هزار و ۲۰۰ واحدی شاخص کل بورس
  منشاء شیوع کرونا در قم مشخص شد
  واردات آزاد شود قیمت خودرو ۳۰ درصد پایین می‌آید
  دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری برای جلوگیری از همه‌گیری کرونا
  حضور دستگاه‌های نظارتی در بازار خودرو کم‌رنگ است
  افراد برای انصراف یا ثبت اعتراض طرح اقدام ملی مسکن چه زمانی اقدام کنند؟
  افراد مشکوک قرنطینه می‌شوند/ استقرار تیم‌های وزارت بهداشت در مرزها
  دلار خانه را گران‌تر کرد
  شهردار تهران: باید تراکم جمعیت در واگن‌های مترو را کم کنیم
  اولویت تخصیص وام بلاعوض برای دوگانه‌سوزی با خودروهای عمومی است/ تاکسی‌های اینترنتی در اولویت‌ بعد
  ترکیه به ایرانی‌های مشکوک به کرونا اجازه ورود نمی‌دهد
  اتفاقی که باعث کاهش قیمت خودروهای وارداتی می شود
  جهش ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس در ۱۵ دقیقه
  سهمیه بنزین اسفندماه واریز شد +جزئیات
  مترو تهران ورشکسته است‌/ افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیت مترو از سال آینده/ اکنون شهرداری ۲ هزار سوبسید و شهروند هزار تومان پرداخت می‌کند
  شیوع ویروس کرونا در چندین کشور جهان؛ موارد تلفات و ابتلا در چین کاهش یافت
  وزارت بهداشت: ماسک رایگان در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد/ خرید و فروش ماسک توسط داروخانه‌ها ممنوع شد
  هزینه تعمیرات خودروهای گازسوز چقدر است؟ + جدول
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 86399صفحه نخست » اخبار رسانه هاسه شنبه، 2 مرداد 1397 - 12:59
شروع ساخت 40 هزار واحد مسکونی در محلات بافت فرسوده / برای مردم قوطی کبریت نمی‌سازیم /3 هزار هکتار تهران در وضعیت بحران
ترابر نیوز: معاون شرکت بازآفرینی شهری با بیان اینکه 40 هزار واحد مسکونی در طرح بازآفرینی شهری در محلات بافت فرسوده کشور در دست ساخت است،‌ گفت: برخلاف اقدامات شهرداری در چند سال گذشته نمی‌خواهیم برای مردم قوطی کبریت بسازیم
  
ترابر نیوز:

به گزارش ایلنا، مجید روستا در نشست خبری صبح امروز با اشاره به توجه دولت‌ها به موضوع بافت فرسوده از پس از انقلاب اظهار داشت: از اوایل دهه 70 موضوع رسیدگی به بافت‌های فرسوده با طرح‌هایی تحت عنوان نوسازی بافت‌های مساله‌دار، بافت‌های نابسامان شهری، بافت‌های ناکارآمد مطرح بود که در حال حاضر این موضوع با برنامه‌ای که به تصویب هیئت دولت رسیده تحت عنوان بازآفرینی شهری در دست اقدام است.

وی با اشاره به اهمیت توجه به بازآفرینی شهری اظهار داشت: بافت‌های فرسوده جمعیتی 19 میلیون نفری کشور را به خود ا ختصاص دادند که 18 درصد سطح شهری بالغ بر 140 هزار هکتار مساحت شهری را به خود اختصاص می‌دهد.

عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری با بیان اینکه نوسازی و بهسازی بافت فرسوده و اجرای طرح بازآفرینی شهری یک بحث فرابخشی و فرادستگاهی است گفت: با توجه به اینکه این اقدامات برای اجرای بازآفرینی شهری فراتر از اختیارات یک دستگاه است قطعا اجرای آن توسط یک نهاد امکان اجرا ندارد بنابراین دو سیاست را برای تحقق اهدافمان در پیش گرفتیم.

روستا با بیان اینکه در مواجهه با اجرای بازآفرینی شهری به دلیل تنوع ابعاد آن باید سیاست‌گذاری‌های یکسانی را اتخاذ می‌کردیم گفت: این سیاست‌گذاری‌های یکسان و واحد بین دستگاه‌ها تحت عنوان سند ملی احیای نوسازی و بهسازی بافت‌های ناکارامد شهری به تصویب هیئت دولت رسید.

وی افزود: موضوع بعدی الزام تدوین برنامه عملیات مشخص بود که در چارچوب آن بر اساس اولویت‌ها تمامی دستگاه‌های ذیمدخل اعم از دولتی‌ها، غیردولتی، حاکمیتی باید نقش خود را در این حوزه ایفا کنند.

معاون شرکت بازآفرینی شهری گفت: این سیاست‌گذاری‌ها باید با فراهم آمدن ساختار مدیریتی مناسب در سه سطح ملی، استانی و محلی به اجرا می‌رسید که نسبت به تشکیل ستاد ملی بازآفرینی شهری با ریاست رئیس جمهوری اقدام کردیم و شرکت بازآفرینی شهری دبیرخانه این ستاد است.

روستا با اشاره به تشکیل شش کارگروه در این ستاد ملی بازآفرینی شهری گفت: کارگروه توانمندسازی‌های اقتصادی و اجتماعی با ریاست وزارت کار، کارگروه پیشگیری از گسترش بافت‌های نابسامان شهری با ریاست قوه قضائیه، کارگروه اجتماعی به ریاست وزارت کشور، کارگروه شبکه ملی سمن‌ها با ریاست سازمان‌های مردم نهاد، کارگروه اوقاف با ریاست سازمان اوقاف و کارگروه حوزه سلامت با ریاست وزارت بهداشت در ستاد ملی بازآفرینی برای تدوین سیاست‌گذاری‌های یکسان و احد بین دستگاه‌ها و اجرای آن در محلات بافت فرسوده ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: هدف از تشکیل این کارگروه‌ه مشخص کردن نقش و سهم هر یک از دستگاه‌ها است تا تمامی دستگاه‌ها هماهنگی برای اجرای برنامه‌ها داشته باشند.

عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری با بیان اینکه در 434 شهر مطالعات بازآفرینی شهری مصوب داریم گفت: 2700 محله بافت فرسوده که مخاطب این برنامه‌ها هستند در سطح کشور شناسایی شده‌اند که نیازهای این محلات حسب نیازسنجی‌ها استخراج شده و در قالب برنامه‌های اجتماعی، فرهنگی، شهروندی، نهادسازی برنامه‌های توانمندسازی اقتصادی توجه به اشتغال خرد، حرفه‌آموزی پروژه‌های اجتماعی و کالبدی در دست اجرا هستند.

وی با تاکید بر اینکه در 472 محله اقدامات اجرایی داشته‌ایم اظهار داشت: سند ملی بازآفرینی شهری دارای چهار بخش مسکن، ایجاد خدمات زیربنایی، خدمات روبنایی و توانمندسازی است که در هر چهار بخش ورود کرده‌ایم.

معاون شرکت بازآفرینی شهری با بیان اینکه بر خلاف تصورات اشتباه مبنی بر اینکه یک سال از برنامه ششم توسعه عقب هستیم توانسته‌ایم اقدامات قابل توجهی در این حوزه انجام دهیم گفت: از ابتدای برنامه ششم توسعه یعنی سال 96 کار اجرا را در 88 شهر و در 175 محله با اعتباری نزدیک به 2096 میلیارد ریال و در مساحتی بالغ بر یک میلیون مترمربع فضای روبنایی شروع کردیم.

وی با بیان اینکه در بخش مسکن مصوبه‌ 21 بندی هیئت دولت را در تاریخ 10 خرداد 97 در دستور کار قرار دادیم گفت: در این مصوبه شش اتفاق مهم در بخش مسکن بافت فرسوده رخ می‌دهد که مهمترین آن الزام شهرداری‌ها به اختصاص 30 درصد از منابع خود به بهسازی شبکه معابر خدمات عمومی و سایر اتفاقاتی که در این حوزه رخ می دهد و اختصاص 70 درصد منابع دستگاه‌های دولتی به خدمات زیربنایی و روبنایی در محلات هدف است. البته در همین مصوبه دستورالعمل تشکیل نهاد توسعه‌گر هم آمده است.

وی با اشاره به ارائه تسهیلات 50 میلیون تومانی با سود 9 درصد برای فعالان و توسعه‌گران بافت‌های فرسوده گفت: علاوه بر ارائه تسهیلات تخفیفات و معافیت‌های مالیاتی عوارض و خدمات شهری از جمله صدور پروانه ساخت، انشعابات برق، آب و گاز به توسعه‌گران اختصاص می‌یابد.

معاون شرکت بازآفرینی شهری با بیان اینکه بالغ بر پنج هزار پروژه مسکونی در بافت فرسوده در سطح کشور در دست تهیه طرح، جانمایی و احداث است گفت: این پنج هزار پروژه شامل ساخت 40 هزار واحد مسکونی می‌شود که 16 هزار واحد آن سهم وزارت راه و شهرسازی، سازمان ملی زمین و مسکن و بنیاد مسکن است و مابقی سهم بخش خصوصی و خودمالکی‌ها است.

وی با اشاره به اظهارات اخیری که از سوی برخی از اعضای شورای شهر نسبت به نحوه اجرای طرح بازآفرینی شهری شده است گفت: متاسفانه شهرداری تهران و شورای شهر تصور اشتباهی از نحوه اجرای این برنامه دارند و فکر می‌کنند این همان طرح مسکن مهر در بافت فرسوده است اما در حالی که شهرداری تهران عضو این کارگروه است متاسفانه اطلاعات دقیقی از نحوه اجرا ندارد.

روستا تاکید کرد: مدیریت شهری که تا پیش از این در پرداخت هزینه‌های شهرداری دچار مشکلات عدیده‌ای بود وتصمیمات غلط بسیاری در کارنامه وی دیده می‌شود امروز که به عاقلانه‌ترین روش برای توسعه تهران از درون رسیده آن را با انبوه‌سازی و مسکن مهر اشتباه می‌گیرد.

وی ادامه داد: تنها در شهر تهران برای اجرای این پروژه 53 هزار فقره تسهیلات ارائه شده که این در نهایت منجر به مقاوم‌سازی مساکن، اصلاح شبکه معابر و ... می‌شود و اولین کسی که از آن سود می‌برد خود شهرداری است.

عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری با تاکید بر اینکه در تهران 14 هزار بافت فرسوده وجود دارد اظهار داشت: سه هزار هکتار از این رقم در شرایط بحرانی قرار دارد و الزام به اجرای بازآفرینی شهری در این مناطق هستیم و باید هر چه سریعتر این طرح در این مناطق به اجرا برسد.

وی افزود: سه مدل برای نوسازی بافت فرسوده مطرح است که مدل اول محله‌سازی، مدل دوم مجتمع‌سازی و مدل سوم خودمالکی است که اتفاقا شهردار وقت تهران آقای نجفی در کارگروهی مسئولیت این موضوع را بر عهده گرفته بود.

روستا با تاکید بر اینکه نمی‌خواهیم برای مردم در طرح بازآفرینی شهری قوطی کبریت بسازیم، گفت: مدل مجتمع‌سازی مانند شهرک اکباتان و شهرک امید خواهد بود که مدل‌های موفقی در شهرسازی محسوب می‌شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه به شدت با بحث انبوه‌سازی در بافت فرسوده مخالف هستیم گفت: اخراج مردم از مناطق و فریز آن و ساخت و ساز دوباره انبوه در بافت فرسوده طرح ما نیست و شورای شهر هم در جریان این مدل هستند.

روستا ادامه داد: در پروژه اخیری که وزارت راه و شهرسازی آن را در محله سیروس کلید زده در حدود 10 هزار متر زمین تنها 98 واحد مسکونی بارگذاری شده است و این نشان می‌دهد قصد انبوه سازی در مناطق را نداریم.

وی تاکید کرد: مهمترین مزیت نوسازی بافت فرسوده و اجرای بازآفرینی شهر کاهش هزینه مدیریت شهری است و در حالی که شهرداری برای تامین منابع خود به دنبال تولید درآمد است ما از طریق نوسازی بافت فرسوده تلاش داریم هزینه‌های شهری را کاهش دهیم و به طور قطع توسعه از درون به نفع شهرداری‌ها است.

تعداد بازدید: 376 ،    
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  دلار خانه را گران‌تر کرد
  روش‌های مقابله با کرونا ویروس در ادارات + اینفوگرافی
  هزینه تعمیرات خودروهای گازسوز چقدر است؟ + جدول
  تفاوت فاحش قیمت خودرو در کارخانه و بازار/ خودروسازها چقدر می فروشند،مردم چقدر می خرند؟
  هزینه ساخت هر کیلومتر آزادراه تهران-شمال اعلام شد/ قطعه ۴ آزادراه تهران-شمال در ۹ سال حتی یک تصادف فوتی نداشت/ جزئیات ۵۸۰ کیلومتر آزادراهی که تا پایان ۱۴۰۰ احداث می‌شوند
  ضدعفونی روزانه واگن‌ها و اماکن متروی تهران / آبخوری‌ها جمع‌آوری می‌شود
  کرونا و FATF؛ ۲ ریسک سیستماتیک بورس
  سفر کشتی‌های مسافرتی به بنادر ژاپن لغو شد
  اتفاقی که باعث کاهش قیمت خودروهای وارداتی می شود
  ریزش کوه در جاده هراز یک کشته و ۲ مجروح برجای گذاشت
  تراژدی اتوبوس‌های کاغذی
  نماینده شیراز در مجلس: جلوی بحرانی‌تر شدن شیوع کرونا در کشور گرفته شود
  چهارمحال و بختیاری رتبه سوم در کاهش تصادفات جاده‌ای
  وزارت بهداشت: ماسک رایگان در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد/ خرید و فروش ماسک توسط داروخانه‌ها ممنوع شد
  شیوع ویروس کرونا در چندین کشور جهان؛ موارد تلفات و ابتلا در چین کاهش یافت
  ترکیه به ایرانی‌های مشکوک به کرونا اجازه ورود نمی‌دهد
  شهردار تهران: باید تراکم جمعیت در واگن‌های مترو را کم کنیم
  مترو تهران ورشکسته است‌/ افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیت مترو از سال آینده/ اکنون شهرداری ۲ هزار سوبسید و شهروند هزار تومان پرداخت می‌کند
  سهمیه بنزین اسفندماه واریز شد +جزئیات
  جهش ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس در ۱۵ دقیقه
  اولویت تخصیص وام بلاعوض برای دوگانه‌سوزی با خودروهای عمومی است/ تاکسی‌های اینترنتی در اولویت‌ بعد
  واردات آزاد شود قیمت خودرو ۳۰ درصد پایین می‌آید
  جهش هشت هزار و ۲۰۰ واحدی شاخص کل بورس
  افراد مشکوک قرنطینه می‌شوند/ استقرار تیم‌های وزارت بهداشت در مرزها
  حضور دستگاه‌های نظارتی در بازار خودرو کم‌رنگ است
  دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری برای جلوگیری از همه‌گیری کرونا
  جنس فروشنده‌ها در بازار شب عید مسکن
  افراد برای انصراف یا ثبت اعتراض طرح اقدام ملی مسکن چه زمانی اقدام کنند؟
  منشاء شیوع کرونا در قم مشخص شد
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار