تماس با ما   |  پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
دوشنبه، 3 اردیبهشت 1397 - 21:08   
 
 
   آخرین اخبار  
  تغییری که در مدیریت شهری نیاز است
  تسهیل خرید مسکن با افزایش ضریب تسهیلات به ۴۵ درصد/ اجرای ماده ۹ قانون بهسازی بافت‌فرسوده در سال جاری/ تاکید اعضای کمیسیون عمران مجلس بر همکاری با وزارت راه و شهرسازی
  تحلیلی بر شیوه های مدیریتی شهرها در جهان و ایران
  آغاز عملیات ساخت شهرهای جدید تیس و سیراف در سال ۹۷/ ضرورت رفع مشکلات فرآیند اجرایی کردن پروژه‌های سرمایه‌گذاری شده در شهرهای جدید/ تأکید بر برنامه‌محوری در ساختار اجرایی شرکت‌های عمران شهرهای جدید
  آخرین حرفی که صدام پای چوبه دار درباره ایرانیان زد
  بهره برداری از 2 مجتمع پتروشیمی تولید متانول در منطقه مکران با تامین خوراک گاز
  نفوذ امارات به بدنه دولت سعودی؛ امارات توزیع سوخت در عربستان را بدست می‌گیرد
  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران: بیش از 90 درصد خط 6 ساخته شده است
  رد پای صهیونیست‌ها در تلگرام/ فضای مجازی ضعف حاکمیت آمریکا را به قدرت تبدیل کرد
  زندگی در وقت اضافه؛ نفس کشیدن یک شهر با وجود حمله هزاران خمپاره!
  زنجیره تولید در بخش نفت و گاز استان ایلام باید تکمیل شود
  نیاز امروز جوامع اسلامی ترویج سبک زندگی قرآنی در مقابل تهاجم فرهنگ غرب است
  برخورد با تقلب و قاچاق کلان وظیفه سازمان تعزیرات در حمایت از کالای ایرانی / عدم اطلاع رسانی دقیق در خصوص اهمیت استفاده نکردن از کالای قاچاق در جامعه
  قطر اتهام‌زنی‌های امارات «در خصوص تهدید امنیت هوایی» رد کرد
  برنامه‌ریزی شهری آلمان انگلستان ترکیه فرانسه استرالیا ایران
  تمام چایکاران در سال جدید بیمه شدند/ ۴ هزار باغ چای تخریب شده به چرخه تولید برگشته‌اند
  تمام بدهی پیمانکاران تا آذر ماه تسویه می‌شود/ شروع تهاتر بدهی پیمانکاران به بانک‌ها با مطالباتشان از دولت
  تفاوت مدیریت شهری شهرهای پیشرفته دنیا با شهرهای کشورهای در حال توسعه
  30 توریست چینی در کره شمالی کشته شدند
  تدوین سیاست اعتباری «هوشمند» برای سال ۹۷/ ترغیب سازندگان به احداث واحدهای میان‌ و کوچک‌متراژ
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 81528صفحه نخست » اخبار رسانه هادوشنبه، 24 مهر 1396 - 07:48
بحران صندوق های بازنشستگی
  
ترابر نیوز:
 

میکائیل عظیمی – پژوهشگر حوزه رفاه اجتماعی

 

عملکرد صندوق های بازنشستگی همانند هر سیستم دیگری پیچیدگی‌های خود را دارد؛ ضمن این‌که تعداد این صندوق‌ها هم اکنون بالغ بر ۱۸ صندوق است که هرکدام مشخصات خاص خود را دارند. این صندوق ها علی‌رغم شباهت‌های موجود، تفاوت‌های بارزی نیز دارند. این تفاوت ها باعث می‌شود که نتوانیم به صراحت و با اطمینان عملکرد آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنیم. به عنوان مثال، صندوق بازنشستگی کشوری ، مسئولیتی در قبالِ ارائه‌ی خدمات درمانی ندارد، اما در مقابل، سازمان تأمین اجتماعی در این حوزه مسئولیت جدی دارد، به طوری‌که بخش عمده‌ای از انرژی پرسنل، منابع مالی و امکانات فیزیکی خود را صرف ارائه‌ی خدمات درمانی می‌کند. بنابراین، زمانی که درباره‌ی عملکرد یک صندوق صحبت می‌کنیم، بستگی دارد که این سازمان و صندوق چه وظایفی را بر عهده دارند. در حوزه‌ی ارزیابی عملکرد، بر اساس ادبیات برنامه‌ریزی، حداقل چهار معیار مورد نظر قرار می‌گیرد؛
معیار اول، قانون و مقررات است که به آن معیار خام نیز گفته می‌شود. بر این اساس بررسی می‌شود که آیا کارنامه ی یک صندوق مطابق با قوانین و مقررات موجود بوده است یا خیر.
معیار دوم، بحث زمان است. مثلاً قرار است یک شرکت، خدمتی را در یک بازه‌ی زمانی مشخص عرضه کند، حال برای تشخیص عملکرد یک مجموعه می‌توانیم بپرسیم که آیا این خدمت که مثلاً قرار بوده تا فلان تاریخ ارائه شود، ارائه شده یا خیر؟
معیار بعدی، معیار «کارایی» است. قضاوت عملکرد صندوق ها براساس این معیار یعنی این که آیا خدمتی که ارائه می‌شود، با کم ترین هزینه‌ی ممکن به دست گیرندگان خدمت می‌رسد یا خیر؟
معیار چهارمی هم می توان مطرح کرد، معیار «اثربخشی» است. بدین ترتیب، صندوق‌ها با کم ترین هزینه و به اثربخش ترین صورت ممکن فعالیت کنند. به طور کلی، صندوق های بازنشستگی با این هدف ایجاد شده‌اند تا در سن پیری، کاهش یا از دست رفتنِ درآمد را جبران کنند. پس لازم است این هدف و کارکرد براساس هر چهار معیار مذکور سنجیده شود.
از طرفی، نبایستی فراموش کرد که خدمات صندوق‌های بیمه‌ی اجتماعی هنوز با نظام تأمین اجتماعی فاصله دارد. نظام تأمین اجتماعی شامل سه جزء بیمه‌ای، حمایتی و امدادی است. صندوق‌های بازنشستگی صرفاً در ضلع بیمه‌ای آن فعالیت می‌کنند؛ یعنی تأمین اجتماعی یک هرم سه وجهی است که صندوق ها فقط در یک وجه آن فعال هستند، بنابراین، وقتی صحبت از اثربخشی و کارایی و انطباق با هدف بودن و زمان مندی می کنیم، آن تعریف صرفاً برای بخشی از نظام تأمین اجتماعی است. از این بابت می توانیم بگوییم ما در ضلع بیمه هستیم و مسئولیتی در برابر نظام تأمین اجتماعی نداریم.
اما مسأله این جاست که ناکافی بودن خدمات بیمه‌ای، تنهای یکی از مشکلات موجود بر سر راه مسائل بیمه و البته صندوق های بازنشستگی در ایران است و مشکلات دیگری نیز بر سر راه خدمات دهی مناسب صندوق‌های بیمه‌ای وجود دارند. به گونه‌ای که می‌توان فهرست کم وبیش مفصّلى در رابطه با مشکلات این صندوق‌ها تهیه کرد.
البته ممکن است، این مشکلات در یک صندوق نمود کم‌تری داشته باشد و در صندوقى نمودِ بیشتر. یکی از نمودهای صندوق های بازنشستگی در مسأله‌ی سه جانبه گرایى خود را نشان می‌دهد. سه جانبه گرایی یک مفهوم شناخته شده در صندوق های بازنشستگی است. بدین مفهوم که این صندوق‌ها باید با حضور ذى‌نفعان اداره شوند و این ذی‌نفعان عبارت هستند از: کارفرما، بیمه شده و دولت. به عبارت دیگر، سه جانبه‌گرایى معادل با استقلال ادارى-مالى صندوق ها است. از ١٩۵٢ که کنوانسیون شماره ى ١٠٢ سازمان بین المللى کار با عنوان «حداقل استانداردهاى تأمین اجتماعى» منتشر شده، این اصل به قطعیت رسیده است، اما در ایران هیچ کدام از صندوق هاى ١٨گانه، این اصل را رعایت نمى کنند و حتی آن را زیر پا می‌گذارند. هجوم دولت و نهادهاى حاکمیتى در صندوق ها باعث شده که سازوکار صندوق ها به شدت خدشه دار شوند و نظم بیمه اى آن ها به هم بریزد. مسأله‌ى بعدى بحث شفافیت عملکرد صندوق هاست. صندوق‌هاى ما شفاف نیستند، و علاوه بر آن پاسخ گو هم نیستند.
مثلاً این‌که بنابر اصول ادبیات بیمه‌های بازنشستگی ، ذی نفعان ، یعنی کسانی که عضو یک صندوق هستند، باید از تصمیمات کلیدی آن صندوق مطلع باشند و هم چنین می‌بایست صورت‌های مالی آن ها منتشر شود، این در حالی است که صورت‌های مالی هیچ کدام از صندوق‌های فعال در ایران منتشر نمی‌شود. باید تصمیمات کلیدی صندوق‌ها در معرض دید و نظارت ذی نفعان باشد. صندوق‌های ما در قبال جامعه‌ی ذی نفع پاسخ گو نیست، با این وجود طی دو سه سال گذشته اتفاقات مثبتی از قبیل انتشار آمار و اطلاعات کلیدی صندوق‌ها، که شامل چهار صندوق اصلی ، تأمین اجتماعی ، بازنشستگی کشوری، صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح، و صندوق بیمه‌های اجتماعی روستائیان و عشایر می‌شود، صورت گرفت. واژه‌هایی که در این زمینه به کار برده می‌شود، همانند شفافیت، پاسخ گویی، استقلال، مفاهیم مشخص و عناوین استانداردی هستند که توسط اتحادیه‌ی بین‌المللی تأمین اجتماعی با عنوان «حکمرانی خوب در صندوق های بازنشستگی » معرفی شده‌اند و دولت ملزم است در راستای تحقق این مضامین حرکت کند.
در شش ماهه ی اول سال ٩۵، به طور عمده در ارتباط با صندوق ها دو بحث مطرح شد که یکی بحث لایحه‌ی برنامه ی ششم و دیگری تدوین راه کارهای اصلاحی در خصوص وضعیت صندوق‌ها توسط کارشناسان و تأیید آن‌ها در کمیسیون‌های مرتبط در مجلس بود. اما جالب است که در مرحله‌ی آخر که قرار بود، لایحه‌ی مربوطه در مجلس ارائه شود، این اصلاحات توسط دولت حذف شد و در مرحله‌ی آخر، خودِ دولت از ارائه‌ی پیشنهادات به مجلس انصراف دارد که مشتمل بر مواردی از جمله افزایش سن بازنشستگی و افزایش تعداد سال‌ها در فرمول مستمری بود. این موارد در ادبیات مربوط به بازنشستگی به نام اصطلاحات پارامتریک معروف است. که در واقع پارامترهای اداره صندوق است که مقرر بود طی برنامه‌ی ششم قدری اصلاح گردد. اما با توجه به پیشِ رو بودن انتخابات، دولت ترسید تا مبادا این اصلاحات، باعث نارضایتی مردم شود. نارضایتی‌ها ممکن بود حول این موضوع شکل گیرد که افراد می‌بایست به جای ۶۰ سال، در ۶۵ سالگی بازنشسته بشوند و این به معنای ۵ سال کار بیش تر است.
با توجه به توفیق دولت پیشین در انتخابات اردیبهشت ماه، لازم است مسائل و چالش های مرتبط با صندوق های بازنشستگی به طور جدی‌تری در دستور کار دولت مردان قرار گیرد. از جمله‌ی مسائل دیگری که از دولت جدید انتظار می‌رود در رابطه با صندوق‌های بازنشستگی بدان بپردازد، مربوط به یک دمل چرکین و مزمن است. چیزی که ما به آن بازنشستگی پیش از موعد می‌گوییم. منطق و نظم می‌گوید می‌بایست سی سال کار کنید و بعد از آن بازنشست شوید. ممکن است برخی گروه‌ها که وابستگی خاص دارند تلاش کنند که این روال را مخدوش کنند، اما این مسأله نظم بیمه‌ای را به بدترین شکل ممکن مخدوش می‌کند. لازم است دولت این مسأله را نیز به طور جدی‌تری موردتوجه قرار دهد و از به هم خوردن نظم بیمه‌ای جلوگیری نماید.
در نهایت دولت می بایست راه کاری که تحت عنوان «اصلاحات در صندوق‌های بازنشستگی» شاخته می شود، را به صورت بسیار دقیق و با جدیت بیش از پیش مورد توجه قرار دهد. ادبیات اصلاحات در صندوق های بازنشستگی در دهه ۸۰ میلادی مطرح شده است و ایران هم با آن آشنا بوده است. در این زمینه سه دسته اصلاحات شناسایی شده است. «اصلاحات پارامتریک» که‌ یک‌سری پارامترها و متغیرهای کلیدی را بهبود می‌بخشد. بهبود به این معنا که متغیرهای صندوق های بازنشستگی را به گونه‎ای تغییر می‌دهد که جریان ورودی تقویت شود و جریان خروجی حداقل کمی کم‌تر گردد. جریان ورودی منابع و جریان خروجی مسائل. به عنوان مثال، تغییر سن بازنشستگی که از آن به عنوان نرخ انباشته یاد می‌شود، در حوزه اصلاحات پارامتریک قرار می‌گیرد. دسته‌ی دیگر از اصلاحات، «اصلاحات ساختاری» است که باید ساختار صندوق ها از منظر روش تأمین مالی اصلاح گردد. دسته ی دیگر «اصلاحات عملیاتی» است که طی آن فرآیندهای داخل صندوق از جمله اتوماسیون، نیروی انسانی، آموزش پرسنل، فرآیندهای سرمایه‌گذاری بهبود می‌یابد. این سه دسته اصلاحات وجود دارد. برای دولت، راه‌ها از پیش معین شده است اگرچه پیمودن آن دشوار است.

 

تعداد بازدید: 120 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  برای خرید آپارتمان در یوسف آباد چقدر باید پرداخت کرد؟
  30 توریست چینی در کره شمالی کشته شدند
  کاهش 40 درصدی معاملات مسکن در فروردین ماه/ حباب قیمتی و کوچ سرمایه به دیگر بازارها+نمودار
  نفوذ امارات به بدنه دولت سعودی؛ امارات توزیع سوخت در عربستان را بدست می‌گیرد
  پروازهای عبوری از آسمان ایران 12 درصد افزایش یافت
  تسهیل خرید مسکن با افزایش ضریب تسهیلات به ۴۵ درصد/ اجرای ماده ۹ قانون بهسازی بافت‌فرسوده در سال جاری/ تاکید اعضای کمیسیون عمران مجلس بر همکاری با وزارت راه و شهرسازی
  تأمین منابع مالی طرح ملی بازآفرینی شهری در قالب تسهیلات ارزان قیمت/ آغاز فاز اول اجرایی برنامه‌های عملیاتی ساخت و ساز بر روی اراضی دولتی
  آغاز ثبت‌نام کارت بلیت‌های مدت دار/بلیت مترو از امروز ۱۰۰۰ تومان شد
  استحصال تنها ۷۵۰ لیتر آب با حفر ۷۰ چاه/بحران آب از زلزله بدتر است
  آخرین حرفی که صدام پای چوبه دار درباره ایرانیان زد
  آب بدون کیفیت را در اختیار مصرف کنندگان قرار نمی‌دهیم/ ورودی آب از هیرمند از ۱۵۰ میلیون به سه میلیون متر مکعب کاهش یافته است/ ارسال یادداشت اعتراضی ظریف به مقامات افغانستان
  مذاکرات جدید با عراق برای سوآپ/ ۳.۳۰۰ میلیون بشکه نفت خام سوآپ به تهران رسید
  لیستی از گره‌های ترافیکی تهران وجود ندارد/ چرایی احداث تونل نیایش و پل صدر مشخص نیست
  فرودگاه امام(ره) با افتتاح ترمینال ایران‌شهر به هاب منطقه تبدیل می‌شود/ افتتاح محوطه پیشران منطقه آزاد در سال جاری
  ۵ چالش تحقق شعار سال؛ حمایت از کالای ایرانی با فساد نمی‌شود
  طرح جدید مجلس برای تامین مسکن ارزان کم‌درآمدها
  طرح‌های انتقال آب عمان به مشهد و آب خزر به سمنان «نیاز کاذب» است/ مسئولان برای مدیریت بحران آب وقت ندارند
  وظایف و برنامه‌های شورای عالی فضای مجازی چیست؟
  جزئیات نوسازی ناوگان عمومی جاده‌ای با کمک وزارت نفت/ 120 هزار خودرو سنگین فرسوده فعال هستند
  ریزش خط لوله انتقال گاز جاده سد دز/ کارگر ۴۵ ساله فوت کرد
  واتیکان نماد شکست دین وکلیسا است نمادپایان حاکمیت دین
  تغییری که در مدیریت شهری نیاز است
  برنامه‌ریزی شهری آلمان انگلستان ترکیه فرانسه استرالیا ایران
  سود قاچاق سوخت به کام قاچاقچیان و زیان ضعیفان
  اولتیماتوم استاندارد به خودروسازان تا اول تیر/مجموعه ای از استانداردها در مورد یک کالای خاص تعریف شود تا از این طریق رتبه بندی در مورد آن کالا انجام شود
  پلیس راهور: 6 محور مواصلاتی کشور مسدود است
  نقش پررنگ پایش محیطی در اجرای پروژه‌های توسعه سواحل مکران
  صحیفه سجادیه دایرة المعارف شیعه است/ اقتصاد مقاومتی تنها راه مبارزه در جنگ اقتصادی است
  وزیر صنعت: حمایت از کالای ایرانی باید در عمل باشد نه شعار
  تحلیلی بر آسیب ساختمان‌های مسکن مهر سرپل‌ذهاب در زلزله سال ۹۶/ وجود ۵ کارخانه تولید بتن فاقد کیفیت در سرپل ذهاب و اسلام‌آباد غرب/ افزایش ۶۰ درصدی حرکت پوسته زمین در کل فلات ایران در سال گذشته
  به اسم حمایت از کالای داخلی مدل اقتصاد شوروی را پیاده نکنید/ فقط می‌گویند صادر کنید اما نمی‌گویند چطور پول صادرات را داخل بیاوریم / ما می‌توانیم کالای مرغوب و با کیفیت تولید کنیم به شرطی که موانع را از سر راه تولید کننده برداریم
  واردکنندگان هنوز نتوانسته‌اند دلار ۴۲۰۰ تومانی بگیرند
  دولت 500هزار میلیارد ریال بدهی به تامین اجتماعی را تهاتر می کند
  اردکانیان: اصلاح روش مصرف مهمتر از یافتن منابع جدید آب است/ اگر به دنبال تصفیه پساب نرویم به طور مسلم آب جدید تامین شده نیز آلوده می ‌شود
  اختصاص تخفیف طرح ترافیک برای خودرو‌هایی که تولید داخل نیستند/ تخفیفی که مشمول ۷۰ درصد رانندگان تهرانی نمی‌شود
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
نقش موتور سیکلت برقی و دوچرخه درخیابان های خلوت شهر سی میلیونی شانگهای
نقش موتور سیکلت برقی و دوچرخه درخیابان های خلوت شهر  سی میلیونی شانگهای
  ادامه گزارش های تصویری 1
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار