تماس با ما   |  پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
جمعه، 30 شهریور 1397 - 21:36   
 
 
   آخرین اخبار  
  آیا وزارت صنعت، مجری طرح ادغام قطعه‌سازان می‌شود؟
  قطعه سازان ایرانی چاره‌ای جز ادغام و به‌روز آوری فناوری ندارند
  بیشترین یارانه سوخت جهان در ایران پرداخت می شود
  کوپن الکترونیکی نه اختلال در بازار ایجاد می‌کند و نه رانت
  راهکار کشورهای مختلف دنیا برای مقابله با آلودگی هوا
  باید مشوق هایی برای ادغام قطعه سازان کوچک و متوسط اختصاص یابد
  امیر خجسته: خودروسازان ۱۶۰ هزار خودرو را احتکار کرده اند
  وزیر صنعت: از محضر شریف مردم ایران عذرخواهی می کنم و امیدوارم این فساد به صفر میل کند
  دستگیری یکی از افراد مؤثر شبکه فساد واردات خودرو + عکس
  ضرورت ایجاد شبکه پایشی در اطراف دماوند/ امسال لرزشی در دماوند نداشتیم
  برگزاری آیین ۸۰۰ ساله در ماسوله/ مراسم علم بندان برگزار شد
  هدف اصلی دولت، زیست‌پذیر کردن محلات ناکارآمد است/ شرکت بازآفرینی شهری ایران اراضی خود را به هنرمندان می‌دهد
  تاثیر کریدور شرق-غرب بر توسعه اجتماعی-اقتصادی پس‌کرانه‌ سواحل جنوبی/ جزئیات نامه وزیر راه و شهرسازی به معاون رئیس جمهوری/ بزرگراه‌هایی که قابلیت ارتقا به آزادراه را دارند
  تصمیمی برای افزایش نرخ بلیت اربعین گرفته نشده/ استفاده از تمامی ظرفیت ناوگان برای جابجایی مسافران
  خرافه‌زدایی از دین نیاز به فرهنگ‌سازی دارد
  برگزاری نشست دو روزه ایران و ایتالیا در حوزه ترانزیت
  کاهش آلودگی هوا و مصرف سوخت با افزایش اسقاط خودروهای فرسوده
  امضای تفاهم‌نامه احداث اولین شهر خورشیدی و بادی در ۲ شهر جدید
  مردم می‌توانند علیه بازنشستگان شاغل در دستگاه‌ها اعلام جرم کنند
  افزایش مهاجرت از اصفهان به شهرهای شمالی در سال‌های آینده
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 86194صفحه نخست » خبرهای حوزه حمل و نقلسه شنبه، 19 تیر 1397 - 12:59
ضرورت توجه به مسئولیت اجتماعی در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)/ حل معضل بار در فرودگاه امام خمینی (ره)/ / استفاده از انرژی‌های پاک و مدیریت پسماند در دستور کار
ترابر نیوز: مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به اهمیت توجه به مسئولیت اجتماعی در این مجموعه گفت: دستورالعمل‌هایی برای احقاق حقوق مسافران، رسیدگی به وضعیت محیط‌زیست و آب، مدیریت پسماند، استفاده از انرژی‌های پاک و حل معضلات بار مسافران تهیه شده است.
  
ترابر نیوز:

شهرام آدم‌نژاد

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، شهرام آدم‌نژاد، مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به اهمیت مسئولیت اجتماعی در پیشبرد اهداف سازمان‌ها گفت: واقعیت این است که در مکان‌های عمومی برای توسعه پایدار نیاز به توسعه اجتماعی در سطح کلان و به صورت عملی داریم. توسعه پایدار رفتار اقتصادی را با در نظر گرفتن لزوم استفاده نسل بعدی از این پتانسیل‌ها انجام می دهد.

وی ادامه داد: حتما باید در کنار تولید ناخالص داخلی و تولید ناخالص ملی و شاخص‌های اقتصادی که صرفا به قدر مطلق اقتصاد اهمیت می دهند، به مسئولیت در مقابل اجتماع و محیط زیست نیز اندیشیده شود.

آدم‌نژاد به ارائه مثال‌هایی از مسئولیت اجتماعی در شهر فرودگاهی پرداخت و گفت: به عنوان مثال نزدیک به هفت سال است که به علت کمبود آب در شهر فرودگاهی درختی کاشته نشده است. البته مشکل کمبود آب وجود دارد، ولی واقعیت این است که امروزه روش‌هایی برای کویرزدایی با استفاده از گونه های مقاوم در برابر کم آبی ابداع شده است.

وی افزود:  با دو گروه مشاور داخلی و بین المللی مذاکره کردیم. گونه‌هایی از درخت در کشور وجود دارند که بدون نیاز به آبیاری مستمر می توانند ادامه حیات دهند. کاشت درخت مسئولیت اجتماعی ماست. زیستگاهی که به عنوان یک مرکز در کنار پایتخت کشور قرار دارد، لازم است که به محیط زیستش توجه شود.

این مقام مسئول استفاده از انرژی‌های پاک را مثال دیگری برای توجه به مسئولیت اجتماعی دانست و گفت:  فراخوانی برای احداث نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی صادر کرده ایم که با همکاری وزارت نیرو احداث خواهد شد. این مکان بسیار مستعد برای استفاده از این نوع نیروگاه‌ها است.

آدم‌نژاد به مساله تامین آب شهر فرودگاهی نیز اشاره کرد و افزود: در رابطه با آب با مجموعه محمدیه صحبت کردیم که از حق‌آبه قانونی خود استفاده کنیم. به زودی کانال انتقال آب با ۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری احداث خواهد شد.

وی در مورد مدیریت پسماند نیز گفت: در ترمینال ایرانشهر یقینا شاهد مدیریت پسماند خواهیم بود. مدیریت پسماند در ترمینالیک و ترمینال سلام نیز با توجه به مطالعات مشاور انجام خواهد شد. ناگزیر هستیم که از شیوه‌های موثر مدیریت پسماند استفاده کنیم.

حل معضل بار در فرودگاه امام خمینی (ره)

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به حقوق مسافران در استفاده از فضای فرودگاهی گفت: فرض کنیم خانمی با کودک خود در ترمینال است و بنا بر هر دلیل موجه یا غیر موجهی با تاخیر مواجه شده است. این خانم باید بتواند در فضای فرودگاه آسایش داشته باشد. یا به عنوان مثال کسانی که توانایی ایستادن ندارند باید در فرودگاه آسایش داشته باشند.

وی ادامه داد: پیش از این فضایی برای استراحت خانوادگی در فرودگاه وجود نداشت. احداث این فضا یک مسئولیت اجتماعی است و ما به دنبال پیگیری این مسئولیت هستیم. به عنوان مثال در اسفند سال گذشته محل تعویض پوشک بچه به سرویس‌های بهداشتی اضافه شد، که هر چند کار کوچکی است، اما در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی است.

آدم نژاد افزود: فرودگاهی که قرار است مرکز تلاقی اقتصادی باشد باید دفتر تجاری داشته باشد. در مدت زمانی که مسافر در این فرودگاه است باید وسایل ارتباطی نظیر فکس و ایمیل و اینترنت در اختیار داشته باشد.

رییس هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اهمیت مسئولیت اجتماعی را هم پایه محاسبات اقتصادی دانست و گفت: هر کاری که قرار است انجام شود باید با مسئولیت اجتماعی و نه فقط بر مبنای محاسبات اقتصادی و سود و زیان انجام شود. به طور مثال سرمایه‌گذاری بر روی سرویس بهداشتی بازگشت مستقیم سرمایه ندارد، اما رضایت مشتری را جلب می‌کند.

آدم نژاد به بحث بار مسافران در فرودگاه نیز اشاره کرد و افزود: بحث بار مسافران با وجود اینکه عمدتا در اختیار ایرلاین‌هاست اما به هر حال در خروجی عملکرد فرودگاه دیده می شود. خدمات بار در واقع مجموعه خدماتی که گروه‌های مختلف  ارائه می‌دهند، اما مردم همه را از چشم فرودگاه می‌بینند و حق دارند.

وی ادامه داد: بار مسافران یکی از معضلاتی است که همواره با معضل مواجه بوده است. اکنون اقداماتی در دست اجرا است تا فرآیند‌های ورود و خروج تسریع پیدا کند. پیش از این بیش از یک ساعت و چهل دقیقه از قرار گیری هواپیما در جایگاه تا خروج بار در فرودگاه زمان می‌برد. اکنون این زمان به زیر یک ساعت رسیده است و امکان اینکه باز کاهش پیدا کند، وجود دارد.

آدم‌نژاد در انتها گفت: بر اساس نظام ASQ یا نظام ارزیابی کیفیت عملکرد دستورالعملی برای بار تهیه شده و فکر می‌کنم تا مردادماه بتوانیم معضل بار را در فرودگاه حل کنیم.

 

تعداد بازدید: 109 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  قطعه سازان ایرانی چاره‌ای جز ادغام و به‌روز آوری فناوری ندارند
  بیشترین یارانه سوخت جهان در ایران پرداخت می شود
  آیا وزارت صنعت، مجری طرح ادغام قطعه‌سازان می‌شود؟
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
امتیازات خطوط ویژه موتور سیکلت های برقی و دوچرخه
امتیازات خطوط ویژه موتور سیکلت های برقی و دوچرخه
  ادامه گزارش های تصویری 1
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار