تماس با ما   |  پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
سه شنبه، 30 مرداد 1397 - 03:32   
 
 
   آخرین اخبار  
  افزایش ۲۶.۷ درصدی اجاره مترمربع مسکن درتهران
  افتتاح ۱۶ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید
  آماده باش راهور برای نماز عید قربان و سفرهای آخرهفته/ هشدار درباره تصادفات شهریور
  قصرقند در بسیاری از زمینه‌ها مانند بهداشت،آموزش وحمل و نقل به نقطه مطلوب نرسیده است
  معرفی سایت‌های غیرمجاز هواپیمایی به دادستانی
  بررسی چالش‌های عدم شکل‌گیری حمل ونقل چندوجهی در میزگرد هم‌اندیشی
  تاکید بر پرهیز از حاشیه‌سازی در ارجاع پروژه‌های شهری/ تشکیل کمپین حفاظت از بافت‌های تاریخی
  امکان تعمیر کامل واگن های باری در داخل فراهم شد
  وزارت نفت نمی تواند بر پالایشگاه ها وپتروشیمی های خصوصی نظارت کند
  عقل و دین مکمل هم هستند/ کمرنگ شدن عقلانیت؛ ریشه مشکلات امروزی
  کاتب به طور مشروط از توضیحات زنگنه قانع شد
  احتکار ۹۵۰ تریلی آهن در اصفهان/ مردم: با محتکران مانند خائنان زمان جنگ برخورد شود
  خودروسازان 5 ماه فرصت استانداردسازی خودروها را دارند
  لزوم اصلاح ساختار اقتصاد حمل‌ونقل کشور در دولت /ضرورت کاهش هزینه‌ها و تسهیل شرایط حمل
  واژگونی مینی بوس در جاده قاین - بیرجند 13 ‌مصدوم داشت
  کالای ثبت نشده در سامانه انبارها از شهریور احتکار محسوب می شود
  معاون وزیر راه: بیمارستان در حال ساخت سینای زرند بهمن امسال افتتاح می‌شود
  خداحافظی با بلیت‌های کمتر از ۲۵۰ هزار تومان!
  آئین‌نامه اجرایی واگذاری مسکن مهر فاقد متقاضی ابلاغ شد
  فیلم موتور هایه مخصوص روسیه
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 86317صفحه نخست » اخبار رسانه هاچهارشنبه، 27 تیر 1397 - 11:57
مالیات‌های غیرواقعی؛ گریبانگیر تولید نیمه‌جان
ترابر نیوز: مالیات‌های غیرواقعی امروز بخشی از گرفتاری‌های تولید داخلی است؛ چه اینکه تولیدکنندگان معتقدند وضع مالیات‌ها سازوکار مشخصی ندارد و متناسب با شرایط زمانی کشور نیست.
  
ترابر نیوز:

مالیات‌های غیرواقعی؛ گریبانگیر تولید نیمه‌جان

خبرگزاری فارس: مالیات‌های غیرواقعی؛ گریبانگیر تولید نیمه‌جان

به گزارش خبرگزاری فارس استان سمنان، همواره گفته و شنیده شده که پرداخت مالیات، اقدامی در جهت توسعه کشور و آبادانی ایران اسلامی محسوب می‌شود و به وجه مؤکد، توصیه شده است تا «مالیات دهید؛ اگر خواهان رشد و پیشرفت کشور خود هستید».

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که همواره با دغدغه‌های مالیاتی در ایران همراه بوده و به روند وضع مالیات‌ها انتقادهایی را وارد می‌دانسته، بخش «صنعت» است که امروز از آن بیشتر با عنوان «تولید ملی» یاد می‌کنیم.

اما، تولیدکنندگان عقیده دارند که در کشورمان، وضع مالیات‌ها منطقی و بر اساس شرایط موجود در بازار نیست و مؤدی مالیاتی با هزاران فشار ناشی از تحریم‌ها و اوضاع نامساعد اقتصادی، باید در این زمینه هم تحت فشار باشد و این امر درنهایت به بنیان‌های اقتصادی کشور درگیر جنگ اقتصادی لطمه‌های جبران‌ناپذیری وارد می‌سازد.

سنگینی مالیات بر دوش نحیف تولیدکنندگان

حسین طوسی، رئیس انجمن صنایع پروفیل upvc در و پنجره ایران در همین زمینه می‌گوید: سهم مالیات در تأمین بودجه کشور باید مورد بررسی دقیق‌تری قرار گیرد و امروز این سهم متأسفانه بر دوش نحیف تولیدکنندگان است.

وی افزود: تولیدکنندگان هم انتظاراتی دارند و حداقل انتظار آن‌ها این است که برنامه‌ریزی‌ها، سهم بالایی به مالیات برای تأمین بودجه اختصاص پیدا نکند که تولیدکنندگان درنهایت مجبور باشند آن را تأمین کنند.

رئیس انجمن صنایع پروفیل upvc در و پنجره ایران اضافه کرد: درصد بالای مالیاتی که امروز از تولیدکنندگان ملی و بنگاه‌های تولیدی اخذ می‌شود باید مورد بررسی مجدد قرار گیرد و بار عمده مالیات از روی دوش نحیف تولیدکنندگان برداشته شود.

طوسی مشکلات مالیاتی را عامل برخی رفتارها در بخش‌های دیگر می‌داند و درباره وضع ساخت‌وساز در کشور می‌گوید: مشکلات زیادی در حوزه ساخت‌وساز در کشور وجود دارد و رکود و مالیات‌های بالا هم به این سختی‌ها افزوده است.

وی با اشاره به اینکه حوزه ساختمان سهم بیشتری از رکود را در برگرفته است، تصریح کرد: قسمت اعظم سایه رکود روی صنعت ساختمان پهن شده و مشکلات زیادی برای زیرشاخه‌های فعال در این حوزه ایجاد کرده است.

روایت دودی که به چشم مراکز تولیدی می‌رود!

رئیس انجمن صنایع پروفیل upvc در و پنجره ایران با تأکید بر اینکه دود ناشی از رکود حاکم بر اقتصاد کشور به چشم مراکز تولیدی به‌ویژه فعالان صنعت ساختمان رفته است، اضافه کرد: رکود در ساخت‌وساز تأثیرات منفی در این حوزه داشته است.

طوسی با بیان اینکه هزینه‌های تولید بالا رفته است، تصریح کرد: بالا رفتن هزینه‌های تولید باعث شده است تا تولید برای تولیدکنندگان به صرفه نباشد؛ از سوی دیگر، تولیدکنندگان موانعی مانند مالیات و بیمه هم پیش رو دارند.

وی با اشاره به اینکه میزان تولید در زیرشاخه‌های صنعت ساختمان تقلیل پیدا کرده، اضافه کرد: این کاهش دامنه تولید پیرامون صنعت ساختمان بیشتر ناشی از رکود است.

رئیس انجمن صنایع پروفیل upvc در و پنجره ایران با تأکید بر اینکه تولیدکنندگان زیرشاخه صنعت ساختمان در شرایط بسیار نامناسبی قرار دارند، اظهار کرد: سهم رکود در ایجاد این نابسامانی‌ها بسیار زیاد است و از این‌رو، در وضع مالیات‌ها باید این موارد مد نظر قرار گیرد.

تولیدکنندگان اسیر ممیزان ناکارآمد

مهدی صفا، یک تولیدکننده در استان سمنان عقیده دارد: در حوزه مالیات، به دلیل عدم وجود سیستم مالی شفاف مشکلاتی همواره به وجود می‌آید که امروز باید به آن‌ها توجه شود.

وی تصریح کرد: تولیدکنندگان در برهه کنونی، اسیر ممیزان غیرمتخصص و ناکارآمد از یک‌سو و جهل خود از قانون و مقررات از سوی دیگر هستند و این امر بر مشکلات افزوده است.

این تولیدکننده اعتقاد دارد: تولیدکنندگان عموماً از روندهای نظام مالیاتی ناراضی هستند و باید تلاش شود تا این نارضایتی با سازوکارهای منطقی و صحیح کاهش یابد.

صفا ادامه داد: از طرفی، امروز دولت هم بخش بزرگی از مالیات‌ها را نمی‌تواند اخذ کند و طرح پروفایل ملی افراد می‌تواند چاره کار باشد که باید بدان توجه داشت.

فراری‌ها مالیات نمی‌دهند

عبدالرحمان رستمیان، نماینده سابق مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی هم درباره نظام مالیات‌گیری کنونی اظهار کرد: یکی از مشکلات دولت در بحث درآمدها، ناتوانی در دریافت مالیات از آن‌هایی است که به‌طور عمده مالیات نمی‌دهند؛ مالیات‌ها اگر درست گرفته شود، قسمتی از مشکلات مالی دولت را جبران می‌کند.

وی ادامه داد: فراریان مالیاتی بخشی از حوزه درآمدی دولت را تحت‌الشعاع قرار داده یا بهتر است بگوییم فلج کرده‌اند؛ درصد فراریان مالیاتی در کشور ما بسیار بالاست و این جای تأمل دارد.

نماینده سابق مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت طی سال‌های اخیر اشتباه بزرگی را با عدم وضع مالیات و عوارض برای برخی کالاها انجام داده، تصریح کرد: از این بابت، دولت خسارت‌های زیادی با وجود مشکلات اقتصادی پذیرفته است.

رستمیان با بیان اینکه باید از بخش صنعت مالیات منطقی اخذ شود، گفت: برخی از تولیدکنندگان از وضع مالیات‌های غیرمنطقی گلایه دارند و این مشکل باید برطرف شود.

شاید راهی گشوده شود!

احمد همتی، نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس هم با اشاره به اینکه حرکت‌های خوبی اخیراً در بحث سرمایه‌گذاری در استان سمنان صورت گرفته است، اضافه کرد: طی روزهای گذشته بازدیدهایی از چند کارخانه مشکل‌دار داشتیم و به‌طور مستقیم با مسؤولان امور مالیاتی و دیوان محاسبات در جهت کاهش مشکلات کارخانه‌های استان سمنان صحبت‌هایی شد.

وی تصریح کرد: مسؤولان استان سمنان نیز در این راستا جلسات مستمر دارند و در این جلسات، مشکلات کارخانه‌های استان بررسی می‌شود.

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس بیان کرد: موانع امروز باید از پیش روی کارخانه‌های استان سمنان برداشته شود تا بتوانند تولیدات با کیفیت خود را افزایش دهند و کارخانه‌های نیمه‌تعطیل هم فعال شوند.

همتی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های خوبی در استان سمنان از لحاظ جاده‌ای، ریلی و فرودگاهی در حال شکل‌گیری است، اضافه کرد: این زیرساخت‌ها می‌تواند زمینه را برای جذب سرمایه‌گذاران در استان فراهم کند و از این‌رو، باید در بخش مالیاتی نیز نهایت دقت و همراهی را داشت تا سرمایه‌گذاری از دست نرود.

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس با بیان اینکه تمام هدف ما توسعه استان سمنان است و باید کاری کرد تا شرایط بهتری برای مردم فراهم شود، افزود: وضع مالیات‌های دقیق و منطقی، یکی از مهم‌ترین کمک‌ها به مردم و بخش تولید است.

دستان خودی؛ گریبانگیر تولیدکنندگان ایرانی

به‌هرحال، به نظر می‌رسد امروز که دیگر تکلیف بر همگان روشن و شفاف بوده و در اوج جنگ اقتصادی و هجمه همه‌جانبه دشمن برای فروپاشی بنیان‌های اقتصادی کشورمان قرار داریم، باید سازوکارهایی اندیشیده شود تا با دستان خود تولید نیمه‌جان داخلی را دچار مشکل و دغدغه‌های بیشتر نکنیم.

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بارها تأکید فرموده‌اند که امروز باید مقابل دشمنان انقلاب اسلامی با تکیه بر قدرت و توان داخلی بایستیم و امروز بدون تردید، رفع مشکلات اقتصادی و کمک به بخش تولید می‌تواند در راه کاهش اثرات مخرب تهاجم بی‌امان دشمن مؤثر بیفتد.

نقش دولت در ساماندهی روند تعیین مالیات‌ها و حتی کمک به تولیدکنندگان برای تقویت تولید داخلی امروز باید بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گیرد.

سهم مالیات به‌عنوان بخشی از قیمت تمام‌شده کالاهای تولیدی، در نتیجه، خود را در دستان مصرف‌کننده نهایی نشان می‌دهد و این امر باید در راستای سیاست‌های حمایتی مورد توجه قرار گیرد.

تولیدکنندگان در حالی امروز دست نیاز به‌سوی دولت دراز کرده‌اند که معتقد هستند شرایط سخت مالیاتی در کنار تحریم‌ها و وضع بازار ارز، اثر مستقیم در روند تولید کالای داخلی دارد.

 

انتهای پیام/

 

تعداد بازدید: 94 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  دختر ۱۲ ساله، صیغه پیرمرد هوس‌باز شد
  با ۵۰۰ میلیون تومان کجا می‌توان خانه خرید؟ + جدول قیمت
  تصاویر : جشن سال نو پارسیان هند
  موتور جت جدید ساخت روسیه به شیطان آتش نامگذاری شد
  خلبان ایرانی مقام نخست مسابقات نظامی قزاقستان
  رحمانی فضلی، نماینده رئیس جمهور در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شد
  بزرگترین کشورهای تولید کننده کلم برگ
  فیلم موتور هایه مخصوص روسیه
  افزایش ۲۶.۷ درصدی اجاره مترمربع مسکن درتهران
  سوئیس: بنز و پورشه هوا را آلوده می‌کنند؛ اجازه ورود به آن‌ها نمی‌دهیم
  هیل: احتمال شکست مفتضحانه جمهوریخواهان در انتخابات وجود دارد
  افزایش میزان رسوب کالا، سازمان بنادر و دریانوردی را با مشکل مواجه می‌کند/ لزوم تعیین‌تکلیف کالاهای متروکه در بنادر از لحاظ قضایی
  چرا باید به شادی در زندگی اهمیت ویژه ای بدهیم؟
  تامین مالی ۸۵درصدی راه‌‌‌آهن زاهدان-مشهد-سرخس‌ توسط آستان قدس و فاینانسور خارجی
  شالیکاران بی خیال کشت دوم شوند
  عکس/ دریا از خون نهنگ‌ها سرخ شد
  اهمیت فضای کسب و کار در توسعه صنعت گردشگری دریایی
  حال ناخوش بازار اجاره‌بها/ مستاجران از ماراتن قیمت عقب ماندند
  هواپیماهای مسافربری رقیب از چین و روسیه می‌آیند
  دلار از مبادلات ترکیه و روسیه حذف می‌شود/درخواست ترکیه از دیگر کشورها برای حذف دلار
  واکنش آیت الله هاشمی به اهانت احمدی نژادی ها به عزت الله انتظامی: اصحاب انحراف همچنان به میراث اجدادی خویش پایبندند!
  بازآفرینی راه‌ نجات شهرستان‌ها است/ اجرای ۱۲ پروژه بزرگ علی‌رغم کمبود اعتبارات در دامغان
  بیش از 70 درصد بلیت های هواپیما، غیرچارتری عرضه می شود
  ضرورت اجرای طرح ارائه سرمایه در گردش ارزان به واحدهای تولیدی
  قصد ورود به حوزه اقتصادی دارید، لباس روحانیت را از تن دَر آورید
  چگونه در هواپیما نماز بخوانیم/ نمازهای صبح و مشکلات پروازی
  لزوم مشارکت جدی بخش خصوصی در سیاست‌گذاری‌ها و تصمیم سازی‌ها و اجرا/ رفع مشکلات با تصمیمات درست امکان‌پذیر است/ تصمیم‌گیری‌های ارزی به بخش خصوصی خسارت زد
  دولت و مجلس باید از روزمرگی دست برداشته و به معیشت مردم بیندیشند / چرا فقط مصرف کنندگان نباید از بورس کالا استفاده کنند و دلالان باید استفاده کنند؟!
  افزایش راندمان گردشگری با قرار گرفتن فرودگاه‌ها به عنوان مبدا سفر/ مشکل اساسی عدم توجه به حمل‌ونقل ترکیبی است
  جزییات ممنوعیت ساخت ساختمان‌های با اهمیت زیاد در پهنه گسل‌های اصلی تهران/ وجود ۱۰۰ برج و ۱۶ بیمارستان روی گسل‌های تهران
  مظاهری: آرامش به بازار ارز بازگشته است
  5 نفر در تصادف جاده خوی - چالدران جان باختند
  کنوانسیون رژیم حقوقی خزر به صادرات نفت ایران در شرایط تحریم کمک می‌کند
  اجرای ۴۰۰ پروژه بازآفرینی در کشور/ معرفی سه شهر دامغان، سیرجان و نهاوند به عنوان پایلوت اصلی کشوری برای تهیه طرح مطالعات بازآفرینی
  سبزی آلوده به مواد نفتی همچنان برداشت می شود
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
نقش موتور سیکلت برقی و دوچرخه درخیابان های خلوت شهر سی میلیونی شانگهای
نقش موتور سیکلت برقی و دوچرخه درخیابان های خلوت شهر  سی میلیونی شانگهای
  ادامه گزارش های تصویری 1
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار