تماس با ما   |  پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
پنجشنبه، 6 تیر 1398 - 02:09   
 
 
   آخرین اخبار  
  مقایسه قیمت خودروها در ایران و بازار جهانی، از کیا تا لکسوس
  قانون اساسی قدرت را در روسیه اینگونه توزیع نموده
  کدام نهادهای غیردولتی به چه میزان دارای ردیف بودجه دولتی در ایران می باشند؟ (تحلیل آماری-مقایسه ای)
  آشنایی با فعالیت های انجمن اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا
  انجمن خیریه نیکوکاری انصار النبی شهرستان نجف آباد
  حقوقدانان به بررسی و مقایسه انتخاب شهردار در کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای جهان می‌پردازند/ انتخاب غیرمستقیم
  مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری چشم‌انتظار مجلس و دولت
سازمان های مردم نهاد غربی؛ چگونه و چرا مهم شدند؟
  چرا NGO ها در کشوره پیشرفته قدرتمند و در ایران اینقدر ضعیف هستند؟

  چرا زنان جذب تشکل‏های غیر دولتی می‏شوند؟
  ساختار سیاسی و احزاب در روسیه
  خیریه هایی که امکان کمک کردن دارند
  شهرداران کلان شهرهای دنیا چگونه انتخاب می شوند
  کار در حزب عبادت است
  مقایسه وظایف و اختیارات شهرداری تهران با کلانشهرها در کشورهای توسعه­ یافته
  تصاویر برج های آرامش بخش با امکانات کامل استامبول/ برج سازان ایران صرفا به فکر پول نباشند
  بازخونی پرونده انجمن حجتیه + سند به همراه اطلاعات مهم
  دست نوزادم را فلج کردند و می‌گویند، پزشک تنها 17 درصد قصور کرده!
  آمار تلفات جاده‌ای در ایران دو برابر کل اروپا دلیل چیست؟
  سهم سنگین کامیون ها در تصادفات منجر به مرگ
  زنگنه: جلیلی یکی از کانون‌های اصلی انتشار ادعاهایی علیه مدیریت فعلی نفت است / از مقدار فروش نفت در دوره قبلی تحریم‌ها در دولت پیشین، گاهی افسانه‌هایی شنیده می‌شود که انسان نمی‌داند از کجا آمده / آماده ام برای روشن شدن میزان اعتبار ادعاهای جلیلی، با او مناظره کنم
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 79052صفحه نخست » اخبار رسانه هایکشنبه، 24 اردیبهشت 1396 - 14:34
رفتارهای خام، ناقص و بدون مهارت رانندگان از عوامل اصلی سوانح ترافیکی
رفتارهای خام، ناقص و بدون مهارت رانندگان از عوامل اصلی سوانح ترافیکیترابر نیوز: سرپرست سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه رفتارهای نادرست و مهارت نداشتن رانندگان از عوامل اصلی سوانح ترافیکی است، گفت: برنامه های آموزشی در راستای کاهش حوادث ترافیکی باید به صورت عملیاتی اجرا شود.
  
ترابر نیوز:

خبرگزاری فارس: رفتارهای نادرست و مهارت نداشتن رانندگان از عوامل اصلی سوانح ترافیکی

 پیرحسین کولیوند در نشست تخصصی چالش های کاهش سرعت رانندگی در ایران با اشاره به اینکه سرعت مهمترین عامل شناخته شده از میان علل وقوع سوانح ترافیکی، است اظهار داشت: از جمله عواملی که بر سرعت تاثیر گذار است می توان به سن راننده و میزان خستگی وی، جنس سطوح جاده و کیفیت آن، تعداد سرنشینان و قدرت خودرو اشاره کرد.

سرپرست سازمان اورژانس کشور افزود: مطالعات نشان داده است هر یک کیلومتر سرعتی که از حد مجاز فراتر رود، شانس افزایش حوادث و تلفات ناشی از آن نیز افزایش پیدا می کن, و تولیدکنندگان در جهان تلاش می کنند قدرت خودروها را افزایش داده و تلاش می کنند که خودرو خود را با این مزیت معرفی کنند که چند کیلومتر در ساعت را می تواند طی کند در این راستا باید عوامل کنترل کننده ای را برای این مزیت خودرو نیز در نظر گرفته شود.

وی اضافه کرد: افزایش سرعت معادل افزایش نرخ تصادفات، مصدومان ناشی از آن است و عواقب بسیاری را به دنبال دارد که می تواند لحظات شیرین زندگی افراد را به لحظات تلخ و ناگوار تبدیل کند. در اکثر نقاط جهان مطالعات بسیاری در راستای سرعت و عوامل تاثیر گذار بر آن صورت گرفته است و ای کاش شرایطی فراهم می شد که مباحث آموزشی حوادث ترافیکی را در سطوح مختلف تحصیلی جای داد.

کولیوند بیان کرد: در هر صورت شاهد تلفات بسیاری در حوادث ترافیکی هستیم که برخی از این افراد یا جان خود را از دست می دهند یا عضوی از بدن خود را که در این صورت هزینه های بسیاری از لحاظ اجتماعی،اقتصادی و فرهنگی و رفتاری بر جامعه تحمیل خواهد شد.

وی افزود: برای مثال اگر بخواهیم مسیر قم تهران را با سرعت 120 کیلومتر در ساعت طی کنیم، ممکن است 60 دقیقه ای به مقصد برسیم اما اگر همین مسافت را با سرعت 140 کیلومتر در ساعت طی کنیم ،52 دقیقه ای به مقصد خواهیم رسید در این صورت تنها به دلیل 8 دقیقه درصد خطا و ایجاد حادثه را بالاتر میبریم و ممکن است جان خود و سایر سرنشینان را به خطر بیندازیم.

سرپرست اورژانس کشور گفت: در این زمینه اگر مسائل ریاضی و درسی دانش آموزان به گونه ای مطرح شود که نگاه آموزشی و فرآیندی داشته باشد بسیار مناسب خواهد بود وقتی شاهد افزایش سرعت هستیم باید میزان آسیب افرادی که دارای امکانات محافظتی کمتری هستند(ماندن عابران پیاده،موتورسواران و دوچرخه سواران) را نیز بررسی کرد .در این زمینه کشور فرانسه مطالعاتی را انجام داده است و نتایج آن حاکی از آن است که با نصب حدود 1000 دوربین کنترل سرعت حدود 30 درصد از تخلفات را کاهش یافته است، این کنترل در بازه زمانی 2012 تا 2016 در سایر کشورها مورد استفاده قرار گرفت و به میزان قابل توجهی سرعت وسایل نقیله کنترل شد.

وی اضافه کرد: رفتارهای خام، ناقص و بدون مهارت رانندگان یا راکبین از عوامل اصلی ایجاد حوادث و سوانح ترافیکی به شمار می رود لذا در این زمینه باید دانش،تکنیک ها و مهارت های رانندگی و اصول آن،کنترل رفتاری در رانندگان و شناخت خطرات ترافیکی از ابزارهای مهمی بدانیم که از حوادث ترافیکی جلوگیری خواهد کرد.

کولیوند با اشاره به نقش آموزش در پیشگیری از حوادث ترافیکی گفت: مطالعات محققان نشان داده است بهره گیری از آموزش در این سطوح می تواند به طور جدی و موثر حوادث ترافیکی را کاهش دهد در کشور ما در این زمینه مطالعات خوبی صورت گرفته که یکی از آن ها مختص راکبین موتور سوار است برای این افراد یک گروه به عنوان شاهد و گروه دیگر به عنوان آموزش دهنده در نظر گرفته شده بود که به مدت 2 جلسه 2 ساعته در هفته و طی 2 ماه به طول انجامید هنگامی که این مطالعات به مرحله آزمون رسید به وضوح شاهد تاثیر به سزای آموزش در کاهش حوادث و سوانح ترافیکی بودیم .

وی بیان کرد: در این زمینه لازم است برنامه های آموزشی در راستای حوادث ترافیکی به صورت عملیاتی اجرا شود یکی از مهم ترین نکاتی که در زمینه آموزش مطرح می شود بحث مهارت است زیرا برخی از رانندگان به اندازه کافی با رانندگی آشنایی ندارند و مهارت لازم را کسب نکرده اند و نمی دانند در شرایطی مانند بارندگی،یخبندان و ... چگونه باید رانندگی کنند چنین مهارت هایی باید در آموزش ها گنجانده شود زیرا در صورتی که مهارت های رانندگان افزایش پیدا کند شاهد کاهش حوادث ترافیکی خواهیم بود.

سرپرست اورژانس کشور گفت: ضرورت دارد که رفتار ایمن را در درجه اول حس کنیم و بدانیم این رفتار ایمن بر رانندگی خودمان چه تاثیری دارد نگرش راکبین و رانندگان باید نسبت به رانندگی ایمن تغییر داده شود و این مورد از نکات آموزشی مهمی است که باید به آن توجه شود. معمولا رانندگان تصور می کنند که آسیبی آن ها را تهدید نخواهد کرد در این باید باورهای این افراد را تغییر داد تا بدانند اگر رانندگی پر خطری را انجام می دهید به خود و دیگران آسیب می رسانید، تمامی این ها یک واقعیت است که در مباحث آموزشی می توان باور ها و نگرش ها افراد را تغییر داد.

وی افزود: مبحث دیگر کنترل ادراکی است یعنی باید بدانیم که رفتار نادرست ترافیکی چه ریسک هایی را به دنبال خواهد داشت. همچنین در زمینه مبحث هیجانی به راکبین موتورسوار اشاره کرد که بیشتر آن ها شامل قشر نوجوان و جوان جامعه هستند،این افراد معمولا در لحظه تصمیمی می گیرند و ممکن است بحث های هیجانی و احساسی آن ها در لحظه تحریک شود و از عواقب و خطراتی مه ممکن است ایجاد کنند یا برایشان ایجاد شود اطلاعی نداشته باشند.در این زمینه باید در مباحث آموزشی نگاه کنترل ادراکی و کنترل هیجانی را تغییر دهیم تا کاهش حوادث و سوانح ترافیکی مخصوصا کنترل سرعت در وسایل نقلیه باشیم در صورت کاهش سرعت می توان به میزان قابل توجهی از تلفات جلوگیری کرد.

کولیوند بیان کرد: باید توجه داشت در صورت افزایش سرعت در رانندگی بیشترین افرادی که آسیب می بینند کودکان سرنشین خودرو هستند مثلا اگر خودرو شما 50 کیلومتر در ساعت سرعت داشته و یک فرزند نوزاد 5 کیلوگرمی در ماشین حضور داشته باشد ممکن است با اولین برخورد وزن این کودک چندین برابر و به 100 کیلوگرم نیز برسد و این باعث خواهد شد شدت حادثه و آسیب وارده به آن ها بیشتر شود به طور کلی می توان گفت درصورتی که نگاه ایمنی افراد کمتر باشد بیشترین آسیب متوجه کودکان و خردسالان خواهد بود.

وی ادامه داد: آموزش تکنیک های مراحل رانندگی از ضروریات است که از اصلی ترین این موارد می توان به کنترل سرعت اشاره کرد نحوه رانندگی و میزان سرعت در شرایط مختلف باید به رانندگان آموزش داده شود بسیار مناسب است بسیاری از دستگاه های مسئول سمینارهایی برای رانندگان برگزار کنند و تا رانندگان از لحاظ مهارتی، نگرشی و باوری آموزش های مستمر و بازآموزی های لازم را دریافت کنند و رویکرد رفتار رانندگان و راکبین با آموزش مناسب به این سمت تغییر داده شود.

سرپرست سازمان اورژانش کشور تصریح کرد: خوشبختانه در حال حاضر دستگاه هایی که در این زمینه درگیر هستند افراد دلسوز ، صاحب نظر و علمی هستند پلیس راهور ، جاده ای و راهداری در این زمینه همکاری بسیار خوبی دارند همچنین در مباحث دانشگاهی فعالیت های بسیار مناسبی صورت گرفته است اورژانس و فوریت های پزشکی نیز زمانی وارد صحنه می شود که حادثه ای اتفاق افتاده باشد یعنی فردی عامل اصلی حادثه است و اورژانس باید برای ارائه خدمات مربوطه در محل حادثه حضور پیدا کند.

 

فارس

 

تعداد بازدید: 254 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری چشم‌انتظار مجلس و دولت
  چرا NGO ها در کشوره پیشرفته قدرتمند و در ایران اینقدر ضعیف هستند؟
  حقوقدانان به بررسی و مقایسه انتخاب شهردار در کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای جهان می‌پردازند/ انتخاب غیرمستقیم
  انجمن خیریه نیکوکاری انصار النبی شهرستان نجف آباد
  آشنایی با فعالیت های انجمن اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا
  کدام نهادهای غیردولتی به چه میزان دارای ردیف بودجه دولتی در ایران می باشند؟ (تحلیل آماری-مقایسه ای)
  قانون اساسی قدرت را در روسیه اینگونه توزیع نموده
  مقایسه قیمت خودروها در ایران و بازار جهانی، از کیا تا لکسوس
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
  ادامه گزارش های تصویری 1
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار