پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
شنبه، 10 خرداد 1399 - 05:59   
 
 
   آخرین اخبار  
  بهره وری اندک در راه آهن از معضلات اقتصاد کلان کشور است
  عوامل رشد حمل ریلی بار
  تاثیر افزایش بهره وری راه آهن بر سودآوری و جهش اقتصادی
  راه آهن شیراز بدون اتصال به بندر عسلویه و بوشهر بی ثمر و زیانبار است۔
  راهکارهای جهش اقتصادی در حمل و نقل ریلی
مدیریت بهره برداری خطوط ریلی حتما باید به بخش خصوصی محول شود
  معضل اصلی راه آهن ایران بهره وری اندک مدیریت دولتی است

  تصاویر کامیون اتوبوس های پر قدرت و ایمن حمل و نقل درون شهری
  راه افزایش بهره وری راه آهن واگذاری بهره برداری به بخش خصوصی است
  طول خطوط ریلی ایران امسال چقدر می شود؟
  اتلاف سرمایه گذاری های ریلی به سبب بهره وری اندک شبکه ریلی
  بهره وری و مدیریت سنتی اساسی ترین مشکل راه آهن است
  بهره وری واگن های باری ایران 17درصد دنیاست
  عملکرد ساخت آزادراه ها و بزرگراه ها
  مصرف انرژی بخش حمل و نقل کشور به تفکیک
  گازسوز کردن 20هزار خودرو سنگین به کجا رسید؟
  نتایج مسرت بخش داروی کرونا در بیمارستان آبادان
  ذوب آهن اضفهان توان تامین کل ریل مورد نیاز برای قطار های پر سرعت را دارد
  سقوط آزاد نفت شیل آمریکا/ اوضاع کساد نفت شیل
  تاثیر سقوط قیمت نفت بر بودجه روسیه و صنعت نفت شیل آمریکا
  توان ذوب آهن جهت تامین ریل مدرن uic60
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 49106صفحه نخست » دریایی2شنبه، 1 شهریور 1393 - 11:30
اخبار دریایی ایران در هفته گذشته/ تداوم رونق بندر شهیدرجایی در ادامه لغو تحریم بنادر ایران
  
ترابر نیوز:

 ورود دومین کشتی تایوانی به بندر شهیدرجایی در ادامه لغو تحریم بنادر ایران، آماده شدن سومین کشتی اقیانوس پیمای ایرانی و تصویب نهایی منطقه ویژه اقتصادی آستارا، برخی از مهم ترین اخبار حوزه حمل و نقل دریایی در هفته گذشته‌اند.

به گزارش تین نیوز، در ادامه لغو تحریم بنادر ایران، دومین کشتی شرکت Wan Hai هفته گذشته وارد بندر شهیدرجایی شد.

در پهلوگیری این کشتی؛ یک هزار و 369 دستگاه کانتینر تخلیه و یک هزار و 254 دستگاه، بارگیری شد.
نخستین کشتی خارجی از شرکت ون های، 31 تیرماه در بندر شهید رجایی پهلو گرفت و بیش از پنج هزار تن کالا را تخلیه و بارگیری کرد.

علی جهاندیده، معاون بندری سازمان بنادر درباره خطوط کشتیرانی بین المللی که برای حضور در بنادر ایران اعلام آمادگی کرده اند، اظهار کرد: چین، کره و هند کشورهایی هستند که خطوط شان در حال مذاکره جدی با ایران هستند.

وی ترافیک بندر شهیدرجایی را روان و مناسب عنوان کرد و افزود: در حال حاضر چیزی به نام لنگرگاه طولانی مدت در بندر نداریم و اگر هم موردی باشد، احتمالا کشتی، مشکل اسنادی داشته که در بندر متوقف شده و ارتباطی به سازمان بنادر ندارد.

حضور مدیرعامل سازمان بنادر در کمیسیون حمل و نقل اتاق تهران
محمد سعیدنژاد، مدیرعامل سازمان بنادر که هفته گذشته، مهمان ویژه بیست و پنجمین جلسه کمیسیون حمل و نقل و ارتباطات اتاق بازرگانی تهران بود، به ارائه گزارشی از عملکرد هشت ماهه خود در این سازمان پرداخت و به صحبت ها، گلایه ها و پیشنهادات فعالان بخش خصوصی گوش سپرد.

وی در این نشست گفت: در ابتدای کار، با توجه به مشکلاتی که در سازمان و به ویژه در زمینه اپراتور بزرگ ترین ترمینال بزرگ ترین بندر تجاری کشور داشتیم، حدود سه یا چهار ماه از وقت مدیریت و سازمان به طور جدی صرف این مساله شد؛ علت پرداختن به این موضوع هم این بود که فکر می کردیم تا زمانی که این مساله به طور جدی حل نشود، در بنادر کشور، امکان اقدام مناسب از طرف شرکت های کشتیرانی خارجی نخواهد بود.

مدیرعامل سازمان بنادر ادامه داد: به همین دلیل، با این مساله به عنوان مهم ترین اولویت سازمان مواجه شدیم؛ البته این در شرایطی بود که فرصتی برای تنظیم و اعمال سیاست های بلند مدت و کار دقیق و فنی برای این موضوع خاص نبود و در شرایط کاملا ویژه ای، تصمیمات گرفته شد؛ خوشبختانه برای یک دوره موقت این کار صورت گرفته هرچند این موقت بودن، دارای اشکال است زیرا ماهیتا این کارها کوتاه مدت نیست و نیاز به زمان بلند مدت برای اطمینان سرمایه گذار دارد.

سعیدنژاد اضافه کرد: نتیجه این برخورد، وضعیتی است که در حال حاضر اتفاق افتاده و به عبارتی توانستیم ترَکی در تحریم به وجود بیاوریم، این مساله در بزرگترین بندر کشور اتفاق افتاد و لازم است از همه کسانی که در این راستا ما را یاری کردند، قدردانی کنم.

معاون وزیر راه افزود: به دلیل همین شرایط، مشکلات جانبی هم در این بحث داشتیم، به ویژه در چند ماه اخیر به دلیل عدم استقرار و انطباق کامل وظایف، با یک کندی و رکود و افت نُرم عملیات مواجه بودیم که با یک بسیج همگانی، چه در سازمان و چه بیرون، این شرایط به یک وضعیت عادی و نرمال برگشت؛ البته ما به آنچه هست راضی نیستیم و باید شرایط را بهبود دهیم که برای همین در چند جهت در حال کار هستیم.

سومین کشتی اقیانوس پیما به آب اندازی می شود
مهدی رضاییان اصل، مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران با اشاره به روند احداث سومین کشتی اقیانوس پیمای ساخت ایران در مجتمع ایزوایکو گفت: به احتمال فراوان تست اولیه این کشتی در شهریور انجام می شود و نیمه دوم امسال شاهد به آب اندازی سومین کشتی اقیانوس پیمای ساخته شده در کشور خواهیم بود.

منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به تصویب نهایی رسید
پس از سال‌ها انتظار، سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان متولی منطقه ویژه اقتصادی آستارا معرفی شد و در آینده ای نزدیک شاهد آغاز فعالیت این منطقه خواهیم بود.

سیروس شفقی، فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا با اشاره به جلسه کارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، اظهار کرد: در این جلسه سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان متولی منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا معرفی شد و در آینده‌ای نزدیک فعالیت رسمی آن آغاز می شود.

وی به عزم دولت تدبیر و امید در راستای پیشبرد اهداف اقتصادی کشور اشاره کرد و توضیح داد: در این جلسه محوطه 61 هکتاری بندر چند منظوره آستارا به عنوان منطقه ویژه اقتصادی «الف» معرفی شد.

اعلام آمادگی سازمان بنادر برای مقابله با انحصار در بنادر
محمد سعیدنژاد، مدیرعامل سازمان بنادر با بیان اینکه هیچ یک از بنادر ما با مشکل تحریم روبرو نیستند، گفت: اگر مشکلاتی در این بخش بوده با سیاست دولت برطرف شده، بنابراین الان شرایط برای حضور و فعالیت شرکت‌های مختلف در بنادر ایران وجود فراهم شده است. 

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توسعه بندر شهیدرجایی، بیان کرد: سیاست ما این است که حداقل مداخله را در امور سرمایه گذاری بخش خصوصی داشته باشیم. 

وی با بیان اینکه سیاست کلی ما این است که بخش خصوصی علاوه بر سرمایه، ایده هم داشته باشد، اظهار داشت: چهارچوب مداخله ما در این بخش، فقط نظارت بر کار بنادر و جلوگیری از هرگونه انحصار طلبی در بنادر است.

ارائه طرح الحاق بندر شهید بهشتی و کلانتری چابهار در صحن علنی مجلس
منصور آرامی، عضو کمیسیون عمران مجلس، از مطرح شدن الحاق دو بندر شهید بهشتی و شهید کلانتری و اراضی شهر جدید طیس به منطقه آزاد خبر داد

به گفته وی، این طرح در کمیسیون تخصصی بحث و بررسی و تصویب شده در نوبت قرائت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی است.

وی به جزئیات طرح الحاق بندر شهید بهشتی و کلانتری اشاره کرد و افزود: نکات مهم در این طرح، تسری قوانین و مقررات منطقه آزاد بر دو بندر با حفظ حاکمیت و مالکیت و از طرفی منطقه آزاد 50 درصد از درآمد تخلیه و بارگیری و سایر درآمدهای حاصله را باید صرف زیرساخت‌های بندری و منطقه کند.

اسکله گردشگری دریایی بندر انزلی آماده بهره‌برداری شد
فرهاد منتصر کوهساری، مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه زیر ساخت‌ها و روساخت‌های بندر انزلی آماده ارائه خدمات است، افزود: اسکله گردشگری دریایی بندر انزلی نیز آماده بهره برداری است. در حال حاضر چند شرکت دریایی برای خرید کشتی داوطلب شده اند و در حال رایزنی با آنها هستیم.

وی با بیان اینکه تسهیلات لازم در اختیار خریداران کشتی مسافرتی قرار می گیرد، گفت: آمادگی کمک و پرداخت تسهیلات به متقاضیان خرید کشتی را داریم و امیدواریم هر چه سریع تر با سرمایه‌گذاران در این زمینه بتوانیم کشتی مسافرتی دریایی را در حوزه گیلان راه‌اندازی کنیم.

کوهساری با بیان اینکه در حال حاضر اقدامات برجسته ریلی بسیار خوبی در حال انجام است تصریح کرد: در بحث زیرساخت‌های صنعت کشتیرانی و بندری اقدامات خوبی در حال انجام است و با این روش در آینده نزدیک می توانیم بازار جدیدی در بحث ترانزیت داشته باشیم که موجب اشتغال پایدار و خوب برای ایران و دیگر کشورهای حاشیه می شود.

تعداد بازدید: 25890 ،    
  
کلیدواژه ها: دریایی - بندر شهید رجایی


اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار