تماس با ما   |  پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
جمعه، 30 شهریور 1397 - 21:15   
 
 
   آخرین اخبار  
  آیا وزارت صنعت، مجری طرح ادغام قطعه‌سازان می‌شود؟
  قطعه سازان ایرانی چاره‌ای جز ادغام و به‌روز آوری فناوری ندارند
  بیشترین یارانه سوخت جهان در ایران پرداخت می شود
  کوپن الکترونیکی نه اختلال در بازار ایجاد می‌کند و نه رانت
  راهکار کشورهای مختلف دنیا برای مقابله با آلودگی هوا
  باید مشوق هایی برای ادغام قطعه سازان کوچک و متوسط اختصاص یابد
  امیر خجسته: خودروسازان ۱۶۰ هزار خودرو را احتکار کرده اند
  وزیر صنعت: از محضر شریف مردم ایران عذرخواهی می کنم و امیدوارم این فساد به صفر میل کند
  دستگیری یکی از افراد مؤثر شبکه فساد واردات خودرو + عکس
  ضرورت ایجاد شبکه پایشی در اطراف دماوند/ امسال لرزشی در دماوند نداشتیم
  برگزاری آیین ۸۰۰ ساله در ماسوله/ مراسم علم بندان برگزار شد
  هدف اصلی دولت، زیست‌پذیر کردن محلات ناکارآمد است/ شرکت بازآفرینی شهری ایران اراضی خود را به هنرمندان می‌دهد
  تاثیر کریدور شرق-غرب بر توسعه اجتماعی-اقتصادی پس‌کرانه‌ سواحل جنوبی/ جزئیات نامه وزیر راه و شهرسازی به معاون رئیس جمهوری/ بزرگراه‌هایی که قابلیت ارتقا به آزادراه را دارند
  تصمیمی برای افزایش نرخ بلیت اربعین گرفته نشده/ استفاده از تمامی ظرفیت ناوگان برای جابجایی مسافران
  خرافه‌زدایی از دین نیاز به فرهنگ‌سازی دارد
  برگزاری نشست دو روزه ایران و ایتالیا در حوزه ترانزیت
  کاهش آلودگی هوا و مصرف سوخت با افزایش اسقاط خودروهای فرسوده
  امضای تفاهم‌نامه احداث اولین شهر خورشیدی و بادی در ۲ شهر جدید
  مردم می‌توانند علیه بازنشستگان شاغل در دستگاه‌ها اعلام جرم کنند
  افزایش مهاجرت از اصفهان به شهرهای شمالی در سال‌های آینده
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 86106صفحه نخست » خبرهای حوزه حمل و نقلپنجشنبه، 14 تیر 1397 - 10:59
وزارت راه و شهرسازی پیشروترین وزارتخانه در بحث میز خدمت/ ارائه ۵۶۰ خدمت به صورت حضوری و الکترونیکی
ترابر نیوز: مدیرکل دفتر عملکرد و حقوق شهروندی وزارت راه و شهرسازی گفت: در خانواده وزارت راه و شهرسازی با دوراندیشی دکتر آخوندی از اواخر سال ۹۲ بحث طراحی یک سامانه الکترونیکی به میان آمد و با اصرار ایشان روی یکپارچگی کارها در وزارت عظیم راه و شهرسازی در یک پنجره واحد از همان زمان ارائه خدمت تحت عنوان میز خدمت شکل گرفت.
  
ترابر نیوز:

علی بخش رستمی

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی‌بخش رستمی، مدیرکل دفتر عملکرد و حقوق شهروندی وزارت راه و شهرسازی در نشستی با مدیران سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی در حوزه مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان درخصوص نظارت موثر بر حسن اجرای ماده (۱۷) تصویب نامه حقوق شهروندی مورد تاکید رئیس جمهوری با اشاره به بحث مهم ارائه خدمت آسان‌تر در "میز خدمت"، اظهار داشت: دلیل برگزاری این نشست بحث مهم میز خمت برای خدمت‌رسانی هرچه‌آسان‌تر و بهتر به اربابان رجوع، متقاضیان و شهروندانی است که در ارتباط با خانواده بزرگ وزارت راه وشهرسازی با این مجموعه مراوده دارند.

وی ادامه داد: آنچه که ماموریت دفاتر در این خانواده آنهم در این دوره سرنوشت‌ساز در حوزه‌های مرتبط به خصوص مدیریت عملکرد و سلامت اداری است، باعث شد که هرچه بیشتر دنبال تبادل اندیشه‌ها در راستای ارائه هرچه بهتر خدمات باشیم. با توجه به اهمیت موضوع مهمترین مساله بحث حقوق شهروندی است که در ۲۸ آذرماه ۱۳۹۵ توسط ریاست جمهوری رونمایی و به دولت و سازمان‌های تابعه برای رعایت مفاد آن ابلاغ شد.

رستمی گفت: در این راستا پس از احصاء مصوبه مذکور ۳ ماه پس از ابلاغ ریاست جمهوری توسط شواریعالی اداری به همه دستگاه ها و وزاتخانه‌ها ابلاغ شد. این مصوبه و ابلاغیه تحت عنوان حقوق شهروندی در ماده ۱۷ خود ماموریتی را تکلیف کرده که در آن روی ایجاد میز خدمت تاکید دارد. همچنین در بندی از این ماده گفته شده است که باید هر سه ماه گزارشی تهیه و به مقام بالادستی ارائه شود. در این مرحله بازرسان سازمان امور استخدامی از شنبه ۹ تیرماه لغایت یکشنبه ۳۱ تیرماه به واحدهای ستادی دستگاه‌های اجرایی مراجعه و مطابق کاربرگ ارائه شده نسبت به نحوه اجرای بخشنامه اقدام خواهند کرد.

وی افزود: بر طبق این بخشنامه رئیس‌جمهور در سال ۹۶، یک بخشنامه دیگر هم ابلاغ شد که در واقع دستورالعمل چگونگی اجرای میزخدمت در آن اشاره شده بود و از سوی سازمان امور استخدامی و معاون رئیس جمهور به همه دستگاه‌ها ابلاغ شد.

رستمی با اشاره به روش‌های میز خدمت در این ابلاغیه اظهار داشت: در این ابلاغیه برای استقرار میزخدمت دو شیوه تکلیف شده که به صورت الکترونیکی یا حضوری است و برای استقرار آن یک بازه زمانی مشخص شد. برای میز خدمت حضوری از زمان ابلاغ در نهم شهریورماه سال ۹۶، شش ماه و برای میز الکترونیکی یک سال تعیین زمان شد.

مدیرکل دفتر عملکرد و حقوق شهروندی وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: در خانواده وزارت راه و شهرسازی با دور اندیشی دکتر آخوندی از اواخر سال ۹۲ بحث طراحی یک سامانه الکترونیکی به میان آمد و با اصرار ایشان روی یکپارچگی کارها در وزارت عظیم راه و شهرسازی در یک پنجره واحد از همان موقع ارائه خدمت تحت عنوان میز خدمت شکل گرفت.

وی ادامه داد: از همان زمان یک تیم حرفه‌ای کار را آغاز و در سال ۹۴ سامانه "شهراه" به صورت آزمایشی آغاز به کار و از سال ۹۵ رسما به بهره‌برداری رسید و این همان میز خدمت الکترونیکی است که مدنظر است. شهراه در ۱۲ حوزه فعالیت دارد که می توان به خدمت در ۴ مد حمل و نقل و مباحث دیگر مثل بافت‌های فرسوده، شهرسازی و ساماندهی جمعیت در شهرهای جدید و هواشناسی، ساخت ریل و ... اشاره کرد.

رستمی افزود: در حال حاضر در ۱۲ حوزه در حال ارائه ۵۶۰ نوع خدمت هستیم که بخشی از این خدمت‌ها به صورت الکترونیکی ارائه می‌شوند. البته در این بین سامانه‌های دیگری از جمله ۱۴۱، هواشناسی و بقیه موارد را که ۳۵ سامانه ارائه خدمات بودند به سامانه شهرراه متصل کردیم که مجموع این موارد باعث شد که در بحث میز خدمت وزارت راه و شهرسازی یک مجموعه پیشرو باشد.

این مقام مسئول با تاکید بر روی این موضوع که طبق تکلیف صورت گرفته باید به دنبال الکترونیکی کردن دیگر خدمات بود، اظهار داشت: طبق تاکید صورت گرفته باید هرکدام از خدماتی که الکترونیکی نیستند اما این قابلیت را دارند که به این شکل خدمت‌رسانی شوند در قالب میز خدمت الکترونیکی ارائه شوند.

وی ادامه داد: در همین خصوص سازمان امور استخدامی یک ماه قبل راه‌های شناسایی و استقرار میزهای خدمت را تعیین و ابلاغ و سپس با تایید معاونت توسعه منابع ارسال شد تا دستگاه‌هایی که مراجعات حضوری مستمر دارند با این ابلاغ خدمات را به صورت الکترونیکی ارائه دهند که البته در سامانه شهراه وزارت راه و شهرسازی این اتفاق افتاده است.

رستمی تاکید کرد: در بهمن سال ۹۶ و در ارزیابی صورت گرفته پس از ابلاغ میز خدمت تنها وزارتخانه‌ای که میز خدمت آن راه‌اندازی و به ارائه سرویس پرداخته بود، وزارت راه و شهرسازی بود که نشان می دهد این مجموعه در این امر پیشرو بوده است. این ابلاغیه را به عنوان یک شیوه‌نامه اجرا و ارائه خدمات حضوری و الکترونیکی را کنار یکدیگر گذاشته و از ابتدای سال ۹۵ کارشناسان در محل میز خدمت مستقر شدند.

وی ادامه داد: سامانه شهراه فعال است و تمام مواردی که از طریق سامانه قابل پیگیری است را به مراجعه کنندگان یک کد رهگیری داده می‌شود تا هرگونه موضوع و خواسته‌ای پیگیری شود.

مدیرکل دفتر عملکرد و حقوق شهروندی وزارت راه و شهرسازی در پایان گفت: ماهیت همه این بخشنامه و ابلاغ‌ها برای ارائه خدمت آسان‌تر به مردم است. این مساله این الزام را به وجود می‌آورد که در کنار همه این اتفاقات و استقرار میز خدمت از کارشناسان مطلع بهره برده که اگر اینچنین نباشد قطعا نتیجه نخواهیم گرفت.

 

تعداد بازدید: 114 ،    
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  قطعه سازان ایرانی چاره‌ای جز ادغام و به‌روز آوری فناوری ندارند
  بیشترین یارانه سوخت جهان در ایران پرداخت می شود
  آیا وزارت صنعت، مجری طرح ادغام قطعه‌سازان می‌شود؟
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
امتیازات خطوط ویژه موتور سیکلت های برقی و دوچرخه
امتیازات خطوط ویژه موتور سیکلت های برقی و دوچرخه
  ادامه گزارش های تصویری 1
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار