تماس با ما   |  پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
سه شنبه، 4 تیر 1398 - 03:22   
 
 
   آخرین اخبار  
  حقوقدانان به بررسی و مقایسه انتخاب شهردار در کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای جهان می‌پردازند/ انتخاب غیرمستقیم
  مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری چشم‌انتظار مجلس و دولت
سازمان های مردم نهاد غربی؛ چگونه و چرا مهم شدند؟
  چرا NGO ها در کشوره پیشرفته قدرتمند و در ایران اینقدر ضعیف هستند؟

  چرا زنان جذب تشکل‏های غیر دولتی می‏شوند؟
  ساختار سیاسی و احزاب در روسیه
  خیریه هایی که امکان کمک کردن دارند
  شهرداران کلان شهرهای دنیا چگونه انتخاب می شوند
  کار در حزب عبادت است
  مقایسه وظایف و اختیارات شهرداری تهران با کلانشهرها در کشورهای توسعه­ یافته
  تصاویر برج های آرامش بخش با امکانات کامل استامبول/ برج سازان ایران صرفا به فکر پول نباشند
  بازخونی پرونده انجمن حجتیه + سند به همراه اطلاعات مهم
  دست نوزادم را فلج کردند و می‌گویند، پزشک تنها 17 درصد قصور کرده!
  آمار تلفات جاده‌ای در ایران دو برابر کل اروپا دلیل چیست؟
  سهم سنگین کامیون ها در تصادفات منجر به مرگ
  زنگنه: جلیلی یکی از کانون‌های اصلی انتشار ادعاهایی علیه مدیریت فعلی نفت است / از مقدار فروش نفت در دوره قبلی تحریم‌ها در دولت پیشین، گاهی افسانه‌هایی شنیده می‌شود که انسان نمی‌داند از کجا آمده / آماده ام برای روشن شدن میزان اعتبار ادعاهای جلیلی، با او مناظره کنم
  آمریکا: از گزارش سازمان ملل درباره قتل خاشقچی حمایت می‌کنیم / در صورت دستیابی به حقایق جدید، برای برخورد با هر شخص مسئولی، فشار می‌آوریم
  شاید ترامپ تمایلی به جنگ با ایران نداشته باشد، اما بدون دیپلماسی همیشه خطر جنگ وجود دارد / تصمیمات ترامپ اعتدالگرایان ایران را تضعیف و اصولگرایان را تقویت کرده / ادامه وضعیت کنونی در درازمدت امکان پذیر نیست / هنوز نمی‌دانیم ایران چه واکنشی به پیشنهاد‌های ترامپ در سفر نخست وزیر ژاپن نشان داده؛ تهران تنها در صورتی به میز مذاکره بازخواهد گشت که این کار تسلیم در مقابل فشار‌ها تلقی نشود / در صورتی که ترامپ واقعا تمایلی به جنگ ندارد، باید رویکرد خود را تغییر دهد
  تصاویر : اردوغان در مراسم اقامه نماز میت غیابی برای مرسی
  تاجرنیا: آقایان در حال ارسال پالس هستند بلکه بتوانند در دولت بعدی نقشی داشته باشند / اطرافیان روحانی عمدتا دنبال حفظ حضور در قدرت هستند / بر روحانی واجب است که مراقبت کند حلقه های نزدیک به او، نزاکت سیاسی را رعایت کنند
  ویدیو/ ناگفته های سوسن شریعتی از مراسم تدفین پدرش دکتر شریعتی در لبنان و سوریه
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 80052صفحه نخست » اخبار رسانه هادوشنبه، 12 تیر 1396 - 11:16
طولانی‌ترین شبکه‌های ریلی جهان کدامند؟
  
ترابر نیوز:

صنعت حمل‌و‌نقل ریلی باری جهان پس از یک دوره افول هم‌اکنون شاهد یک رنسانس شده است. در ابعاد وسیع‌تر اما کل اندازه شبکه ریلی هر کشور شامل حمل‌و‌نقل مسافری و حمل‌و‌نقل باری به نمادی برای غرور ملی کشورها تبدیل شده است.

طولانی‌ترین شبکه‌های ریلی جهان کدامند؟ به گزارش پایگاه خبری صدرانیوز،برای شناسایی بهترین شبکه‌های ریلی جهان و موفق‌ترین کشورها در توسعه این شبکه‌ها، طول شبکه ریلی هر کشور می‌تواند یک معیار قابل اعتماد محسوب شود، هر‌چند کیفیت نیز موضوعی دیگر است که باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. در اینجا برترین شبکه‌های ریلی جهان بر اساس معیار طول شبکه معرفی می‌شوند:
 
1- آمریکا: سیستم ریلی آمریکا که با اصولی مشابه سیستم ریلی کانادا توسعه یافته است واین دو شبکه ریلی تنها شبکه‌هایی از این فهرست هستند که خصوصی‌سازی شده‌اند. بخش اعظم شبکه ریلی آمریکا مختص حمل بار است و نه خدمات مسافری. شبکه ریلی آمریکا با طول 250 هزار کیلومتر طولانی ترین شبکه ریلی را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است. مسیرهای داخلی شبکه ریلی آمریکا از همه ایالت‌های آن می‌گذرد و بسیاری از سفرهای قطارهای آن در سطح کل کشور است. صاحبنظران بر این باورند که در آینده نزدیک هیچ کشوری به لحاظ طول شبکه ریلی از آمریکا سبقت نخواهد گرفت چون فاصله آنها در این رده‌بندی با آمریکا بسیار زیاد است. با وجود این، حمل‌و‌نقل ریلی در آمریکا به شدت تحت فشار رقابت با سایر انواع حمل‌و‌نقل قرار دارد اما نقش مهم سیستم حمل‌و‌نقل آمریکا در زنجیره عرضه این اقتصاد هنوز آنقدر پررنگ است که با نقش شبکه ریلی سایر کشورها در زنجیره عرضه آنها قابل مقایسه نیست.

 2- روسیه: شبکه ریلی روسیه از قرن 19 به بعد به یک شگفتی تبدیل شد و همچنان هم پیشتاز است. به دلیل آنکه جمعیت روسیه نسبت به چین و آمریکا بسیار کمتر است، حمل‌و‌نقل ریلی باری روسیه در مسافت‌های بسیار طولانی‌تر انجام می‌گیرد. این شبکه ریلی یکی از شبکه‌های ریلی جهان است که به شدت تحت سلطه بخش حمل‌و‌نقل باری است و در مقیاس نسبت تن در هر کیلومتر به مسافر در هر کیلومتر، تنها بعد از کشورهای کانادا، آمریکا و استونی قرار دارد. طول شبکه ریلی روسیه 128 هزار کیلومتر است.

3- چین: شبکه ریلی چین با طول تقریبی 100 هزار کیلومتر، سومین شبکه ریلی بزرگ جهان محسوب می‌شود. این شبکه شلوغ در سال 2013 پذیرای 08/2 میلیارد نفر مسافر (دومین شبکه شلوغ جهان پس از هندوستان) و 22/3 میلیارد تن بار (دومین شبکه پربار جهان پس از آمریکا) بوده است. سرمایه‌گذاری عظیم برای گسترش شبکه ریلی چین طی سال‌های اخیر حاصل نیازی است که در این کشور برای افزایش ظرفیت حمل بار حس شده است.

 4- هندوستان: در هر کیلومتر از مسیر شبکه ریلی هندوستان بالغ بر 19 هزار نفر زندگی می‌کنند و به همین دلیل این شبکه ریلی 65 هزار کیلومتری، شلوغ‌ترین شبکه ریلی جهان به شمار می‌رود. با وجود این تراکم جمعیتی، خطوط ریلی هندوستان سالانه 921 میلیون تن بار را نیز جابه‌جا‌ می‌کنند و به این ترتیب نه تنها حمل‌و‌نقل بارهای داخلی، بلکه جابه‌جا‌یی بارهای به مقصد پاکستان، بنگلادش و نپال را نیز پوشش می‌دهد.

 5- کانادا: از میان تنها دو کشور جهان که سیستم ریلی آنها خصوصی شده‌اند، کانادا نخستین کشوری است که سیستم ریلی آن خصوصی‌سازی شده است. از لحاظ کوچک بودن نسبت جمعیت کشور به اندازه شبکه ریلی، کانادا شباهت زیادی به کشور استرالیا دارد و این موضوع باعث می‌شود که تمرکز عمده شبکه ریلی کانادا بر بخش حمل‌و‌نقل باری باشد. مسیر شبکه ریلی کانادا با طول 48 هزار کیلومتر از میان مناظر زیبای آمریکای شمالی می‌گذرد.

 6- آلمان: طول شبکه ریلی آلمان 42 هزار کیلومتر است. شرکت حمل‌و‌نقل ریلی آلمان به نام دویچه بان که کل مسیرهای ریلی کشور را در دست دارد، به تنهایی سالانه بیش از 415 میلیون تن بار را جابه‌جا‌ می‌کند. این شرکت کنترل 80درصد از کل ترافیک باری و 99 درصد از ترافیک مسافری کشور را در اختیار دارد. این شرکت که به‌خاطر کارآیی خوبش شهرت یافته است، همچنین در سطح اروپا به‌عنوان یک اپراتور فعال ریلی شناخته شده است و از موقعیت مرکزی خود، کشورهای دیگر را به یکدیگر متصل می‌کند.


7- استرالیا: «پاسیفیک نشنال»، «کیوآر نشنال» و «جنی‌سی و وایومینگ استرالیا»، سه اپراتور اصلی فعال در سیستم حمل‌و‌نقل ریلی باری استرالیا هستند. حمل‌و‌نقل باری بخش اعظم فعالیت‌های ریلی در طول مسیر نزدیک به 40 هزار کیلومتری شبکه ریلی استرالیا را تشکیل می‌دهد. شبکه ریلی استرالیا هنوز به قطار پرسرعت مجهز نشده است و طرح آن برای بهره‌برداری در سال 2035 در دست اجرا است.

8- آرژانتین: طول شبکه ریلی آرژانتین 37 هزار کیلومتر است و شهر بوینس‌آیرس در مرکز این شبکه قرار دارد. شبکه ریلی آرژانتین در بخش مسافری و باری یکی از پیچیده‌ترین و پیشرفته‌ترین شبکه‌های ریلی جهان محسوب می‌شود.

9- فرانسه: دومین شبکه ریلی بزرگ اروپا توسط شرکت ملی ریلی فرانسه اداره می‌شود. طول این شبکه 30 هزار کیلومتر است و تحت قوانین اتحادیه اروپا کار می‌کند. بر این اساس، در کل مسیرهای ریلی سرتاسر قاره اروپا قوانین اتحادیه اروپا جاری است و فرانسه نیز در ارتباطات ریلی خود با کشورهای عضو این اتحادیه کار می‌کند، اما بخش باری آن در واقع هنوز بر اساس قوانین دهه 1980 مشغول به کار است.

 10- برزیل: گر چه شبکه ریلی برزیل به بزرگی شبکه ریلی آرژانتین نیست و 28500 کیلومتر طول دارد، اما دومین شبکه ریلی بزرگ آمریکای جنوبی محسوب می‌شود و ارتباط خوبی با شبکه‌های منطقه همچون شبکه ریلی اروگوئه، بولیوی و البته آرژانتین دارد. ارتباطات قاره‌ای برای شبکه ریلی برزیل از این لحاظ اهمیت دارد که نقش مهمی را در حمل‌و‌نقل بار بین اقتصادهای عمده آمریکای جنوبی به‌ویژه در بخش کشاورزی ایفا می‌کند.

 

تعداد بازدید: 602 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  دست نوزادم را فلج کردند و می‌گویند، پزشک تنها 17 درصد قصور کرده!
  مقایسه وظایف و اختیارات شهرداری تهران با کلانشهرها در کشورهای توسعه­ یافته
  آمار تلفات جاده‌ای در ایران دو برابر کل اروپا دلیل چیست؟
  تصاویر برج های آرامش بخش با امکانات کامل استامبول/ برج سازان ایران صرفا به فکر پول نباشند
  بازخونی پرونده انجمن حجتیه + سند به همراه اطلاعات مهم
  خیریه هایی که امکان کمک کردن دارند
  ساختار سیاسی و احزاب در روسیه
  شهرداران کلان شهرهای دنیا چگونه انتخاب می شوند
  کار در حزب عبادت است
  چرا زنان جذب تشکل‏های غیر دولتی می‏شوند؟
  مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری چشم‌انتظار مجلس و دولت
  چرا NGO ها در کشوره پیشرفته قدرتمند و در ایران اینقدر ضعیف هستند؟
  حقوقدانان به بررسی و مقایسه انتخاب شهردار در کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای جهان می‌پردازند/ انتخاب غیرمستقیم
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
  ادامه گزارش های تصویری 1
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار