پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
پنجشنبه، 3 مهر 1399 - 14:20   
 
 
   آخرین اخبار  
  خبرگان رهبری چگونه میتواند بر استمرار شرط مدیریت رهبر نظارت کند؟
  مزیت های احداث برج های بلند در حاشیه دریای خزر
  کشور در ۸ سال دفاع مقدس انطور که باید از سربازان خود حمایت نکرد!
  با عمل به این نکات از سیره امیرالمومنین فساد را گردن بزنیم!
  مروری بر شکل گیری قانون اساسی در جمهوری اسلامی
  درتولید ثروت از اب عرب ها جلوترند یا ما؟
  ضرورت های کوچک سازی دولت
  توصیه مهم امام خمینی به وزارت بهداشت، برای شفای بیماران و کاهش مرگ و میر
  سهام عدالت در ریزش اخیر شاخص بورس نقش داشت
  بازار سرمایه چگونه از پس آزادسازی سهام عدالت برخواهد آمد؟
  تاثیر ماندگار آزادسازی سهام عدالت بر بورس
  بازندگان سقوط بورس تهران چه کسانی هستند؟
  بزرگ بودن دولت، چالش بخش خصوصی برای نقش‌آفرینی در اقتصاد
  چه کسانی در جعل قانون اساسی نقش داشتند؟
  دانلود فایل صوتی کتاب کم نظیر چرا ملتها شکست می خورند
  تحلیل تأثیر خصوصی سازی بر توسعه بازار سهام در ایران
  اهمیت و نقش بورس در اقتصاد دنیا چیست؟
  شاخص های نماینده موفق در مجلس
  مقایسه توسعه کشاورزی ایران، کره جنوبی وترکیه
  تفاوت قولنامه و مبایعه نامه، انچه که در هر معامله باید بدانیم.
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 83377صفحه نخست » هوایی2شنبه، 7 بهمن 1396 - 15:00
نفس هراز باز شد / حل مشکل ۴۰ ساله دپوی زباله در منطقه عمارت آمل با ورود دستگاه قضایی
ترابر نیوز: نفس هراز که با گذشت بیش از ۴۰ سال با دپوی زباله در منطقه عمارت به شمارش افتاده بود با ورود دستگاه قضایی جان تازه‌ای گرفت.
  
ترابر نیوز:

 

نفس هراز باز شد / حل مشکل ۴۰ ساله دپوی زباله در منطقه عمارت با ورود دستگاه قضاییبه گزارش خبرگزاری میزان، انباشت زباله در جاده هراز علاوه بر اینکه موجب ریزش در جاده ترانزیتی می‌شد، سلامت مردم را هم تهدید می‌کرد؛ با ورود دستگاه قضایی استان مازندران در راستای احیای حقوق عامه و سلامت بهداشت، پیگیری‌های لازم در این راستا انجام و دفن زباله دراین منطقه متوقف شده است.

شهریورماه امسال حجت الاسلام و المسلمین جعفری دادستان وقت مرکز استان مازندران با بیان اینکه مشکل زباله یکی از چالش‌های اساسی در این استان است و رفع این مشکل عزم و جزم همگانی را می‌طلبد از مهلت ۲ ماهه دادستان آمل به مدیران شهری برای رفع این مشکل خبرداد.

دفن زباله در منطقه عمارت تهدیدی جدی علیه بهداشت عمومی است

حجت الاسلام و المسلمین جعفری از اینکه بودجه لازم دراین رابطه اختصاص داده نشده است انتقاد کرد و این موضوع را تهدیدی جدی علیه بهداشت عمومی دانست و گفت: بدلیل عدم جانمایی درست و فراهم نبودن امکانات، مردم با مساله زباله دست به گربیان هستند.

پس از پایان مهلت دوماهه به مدیران شهری، حجت الاسلام و السلمین جعفری اظهارکرد: با پیگیری‌های دستگاه قضایی استان، بنا به گزارش مقامات شهری تمام مطالعات پایه و مقدماتی از سوی شرکت خارجی به دستور وزارت کشور انجام شده و با نظارت سازمان محیط زیست و استخراج مطالعات و ارائه روش در این خصوص، به روش امحاء زباله از طریق روش‌های نوین فناوری همچون کشور‌های پیشرفته با استفاده از مشاورین خارجی به روش (پردازش، خشک کردن وسوزاندن)، در دستور کار شورای این شهر قرار گرفته است.

وی گفت: بنا به گزارش شورای شهر با بررسی‌های انجام گرفته در کمیته فنی وزارت کشور از بین شرکت‌های صاحب نام، با شرکت مورد نظر که سابقه کار در کشور و کشور‌های دیگر را دارا می‌باشد به توافق رسیده و اقدامات دیگر آن توسط سازمان شهرداری‌ها در خصوص فراخوان سرمایه گذار و برگزاری مناقصه جهت تسریع در اجرایی شدن این امر انجام و اقدامات لازم صورت گرفته تا بعد از مصوبه شورای اسلامی شهر و کمیته انطباق مراحل آن انجام گیرد.

این مقام قضایی درخصوص امحای زباله و احداث کارخانه نیز افزود: در این خصوص پیگیری مسئولین شهری با تولیت سازمان پسماند جهت ابتیاع زمین منطقه موصوف به پاساکش به میزان سی هکتار که بعد از کارشناسی و بازدید میدانی از سوی مقامات ارشد اوقاف و نماینده پارلمانی و حقوقی اوقاف در مجلس مذاکرات اولیه انجام و مورد توافق ضمنی و شفاهی قرار گرفته است.

قاطعیت دستگاه قضایی در ورود به بحث زباله مازندران
 
وی خاطرنشان کرد: برگزاری نشست‌های تخصصی و فنی در خصوص روش‌های امحای زباله تا احداث نیروگاه زباله سوز و انتقال زباله به مکان جدید با ارائه طرح‌های جدید همچون استان‌های همجوار که پیشرو در مدیرت پسماند می‌باشند در دستور کار قرار گرفته که با موافقت ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اقدامات شروع می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان مازندران نیز با اشاره به اینکه مشکل زباله آمل باید با همت، چاره اندیشی و حرکت برنامه ریزی شده مدیران همین شهرستان حل شود، گفته است: اگر در آمل برای حل این مشکل تلاش نشود قطعاً در سطح کلان نیز اتفاق مثبتی در این خصوص رخ نخواهد داد.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی فرد طی نشستی با مدیران اتمام حجت کرد و گفت: مدیرانی که توانایی حل مشکل در این خصوص را ندارند قبل از رفع مشکل زباله، وضعیت خودشان را روشن نموده و با صراحت به عدم توانایی خود اذعان داشته باشند.

 این مقام قضایی درادامه بر قاطعیت دستگاه قضایی در ورود به بحث زباله مازندران تاکید کرده و از مدیران مسئول خواسته است که قبل از ورود دادگستری در راستای رفع مشکل زباله شهر خود اقدام کنند.

احمد سلیمانی شهردار آمل هم مهمترین مشکل حل معضل زباله منطقه را تامین زمین برشمرد و اظهارامیدواری کرده بود که سر زمین به توافق برسیم و بتوانیم دست به یک پروژه بزرگ زنیم.

وی گفت: ما حاضر نیستیم هر نقطه از استان را تبدیل به زباله گاه کنیم و باید سرمایه‌ها را برای مدیریت پسماند شهرستان‌ها تجمیع کنیم.

شهردار آمل با بیان اینکه، حیف است طبیعت زیبای منطقه بر اثر زباله از بین رود تصریح کرد: با ایجاد کارخانه پسماند و اجرای طرح‌ها و زباله سوز مشکل را می‌توان حل کرد.

مهلت دو ماهه مدیران شهری برای حل و فصل مشکل زباله در آمل در حالی به پایان رسید که با پیگیری‌های دستگاه قضایی استان مازندران دفن زباله در منطقه عمارت جاده هراز به دلیل مشکلات زیست محیطی به طور کامل متوقف شده است و پس از اتمام حجت رئیس کل دادگستری استان مازندران با مدیران شهری برای دفن زباله هشت شهر در منطقه عمارت آمل، زمینی مناسب جایگزین این منطقه شد و موضوع به طور جدی در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار گرفت.
 
اقدامات جدی دستگاه قضایی برای دفن زباله غیربهداشتی درمنطقه عمارت آمل

رئیس کل دادگستری استان مازندران با تاکید بر اینکه اقدامات جدی برای دفن زباله غیربهداشتی درمنطقه عمارت آمل صورت گرفته است، گفت: با اقدامات دستگاه قضایی این حرکت آغاز شده است و نظرمان این است که این موضوع به نتیجه مطلوبی برسد.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی فرد افزود: دراین رابطه با تعهدات مدیران شهری و امام جمعه این شهرستان زمینی مناسب جایگزین و اقدامات دفن و بازیافت زباله دراین زمین انجام شده است.

این مقام قضایی اضافه کرد: به شدت این موضوع پیگیری می‌شود تا به نتیجه نهایی برسیم.

تقوی فرد همچنین گفت: در شهرستان بابل نیز در طول یکسال گذشته به نتیجه نهایی رسیده ایم و بازیافت زباله ساماندهی شده است بنای ما این است که برای احیای حقوق عامه درراستای بازیافت زباله به نتایج مطلوبی برسیم.
 

انتهای پیام/
تعداد بازدید: 296 ،    
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  مزیت های احداث برج های بلند در حاشیه دریای خزر
  خبرگان رهبری چگونه میتواند بر استمرار شرط مدیریت رهبر نظارت کند؟
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار