تماس با ما   |  پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
جمعه، 3 اسفند 1397 - 16:04   
 
 
   آخرین اخبار  
  هزینه فرصت چیست و چه تفاوتی با سرمایه بازگشت ناپذیر و ریسک دارد؟
  هزینه های سنگین حیف در اقتصاد ایران(1)
  pd
  فیلم عملکرد محمد باقر قالیباف از زبان محمد علی نجفی
  ساخت 400 هزار واحد مسکونی در کشور هدفگذاری شده است
  سقف تسهیلات مسکن افزایش ندارد
  آیا مجلس جلوی استرداد چندین هزار میلیارد تومان از درآمدهای مالیاتی را خواهد گرفت؟ / لابی سنگین شرکت‌های ذی‌نفع
  برای نجات صندوق تامین اجتماعی دولت باید دخالتش را کم کند/ اشتغال و رونق اقتصادی اصلی ترین راهکار کاهش بحران صندوق تأمین اجتماعی است/مقابله با اقتصاد زیرزمینی در راه نجات صندوق تامین اجتماعی/شفاف‌سازی بودجه موسسات و شرکت‌های دولتی
  اصلاح هندسی و ساماندهی جاده ها از برنامه های وزارت راه است/ اصلی ترین عامل در کاهش تصادفات اصلاح فرهنگ رانندگی است
  لزوم ثبت نام تمام خودرو‌ها در سامانه «تهران من» /برقراری عدالت برای پلاک‌های زوج و فرد
  آغاز ثبت نام دریافت تسهیلات واحدهای تولیدی از هفته آینده
  پروژه محور کردن آموزش تنها راهکار تامین نیروی ماهر است
  احکام بودجه ای برای جریمه صادرگنندگان متخلف
  امکان پرداخت مالیات با اوراق اسناد خزانه فراهم شد
  آقای رئیس‌جمهور! اصلاح شرایط، شدنی و بسیار آسان است، به‌شرطی که بخواهید
  حریق گسترده در پایتخت بنگلادش/ ۱۲۰ نفر کشته و زخمی شدند
  دموکرات‌ها به دنبال لغو وضعیت اضطراری اعلام شده از سوی ترامپ
  برای خرید آپارتمان در منطقه جنت آباد چقدر باید هزینه کرد؟+جدول
  کاهش خسارات حوادث در تحقق اقتصاد مقاومتی موثر است
  استقبال انبوه سازان از کارت اعتباری بدون بهره خرید مصالح
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 86317صفحه نخست » اخبار رسانه هاچهارشنبه، 27 تیر 1397 - 11:57
مالیات‌های غیرواقعی؛ گریبانگیر تولید نیمه‌جان
ترابر نیوز: مالیات‌های غیرواقعی امروز بخشی از گرفتاری‌های تولید داخلی است؛ چه اینکه تولیدکنندگان معتقدند وضع مالیات‌ها سازوکار مشخصی ندارد و متناسب با شرایط زمانی کشور نیست.
  
ترابر نیوز:

مالیات‌های غیرواقعی؛ گریبانگیر تولید نیمه‌جان

خبرگزاری فارس: مالیات‌های غیرواقعی؛ گریبانگیر تولید نیمه‌جان

به گزارش خبرگزاری فارس استان سمنان، همواره گفته و شنیده شده که پرداخت مالیات، اقدامی در جهت توسعه کشور و آبادانی ایران اسلامی محسوب می‌شود و به وجه مؤکد، توصیه شده است تا «مالیات دهید؛ اگر خواهان رشد و پیشرفت کشور خود هستید».

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که همواره با دغدغه‌های مالیاتی در ایران همراه بوده و به روند وضع مالیات‌ها انتقادهایی را وارد می‌دانسته، بخش «صنعت» است که امروز از آن بیشتر با عنوان «تولید ملی» یاد می‌کنیم.

اما، تولیدکنندگان عقیده دارند که در کشورمان، وضع مالیات‌ها منطقی و بر اساس شرایط موجود در بازار نیست و مؤدی مالیاتی با هزاران فشار ناشی از تحریم‌ها و اوضاع نامساعد اقتصادی، باید در این زمینه هم تحت فشار باشد و این امر درنهایت به بنیان‌های اقتصادی کشور درگیر جنگ اقتصادی لطمه‌های جبران‌ناپذیری وارد می‌سازد.

سنگینی مالیات بر دوش نحیف تولیدکنندگان

حسین طوسی، رئیس انجمن صنایع پروفیل upvc در و پنجره ایران در همین زمینه می‌گوید: سهم مالیات در تأمین بودجه کشور باید مورد بررسی دقیق‌تری قرار گیرد و امروز این سهم متأسفانه بر دوش نحیف تولیدکنندگان است.

وی افزود: تولیدکنندگان هم انتظاراتی دارند و حداقل انتظار آن‌ها این است که برنامه‌ریزی‌ها، سهم بالایی به مالیات برای تأمین بودجه اختصاص پیدا نکند که تولیدکنندگان درنهایت مجبور باشند آن را تأمین کنند.

رئیس انجمن صنایع پروفیل upvc در و پنجره ایران اضافه کرد: درصد بالای مالیاتی که امروز از تولیدکنندگان ملی و بنگاه‌های تولیدی اخذ می‌شود باید مورد بررسی مجدد قرار گیرد و بار عمده مالیات از روی دوش نحیف تولیدکنندگان برداشته شود.

طوسی مشکلات مالیاتی را عامل برخی رفتارها در بخش‌های دیگر می‌داند و درباره وضع ساخت‌وساز در کشور می‌گوید: مشکلات زیادی در حوزه ساخت‌وساز در کشور وجود دارد و رکود و مالیات‌های بالا هم به این سختی‌ها افزوده است.

وی با اشاره به اینکه حوزه ساختمان سهم بیشتری از رکود را در برگرفته است، تصریح کرد: قسمت اعظم سایه رکود روی صنعت ساختمان پهن شده و مشکلات زیادی برای زیرشاخه‌های فعال در این حوزه ایجاد کرده است.

روایت دودی که به چشم مراکز تولیدی می‌رود!

رئیس انجمن صنایع پروفیل upvc در و پنجره ایران با تأکید بر اینکه دود ناشی از رکود حاکم بر اقتصاد کشور به چشم مراکز تولیدی به‌ویژه فعالان صنعت ساختمان رفته است، اضافه کرد: رکود در ساخت‌وساز تأثیرات منفی در این حوزه داشته است.

طوسی با بیان اینکه هزینه‌های تولید بالا رفته است، تصریح کرد: بالا رفتن هزینه‌های تولید باعث شده است تا تولید برای تولیدکنندگان به صرفه نباشد؛ از سوی دیگر، تولیدکنندگان موانعی مانند مالیات و بیمه هم پیش رو دارند.

وی با اشاره به اینکه میزان تولید در زیرشاخه‌های صنعت ساختمان تقلیل پیدا کرده، اضافه کرد: این کاهش دامنه تولید پیرامون صنعت ساختمان بیشتر ناشی از رکود است.

رئیس انجمن صنایع پروفیل upvc در و پنجره ایران با تأکید بر اینکه تولیدکنندگان زیرشاخه صنعت ساختمان در شرایط بسیار نامناسبی قرار دارند، اظهار کرد: سهم رکود در ایجاد این نابسامانی‌ها بسیار زیاد است و از این‌رو، در وضع مالیات‌ها باید این موارد مد نظر قرار گیرد.

تولیدکنندگان اسیر ممیزان ناکارآمد

مهدی صفا، یک تولیدکننده در استان سمنان عقیده دارد: در حوزه مالیات، به دلیل عدم وجود سیستم مالی شفاف مشکلاتی همواره به وجود می‌آید که امروز باید به آن‌ها توجه شود.

وی تصریح کرد: تولیدکنندگان در برهه کنونی، اسیر ممیزان غیرمتخصص و ناکارآمد از یک‌سو و جهل خود از قانون و مقررات از سوی دیگر هستند و این امر بر مشکلات افزوده است.

این تولیدکننده اعتقاد دارد: تولیدکنندگان عموماً از روندهای نظام مالیاتی ناراضی هستند و باید تلاش شود تا این نارضایتی با سازوکارهای منطقی و صحیح کاهش یابد.

صفا ادامه داد: از طرفی، امروز دولت هم بخش بزرگی از مالیات‌ها را نمی‌تواند اخذ کند و طرح پروفایل ملی افراد می‌تواند چاره کار باشد که باید بدان توجه داشت.

فراری‌ها مالیات نمی‌دهند

عبدالرحمان رستمیان، نماینده سابق مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی هم درباره نظام مالیات‌گیری کنونی اظهار کرد: یکی از مشکلات دولت در بحث درآمدها، ناتوانی در دریافت مالیات از آن‌هایی است که به‌طور عمده مالیات نمی‌دهند؛ مالیات‌ها اگر درست گرفته شود، قسمتی از مشکلات مالی دولت را جبران می‌کند.

وی ادامه داد: فراریان مالیاتی بخشی از حوزه درآمدی دولت را تحت‌الشعاع قرار داده یا بهتر است بگوییم فلج کرده‌اند؛ درصد فراریان مالیاتی در کشور ما بسیار بالاست و این جای تأمل دارد.

نماینده سابق مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت طی سال‌های اخیر اشتباه بزرگی را با عدم وضع مالیات و عوارض برای برخی کالاها انجام داده، تصریح کرد: از این بابت، دولت خسارت‌های زیادی با وجود مشکلات اقتصادی پذیرفته است.

رستمیان با بیان اینکه باید از بخش صنعت مالیات منطقی اخذ شود، گفت: برخی از تولیدکنندگان از وضع مالیات‌های غیرمنطقی گلایه دارند و این مشکل باید برطرف شود.

شاید راهی گشوده شود!

احمد همتی، نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس هم با اشاره به اینکه حرکت‌های خوبی اخیراً در بحث سرمایه‌گذاری در استان سمنان صورت گرفته است، اضافه کرد: طی روزهای گذشته بازدیدهایی از چند کارخانه مشکل‌دار داشتیم و به‌طور مستقیم با مسؤولان امور مالیاتی و دیوان محاسبات در جهت کاهش مشکلات کارخانه‌های استان سمنان صحبت‌هایی شد.

وی تصریح کرد: مسؤولان استان سمنان نیز در این راستا جلسات مستمر دارند و در این جلسات، مشکلات کارخانه‌های استان بررسی می‌شود.

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس بیان کرد: موانع امروز باید از پیش روی کارخانه‌های استان سمنان برداشته شود تا بتوانند تولیدات با کیفیت خود را افزایش دهند و کارخانه‌های نیمه‌تعطیل هم فعال شوند.

همتی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های خوبی در استان سمنان از لحاظ جاده‌ای، ریلی و فرودگاهی در حال شکل‌گیری است، اضافه کرد: این زیرساخت‌ها می‌تواند زمینه را برای جذب سرمایه‌گذاران در استان فراهم کند و از این‌رو، باید در بخش مالیاتی نیز نهایت دقت و همراهی را داشت تا سرمایه‌گذاری از دست نرود.

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس با بیان اینکه تمام هدف ما توسعه استان سمنان است و باید کاری کرد تا شرایط بهتری برای مردم فراهم شود، افزود: وضع مالیات‌های دقیق و منطقی، یکی از مهم‌ترین کمک‌ها به مردم و بخش تولید است.

دستان خودی؛ گریبانگیر تولیدکنندگان ایرانی

به‌هرحال، به نظر می‌رسد امروز که دیگر تکلیف بر همگان روشن و شفاف بوده و در اوج جنگ اقتصادی و هجمه همه‌جانبه دشمن برای فروپاشی بنیان‌های اقتصادی کشورمان قرار داریم، باید سازوکارهایی اندیشیده شود تا با دستان خود تولید نیمه‌جان داخلی را دچار مشکل و دغدغه‌های بیشتر نکنیم.

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بارها تأکید فرموده‌اند که امروز باید مقابل دشمنان انقلاب اسلامی با تکیه بر قدرت و توان داخلی بایستیم و امروز بدون تردید، رفع مشکلات اقتصادی و کمک به بخش تولید می‌تواند در راه کاهش اثرات مخرب تهاجم بی‌امان دشمن مؤثر بیفتد.

نقش دولت در ساماندهی روند تعیین مالیات‌ها و حتی کمک به تولیدکنندگان برای تقویت تولید داخلی امروز باید بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گیرد.

سهم مالیات به‌عنوان بخشی از قیمت تمام‌شده کالاهای تولیدی، در نتیجه، خود را در دستان مصرف‌کننده نهایی نشان می‌دهد و این امر باید در راستای سیاست‌های حمایتی مورد توجه قرار گیرد.

تولیدکنندگان در حالی امروز دست نیاز به‌سوی دولت دراز کرده‌اند که معتقد هستند شرایط سخت مالیاتی در کنار تحریم‌ها و وضع بازار ارز، اثر مستقیم در روند تولید کالای داخلی دارد.

 

انتهای پیام/

 

تعداد بازدید: 161 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  اگر آیت الله طالقانی زنده می‌ماند، نه سفارت امریکا گرفته می‌شد، نه دولت موقت استعفا می‌دهد، نه جنگی شروع می­ شد؛ این اتفاقات همگی یک ماه بعد از فوت پدرم رخ داد / قرار بود جسد آیت الله طالقانی کالبدشکافی شود، اما نگذاشتند / شنیدم بعضی‌ها بعد از فوت ایشان گفتند «الحمدالله این هم رفت» / یکی از آقایان به موسوی خوئینی‌ها گفت: این نماز در حیاط سفارت امریکا غصبی است، او هم گفت: نامه ات را به روزنامه‌ها می‌دهم / طالقانی گفت: پیشنهاد دهندگان تسخیر سفارت امریکا را از خانه بیرون بیاندازید / با خلخالی به شدت دعوا کرد و گفت: تو از قرآن، فقط «قاصم الجبارین» را یاد گرفته‌ای / بعد از تغییر ایدئولوژی، تقی شهرام به پدرم گفت: ترورت می‌کنیم / بعد از فوت آیت الله، یک میلیارد تومان در حسابش بود
  هزینه زمین برای سرمایه گذاران در پروژه‌های انبوه‌سازی حذف می‌شود/ آغاز ساخت 45 هزار مسکن در شهرهای جدید اطراف تهران
  واژگونی تانکرهای سوخت در قلب محیط‌زیست/ محورهای غرب تعریض شوند
  سدهای پلاستیکی راه مقابله با ریزگردها هستند
  هفت ایراد نظام بودجه کشور که باید اصلاح شوند
  «اینستکس» باید تجارت ایران با چین و روسیه را هم تسهیل کند
  اتصال گمرکات قم به راه آهن سراسری راهکار مقابله با تحریم ها
  چگونه از قیمت و جعلی بودن بلیت هواپیما مطلع شویم؟
  چین، هند و پاکستان را به مذاکره دعوت کرد
  خودروی برقی که جای دوچرخه و اسکوتر را می گیرد
  محدودیتی برای سرمایه‌گذاری در چابهار وجود ندارد
  ورود دستگاه قضایی به نقاط حادثه خیز محور‌های مواصلاتی شهرستان بافت/ تاکید مدعی العموم بر انجام اصلاحات لازم از طریق احداث پارکینگ، تعریض جاده و نصب علائم هشدار دهنده
  نقش و کارکرد احزاب در دموکراسی شدن- عبدالرضا دسومی
  ساخت 400 هزار واحد مسکونی در کشور هدفگذاری شده است
  قیمت آپارتمان در سید خندان+ جدول قیمت
  سقف تسهیلات مسکن افزایش ندارد
  اقتصاد مقاومتی با نظام بانکی موجود دست‌یافتنی نیست
  چه سهمی از بازسازی ۲۰۰ میلیارد دلاری سوریه عاید ایران می‌شود؟
  لایحه جامع خاک به تصویب مجلس رسید
  افزایش نرخ ارز و بی رونق شدن قاچاق اتفاق مبارکی برای صنعت پوشاک است
  انصاف نیست واحدی که تمام زمینه‌ها و اسباب تولید را دارد فقط برای سرمایه در گردش معطل بماند
  دستگاه‌های اجرائی موظف به ثبت معافیت‌ها و تخفیفات مالیاتی و گمرکی در حساب‌هایشان شدند
  میانگین اجرای پروژه های عمرانی تهران 9 سال است
  احکام بودجه ای برای جریمه صادرگنندگان متخلف
  آیا مجلس جلوی استرداد چندین هزار میلیارد تومان از درآمدهای مالیاتی را خواهد گرفت؟ / لابی سنگین شرکت‌های ذی‌نفع
  اصلاح هندسی و ساماندهی جاده ها از برنامه های وزارت راه است/ اصلی ترین عامل در کاهش تصادفات اصلاح فرهنگ رانندگی است
  دموکرات‌ها به دنبال لغو وضعیت اضطراری اعلام شده از سوی ترامپ
  پروژه محور کردن آموزش تنها راهکار تامین نیروی ماهر است
  لزوم ثبت نام تمام خودرو‌ها در سامانه «تهران من» /برقراری عدالت برای پلاک‌های زوج و فرد
  امکان پرداخت مالیات با اوراق اسناد خزانه فراهم شد
  آغاز ثبت نام دریافت تسهیلات واحدهای تولیدی از هفته آینده
  حریق گسترده در پایتخت بنگلادش/ ۱۲۰ نفر کشته و زخمی شدند
  آقای رئیس‌جمهور! اصلاح شرایط، شدنی و بسیار آسان است، به‌شرطی که بخواهید
  لاریجانی: کمیسیون صنایع به افزایش قیمت خودروها ورود پیدا کند
  برای خرید آپارتمان در منطقه جنت آباد چقدر باید هزینه کرد؟+جدول
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
امتیازات خطوط ویژه موتور سیکلت های برقی و دوچرخه
امتیازات خطوط ویژه موتور سیکلت های برقی و دوچرخه
  ادامه گزارش های تصویری 1
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار