تماس با ما   |  پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
چهارشنبه، 5 تیر 1398 - 22:11   
 
 
   آخرین اخبار  
  کدام نهادهای غیردولتی به چه میزان دارای ردیف بودجه دولتی در ایران می باشند؟ (تحلیل آماری-مقایسه ای)
  آشنایی با فعالیت های انجمن اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا
  انجمن خیریه نیکوکاری انصار النبی شهرستان نجف آباد
  حقوقدانان به بررسی و مقایسه انتخاب شهردار در کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای جهان می‌پردازند/ انتخاب غیرمستقیم
  مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری چشم‌انتظار مجلس و دولت
سازمان های مردم نهاد غربی؛ چگونه و چرا مهم شدند؟
  چرا NGO ها در کشوره پیشرفته قدرتمند و در ایران اینقدر ضعیف هستند؟

  چرا زنان جذب تشکل‏های غیر دولتی می‏شوند؟
  ساختار سیاسی و احزاب در روسیه
  خیریه هایی که امکان کمک کردن دارند
  شهرداران کلان شهرهای دنیا چگونه انتخاب می شوند
  کار در حزب عبادت است
  مقایسه وظایف و اختیارات شهرداری تهران با کلانشهرها در کشورهای توسعه­ یافته
  تصاویر برج های آرامش بخش با امکانات کامل استامبول/ برج سازان ایران صرفا به فکر پول نباشند
  بازخونی پرونده انجمن حجتیه + سند به همراه اطلاعات مهم
  دست نوزادم را فلج کردند و می‌گویند، پزشک تنها 17 درصد قصور کرده!
  آمار تلفات جاده‌ای در ایران دو برابر کل اروپا دلیل چیست؟
  سهم سنگین کامیون ها در تصادفات منجر به مرگ
  زنگنه: جلیلی یکی از کانون‌های اصلی انتشار ادعاهایی علیه مدیریت فعلی نفت است / از مقدار فروش نفت در دوره قبلی تحریم‌ها در دولت پیشین، گاهی افسانه‌هایی شنیده می‌شود که انسان نمی‌داند از کجا آمده / آماده ام برای روشن شدن میزان اعتبار ادعاهای جلیلی، با او مناظره کنم
  آمریکا: از گزارش سازمان ملل درباره قتل خاشقچی حمایت می‌کنیم / در صورت دستیابی به حقایق جدید، برای برخورد با هر شخص مسئولی، فشار می‌آوریم
  شاید ترامپ تمایلی به جنگ با ایران نداشته باشد، اما بدون دیپلماسی همیشه خطر جنگ وجود دارد / تصمیمات ترامپ اعتدالگرایان ایران را تضعیف و اصولگرایان را تقویت کرده / ادامه وضعیت کنونی در درازمدت امکان پذیر نیست / هنوز نمی‌دانیم ایران چه واکنشی به پیشنهاد‌های ترامپ در سفر نخست وزیر ژاپن نشان داده؛ تهران تنها در صورتی به میز مذاکره بازخواهد گشت که این کار تسلیم در مقابل فشار‌ها تلقی نشود / در صورتی که ترامپ واقعا تمایلی به جنگ ندارد، باید رویکرد خود را تغییر دهد
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 75832صفحه نخست » مطلب ویژهدوشنبه، 19 مهر 1395 - 10:23
جای کارگر و کارفرما در ایران عوض شده
جای کارگر و کارفرما در ایران عوض شدهاین افراد هرگز و در هیچ زمانی از کارکنان شرکت پتروشیمی جم نبوده اند لذا ایشان دروغ و تهمت بزرگی را مرتکب شده اند. چند روز است این افراد تهمت زده و جو را متشنج نموده اند. حال سئوال این است با این شرایط حاکم بر حوزه کارگری کشور سرمایه گذار بخش خصوصی چگونه به خود انگیزه می دهد در این کشور سرمایه گذاری ثابت اشتغال زا انجام دهد.هیچ کارفرمایی نیروی متخصص کاردان را اخراج نمی کند و حتی اگر چنین نیرویی بد اخلاق باشد باز هم او را حفظ می کند.
  

ترابر نیوز:

دیروز 7 نفر از افرادی که تا خرداد 95جزو کارگران شرکت پیمانکاری جم صنعتکاران بودند با نصب بنری روبروی مجلس ادعا نمودند که جزو پرسنل جم هستند همچنین از آرم رسمی پتروشیمی جم استفاده نمودند آنها همچنین روی بنر نوشتند که مدیرعامل جم دروغ می گوید و ما پرسنل جم هستیم. آنها در ملا عام و روبروی مجلس تهمت دروغ به مدیر عامل بزرگترین پتروشیمی کشور زده و این ادعای خود را در معرض دید مردم و نمایندگان مجلس و رسانه ها قرار دادند.

با بررسی های دقیق به عمل آمده ادعای این 7 نفر که توسط 2 نفر هدایت می شوند کذب محض است

این افراد هرگز و در هیچ زمانی از کارکنان شرکت پتروشیمی جم نبوده اند لذا ایشان دروغ و تهمت بزرگی را مرتکب شده اند. دوم اینکه ایشان ادعا کرده اند که اخراج شده اند این نیز دروغ و تهمت بزرگ دیگری است.  ایشان تا پایان خرداد 1395با شرکت پیمانکاری جمصنعتکاران قرارداد داشته اند و از آن تاریخ هیچگونه قراردادی با این شرکت ندارند آنها اخراج نشده اند بلکه قرار دادشان به اتمام رسیده

بر اساس نامه محرمانه رئیس سازمان منطقه ویژه عده ای از کارگران نامه اداره اشتغال منطقه ویژه را جعل کرده و این سازمان تاکید به برخورد جدی با جاعلین متقلب داشته، بر اساس مقررات سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس افراد برای کار در منطقه ویژه می بایست مجوز اداره اشتغال را دریافت کنند اما عده ای این مجوز را جعل نموده و با جعل وتقلب مشغول کار شدند.  اداره اشتغال منطقه برای مشاغل عمومی و غیر تخصصی تاکید دارد که از نیروهای بومی استفاده شود و بیشتر تمایل دارد مجوزهای اشتغال برای مشاغل غیر تخصصی به این سمت گرایش پیدا کند لذا رویه سازمان منطقه ویژه این است مردم منطقه برای مشاغل غیر تخصصی در اولویت باشند.

آیا نمایندگان مردم منطقه از سیاست جذب نیروهای بومی حمایت می کنند یا از افراد غیر بومی که با جعل می خواهند خود راتحمیل نمایند حمایت می کنند؟! در بین پتروشیمی های در حال تولید منطقه عسلویه بیشترین جذب نیروهای بومی منطقه طی یک سال گذشته توسط پتروشیمی جم انجام شده اما برخی نمایندگان استان بوشهر به این موضوع توجه چندانی ننموده و بمسائل دیگری را پیگیری می کنند.

هیچ کارفرمایی نیروی متخصص کاردان را اخراج نمی کند و حتی اگر چنین نیرویی بد اخلاق باشد باز هم او را حفظ می کند شرکتها نیروهای متخصص را می ربایند و اینگونه افراد هرگز بیکار نمی مانند اما افراد بی تخصص که صرفا می خواهند از شرکت بهره ببرند و شرکتها در واقع نیازی به آنها ندارد و همگی با رابطه استخدام شده اند این افراد به هر روشی می خواهند خود را به شرکتها تحمیل کنند و از روش هایی چون نامه پراکنی, تهیه شب نامه, تحصن و دروغ و افترا استفاده می کنند و متاسفانه برخی افراد صاحب قدرت عوام فریب از ایشان حمایت می کنند.

چند روز است این افراد منجر به آزار و اذیت مدیران شرکت پتروشیمی جم شده اند تهمت زده و جو را متشنج نموده اند. حال سئوال این است با این شرایط حاکم بر حوزه کارگری کشور سرمایه گذار بخش خصوصی چگونه به خود انگیزه می دهد در این کشور سرمایه گذاری ثابت اشتغال زا انجام دهد سرمایه و دارای خود را صرف ایجاد کارخانه کند هزاران ریسک را بپذیرد و نهایتا کارگران حاکم شوند و اگر کارفرما و ایجاد کننده کار روزی چند نفر از ایشان را نیاز نداشت بتوانند بلوا بپا کنند در کدام کشور توسعه یافته چنین شرایطی وجود دارد کارگر سالاری ناشی از قوانین ضد کار و ضد استغال و توسعه کشور ماست قانون کار کارفرما را تحت فشار قرار می دهد قانون کار ارآفرین را تحت فشار قرار می دهد اگر کارآفرین نباشد کار نیست اما همین کارآفرین از ده جا برای انجام امور جاریه و اداره شرکت تحت فشار است اجازه ندارد نیرویی را که مورد نیازش نیست بکار نگیرد. برخی نمایندگان عوام فریب نیز همواره سعی نموده اند خود را حامی کارگر جلوه دهند و از این نمد برای خود کلاهی بدوزند. با عوام فریبی نمی توان قانون کار محکم و جاذب برای کارآفرین تدوین نمود و اگر کارآفرین نباشد بیکاری روز به روز بیشتر خواهد شد. حال عوام فریبان کدام یک را انتخاب می کنند تصویب قوانیین برای جذب کارآفرینان و ایجاد کار برای بیکاران یا تاکید بر توزیع فقر بیکاری و فرو رفتن مردم و کشور  در باتلاق خفه کننده بیکاری؟

تعداد بازدید: 711 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری چشم‌انتظار مجلس و دولت
  چرا NGO ها در کشوره پیشرفته قدرتمند و در ایران اینقدر ضعیف هستند؟
  حقوقدانان به بررسی و مقایسه انتخاب شهردار در کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای جهان می‌پردازند/ انتخاب غیرمستقیم
  انجمن خیریه نیکوکاری انصار النبی شهرستان نجف آباد
  آشنایی با فعالیت های انجمن اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا
  کدام نهادهای غیردولتی به چه میزان دارای ردیف بودجه دولتی در ایران می باشند؟ (تحلیل آماری-مقایسه ای)
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
  ادامه گزارش های تصویری 1
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار