تماس با ما   |  پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
چهارشنبه، 5 تیر 1398 - 21:38   
 
 
   آخرین اخبار  
  کدام نهادهای غیردولتی به چه میزان دارای ردیف بودجه دولتی در ایران می باشند؟ (تحلیل آماری-مقایسه ای)
  آشنایی با فعالیت های انجمن اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا
  انجمن خیریه نیکوکاری انصار النبی شهرستان نجف آباد
  حقوقدانان به بررسی و مقایسه انتخاب شهردار در کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای جهان می‌پردازند/ انتخاب غیرمستقیم
  مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری چشم‌انتظار مجلس و دولت
سازمان های مردم نهاد غربی؛ چگونه و چرا مهم شدند؟
  چرا NGO ها در کشوره پیشرفته قدرتمند و در ایران اینقدر ضعیف هستند؟

  چرا زنان جذب تشکل‏های غیر دولتی می‏شوند؟
  ساختار سیاسی و احزاب در روسیه
  خیریه هایی که امکان کمک کردن دارند
  شهرداران کلان شهرهای دنیا چگونه انتخاب می شوند
  کار در حزب عبادت است
  مقایسه وظایف و اختیارات شهرداری تهران با کلانشهرها در کشورهای توسعه­ یافته
  تصاویر برج های آرامش بخش با امکانات کامل استامبول/ برج سازان ایران صرفا به فکر پول نباشند
  بازخونی پرونده انجمن حجتیه + سند به همراه اطلاعات مهم
  دست نوزادم را فلج کردند و می‌گویند، پزشک تنها 17 درصد قصور کرده!
  آمار تلفات جاده‌ای در ایران دو برابر کل اروپا دلیل چیست؟
  سهم سنگین کامیون ها در تصادفات منجر به مرگ
  زنگنه: جلیلی یکی از کانون‌های اصلی انتشار ادعاهایی علیه مدیریت فعلی نفت است / از مقدار فروش نفت در دوره قبلی تحریم‌ها در دولت پیشین، گاهی افسانه‌هایی شنیده می‌شود که انسان نمی‌داند از کجا آمده / آماده ام برای روشن شدن میزان اعتبار ادعاهای جلیلی، با او مناظره کنم
  آمریکا: از گزارش سازمان ملل درباره قتل خاشقچی حمایت می‌کنیم / در صورت دستیابی به حقایق جدید، برای برخورد با هر شخص مسئولی، فشار می‌آوریم
  شاید ترامپ تمایلی به جنگ با ایران نداشته باشد، اما بدون دیپلماسی همیشه خطر جنگ وجود دارد / تصمیمات ترامپ اعتدالگرایان ایران را تضعیف و اصولگرایان را تقویت کرده / ادامه وضعیت کنونی در درازمدت امکان پذیر نیست / هنوز نمی‌دانیم ایران چه واکنشی به پیشنهاد‌های ترامپ در سفر نخست وزیر ژاپن نشان داده؛ تهران تنها در صورتی به میز مذاکره بازخواهد گشت که این کار تسلیم در مقابل فشار‌ها تلقی نشود / در صورتی که ترامپ واقعا تمایلی به جنگ ندارد، باید رویکرد خود را تغییر دهد
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 66291صفحه نخست » خبرهای حوزه حمل و نقلیکشنبه، 24 آبان 1394 - 13:08
توسعه قطارهای برنامه‌ای عامل افزایش سرعت جابه‌جایی و رضایتمندی صاحبان کالا می‌شود
ترابر نیوز: رئیس انجمن مهندسی حمل و نقل ریلی ایران با بیان اینکه حق دسترسی ریل در قیاس باجاده باید عادلانه و متناسب شود گفت: توسعه قطارهای برنامه‌ای عامل افزایش سرعت جابه‌جایی و رضایتمندی صاحبان کالا می‌شود.
  
ترابر نیوز:

ابوالفضل بهره دار

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی٬ ابوالفضل بهره‌دار در هفدهمین کنفرانس بین المللی حمل و نقل ریلی با تاکید بر اهمیت صنعت حمل و نقل ریلی در مقطع کنونی برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه گفت: باید اقدامات در جهت توسعه پایدار باشد و اگر توسعه پایدار نباشد ارزش چندانی ندارد.

وی با بیان اینکه ظرفیت علمی کشورمان به جهت استفاده از نیروهای انسانی بسیار بیشتر از سایر کشورهاست افزود: برای تحقق توسعه پایدار ضروری است که ارتباط نهادهای علمی با بخش‌های دولتی توسعه یابد.

رئیس انجمن مهندسی حمل و نقل ریلی ایران٬ ایجاد جذابیت برای ورود بخش خصوصی در پروژه‌های حمل و نقل ریلی را ضروری برشمرد و گفت: با منابعی که فعلا دولت در اختیار دارد نمی‌توان پروژه‌هایی جدید تعریف کرد و باید به سراغ سرمایه‌گذار غیر دولتی رفت.

بهره‌دار ادامه داد: طبق مستندات برنامه پنجم و ششم توسعه سهم دولت در توسعه زیربناها باید افزایش پیدا کند و باید شرایط طوری فراهم شود که جذب سرمایه برای راه آهن محقق شود چراکه راه آهن به تنهایی نمی تواند این بار حجیم را به مقصد برساندو.

وی با انتقاد از اجرایی نشدن قانون پرداخت سهم حمل و نقل ریلی گفت: باید ۱۰ هزار میلیارد تومان به بخش ریلی کشور توزیع می‌شد که ۶ هزار میلیارد تومان آن باید به راه آهن و ۴ هزار میلیارد تومان دیگر آن به مترو اختصاص پیدا می‌کرد ولی ریالی از این اعتبارات تخصیص پیدا نکرده است.

دبیر همایش هفدهمین کنفرانس بین المللی ریلی با تاکید بر اینکه حمل و نقل حومه باید متولی مشخص داشته باشد افزود: متاسفانه شاهد سردرگمی در بخش حمل و نقل حومه هستیم به طوری که در شهرداری‌ها یک بخش و در وزارت راه و شهرسازی بخش دیگر به صورت جداگانه به حمل و نقل حومه‌ای می‌پردازد. ظرف یک سال اخیر اقدامات بسیار مناسبی در جهت توسعه خطوط حومه‌ای از سوی راه آهن صورت گرفته که باید ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به مدل توسعه حمل و نقل حومه‌ای شهر مسکو گفت: جمعیت شهر مسکو در روز ۱۵ میلیون و در شب ۹ میلیون نفر است و این جابه جایی فقط و فقط با قطار صورت می‌گیرد و ساکنان شهرک‌های اقماری در آسایش کامل با استفاده از ظرفیت موجود قطارهای حومه‌ای تردد می‌کنند.

بهره‌دار توجه به ترانزیت ریلی را از نیازهای اساسی کشور در مقطع کنونی دانست و تاکید کرد: ترانزیت علاوه بر تامین منابع مالی برای راه آهن موجب تبادلات تجاری، فرهنگی و اجتماعی نیز می‌شود. خوشبختانه طبق آمار ترانزیت ریلی در سال گذشته رشد قابل توجهی داشته که البته باید بیش از این مقدار نیز شود.

رئیس انجمن مهندسی حمل و نقل ریلی ایران٬ توسعه قطارهای برنامه‌ای را یکی دیگر از ضروریات راه آهن در مقطع کنونی برشمرد و یادآور شد: پیدایش قطارهای برنامه‌ای موجب افزایش سرعت خواهد شد و رضایتمندی صاحبان کالا را به دنبال خواهد داشت علاوه بر این بر حل معضل ترافیک نیز تاثیر می‌گذارد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های ایجاد شده از سوی راه آهن برای استفاده بیشتر از خطوط ریلی گفت: کاهش نرخ دسترسی اقدامی بود که در این مدت راه آهن برای تحقق اقتصاد مقاومتی انجام داد و یکی از بهترین ظرفیت‌هایی که جادارد برای تحقق اقتصاد مقاومتی روی آن کار شود حمل و نقل ریلی است.

بهره‌دار با تاکید بر پرداخت سهم راه آهن و مترو از سوی دولت گفت: چنانچه این سهم پرداخت شود شاهد افتتاح ایستگاه‌های جدید در مترو خواهیم بود. در حال حاضر روزانه ۳ میلیون سفر در تهران از طریق مترو صورت می‌گیرد و این رقم قابل توجه است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی روند بهسازی و بازسازی در راه‌آهن را در جهت استفاده حداکثری از ظرفیت موجود برشمرد و تاکید کرد: راه آهن و مترو باید به شکل ویژه دیده شود چراکه در جامعه امروز نقش و جایگاه خاصی دارند. دولت باید کمک کند تا راه آهن بتواند حق دسترسی خود را با جاده رقابت‌پذیر کند و تعادلی میان جاده و ریل ایجاد شود.

دبیر همایش هفدهمین کنفرانس بین المللی حمل و نقل ریلی راه آهن را حمل و نقلی ایمن خواند که توسعه آن در جهت منافع ملی و دارای مزیت‌های بسیار از جمله صرفه‌جویی انرژی است که باید بیش از گذشته به آن توجه کرد.

تعداد بازدید: 150 ،    
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  مجمع عالی کانون‌های بازنشستگان کشوری چشم‌انتظار مجلس و دولت
  چرا NGO ها در کشوره پیشرفته قدرتمند و در ایران اینقدر ضعیف هستند؟
  حقوقدانان به بررسی و مقایسه انتخاب شهردار در کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای جهان می‌پردازند/ انتخاب غیرمستقیم
  انجمن خیریه نیکوکاری انصار النبی شهرستان نجف آباد
  آشنایی با فعالیت های انجمن اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا
  کدام نهادهای غیردولتی به چه میزان دارای ردیف بودجه دولتی در ایران می باشند؟ (تحلیل آماری-مقایسه ای)
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
لوکس ترین قطارهای دنیا را بشناسید
  ادامه گزارش های تصویری 1
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار