پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
دوشنبه، 13 آذر 1402 - 10:42   
 
 
   آخرین اخبار  
  طولانی ترین تونل راه آهن روسیه زیر بمباران اوکراینی ها
  علت کمبود بلیت قطار و مشکلات حال حاضر راه آهن چیست؟
  موشکافی رکوردشکنی راه‌ آهن در جابه‌جایی مسافر ریلی
  احداث خط ۱۰ متروی تهران شروع شد
  راه‌ آهن زاهدان چابهار تا یک سال آینده به بهره‌ برداری می‌ رسد
  راه آهن رشت کاسپین به بهره برداری نزدیک شد
  چهار مسیر ریلی در استان فارس ساخته می شود
  نامه 5 تشکل ریلی به رئیس جمهور رفتار مدیریت راه آهن را خشن تر کرد!
  جذابیت از دست رفته راه آهن برای حمل و نقل مسافری
  ایستگاه های مترو روی نقشه
  اجاره واگن برای رفع مشکل کمبود قطار مترو به‌عنوان راهکاری کوتاه‌مدت
  فواید راه اندازی مترو پرند ؛ 18 سال انتظار به پایان می رسد؟
  حمایت از سرمایه‌ گذاران بخش خصوصی در صنعت ریلی کشور
  دولت نرخ بلیت قطار را آزاد کند
  بر رفع مشکلات راه آهن کرمانشاه تاکید شد
  فیلم | خطوط متروی توکیو با یک روش عجیب سازماندهی شد
  چرا صاحبان بارهای عمده باید در حمل ریلی سرمایه گذاری کنند؟
  791 واگن در یک سال آینده به واگن های مترو تهران اضافه می شود?
  اجاره واگن‌های اروپایی برای توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی
  قرارداد ساخت ۲۰۰ دستگاه واگن بلند با واگن پارس مپنا منعقد شد
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 76622صفحه نخست » حمل و نقل و صنایع هواییدوشنبه، 29 آذر 1395 - 13:28
دالان‌های هوایی ایران بازطراحی می‌شود
دالان‌های هوایی ایران بازطراحی می‌شود ترابر نیوز: مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت : شبکه پیچیده دالان‌های هوایی ایران بازمهندسی و بازطراحی می‌شود .
  
ترابر نیوز:

 رحمت الله مه‌آبادی در نشست تخصصی مراحل اجرای طرح ملی بازمهندسی فضای کشور گفت : احیای جاده ابریشم هوایی، تکمیل پوشش نظارتی- راداری و ارتباطی فضای کشور، نوسازی سامانه‌های اتوماسیون و ارتباطی مرکزکنترل فضای کشور و فروگاه بین‌المللی مهرآباد، رقابت‌پذیری هرچه بیشتر فضای کشور و تبدیل آن به شاهراه اتصال شرق و غرب از اهدافی است که در این طرح آن را جست‌وجو می‌کنیم.
وی افزود : در نظر داریم برای نخستین‌بار در تاریخ هوانوردی ایران اسلامی، مسیرهای گسترده هوایی آسمان کشور و شبکه پیچیده دالان‌های هوایی ورودی یا خروجی از فرودگاه‌های مهرآباد، امام خمینی(ره) و دیگر فرودگاه‌های موجود در پایانه هوایی مهرآباد و همچنین ساختار برخی دیگر از ترمینال‌های هوایی پیچیده کشور را تحت نظارت سازمان هواپیمایی کشوری با همکاری مشاور ذی‌صلاح بین‌المللی با استفاده از آخرین یافته‌ها، تجارب و دانش هوانوردی و ناوبری هوایی جهانی، بازمهندسی و بازطراحی کنیم.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در این نشست گفت: نشست و گردهمایی امروز ما برای به صدا درآوردن زنگ آغاز این پروژه مهم، اساسی، زیربنایی، تخصصی، پیچیده، راهبردی و تاریخی است.
وی با بیان اینکه ما امروز در شرایطی گردهم آمده‌ایم که بشریت از بی توجهی به اخلاق رنج‌ها و ضربه‌های فراوانی را متحمل شده و گسترش و رواج بی‌اخلاقی و رفتارهای ضد بشری در جهان و منطقه خاورمیانه توسط دولت‌هایی که ادعای دفاع از صلح و آزادی انسان‌ها را دارند، گفت : آلام جانکاهی را بر ملت‌های مظلوم و آزادی‌خواه جهان تحمیل کرده که قلب و روح ما و تمامی عدالت‌جویان را به شدت آزرده است.
مه ابادی گفت: طی تحریم‌های ظالمانه و ناجوانمردانه علیه ایران که در سالیان متمادی، بخش هوانوردی کشوری همواره یکی از اهداف اصلی آن بود؛ نمونه‌ای از این بداخلاقی‌ها است.
مه‌آبادی ادامه داد: ملت بزرگ و صنعت هوانوردی ایران طی دوران تحریم، تجربه‌های بدی از بی‌اخلاقی و زیرپاگذاردن اصول حاکم بر پیمان شیکاگو را از سوی برخی کشورها شاهد بوده است.
وی افزود : صنعت فرودگاهی و خدمات ناوبری هوایی ما در این دوران برای تداوم ارائه خدمات ایمن به جهانیان و حفظ استانداردهای هوانوردی، فشارهای زیاد و هزینه‌های هنگفتی را متحمل شده است. در این دوران برخی کشورها و نهادهای بین‌المللی که مدعی دفاع از حقوق بشر نیز هستند، به بهانه تحریم، تمام تعهدات بین‌المللی خود را زیر پا گذاشته و حتی برای حفظ ایمنی پروازهای بین‌المللی و تأمین سلامت شهروندان خود که از فضای ما عبور می‌کردند نیز همکاری و همراهی خویش را از ما دریغ داشتند.
مه ابادی گفت : جمهوری اسلامی ایران و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران؛ پس از وقوع فاجعه اوکراین و بروز ناامنی‌ها در آسمان کشورهای عراق و سوریه، رفتاری اخلاق‌محور، متعهدانه و مسئولانه در مقابل جامعه جهانی داشت. مدیران و متخصصان این شرکت با مسئولیت‌پذیری افزون و فداکاری زیاد، فضای هوایی ایمن ایران را در سطح بالایی از خدمات و بدون تبعیض به روی همه کشورها باز گذاشتند و تقاضای جهانی و درخواست‌های نهادهای بین‌المللی برای ایجاد ظرفیت لازم برای پذیرش 2 برابری ترافیک هوایی و عبور ایمن جریان ترافیک هوایی از فضای ایران پاسخ دوستانه و مثبت دادند و این در شرایطی بود که رشد همزمان و جهشی ترافیک داخلی، فشارهای مضاعفی را بر کنترلرها و مهندسان مرکز کنترل ترافیک فضای کشور، ترمینال‌های هوایی و فرودگاه‌ها تحمیل کرده بود.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تصریح کرد: ایران که در طول تاریخ پرشکوه خود، با قرار داشتن در چهارراه ارتباطی جهان و راه ابریشم، محل عبور و مرور مردم و بازرگانان کشورهای مختلف جهان بوده است؛ امروز نیز با افتخار در بخش هوایی، این نقش را حفظ کرده و در پی ارتقاء آن است. از یک سو قرار گرفتن ایران به عنوان حلقه اتصال دو منطقه پرترافیک آسیا- پاسفیک و اروپا، سیاست‌های دولت با هدف توسعه گردشگری ملی و بین‌المللی و رشد بالای پیش‌بینی شده برای افزایش پروازهای بین‌المللی، عبوری و پروازهای داخلی و از سوی دیگر، توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل هوایی از جمله توسعه ظرفیت آسمان، نوسازی سامانه‌های ارتباطی، کمک ناوبری و راداری و ارتقاء سطح سرویس ناوبری هوایی و انطباق آن با جدیدترین استانداردهای بین‌المللی را به یک ضرورت تبدیل کرده است.
وی تاکید کرد : شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در عملی‌سازی اقتصاد مقاومتی و همچنین در چارچوب اجرای سیاست‌های دولت تدبیر و امید و رهنمودهای عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی برای تسریع توسعه حمل‌ونقل هوایی و بالا بردن هرچه بیشتر سطح ایمنی، از سال گذشته طرح بزرگ و فراملی «مدیریت آسمان ایران‌شهر» را برنامه‌ریزی و اجرایی کرد. فاز نخست این طرح با ایجاد بیش از 7000 کیلومتر مسیر هوایی جدید با قابلیت ناوبری ماهواره‌ای در 13 اسفندماه 1394 با حضور مقام عالی وزارت راه. شهرسازی و کاربران آسمان ایران به بهره‌برداری رسید.
رییس هیئت مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران یادآور شد: همچنین به تازگی با فلایت‌چک 14 مسیر جدید هوایی که شامل 9 مسیر بین‌المللی، 5 مسیر داخلی و نیز یک طرفه کردن مسیر تهران- مشهد به عنوان پرترافیک‌ترین مسیر داخلی کشور مورد بهره‌برداری رسمی قرار گرفت و فاز نخست پروژه فراملی «مدیریت آسمان ایران‌شهر» تکمیل شد و به اتمام رسید.
وی کاهش طول مسیر و زمان پرواز، کاهش مصرف سوخت، موتور و قطعات تایمی هواپیما و در نتیجه کاهش هزینه عملیاتی و افزایش بهره‌وری ناوگان شرکت‌های هواپیمایی، کاهش آلاینده‌های محیط زیستی، افزایش ظرفیت فضا و از همه مهم‌تر، افزایش قابل توجه سطح ایمنی و ارتقای سطح سرویس‌های ناوبری هوایی ایران، از اهم دستاوردهای فاز نخست این پروژه و مثالی عینی از اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه ناوبری هوایی شرکت معظم فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران برشمرد.
مه‌آبادی گفت: اکنون که تلاش‌هایمان را معطوف اجرایی کردن فاز دوم پروژه فراملی «مدیریت آسمان ایران‌شهر» کرده‌ایم؛ برای اطمینان از اجرای مهم‌ترین مأموریت حرفه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای‌مان که همان تأمین حداکثری ایمنی پروازها و حفظ جان میلیون‌ها مسافر است؛ در نظر داریم در آستانه سی‌وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و برای نخستین‌بار در تاریخ هوانوردی ایران اسلامی، مسیرهای گسترده هوایی آسمان کشور و شبکه پیچیده دالان‌های هوایی ورودی یا خروجی از فرودگاه‌های مهرآباد، امام خمینی(ره) و دیگر فرودگاه‌های موجود در پایانه هوایی مهرآباد و همچنین ساختار برخی دیگر از ترمینال‌های هوایی پیچیده کشور را تحت نظارت سازمان هواپیمایی کشوری و با همکاری مشاور ذی‌صلاح بین‌المللی با استفاده از آخرین یافته‌ها، تجارب و دانش هوانوردی و ناوبری هوایی جهانی، بازمهندسی و بازطراحی کنیم.
نشست و گردهمایی امروز ما برای به صدا درآوردن زنگ آغاز این پروژه مهم، اساسی، زیربنایی، تخصصی، پیچیده، راهبردی و تاریخی است.
وی گفت : در حال حاضر، سالانه حدود 45 میلیون مسافر هوایی که شامل حدود 11 میلیون مسافر بین‌المللی و 34 میلیون مسافر داخلی می‌شود، در فرودگاه‌های این شرکت اعزام و پذیرش شده و بیش از 340 هزار پرواز که دربرگیرنده بیش از 270 هزار پرواز داخلی و بیش از 70 هزار پرواز بین‌المللی است در فرودگاه‌های این شرکت نشست و برخاست انجام می‌دهند. همچنین سالانه بیش از 400 هزار پرواز عبوری با دریافت خدمات استاندارد کنترل ترافیک هوایی، از فضای کشور ما عبور می‌کنند.
مه‌آبادی با بیان اینکه مطالعات و تحقیقات همکارانم در معاونت برنامه‌ریزی و نظارت شرکت، گواه آن است که در دوران پسابرجام، کشور ما با یک رویداد شگفت‌آور و بزرگ، رشد فزاینده و شتابان ترافیک پروازهای داخلی و بین‌المللی مواجه است، گفت:
اقدامات مهم دولت، وزارت راه‌وشهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری از جمله اجرای ماده 161 قانون برنامه پنجم توسعه کشور و آزادسازی نرخ خدمات حمل‌ونقل هوایی، عقد قراردادهای مهم برای خرید 200 فروند هواپیما با هدف نوسازی و توسعه ناوگان حمل‌ونقل هوایی از یک سو و پیش‌بینی نهادهای بین‌المللی از چشم‌انداز رشد ترافیک جهانی، منطقه‌ای و داخلی در دهه 2030 و پتانسیل بالای کشورمان برای کسب جایگاهی رفیع در منطقه و جهان هوانوردی، توجه به بازمهندسی و بازآفرینی ساختار فضای کشور را به عنوان پیش‌نیازی اصلی برای اجرای اهداف و تعهدات‌مان را امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر کرده است.
به گفته مه‌آبادی؛ شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران، با وقوف به مسئولیت اجتماعی خود برای نقش‌آفرینی جهانی، منطقه‌ای و ملی از جمله تبدیل آسمان کشور به نقطه تعادل منطقه‌ای، کمک به توسعه پایدار ایران اسلامی، گسترش عدالت جغرافیایی و ایجاد فرصت‌های برابر برای آحاد جامعه و تمامی اقوام ایرانی و نیز توسعه تعاملات و همکاری‌های بین‌المللی برای افزایش رفاه و بهروزی ملت ایران و تمامی ملت‌های منطقه و جهان و دسترسی آسان و بیشتر و بهره‌مندی اقتصادی و موثرتر آن‌ها از خدمات حمل‌ونقل هوایی را وظیفه خود می‌داند.
رئیس هیئت مدیره شرکت فرودگاه‌ها، با بیان اینکه اهم جهت‌گیری‌ها و اهداف اجرایی سازی فاز دوم طرح فراملی «مدیریت آسمان ایران‌شهر» و پروژه «بازمهندسی ساختار فضای کشور» در راستای تحقق سند چشم انداز ایران 1404 و تبدیل شدن آسمان ایران به نقطه تعادل منطقه‌ای برنامه‌ریزی شده و بطور جدی در حال پیگیری است.
وی؛ احیای جاده ابریشم هوایی، تکمیل پوشش نظارتی - راداری و ارتباطی فضای کشور، نوسازی سامانه‌های اتوماسیون و ارتباطی مرکز کنترل فضای کشور و فروگاه بین‌المللی مهرآباد، کاهش جدایی طولی بین پروازهای عبوری بر اساس استانداردهای روز ایکائو به 18 کیلومتر(ده ناتیکال مایل) و استفاده از تکنیک‌های جدید کنترل ترافیک هوایی نظیرSPEED CONTROL، بهره‌گیری از دانش روز در طراحی مسیرهای ورودی و خروجی از پایانه‌ی هوایی مهرآباد(طرح‌های تقرب مبتنی بر RNAV) و در واقع بازطراحی پایانه هوایی مهرآباد، رقابت‌پذیری هرچه بیشتر فضای کشور و تبدیل آن به شاهراه اتصال شرق و غرب و افزایش و پایدار کردن ترافیک‌های عبوری از طریق بازمهندسی ساختار فضای کشور را از جمله اهدافی که در این طرح آن را جست‌وجو می‌کنند، توصیف کرد.
وی بیان کرد: سرعت پیشرفت علم و فناوری در صنعت هوانوردی دنیا سرعتی شگرف است و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران برنامه‌ریزی کرده تا برای آن‌که از تغییرات و توسعه صنعت هوانوردی دنیا عقب نماند و با توانمندسازی نیروهای متخصص و خبره شرکت، از یکی از مشاوران ذی‌صلاح بین‌المللی بازمهندسی فضا، بنام ADS که در قالب یک فراخوان بین‌المللی انتخاب شده، دعوت کرده تا در مراحل اجرایی فازهای باقی مانده طرح فراملی مدیریت آسمان ایران‌شهر در کنار متخصصان این شرکت باشد.

 

 خبرگزاری صدا و سیما

تعداد بازدید: 1610 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   مرور خبرهاو تحلیل ها  
  یک‌سوم ایستگاه‌های خط 10 در منطقه 22/زمان بهره‌برداری خط 10 متروی تهران
  مزایای خط 10 مترو تهران چیست؟/پوشش منطقه 22 تهران
  متهمان اصلی آلودگی هوا چقدر در تولید آلودگی سهم دارند؟
  بزرگراه شمالی کرج تأثیر زیادی در کاهش ترافیک تهران دارد
  کرج آلودگی هوای تهران را چند برابر می‌کند
  ایران واردکننده گاز می‌شود؟ / افزایش چشمگیر ناترازی گاز تا ۱۴۱۰ ایران واردکننده گاز می‌شود؟ / افزایش چشمگیر ناترازی گاز تا ۱۴۱۰
  تامین 90 درصدی قطعات مجتمع گاز پارس‌جنوبی از داخل
  ویدیو / تصادف ۳۲ خودرو در اتوبان قزوین، پل زیباشهر
  ببینید / یخ زدن هواپیما در فرودگاه مونیخ!
  ویدیو/ زلزله بزرگ در استانبول نزدیک است؟
  ورود اتباع افاغنه به ۱۶ استان کشور ممنوع است
  قالیباف: مقاومت زیادی شد تا واردات خودرو در مجلس تصویب نشود / این همه رانت به صنعت خودرو داده شده، اما این حوزه را از جهت کیفیت، کمیت و دیونی که روی دست بیت‌المال گذاشتند، می‌بینید / این مدت طولانی، متکی به خودروی داخلی بودیم، امروز سرنوشت‌مان چه شده؟ / همین الآن واردات خودرو به کندی پیش می‌رود
  حکم مقصران سقوط هواپیمای آنتونف اعلام شد: ۳ سال حبس برای رئیس وقت سازمان هواپیمایی
  معاون رئیس جمهور آمریکا: تحت هیچ شرایطی اجازه کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها، محاصره یا ترسیم مجدد مرز‌های غزه را نمی‌دهیم
  طولانی ترین تونل راه آهن روسیه زیر بمباران اوکراینی ها
  علت کمبود بلیت قطار و مشکلات حال حاضر راه آهن چیست؟
  موشکافی رکوردشکنی راه‌ آهن در جابه‌جایی مسافر ریلی
  احداث خط ۱۰ متروی تهران شروع شد
  راه‌ آهن زاهدان چابهار تا یک سال آینده به بهره‌ برداری می‌ رسد
  ویژگی های مترو پرند چیست؟
  احتمال واگذاری پروژه مترو ورامین به شهرداری تهران
  انتصاب دبیر جدید شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور
  ایستگاه بازارک مترو پرند برای مردم رباط کریم احداث می شود
  چهار مسیر ریلی در استان فارس ساخته می شود
  پیشنهاد انتقال ایستگاه متروی کرج از صادقیه به چیتگر
  راه آهن رشت کاسپین به بهره برداری نزدیک شد
  چهار مسیر ریلی در استان فارس ساخته می شود
  خط 6مترو با قابلیت ها و ظرفیت های بالا/ایستگاه ها
  مترو پرند پس از 14 سال فردا با حضور رییس جمهور افتتاح می شود
  جمعیت منطقه 22تهران چند میلیون نفر می شود/ساخت و سازهای منطقه 22؛ تشدید کننده آلودگی هوای تهران
  تهران به بیش از ۶۷۰۰ اتوبوس جدید نیاز فوری دارد
  ۶۰ درصد اتوبوس‌های درون‌شهری تهران از رده خارج‌اند
  معطلی یک‌ساله برخی اتوبوس های نیازمند تعمیر به دلیل نبود قطعه
  عجایب شهری به نام منطقه ۲۲ تهران
  ضرورت فوری راه اندازی ایستگاه خط شش مترو در منطقه 22تهران
  آمار و ارقام اتوبوس‌های موجود و اتوبوس‌های فعال شهر تهران؛ از سال ۸۵ تا ۱۴۰۰
  زمان اتمام بزرگراه ساحلی دریای خزر چه وقت است؟
  نامه 5 تشکل ریلی به رئیس جمهور رفتار مدیریت راه آهن را خشن تر کرد!
  رفتار متقابل ایران با کامیون های ترکیه/ دریافت 3000 یورو از هر کامیون
  جذابیت از دست رفته راه آهن برای حمل و نقل مسافری
  فروش قسطی تریلی و کامیون با پیش پرداخت مرحله اول 500 میلیونی و اقساط 141 میلیونی
  مهاجرت سالانه 250 هزار نفر به غرب استان تهران
  سرریز جمعیت تهران در منطقه 22
  ایستگاه های مترو روی نقشه
  نقش خط شش مترو در شکست ترافیک/ این خط در تمام خطوط مترو ایستگاه دارد/ با راه اندازی کامل این خط ساکنان مناطق غرب تهران به آسانی با مترو به مقاصد می رسند
ادامه مرور خبرهاو تحلیل ها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1388
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار