تماس با ما   |  پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
سه شنبه، 24 مهر 1397 - 09:13   
 
 
   آخرین اخبار  
  سند آمایش مراکز لجستیک؛ حلقه سوم از زنجیره اقدامات استراتژیک
  افق‌های روشن دروازه صادراتی غرب/ شاهراهی برای رسیدن به «مدیترانه»
  سقوط سلطنت رضاشاه با یک تلنگر
  تشریح برنامه‌های توسعه بنادر و پس‌کرانه‌های بندری شمال و جنوب کشور/ تدوین دو بسته حمایتی از سرمایه‌گذاران در بنادر ایران در زمان تحریم
  بهره برداری از بزرگترین خط تولید موتور سیکلت برقی
  آغاز فعالیت اجرایی شرکت عمران شهرهای جدیدتیس و ایوانکی تا پایان سال/ ضرورت تسریع در فرایند توسعه شهرهای جدید نوپا
  سقوط سنگین سهام سعودی /ارزش بازار ۷ درصد کاهش یافت
  شکایت سوریه از آمریکا به سازمان ملل
  تشریح آخرین وضعیت نقاط حادثه‌ای محورهای ایرانشهر/ قاچاق سوخت و انسان دو عامل اصلی تصادف و مرگ و میر
  باید از فضای نوین و دیجیتال جهت معرفی هرچه بهتر ظرفیت‌‌های گردشگری و ابنیه تاریخی استفاده کرد
  یک کشته و 3 مصدوم در حادثه رانندگی آزاد راه ساوه همدان + عکس
  آغاز فروش بلیت پروازهای ویژه اربعین از سه شنبه
  برای خرید آپارتمان در پونک چقدر باید پرداخت کرد؟
  تصمیم دولت این است که برای جلوگیری از قاچاق کارت سوخت احیا شود
  ورود ۳۱ قاضی به سازمان استاندارد
  واژگونی تریلی در جاده‌های کردستان قربانی گرفت
  بهره‌برداری بیش از ۱۰ پروژه‌ در فرودگاه مهرآباد با حضور لاریجانی و آخوندی/ افتتاح باند بتنی ۲۹ راست
  جزییات ۷ ماه حبس برای متهم توهین کننده به رئیس‌جمهوری و وزیر راه و شهرسازی/ حکم قطعی و قابل اجراست
  واگذاری عرصه مسکن مهر پرند وارد مرحله اجرایی شد
  دولت تورم را سرکوب نکند
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 85269صفحه نخست » اخبار رسانه هاجمعه، 4 خرداد 1397 - 06:25
چرا مدیران بازنشسته نمیشوند؟!”
  
ترابر نیوز:

 متاسفانه امروزه برخی سایتهای تحلیلی خبری درجهت افزایش بازدید بدون توجه به رسالت خود مبنی برانتشار اخباری که خوانندگان ومخاطبین خودرا به نوین ترین  راهکارهای تجربه شده وعلمی رهنمون شوند دیدگاه ها وبرداشتهای افرادرا بدون بررسی روی خروجی سایت قرارمیدهند!

 

چیچست نیوز:علی قلی زاده تبریزی-اخیرا دریکی از سایتهای خبری نظریک شهروندجویای کار با تیتری به مضمون “مدیران بازنشسته نمیشوند ! بدون توجه به بررسی شاخصهای بازنشستگی درکشورهای درحال توسعه صرفا از یک نقطه نظر کمی مورد بررسی غیرکارشناسانه قرارداده که گویی اگر مدیرانی که به سن بازنشستگی رسیده اند بازنشسته شوند نرخ کمی رشد بیکاری حل میشود.

80

مقایسه مدیران ناکارامد نسل جدیدواردشده به چرخه مدیریت ومدیران فعلی

دراین نظریه خام پایه واساس نسخه پیچیده شده واصرار بر بازنشسته کردن   مدیران  :تحلیل قوای جسمانی-عدم آشنایی به علم روز وعدم توانایی علمی اشاره شده است.!

شکی نیست که امروزه درایران اصلی ترین  واولین شاخص عدم توسعه نیافتگی کشور ناکارامدی مدیران بوده است اما اینکه این ناکارامدی از کجا ناشی شده وآیا مدیران جدید معایب وضعفهای اشاره شده را دارا هستندیا نه وچرا وچگونه وبا چه انگیزه وشاخصی خواستار بازنشسته شدن مدیران شده اند دقیقا ومستندا اشاره ای نشده است.

بعبارتی تازمانیکه در انتخاب وانتصاب مدیران شایسته سالاری یعنی داشتن کلیه شرایط علمی وتخصصی بعنوان شرط نخست انتصابات وجودنداشته باشد اینکه سن ووضعیت مدیران را به این بهانه مورد نقد قرار دهیم  کارشناسانه نیست.  هرروز بدتراز دیروز خصوصا دردولت نهم ودهم چندین برابر  مدیران ناکارامد دیروزی پا به سن گذاشته ،مدیران جوان بی تخصص وناکارامد امروزی بدون درنظرگرفتن شاخصهای شایسته سالاری وارد جرگه وچرخه مدیران شده اند که ضربات جبران ناپذیری به شاکله مدیریت کلان کشوری واردشده ومیشود.

نگارنده اگر نظری کوتاه بر نحوه برخورد واستفاده از سن بازنشستگی کشورهای توسعه یافته میکرد متوجه میشد که تجربه اولین شاخص انتصابات در این کشورهاست البته روندانتصابات وانتخاب مدیران از بدو شروع بکارکارکنان ومدیران پله ای وبا طی مراحل علمی بوده ولذا کارمندی که از بدو استخدام باارزشیابی علمی مراحله ارتقاء شغلی یافته در سن بازنشستگی هم تجارب و توانایی علمی که دارد کمتر کسی در مقایسه با این مدیران دارا هستند.

بعبارت دیگر اگر هدف نگارمنده صرفا انتقاداز یک یا چندانتصاب یا ابقاء محدود بوده نباید این دیدگاه را به همه مدیران تعمیم داده شود.

بطورمثال انتخاب مربیان وسرمربیان ورزشی  اساسا ودقیقا مغایر با نظریه خام نگارنده ونقد کننده است ونیازی به توضیح نیست که در انتخاب مربیان تنها دارابودن مدرک دکترای تربیت بدنی برای یک فرد سی ساله تنها ملاک انتخاب بعنوان سرمربی تیم ملی نبوده ونمیتواندباشد.

نسخه وروند انتخاب وانتصاب مدیران درکشور هنوز بشدت میلنگد

مشکل اساسی ما عدم وجود روند صحیح علمی درانتصابات است که البته این ضعف بیشتر در حکومتهای دولتهای اصولگرار درکشور که ملاک اصلی تعهد است وتخصص بسیار ناچیز وکمرنگ مدنظر قرارگرفته بیشتر محسوس است.

از دکتر چمران پرسیدند که تعهد بهتر است یا تخصص ؟ ایشان گفتند:“می گویند تقوا از تخصص لازم تر است. آن را می پذیرم. اما می گویم آن کس که تخصص ندارد و کاری را می پذیرد بی تقواست.“

فی الواقع سوء پیشینه وتحقیقات وفیلترینگ  سفت وسختی که برای تعیین درجه تعهد والتزام یک مدیر یا کارمند از اداره امنیت گرفته تا حراستهای اداری کافیست  اما درکشور چنین فیلتری برا ی سنجش توانایی علمی وجودندارد حتی دربانکها وبسیاری از موسسات واداراتی که از کارمندساده اش تا مدیرانش باید با فرمولهای ریاضی ومحاسبات علمی سروکارداشته باشند نه باندازه سایر ادارات اما دقیقتر نیست. روئسای شعبات هنوزهم براساس روابط  ودخالت سلیقه ای سرپرستان انجام میشود.

درحال حاضر نظام هنوز نتوانسته است  روندوراهکار ونسخه ای بی نقص ومطابق با منویات وآرمانهای انقلاب اسلامی برای همه ادارات وسازمانهای دولتی وخصوصی تدوین کندتا بدون دخالت سلیقه نیروی انسانی کارامد وسالم روندروبه رشدعادی ومنطقی را درتمام سطوح طی کندشاید بعلت حساسیت بالای موردی در سازمان انرژی اتمی چنین الگویی پیاده شده باشد که ای کاش مسئولین کلان کشوری وخصوصا نمایندگان مجلس تا این سطح فکری میرسیدندکه هرکارمندی درپشت هرمیزی ارزش متصدی راکتور هسته ای را داراست ویک معلم یا استاندار اگر مراحل ارتقاء شغلی را درست طی کند باندازه انرژی هسته ای گرانقدر وتاثیرپذیراست.

بازنشستگی درایران یعنی حذف یک انسانی با بیش از۳۰ سال جانفشانی از اجتماع (یعنی مرگ) اما در کشورهای توسعه یافته تولدی دوباره برای ادامه زندگی با علم باینکه بازنشسته هنوز فردی مفیددراجتماع است . فی الواقع باید گفت اینکه نرخ بیکاری غیرعادی حاکم برکشور دلیل بر بازنشسته نمودن غیرحرفه ای مدیران شود. اینکه بسیاری از مدیران کشور حتی درحد سمتی که عهده داران هستند توانایی ندارند حرفی نیست اما باید روشی علمی ومنطقی برای بازنشسته کردن انتخاب کرد.روشی که تجارب مدیران شایسته ازآنها بسرعت قبل ازبازنشستگی به افرادمستعدجانشین انتقال شود چیزی که تقریبا دراین کشوراصلا اجرا نمیشود.!

 آشنایی بیشتربا نحوه رفتار کشورهای توسعه یافته با بازنشستگان 

درکشورهای توسعه یافته سن بازنشستگی بین ۶۰ تا ۶۷ سال هم برای مردان وهم برای زنان تعیین شده وبطورمثال درانگلستان وژاپن مدیران بلافاصله پس از بازنشستگی بعنوان مشاوران عالی براساس تجارب ورشته های تخصصی مجددا بکارگیری میشوند.
بهترین مزایای بازنشستگی در آمریکا مربوط به کدام مشاغل است؟
به طور عام، میزان مزایای بازنشستگان به موقعیت و جایگاه کارفرما، وجود تشکل‌های صنفی قوی با قدرت چانه‌زنی بالا و شغل کارمند بستگی دارد
در سراسر دنیا، بازنشستگی دوره‌ای برای فراغت از کار و پرداختن به دلبستگی‌های زندگی است. در واقع، بازنشستگی قرار است لذت‌بخش‌ترین دوران زندگی هر انسانی باشد که با پشت سر گذاردن دوران کار، فرصتی برای پرداختن به سایر علاقمندی‌ها بیابد؛ اما همیشه هم اینگونه نیست و مستمری بازنشستگی گاه حتی کفاف هزینه‌های روزمره زندگی را نیز نمی‌دهد. به طور عام، میزان مزایای بازنشستگان به موقعیت و جایگاه کارفرما، وجود تشکل‌های صنفی قوی با قدرت چانه‌زنی بالا و شغل کارمند بستگی دارد.
در آمریکا، کارگران عضو اتحادیه‌های کارگری معمولاً بیش از سایرین از مزایای بازنشستگی بهره‌مند می‌شوند و کارگرانی که عضو اتحادیه کارگران نیستند، از مزایای کمتری برخوردارند و صنایع بخش خصوصی، بالاترین میزان مستمری بازنشستگی را پرداخت می‌کنند.

rt

کارخانه‌های تولیدی: کارخانه‌های صنعتی عضو اتحادیه‌های کارگری، طبق آمار ارائه شده از سوی اداره آمار کارمندان امریکا، این بالاترین حد مزایای بازنشستگی را نسبت به سایر کارخانه‌ها و مشاغل به کارگان خود پرداخت می‌کنند.
کارخانه‌های تولید هواپیما: بسیاری از مهندسان و دانشمندان علوم رایانه‌ای که در زمینه طراحی و تجهیز هواپیماها فعالیت دارند و نیز مکانیک‌ها، کارگران بخش ریخته‌گری و مونتاژ این کارخانه‌ها نیز در دوران بازنشستگی از مزایای مستمری بسیار خوبی برخوردار می‌شوند.
دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی: اساتید دانشگاهی که در مقاطع بالاتری مشغول به تدریس‌اند از محیط‌های شغلی، خدمات درمانی و مزایای بازنشستگی بهتری نسبت به سایر کارکنان این مراکز برخوردارند.
شرکت‌های بیمه‌گر: معمولاً شرکت‌هایی که به فروش بیمه‌های سلامت، عمر، مقرری سالانه و بیمه اتومبیل اقدام می‌کنند، مستمری بازنشستگی بالایی را به کارمندان بازنشسته خود می‌پردازند. آژانس‌های بیمه‌ای کوچک‌تر طبیعتاً از مزایای مستمری بازنشستگی کمتری نسبت به شرکت‌های بزرگ‌تر برخوردارند.
مشاغل حمل‌ونقل و انبارداری: مشاغل مربوط به حمل‌ونقل و انبارداری، انتقال و ذخیره‌سازی کالاها و نیز تحویل بار به مشتریان در زمره این گروه قرار می‌گیرند. کارگران و کارمندانی که در این کارها مشغول به فعالیت هستند، به دلیل سنگین بودن مسئولیت‌های محوله، در زمان بازنشستگی، مستمری قابل قبولی دریافت می‌کنند. آن دسته از فعالان این مشاغل که عضو اتحادیه‌ها هستند، معمولاً از مستمری بازنشستگی بالاتری برخوردار می‌شوند و این در حالی است که کارگران مشاغل آزاد، هیچ‌گونه مستمری دریافت نمی‌کنند.
ساخت‌وساز: کارگران بخش ساخت‌وساز به دلیل سختی کار معمولا در زمره افرادی هستند که مستمری بازنشستگی بالایی دریافت می‌کنند. در دوران اشتغال نیز شاغلان این مشاغل از مزایای درمانی بیشتری برخوردارند
کارمندان در بقیه کشورها در چه سنی بازنشسته می شوند؟

78
جامعه > خانواده – سن بازنشستگی در بسیاری از کشورهای جهان بیانگر وضعیت اجتماعی آن کشور و همچنین وضعیت اشتغال است.
بر خلاف تصور غالب در کشورهای ثروتمند اروپایی اتفاقا برای رسیدن به بازنشستگی شاغلان باید بسیار منتظر بمانند . البته بالا بودن سن امید به زندگی و بالا بودن استاندارد های سلامت در این کشورها بسیاری از مردان و زنان را بر آن می دارد که تا سنین بالاتر نیز به کار بپردازند
در این جا دو اصطلاح وجود دارد که یکی اصطلاح سن بازنشستگی ، به صورت سنی قانونی تعریف می شود که کارگر اجبارا می بایست بازار کار را ترک کند.
دیگری اصطلاح سن مستمری بگیری سنی قانونی است که یک کارگر حائز دریافت مستمری سن پیری می شود.
عموماً سن مستمری بگیری را مترادف با سن بازنشستگی در نظر گرفته اند که برای مردان در حدود ۶۵ سالگی است.
در حال حاضردر بسیاری از کشورها، تمایز بیشتری بین دو اصطلاح فوق قائل می شوند. سن مستمری بگیری (سنی که در آن فرد، حائز شرایط دریافت مستمری می شود )رو به افزایش است که اغلب جدای از بازنشستگی به معنای کناره گیری از فعالیت اقتصادی قلمداد می شود. به منظور کمک برای به جریان انداختن این تغییرات ، فشارهای مالی روی سیستمهای مستمری قرار دارند ( ناشی از محدودیتهای کوتاه مدت مالی و الگوی جمعیتی بلند مدت ) که به بررسی بیشتری در زمینه میزان تامین مالی مزایای سالخوردگی منجر خواهند شد.
اصلاح قوانین مستمری در سوئد و سن بازنشستگی انعطاف پذیر
در سوئد، سن بازنشستگی متعارفی وجود ندارد. افراد این حق را دارند تا بین سنین ۶۱ و ۷۰ سال بازنشسته شوند. آنها اطلاعات مشخصی در این زمینه دریافت می کنند، توضیحی که میزان درامد مستمری را در طیفی از سنین ۶۱، ۶۵ و ۷۰ نشان میدهد. این مثال، اهمیت ارائه اطلاعات ساده و شفاف را بیان می کند . اطلاعاتی که فرایند تصمیم گیری را در این زمینه حمایت می کند. گرچه در واقع، تعداد زیادی از مستخدمان، هنوز در سن ۶۵ سالگی بازنشسته می شوند، عادتی که ناشی از بازنشستگی معمولی در بیشتر قوانین موجود در حوزه مستمری تکمیلی می باشد.

 

بازنشستگی در ایران

در حال حاضر مردان با سه نوع سن و سابقه بازنشست می شوند بطوریکه در نوع اول با داشتن ۳۵ سال سابقه بدون شرط سنی، دوم ۵۰ سال سن و ۳۰ سال سابقه با حقوق کامل و نوع سوم داشتن ۶۰ سال سن و ۲۰ سال سابقه که براساس میزان سابقه حقوق دریافت می کنند.
در مورد بازنشستگی زنان نیز با همان سه شرط عنوان شده و در هر کدام ۵ سال کمتر و البته در مورد زنان یک استثنا نیز وجود دارد و آن این است که زنان با ۴۲ سال سن و ۲۰ سال سابقه در بیمه های اجباری بازنشسته می شوند.
سنین بازنشستگی منعطف و شرایط آن
برخی کشورها از یک سن بازنشستگی استاندارد گذر کرده و طیفی از سنین بازنشستگی را در نظر می گیرند. در انگلستان، سن بازنشستگی خاص و پایان اتوماتیک واری به قراردادهای کاری در سن مشخصی وجود ندارد.توقف کارکردن قبل از دریافت یک مستمری ،دیگر به عنوان یک پیش شرط مطرح نیست. در نروژ، سن مستمری ۶۷ سال است اما افراد می توانند کارکردن را ادامه دهند.
برخی کشورها مستقیماً قوانین مربوط به سن بازنشستگی را با طول عمر ارتباط داده اند. این موارد اغلب به قوانینی نیاز دارند که پایان اتوماتیک وار به قراردادهای کاری در یک سن خاص را می شکنند و اغلب نیازمند هماهنگی با قوانین وضع شده در لایه دوم مستمریها است.
جدول زیر نشانگر بالاترین سن بازنشستگی در بین کشورهای جهان است.

 

جدول  درصد جمعیت بالای ۶۵ سال کشورهای جهان .

۱ نروژ ۶۷ ۶۷ ۷%
۲ ایسلند ۶۷ ۶۷ ۶%
۳ آلمان ۶۷ ۶۷ ۹%
۴ ایتالیا ۶۶ ۶۶ ۱%
۵ اسپانیا ۶۵-۶۷ ۶۵-۶۷ ۰
۶ دانمارک ۶۵-۶۷ ۶۵-۶۷ ۹%
۷ ایرلند ۶۵- ۶۶ ۶۵-۶۶ ۸%
۸ سوئیس ۶۵ ۶۴ ۷%
۹ آمریکا ۶۲-۶۷ ۶۲-۶۷ ۲۰%
۱۰ انگلیس ۶۵ ۶۰ ۱۰%

 

اما کدام کشورها برای اقامت یک بازنشسته مناسب است؟
معمولا سایتهای معرفی بهترین مکان برای استراحت و بازنشستگی معیارهایی برای برگزیدن بهترین کشور دارند که شامل؛ املاک و مستغلات، مزایای ویژه برای بازنشستگان، هزینه های زندگی ، فرهنگ و سرگرمی و تفریح مراقبت های بهداشتی، زیرساخت ها، امنیت و ثبات آب و هوا از جمله آن است.
این معیارها هر کدام امتیاز و وزن مشخصی برای شاخصه بندی دارند و در نهایت از بین صفر تا صد بالاترین امتیاز مربوط به کشورهایی است که بهترین مکان برای استراحت و بازنشستگی محسوب می شود.

ریف کشور امتیاز از صد ویژگی بارز
۱ اکوادور ۹۱٫۹ آب و هوا و هزینه مسکن
۲ پاناما ۸۹ بهداشت آب و هوا و مزایای بازنشستگی
۳ مالزی ۸۷٫۶ بهداشت ،،سرگرمی و رفاه
۴ مکزیک ۸۵٫۱ امکانات تفریحی،مراکز خرید ارزان
۵ کاستاریکا ۸۴٫۴ هزینه های مسکن، بهداشت،، تفریحات
۶ اروگوئه ۸۳٫۷ تفریحات ، فرهنگ ، بهداشت
۷ کلمبیا ۸۳ هزینهای مسکن ، آب و هوا و طبیعت
۸ اسپانیا ۸۲٫۵ زندگی بین المللی زیر ساخت ، فرهنگ و..
۹ تایلند ۸۲٫۳ هزینه مسکن آب و هوا، بهداشت
۱۰ مالت ۸۰٫۱ چند زبانی ، زندگی بین المللی ، آب و هوا

آلمانی‌ها برای بازنشستگی تا ۶۷ سالگی باید صبر کنند

آلمان با میانگین سنی ۴۵ سال، پیرترین کشور عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. در این کشور تا سال ۲۰۵۰ به ازای هر فرد بازنشسته، تنها ۱٫۵ فعال از نظر اقتصادی حضور خواهد داشت. سن بازنشستگی پیش از موعد در آلمان ۶۳ سال است و کارمندان و کارگران در شرایطی خاص قادر خواهند بود تا تقاضای استفاده از مزایای بازنشستگی پیش از رسیدن به سن کامل بازنشستگی را داشته باشند. تا پیش از این، برخی کارگران درخواست بازنستگی پیش از موعد داشتند ولی به تازگی برخی اقتصاددانان آلمان هشدار داده اند که با افزایش تقاضای کارمندان و کارگران برای بهره مندی از مزایای بازنشستگی پیش از موعد، بار زیادی به سرمایه های دولتی کشور وارد می آید و با توجه به افزایش روند سن جمعیت آلمان و فشار بخش مالیات ها بر درآمد مشاغل و کارگران، این مسئله شرایط اقتصادی کشور را با چالش روبرو می‌کند.

از این رو، با توجه به روند پیری جامعه، دولتمردان آلمانی تصمیم گرفته‌اند تا با افزایش سن بازنشستگی، وضعیت اقتصادی آلمان را طی سال‌های آتی از وخامت نجات دهند.

 

تعداد بازدید: 121 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  یک کشته و دو زخمی در برخورد پراید با کامیون
  بازداشت متهم اصلی پرونده اختلاس در شرکت پخش فرآورده‌های نفتی
  پیشنهاد پرداخت تسهیلات به سیل‌زدگان استان‌های شمالی/ تخریب صد درصدی واحد‌های بستر رودخانه
  لزوم خدمت رسانی شایسته به معلولان در سامانه های اتوبوس تندرو و مترو
  نامه محسن هاشمی به مهدی کروبی: آیات هاشمی و خامنه‌ای با جدیت از شورای رهبری دفاع کردند اما شورای رهبری رای نیاورد / انتظار داشته و داریم که واقعا آیت الله هاشمی چه کند؟!
  با ۳۰۰ میلیون تومان در کدام منطقه خانه بخریم+ جدول
  نماینده ولی فقیه در سپاه: عده‌ای در کشور می‌گویند باید با همه به زبان آشتی حرف بزنیم؛ این‌ها از انقلابی گری خسته شده‌اند / ۵۰ آیه شریفه در قرآن برای نقد تفکر غرب گرایانه وجود دارد
  آغاز پیش فروش بلیط قطار ویژه اربعین
  نظارت مستمر سازمان هواپیمایی کشوری بر ایمنی فرودگاه‌ها/ ارتقای استانداردهای فرودگاه پیام
  قیمت روز مسکن|واحد ۹۰ متری در قیطریه ۱.۵ میلیارد تومان
  جزییات تصویب ۶ مصوبه در پنجاهمین نشست ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار/ تشکیل کمیته راهبری برنامه تسهیلگری و توسعه محله‌ای/ واگذاری محوریت اجرایی برنامه‌ها به دولت محلی
  برای خرید آپارتمان در پونک چقدر باید پرداخت کرد؟
  نبرد بر سر رابطه سوئیفت با ایران به کجا خواهد رسید؟ / ترامپ و اروپا چه استراتژی در پیش گرفته اند؟
  سقوط سلطنت رضاشاه با یک تلنگر
  تجار ایرانی مشمول معافیت مالیاتی در صادرات به عمان شدند
  نرخ اتوبوس اربعین ۱۵۲ هزار تومان/۱۵ هزار اتوبوس آماده خدمت رسانی
  تصویب اساس‌نامه شرکت قطارهای حومه‌ای در کمیته تخصصی کمیسیون اجتماعی دولت
  آخرین وضعیت ایرباس و بوئینگ خریداری شده توسط ایران
  الکل همچنان در ایران تلفات می دهد؛ ۶۹ کشته در یک ماه؛ از دختر ۱۹ساله تا مرد ۵۷ساله
  آخوندی: بازآفرینی رودخانه ها به شهرها حیات می بخشد
  جزئیات ساخت نخستین واحد مینی ال.ان.جی
  تعیین رتبه‌بندی شرکت‌های کارگزاری ترابری دریایی تا پایان سال/ نرم‌های تخلیه و بارگیری در بنادر کشور تا اسفند بازنگری می‌شوند
  چون نیرو نداریم مجبوریم از بازنشستگان استفاده کنیم
  پاسخ وزارت راه و شهرسازی به پخش اطلاعات غلط در برنامه پایش صدا و سیما
  فرسودگی تجهیزات هواشناسی فرودگاه مشهد
  نقص فنی دودکش‌؛ عامل 70 درصد مرگ‌های خاموش
  تراریخته بودن مواد غذایی وارداتی از سوی استاندارد بررسی نمی‌شود
  منتظر مجوز انجمن‎های یاوران وقف هستیم/ اعتبارهای میلیاردی و تخصیص‎های پرداخت نشده
  رشد ۴۲۰ درصدی هزینه های عمرانی تا مرداد ماه امسال +جدول
  90 درصد ایران در معرض خطر زلزله است
  خسارت ۲۰۰۰میلیارد ریالی به راه‌های ارتباطی غرب مازندران
  آغاز فروش بلیت قطارهای اربعین از فردا با قیمت ۷۰ تا ۱۵۰ هزار تومانی
  ویزای جعلی اربعین همچنان قربانی می‌گیرد/ فقط از مراکز رسمی ویزا بگیرد
  تامین ذخیره کالاهای اساسی تا ۱ سال/احتمال اختصاص یارانه ارزی به مردم
  نمایندگان مجلس فردی قوی‌تر از آخوندی برای وزارت راه و شهرسازی سراغ ندارند/ تاکید بر حمایت قاطع از آخوندی برای انجام اهداف و برنامه‌ها
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
امتیازات خطوط ویژه موتور سیکلت های برقی و دوچرخه
امتیازات خطوط ویژه موتور سیکلت های برقی و دوچرخه
  ادامه گزارش های تصویری 1
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار