تماس با ما   |  پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
جمعه، 30 شهریور 1397 - 21:15   
 
 
   آخرین اخبار  
  آیا وزارت صنعت، مجری طرح ادغام قطعه‌سازان می‌شود؟
  قطعه سازان ایرانی چاره‌ای جز ادغام و به‌روز آوری فناوری ندارند
  بیشترین یارانه سوخت جهان در ایران پرداخت می شود
  کوپن الکترونیکی نه اختلال در بازار ایجاد می‌کند و نه رانت
  راهکار کشورهای مختلف دنیا برای مقابله با آلودگی هوا
  باید مشوق هایی برای ادغام قطعه سازان کوچک و متوسط اختصاص یابد
  امیر خجسته: خودروسازان ۱۶۰ هزار خودرو را احتکار کرده اند
  وزیر صنعت: از محضر شریف مردم ایران عذرخواهی می کنم و امیدوارم این فساد به صفر میل کند
  دستگیری یکی از افراد مؤثر شبکه فساد واردات خودرو + عکس
  ضرورت ایجاد شبکه پایشی در اطراف دماوند/ امسال لرزشی در دماوند نداشتیم
  برگزاری آیین ۸۰۰ ساله در ماسوله/ مراسم علم بندان برگزار شد
  هدف اصلی دولت، زیست‌پذیر کردن محلات ناکارآمد است/ شرکت بازآفرینی شهری ایران اراضی خود را به هنرمندان می‌دهد
  تاثیر کریدور شرق-غرب بر توسعه اجتماعی-اقتصادی پس‌کرانه‌ سواحل جنوبی/ جزئیات نامه وزیر راه و شهرسازی به معاون رئیس جمهوری/ بزرگراه‌هایی که قابلیت ارتقا به آزادراه را دارند
  تصمیمی برای افزایش نرخ بلیت اربعین گرفته نشده/ استفاده از تمامی ظرفیت ناوگان برای جابجایی مسافران
  خرافه‌زدایی از دین نیاز به فرهنگ‌سازی دارد
  برگزاری نشست دو روزه ایران و ایتالیا در حوزه ترانزیت
  کاهش آلودگی هوا و مصرف سوخت با افزایش اسقاط خودروهای فرسوده
  امضای تفاهم‌نامه احداث اولین شهر خورشیدی و بادی در ۲ شهر جدید
  مردم می‌توانند علیه بازنشستگان شاغل در دستگاه‌ها اعلام جرم کنند
  افزایش مهاجرت از اصفهان به شهرهای شمالی در سال‌های آینده
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 85793صفحه نخست » خبرهای حوزه حمل و نقلسه شنبه، 29 خرداد 1397 - 09:57
رشد ۱۲.۵ برابری شرکت‌های مهندسی مشاور ایمنی راه طی ۵ سال
ترابر نیوز: عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: با حمایت‌های وزیر راه و شهرسازی از پنج سال گذشته تا کنون تعداد شرکت‌های مهندسی مشاور ایمنی راه‌ با داشتن توانمندی‌های ویژه و مورد تایید سازمان به ۲۵ شرکت افزایش یافته است.
  
ترابر نیوز:

مهران قربانی

مهران قربانی عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و نماینده تام‌الاختیار رئیس سازمان در امور ایمنی‌ راه در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به تصویب «راهنمای جانمایی علایم در طرح‌های ارتقای ایمنی نقاط و نواحی پرتصادف و دارای تصادف» در شورایعالی فنی امور زیربنایی حمل‌ونقل کشور اظهار داشت: با افتخار می‌توان اعلام کرد که یکی از اقدامات مهم سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای طی یک سال اخیر تدوین ضوابط و آیین‌نامه‌های مرتبط با ایمنی، به ویژه تهیه نقشه‌های کاربردی تیپ و ارتقا توانمندی سطح فنی و تجربی مهندسان مشاور بوده است.

وی افزود: پنج سال قبل، وزیر راه و شهرسازی در جلسه شورایعالی فنی امور زیربنایی حمل‌ونقل تعداد شرکت‌های مهندس مشاور مورد قبول سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با ویژگی‌هایی همچون توانایی تحلیل میاحث ایمنی و ارائه طرح‌های رفع نقاط پر تصادف، علائم و حفاظ‌های جاده‌ای را جویا شد که تعداد آن‌ها بیش از دو شرکت نبود اما با حمایت‌های وزیر راه و شهرسازی از آن زمان تا کنون با جرات می‌توان بالغ بر ۲۵ شرکت مهندسی مشاور حوزه ایمنی راه‌ توانمند را نام برد.

عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه «به تناسب فضای فکری و حمایت‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گام‌های مثبتی با ریشه آسیب شناسی برداشته شده است.» گفت: این سند مشتمل بر ۱۳۰ نقشه تیپ راهنما، ماحصل کل اطلاعات موجود در مباحث مرتب با ایمنی راه‌ها به لحاظ خود معرفی راه‌ها و موارد موجود در آیین‌نامه‌های ایمنی راه‌های کشور برای استفاده در اقدامات راهداری است.

نماینده تام الاختیار رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در امور ایمنی بیان داشت: طی ۲ سال گذشته برای تهیه این راهنما از توانمندی چندین  متخصص مباحث ایمنی در زمینه‌های آکادمیک و اجرایی به علاوه مباحث «پیارک» با اعتقاد بر تاثیر ویژه بر حوزه های ایمنی راه، راهداری و راهسازی استفاده شد.

قربانی با اشاره به ویژگی های «راهنمای جانمایی علائم در طرح‌های ارتقای ایمنی نقاط و نواحی پرتصادف و دارای تصادف» گفت: با گردآوری این مجموعه، ایرادات آیین نامه‌ها نیز مشهود شد و همین مساله باعث جلوگیری از ابلاغ یک جلد از آیین‌نامه‌ها توسط سازمان برنامه و بودجه و اعلام نیاز تغییرات و اصلاحات ۲۰ درصدی آن شد.

عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه «راهنمای جانمایی علائم در منطقه خاورمیانه و همسایگان بی نظیر است» خاطرنشان کرد: این مجموعه قابلیت ارسال به سایر کشورهای منطقه برای تاثیرگذاری در زمینه ارتقا ایمنی راه‌های آن‌ها را دارد.

وی با اشاره به آسیب شناسی انجام شده در زمان تهیه این راهنما تصریح کرد: در واقع هدف ما بالا بردن پایه ایمنی راه‌ها در کشور بود تا مشاور گام‌های بعدی را بردارد. این راهنما برای هر دو بخش راهسازی و نصب علائم در پروژه‌های واقع در نواحی مختلف به صورت جداگانه  البته طی چندماه اخیر اثرات مثبت آن نیز مشهود شد.

قربانی در ادامه به پلان‌های ایمنی در نقاط پر تصادف اشاره کرد و گفت: از آنجایی که ۴۰ درصد تصادفات در تقاطع‌ها و دسترسی‌ها و ۳۰ درصد در قوس‌ها رخ می‌دهد. لذا با این راهنما ۷۰ درصد مذکور در قالب طرح‌های تیپ پوشش داده می‌شود و دیگر هیچ نقطه‌ای در شبکه راه‌های کشور وجود ندارد که برای آن طرح نمونه ایمن‌سازی به عنوان طرح راهنما تولید نشده باشد.

نماینده تام‌الاختیار رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در امور ایمنی یادآور شد: در این طرح راهنما علائم مورد نیاز مناطق مسکونی از جمله روستاها نیز مشخص شده‌است که بر اساس آن دیگر با اقدامات سلیقه‌ای مواجه نخواهیم شد. به علاوه علائم مورد نیاز برای نقاط پر تصادف و دارای تصادف حتی در سطوح پایین‌تر نیز مشخص شده است.

عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اظهار داشت: تمام موارد موردنیاز از سال ۸۲ که اولین نسخه آیین‌نامه ایمنی راه تهیه شده بود تا سال ۹۶ با ابلاغ بخش نامه‌های معاونت راهداری سازمان انجام می شد. که امروز با حضور شخص ایشان در سمت ریاست سازمان همه یک جا گردآوری شده است.

قربانی در پایان از حمایت‌های هیئت عامل سازمان راهداری و حمل ‌ونقل جاده‌ای، شخص عبدالهاشم حسن نیا رئیس سازمان، پژوهشکده حمل‌و‌نقل و جامعه مهندسان مشاور ایران در تهیه راهنمای جانمایی علایم در طرح‌های ارتقای ایمنی نقاط و نواحی پرتصادف و دارای تصادف تشکر و قدردانی کرد.

 

تعداد بازدید: 78 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  قطعه سازان ایرانی چاره‌ای جز ادغام و به‌روز آوری فناوری ندارند
  بیشترین یارانه سوخت جهان در ایران پرداخت می شود
  آیا وزارت صنعت، مجری طرح ادغام قطعه‌سازان می‌شود؟
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
امتیازات خطوط ویژه موتور سیکلت های برقی و دوچرخه
امتیازات خطوط ویژه موتور سیکلت های برقی و دوچرخه
  ادامه گزارش های تصویری 1
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار