تماس با ما   |  پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
یکشنبه، 28 آبان 1396 - 06:38   
 
 
   آخرین اخبار  
  انتخاب مهندس در ساخت و ساز حق مردم است/اصلاحیه نباید تنها کلماتی را پس و پیش کند
  مقایسه نرخ مالیات ۳۰ کشور جهان+نمودار
  مسکن اجتماعی مدل جایگزین دولت دوازدهم برای مسکن مهر
  رویکرد آموزش و پرورش «کنکور محور» است/ انتقال دانش به‌تنهایی به معرفت منجر نمی‌شود
  برخورد شدید پژو با پایه برق +عکس
  سهم ناچیز بومی‌ها در آزمون جذبِ صنعت نفت
  راه‌اندازی سامانه املاک و مستغلات و صندوق‌های زمین و ساختمان/تزریق منابع مالی به بازار مسکن با توسعه بازار رهن و رهن ثانویه
  آغاز ساخت سرپناه برای اسکان موقت در منطقه زلزله زده کرمانشاه
  آزادی مشروط سعد الحریری؛ عربستان اجازه خروج دو فرزند وی را نداد
  آیا آریو گزینه مناسبی برای استفاده در تاکسی‌رانی است؟
  نامه‌ای که موجب پیاده سفر کردن مقدس اردبیلی شد!
  تشریح کمک های دولت در بخش مردمی و زیرساخت ها
  عکس/ مشکل جدید شهر زلزله‌زده سرپل ذهاب
  برای خرید آپارتمان در پونک چقدر باید پرداخت کرد؟
  با خودورهای شخصی به مناطق زلزله‌زده نیایید
  هزینه ی ایمن‌سازی جاده‌ها در برابر ریزش کوه، در مناطق حساس را می پردازیم
  راضی بودن به رضای خدا سیره ثامن الائمه است
  چراغ‌های جدید مخصوص عابر پیاده +عکس
  تلاش برای افزایش سهم ایران در ترانزیت منطقه
  صدور قرار یک میلیاردی برای پیمانکار بیمارستان سرپل ذهاب
  ظرفیت دولت الکترونیک می تواند امدادرسانی به آسیب دیدگان زلزله را سامان دهد
  زمین لرزه ای 4.4 ریشتری حوالی قصرشیرین را لرزاند
  تلاش برای گسترش و توسعه حمل و نقل ریلی در مازندران
  چطور در ساختمان‌های مرتفع در هنگام زمین‌لرزه ایمن بمانیم؟
  سازمان نظام مهندسی کارایی لازم را ندارد / قانون جامع کنترل ساختمان تصویب شود
  باید با خاطیان و سهل‌انگاران در ساخت‌وسازهای مسکن مهر برخورد شود
  تا سیاست های پولی و بانکی اصلاح نشود شاهد رونق نخواهیم بود
  مسکن اجتماعی موفق‌تر از مسکن مهر
  لزوم بازنگری در مکان یابی و نیازسنجی ورفع نقص تابلوهای راهنمایی ورانندگی
  نگاهی به نظام مالیاتی بخش مسکن در جهان و چارچوبی برای اصلاح ساختار مالیاتی
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 81528صفحه نخست » اخبار رسانه هادوشنبه، 24 مهر 1396 - 07:48
بحران صندوق های بازنشستگی
  
ترابر نیوز:
 

میکائیل عظیمی – پژوهشگر حوزه رفاه اجتماعی

 

عملکرد صندوق های بازنشستگی همانند هر سیستم دیگری پیچیدگی‌های خود را دارد؛ ضمن این‌که تعداد این صندوق‌ها هم اکنون بالغ بر ۱۸ صندوق است که هرکدام مشخصات خاص خود را دارند. این صندوق ها علی‌رغم شباهت‌های موجود، تفاوت‌های بارزی نیز دارند. این تفاوت ها باعث می‌شود که نتوانیم به صراحت و با اطمینان عملکرد آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنیم. به عنوان مثال، صندوق بازنشستگی کشوری ، مسئولیتی در قبالِ ارائه‌ی خدمات درمانی ندارد، اما در مقابل، سازمان تأمین اجتماعی در این حوزه مسئولیت جدی دارد، به طوری‌که بخش عمده‌ای از انرژی پرسنل، منابع مالی و امکانات فیزیکی خود را صرف ارائه‌ی خدمات درمانی می‌کند. بنابراین، زمانی که درباره‌ی عملکرد یک صندوق صحبت می‌کنیم، بستگی دارد که این سازمان و صندوق چه وظایفی را بر عهده دارند. در حوزه‌ی ارزیابی عملکرد، بر اساس ادبیات برنامه‌ریزی، حداقل چهار معیار مورد نظر قرار می‌گیرد؛
معیار اول، قانون و مقررات است که به آن معیار خام نیز گفته می‌شود. بر این اساس بررسی می‌شود که آیا کارنامه ی یک صندوق مطابق با قوانین و مقررات موجود بوده است یا خیر.
معیار دوم، بحث زمان است. مثلاً قرار است یک شرکت، خدمتی را در یک بازه‌ی زمانی مشخص عرضه کند، حال برای تشخیص عملکرد یک مجموعه می‌توانیم بپرسیم که آیا این خدمت که مثلاً قرار بوده تا فلان تاریخ ارائه شود، ارائه شده یا خیر؟
معیار بعدی، معیار «کارایی» است. قضاوت عملکرد صندوق ها براساس این معیار یعنی این که آیا خدمتی که ارائه می‌شود، با کم ترین هزینه‌ی ممکن به دست گیرندگان خدمت می‌رسد یا خیر؟
معیار چهارمی هم می توان مطرح کرد، معیار «اثربخشی» است. بدین ترتیب، صندوق‌ها با کم ترین هزینه و به اثربخش ترین صورت ممکن فعالیت کنند. به طور کلی، صندوق های بازنشستگی با این هدف ایجاد شده‌اند تا در سن پیری، کاهش یا از دست رفتنِ درآمد را جبران کنند. پس لازم است این هدف و کارکرد براساس هر چهار معیار مذکور سنجیده شود.
از طرفی، نبایستی فراموش کرد که خدمات صندوق‌های بیمه‌ی اجتماعی هنوز با نظام تأمین اجتماعی فاصله دارد. نظام تأمین اجتماعی شامل سه جزء بیمه‌ای، حمایتی و امدادی است. صندوق‌های بازنشستگی صرفاً در ضلع بیمه‌ای آن فعالیت می‌کنند؛ یعنی تأمین اجتماعی یک هرم سه وجهی است که صندوق ها فقط در یک وجه آن فعال هستند، بنابراین، وقتی صحبت از اثربخشی و کارایی و انطباق با هدف بودن و زمان مندی می کنیم، آن تعریف صرفاً برای بخشی از نظام تأمین اجتماعی است. از این بابت می توانیم بگوییم ما در ضلع بیمه هستیم و مسئولیتی در برابر نظام تأمین اجتماعی نداریم.
اما مسأله این جاست که ناکافی بودن خدمات بیمه‌ای، تنهای یکی از مشکلات موجود بر سر راه مسائل بیمه و البته صندوق های بازنشستگی در ایران است و مشکلات دیگری نیز بر سر راه خدمات دهی مناسب صندوق‌های بیمه‌ای وجود دارند. به گونه‌ای که می‌توان فهرست کم وبیش مفصّلى در رابطه با مشکلات این صندوق‌ها تهیه کرد.
البته ممکن است، این مشکلات در یک صندوق نمود کم‌تری داشته باشد و در صندوقى نمودِ بیشتر. یکی از نمودهای صندوق های بازنشستگی در مسأله‌ی سه جانبه گرایى خود را نشان می‌دهد. سه جانبه گرایی یک مفهوم شناخته شده در صندوق های بازنشستگی است. بدین مفهوم که این صندوق‌ها باید با حضور ذى‌نفعان اداره شوند و این ذی‌نفعان عبارت هستند از: کارفرما، بیمه شده و دولت. به عبارت دیگر، سه جانبه‌گرایى معادل با استقلال ادارى-مالى صندوق ها است. از ١٩۵٢ که کنوانسیون شماره ى ١٠٢ سازمان بین المللى کار با عنوان «حداقل استانداردهاى تأمین اجتماعى» منتشر شده، این اصل به قطعیت رسیده است، اما در ایران هیچ کدام از صندوق هاى ١٨گانه، این اصل را رعایت نمى کنند و حتی آن را زیر پا می‌گذارند. هجوم دولت و نهادهاى حاکمیتى در صندوق ها باعث شده که سازوکار صندوق ها به شدت خدشه دار شوند و نظم بیمه اى آن ها به هم بریزد. مسأله‌ى بعدى بحث شفافیت عملکرد صندوق هاست. صندوق‌هاى ما شفاف نیستند، و علاوه بر آن پاسخ گو هم نیستند.
مثلاً این‌که بنابر اصول ادبیات بیمه‌های بازنشستگی ، ذی نفعان ، یعنی کسانی که عضو یک صندوق هستند، باید از تصمیمات کلیدی آن صندوق مطلع باشند و هم چنین می‌بایست صورت‌های مالی آن ها منتشر شود، این در حالی است که صورت‌های مالی هیچ کدام از صندوق‌های فعال در ایران منتشر نمی‌شود. باید تصمیمات کلیدی صندوق‌ها در معرض دید و نظارت ذی نفعان باشد. صندوق‌های ما در قبال جامعه‌ی ذی نفع پاسخ گو نیست، با این وجود طی دو سه سال گذشته اتفاقات مثبتی از قبیل انتشار آمار و اطلاعات کلیدی صندوق‌ها، که شامل چهار صندوق اصلی ، تأمین اجتماعی ، بازنشستگی کشوری، صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح، و صندوق بیمه‌های اجتماعی روستائیان و عشایر می‌شود، صورت گرفت. واژه‌هایی که در این زمینه به کار برده می‌شود، همانند شفافیت، پاسخ گویی، استقلال، مفاهیم مشخص و عناوین استانداردی هستند که توسط اتحادیه‌ی بین‌المللی تأمین اجتماعی با عنوان «حکمرانی خوب در صندوق های بازنشستگی » معرفی شده‌اند و دولت ملزم است در راستای تحقق این مضامین حرکت کند.
در شش ماهه ی اول سال ٩۵، به طور عمده در ارتباط با صندوق ها دو بحث مطرح شد که یکی بحث لایحه‌ی برنامه ی ششم و دیگری تدوین راه کارهای اصلاحی در خصوص وضعیت صندوق‌ها توسط کارشناسان و تأیید آن‌ها در کمیسیون‌های مرتبط در مجلس بود. اما جالب است که در مرحله‌ی آخر که قرار بود، لایحه‌ی مربوطه در مجلس ارائه شود، این اصلاحات توسط دولت حذف شد و در مرحله‌ی آخر، خودِ دولت از ارائه‌ی پیشنهادات به مجلس انصراف دارد که مشتمل بر مواردی از جمله افزایش سن بازنشستگی و افزایش تعداد سال‌ها در فرمول مستمری بود. این موارد در ادبیات مربوط به بازنشستگی به نام اصطلاحات پارامتریک معروف است. که در واقع پارامترهای اداره صندوق است که مقرر بود طی برنامه‌ی ششم قدری اصلاح گردد. اما با توجه به پیشِ رو بودن انتخابات، دولت ترسید تا مبادا این اصلاحات، باعث نارضایتی مردم شود. نارضایتی‌ها ممکن بود حول این موضوع شکل گیرد که افراد می‌بایست به جای ۶۰ سال، در ۶۵ سالگی بازنشسته بشوند و این به معنای ۵ سال کار بیش تر است.
با توجه به توفیق دولت پیشین در انتخابات اردیبهشت ماه، لازم است مسائل و چالش های مرتبط با صندوق های بازنشستگی به طور جدی‌تری در دستور کار دولت مردان قرار گیرد. از جمله‌ی مسائل دیگری که از دولت جدید انتظار می‌رود در رابطه با صندوق‌های بازنشستگی بدان بپردازد، مربوط به یک دمل چرکین و مزمن است. چیزی که ما به آن بازنشستگی پیش از موعد می‌گوییم. منطق و نظم می‌گوید می‌بایست سی سال کار کنید و بعد از آن بازنشست شوید. ممکن است برخی گروه‌ها که وابستگی خاص دارند تلاش کنند که این روال را مخدوش کنند، اما این مسأله نظم بیمه‌ای را به بدترین شکل ممکن مخدوش می‌کند. لازم است دولت این مسأله را نیز به طور جدی‌تری موردتوجه قرار دهد و از به هم خوردن نظم بیمه‌ای جلوگیری نماید.
در نهایت دولت می بایست راه کاری که تحت عنوان «اصلاحات در صندوق‌های بازنشستگی» شاخته می شود، را به صورت بسیار دقیق و با جدیت بیش از پیش مورد توجه قرار دهد. ادبیات اصلاحات در صندوق های بازنشستگی در دهه ۸۰ میلادی مطرح شده است و ایران هم با آن آشنا بوده است. در این زمینه سه دسته اصلاحات شناسایی شده است. «اصلاحات پارامتریک» که‌ یک‌سری پارامترها و متغیرهای کلیدی را بهبود می‌بخشد. بهبود به این معنا که متغیرهای صندوق های بازنشستگی را به گونه‎ای تغییر می‌دهد که جریان ورودی تقویت شود و جریان خروجی حداقل کمی کم‌تر گردد. جریان ورودی منابع و جریان خروجی مسائل. به عنوان مثال، تغییر سن بازنشستگی که از آن به عنوان نرخ انباشته یاد می‌شود، در حوزه اصلاحات پارامتریک قرار می‌گیرد. دسته‌ی دیگر از اصلاحات، «اصلاحات ساختاری» است که باید ساختار صندوق ها از منظر روش تأمین مالی اصلاح گردد. دسته ی دیگر «اصلاحات عملیاتی» است که طی آن فرآیندهای داخل صندوق از جمله اتوماسیون، نیروی انسانی، آموزش پرسنل، فرآیندهای سرمایه‌گذاری بهبود می‌یابد. این سه دسته اصلاحات وجود دارد. برای دولت، راه‌ها از پیش معین شده است اگرچه پیمودن آن دشوار است.

 

تعداد بازدید: 90 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  نگاهی به نظام مالیاتی بخش مسکن در جهان و چارچوبی برای اصلاح ساختار مالیاتی
  یک تجربه موفق در تامین مسکن
  انتخاب مهندس در ساخت و ساز حق مردم است/اصلاحیه نباید تنها کلماتی را پس و پیش کند
  عکس/ مشکل جدید شهر زلزله‌زده سرپل ذهاب
  مقایسه وضعیت مسکن در ایران و اتحادیه اروپا
  لزوم بازنگری در مکان یابی و نیازسنجی ورفع نقص تابلوهای راهنمایی ورانندگی
  دانش ساخت کشتی های اقیانوس پیمای کانتینربر در کشور بومی شد
  برای خرید آپارتمان در پونک چقدر باید پرداخت کرد؟
  نمایش فیلم مستند بررسی سوانح هوایی9
  چهار‌چوب طرح مسکن اجتماعی مشخص نیست/ دولت مکلف به تامین مسکن برای مردم است
  مسکن اجتماعی موفق‌تر از مسکن مهر
  صدور قرار یک میلیاردی برای پیمانکار بیمارستان سرپل ذهاب
  مسکن اجتماعی مدل جایگزین دولت دوازدهم برای مسکن مهر
  تلاش برای گسترش و توسعه حمل و نقل ریلی در مازندران
  آیا آریو گزینه مناسبی برای استفاده در تاکسی‌رانی است؟
  تا سیاست های پولی و بانکی اصلاح نشود شاهد رونق نخواهیم بود
  زمین لرزه ای 4.4 ریشتری حوالی قصرشیرین را لرزاند
  آزادی مشروط سعد الحریری؛ عربستان اجازه خروج دو فرزند وی را نداد
  تشریح کمک های دولت در بخش مردمی و زیرساخت ها
  نامه‌ای که موجب پیاده سفر کردن مقدس اردبیلی شد!
  راه‌اندازی سامانه املاک و مستغلات و صندوق‌های زمین و ساختمان/تزریق منابع مالی به بازار مسکن با توسعه بازار رهن و رهن ثانویه
  تلاش برای افزایش سهم ایران در ترانزیت منطقه
  هزینه ی ایمن‌سازی جاده‌ها در برابر ریزش کوه، در مناطق حساس را می پردازیم
  سازمان نظام مهندسی کارایی لازم را ندارد / قانون جامع کنترل ساختمان تصویب شود
  چطور در ساختمان‌های مرتفع در هنگام زمین‌لرزه ایمن بمانیم؟
  سهم ناچیز بومی‌ها در آزمون جذبِ صنعت نفت
  باید با خاطیان و سهل‌انگاران در ساخت‌وسازهای مسکن مهر برخورد شود
  چراغ‌های جدید مخصوص عابر پیاده +عکس
  رویکرد آموزش و پرورش «کنکور محور» است/ انتقال دانش به‌تنهایی به معرفت منجر نمی‌شود
  آغاز ساخت سرپناه برای اسکان موقت در منطقه زلزله زده کرمانشاه
  با خودورهای شخصی به مناطق زلزله‌زده نیایید
  مقایسه نرخ مالیات ۳۰ کشور جهان+نمودار
  ظرفیت دولت الکترونیک می تواند امدادرسانی به آسیب دیدگان زلزله را سامان دهد
  برخورد شدید پژو با پایه برق +عکس
  راضی بودن به رضای خدا سیره ثامن الائمه است
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
نقش موتور سیکلت برقی و دوچرخه درخیابان های خلوت شهر سی میلیونی شانگهای
نقش موتور سیکلت برقی و دوچرخه درخیابان های خلوت شهر  سی میلیونی شانگهای
  ادامه گزارش های تصویری 1
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
   هواپیمایی آسمان  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار