تماس با ما   |  پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
چهارشنبه، 5 تیر 1398 - 21:39   
 
 
   آخرین اخبار  
  کدام نهادهای غیردولتی به چه میزان دارای ردیف بودجه دولتی در ایران می باشند؟ (تحلیل آماری-مقایسه ای)
  آشنایی با فعالیت های انجمن اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا
  انجمن خیریه نیکوکاری انصار النبی شهرستان نجف آباد
  حقوقدانان به بررسی و مقایسه انتخاب شهردار در کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای جهان می‌پردازند/ انتخاب غیرمستقیم
  مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری چشم‌انتظار مجلس و دولت
سازمان های مردم نهاد غربی؛ چگونه و چرا مهم شدند؟
  چرا NGO ها در کشوره پیشرفته قدرتمند و در ایران اینقدر ضعیف هستند؟

  چرا زنان جذب تشکل‏های غیر دولتی می‏شوند؟
  ساختار سیاسی و احزاب در روسیه
  خیریه هایی که امکان کمک کردن دارند
  شهرداران کلان شهرهای دنیا چگونه انتخاب می شوند
  کار در حزب عبادت است
  مقایسه وظایف و اختیارات شهرداری تهران با کلانشهرها در کشورهای توسعه­ یافته
  تصاویر برج های آرامش بخش با امکانات کامل استامبول/ برج سازان ایران صرفا به فکر پول نباشند
  بازخونی پرونده انجمن حجتیه + سند به همراه اطلاعات مهم
  دست نوزادم را فلج کردند و می‌گویند، پزشک تنها 17 درصد قصور کرده!
  آمار تلفات جاده‌ای در ایران دو برابر کل اروپا دلیل چیست؟
  سهم سنگین کامیون ها در تصادفات منجر به مرگ
  زنگنه: جلیلی یکی از کانون‌های اصلی انتشار ادعاهایی علیه مدیریت فعلی نفت است / از مقدار فروش نفت در دوره قبلی تحریم‌ها در دولت پیشین، گاهی افسانه‌هایی شنیده می‌شود که انسان نمی‌داند از کجا آمده / آماده ام برای روشن شدن میزان اعتبار ادعاهای جلیلی، با او مناظره کنم
  آمریکا: از گزارش سازمان ملل درباره قتل خاشقچی حمایت می‌کنیم / در صورت دستیابی به حقایق جدید، برای برخورد با هر شخص مسئولی، فشار می‌آوریم
  شاید ترامپ تمایلی به جنگ با ایران نداشته باشد، اما بدون دیپلماسی همیشه خطر جنگ وجود دارد / تصمیمات ترامپ اعتدالگرایان ایران را تضعیف و اصولگرایان را تقویت کرده / ادامه وضعیت کنونی در درازمدت امکان پذیر نیست / هنوز نمی‌دانیم ایران چه واکنشی به پیشنهاد‌های ترامپ در سفر نخست وزیر ژاپن نشان داده؛ تهران تنها در صورتی به میز مذاکره بازخواهد گشت که این کار تسلیم در مقابل فشار‌ها تلقی نشود / در صورتی که ترامپ واقعا تمایلی به جنگ ندارد، باید رویکرد خود را تغییر دهد
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 83405صفحه نخست » هوایی2یکشنبه، 8 بهمن 1396 - 16:25
صدا و سیما و شبکه بندر و دریا
ترابر نیوز: آمار نشان می دهد حمل و نقل دریایی کالا در ایران دارای جایگاهی کلیدی در رشد و توسعه اقتصادی است و رسانه ملی کشور می تواند با تولید و انتشار خبر و گزارش افکار عمومی را با فرهنگ بندر، دریا، سواحل و دریانوردی آگاه سازد.
  
ترابر نیوز:

 

بیش از 116 شبکه رادیویی و تلویزیونی در سطح استان، ملی و برون مرزی به زبان های مختلف با موضوعات متعددی مشغول تولید و پخش برنامه اند، اما موضوع بندر و دریا در میان شبکه ها خالی است.
اخبار تکان دهنده و ناگوار تصادم دو کشتی نفتی سانچی و باری کریستال به دلیل اهمیت آن به عنوان پربیننده ترین خبر در صدر اخبار رسانه های جهان و شبکه های اجتماعی قرار گرفت و رسانه ملی ما هم به نحوی اخبار این واقعه دردناک را پوشش داد و در شبکه های مختلف سعی کرد به رسالت خویش عمل کند.
روش اطلاع رسانی و سرعت آن به ثانیه رسید و مردم با گوشی تلفن همراه در صورت بهره برداری از اینترنت بصورت لحظه ای از اخبار مطلع می شوند.
بنظر می رسد شبکه بزرگ و پر هزینه صدا و سیما در رقابت با مراکز خبری بسیار کند و ناتوان عمل می کند اگرچه نباید از این حقیقت غافل بود که امروزه شبکه های مجازی با کمترین هزینه یک خبر را در سراسر عالم منتشر می کنند .نکته ای که قابل بررسی و ارزیابی است؛ تغییر محتوایی و اتخاذ رویکرد شبکه صدا و سیما برای بازنگری در نام و تولید محتواست.
صدا و سیما رسانه ای تاثیرگذار با هزینه ای بسیار سنگین، رسالت اطلاع رسانی را انجام می دهد، اینکه چه تعداد کارکنان در این رسانه ملی شاغلند و هزینه سالانه این مرکز چقدر است؟ مورد بحث من نیست، اما به لحاظ محتوایی و اثربخشی برای خیل عظیم مخاطبین، دقت نظر عوامل تولید و پخش در این مجموعه عظیم ضروری و حیاتی است.
موقعیت جغرافیایی و منابع عظیم خدادادی سرزمین پهناورمان دارای شرایطی استثنایی و منحصر به فرد است در حالی که مساحت آب های تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران 190 هزار کیلومتر مربع و دارای 5800 کیلومتر طول سواحل و 1095 کیلومتر خط ساحلی جزایری هستیم و این ظرفیت سرمایه بی نظیری تلقی می شود اما صدا و سیما تاکنون وارد عرصه آبی و دریایی نشده چرا که به اهمیت آن پی نبرده است.
بخشی از قصور متوجه شرکت ها، ارگان ها، نهادها و سازمان های دریایی است که نتوانسته اند ارکان مدیریتی سازمان صدا و سیما را متقاعد سازند تا باور کنند فرصت های فراوانی در حوزه دریایی ما فراهم است.
موضوع بندر و دریا یک مجموعه وسیع دانش با شاخه های متعدد است که تاکنون بدان توجه نشده است. امروزه صنایع دریایی رکن مهم اقتصادی و صندوق ذخیره طلایی دولت ها محسوب می شود و برخی از کشورها کارشناسان خبره در علوم دریایی را برای دستیابی و تولید صنایع دریایی بکارگرفته اند که توانسته اند درآمد هنگفتی در این صنایع بدست آورند.
صدا و سیما می تواند با ایجاد سرویس خبری و نام گذاری شبکه ای رادیویی و تلویزیونی با نام بندر و دریا به موضوعات کلیدی از جمله: سواحل، بنادر، دریانوردی، تولید انرژی، تولید و تکثیر آبزیان، معادن آبی، صنایع شیلاتی، کشتیرانی و حمل و نقل دریایی بپردازد و پاسخگوی نیاز مخاطبین باشد.
بیش از 150 سوژه کلیدی در عرصه آبی کشورمان از جمله موضوع جذاب گردشگری آبی و دریایی وجود دارد که می توان در این شبکه مورد تحلیل و ارزیابی قرار گیرد، امروزه به همت مدیران و کارکنان پرتلاش سازمان بنادر و دریانوردی ظرفیت اسمی سفرهای دریایی سالانه در بنادر کشور به حدود بیست و پنج میلیون نفر سفر دریایی رسیده است آمار عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی حاکی است در سال 1395 بیست و یک میلیون نفر سفر دریایی در بنادر استان های جنوبی محقق شد.
هفت استان کشورمان ساحلی است و تعداد 67 نفر از شهرهای این 7استان در مجلس شورای اسلامی دارای تریبون و جایگاه خطیر نمایندگی ،مسئولیت قانونگذاری و نظارت بر نحوه اجرای قانون را بر عهده دارند و جمعیتی نزدیک به بیست میلیون نفر در کنار آب و یا نزدیکی آن زندگی می کنند و علاوه بر آن در طول سال بیش از چهل میلیون نفر مسافر و گردشگر به شهرهای ساحلی کشورمان سفر می کنند.
سهم حمل و نقل دریایی در کشور حدود 85درصد است و سهم سایر ناوگان از جمله، هوایی، جاده ای و ریلی به 15 درصد می رسد. آمار نشان می دهد حمل و نقل دریایی کالا در ایران دارای جایگاهی کلیدی در رشد و توسعه اقتصادی است.
رسانه ملی کشور می تواند با تولید و انتشار خبر و گزارش افکار عمومی را با فرهنگ بندر، دریا، سواحل و دریانوردی آگاه سازد و بطور یقین آگاهی از چنین موضوعات کلیدی می تواند ضمن ایجاد اشتغال در کشور زمینه توسعه و شکوفایی اقتصادی را فراهم نماید و بی تردید بایستی باور کرد اختصاص شبکه ای به همین منظور نه تنها هزینه بر نیست بلکه سرمایه گذاری بنیادی محسوب می شود.
----------------------------------------------------------------------------

امیراسماعیلی کناری*مشاور فراکسیون بنادر،دریانوردی و توسعه دریایی مجلس شورای اسلامی

ایرنا

تعداد بازدید: 255 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری چشم‌انتظار مجلس و دولت
  چرا NGO ها در کشوره پیشرفته قدرتمند و در ایران اینقدر ضعیف هستند؟
  حقوقدانان به بررسی و مقایسه انتخاب شهردار در کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای جهان می‌پردازند/ انتخاب غیرمستقیم
  انجمن خیریه نیکوکاری انصار النبی شهرستان نجف آباد
  آشنایی با فعالیت های انجمن اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا
  کدام نهادهای غیردولتی به چه میزان دارای ردیف بودجه دولتی در ایران می باشند؟ (تحلیل آماری-مقایسه ای)
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
  ادامه گزارش های تصویری 1
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار