پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
سه شنبه، 17 تیر 1399 - 02:22   
 
 
   آخرین اخبار  
  بهره وری اندک در راه آهن از معضلات اقتصاد کلان کشور است
  عوامل رشد حمل ریلی بار
  تاثیر افزایش بهره وری راه آهن بر سودآوری و جهش اقتصادی
  راه آهن شیراز بدون اتصال به بندر عسلویه و بوشهر بی ثمر و زیانبار است۔
  راهکارهای جهش اقتصادی در حمل و نقل ریلی
مدیریت بهره برداری خطوط ریلی حتما باید به بخش خصوصی محول شود
  معضل اصلی راه آهن ایران بهره وری اندک مدیریت دولتی است

  تصاویر کامیون اتوبوس های پر قدرت و ایمن حمل و نقل درون شهری
  راه افزایش بهره وری راه آهن واگذاری بهره برداری به بخش خصوصی است
  طول خطوط ریلی ایران امسال چقدر می شود؟
  اتلاف سرمایه گذاری های ریلی به سبب بهره وری اندک شبکه ریلی
  بهره وری و مدیریت سنتی اساسی ترین مشکل راه آهن است
  بهره وری واگن های باری ایران 17درصد دنیاست
  عملکرد ساخت آزادراه ها و بزرگراه ها
  مصرف انرژی بخش حمل و نقل کشور به تفکیک
  گازسوز کردن 20هزار خودرو سنگین به کجا رسید؟
  نتایج مسرت بخش داروی کرونا در بیمارستان آبادان
  ذوب آهن اضفهان توان تامین کل ریل مورد نیاز برای قطار های پر سرعت را دارد
  سقوط آزاد نفت شیل آمریکا/ اوضاع کساد نفت شیل
  تاثیر سقوط قیمت نفت بر بودجه روسیه و صنعت نفت شیل آمریکا
  توان ذوب آهن جهت تامین ریل مدرن uic60
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 48351صفحه نخست » دریایی2شنبه، 4 مرداد 1393 - 14:15
اخبار دریایی ایران در هفته گذشته/ ورود اولین کشتی خارجی به بندرشهیدرجایی پس از لغو تحریم
  
ترابر نیوز:

 ورود اولین کشتی خارجی در بندر شهیدرجایی پس از لغو تحریم این بندر، برگزاری مناقصه انتخاب اپراتورهای این بندر تا پایان سال و سفارش ایران برای ساخت کشتی در سنگاپور، برخی از مهم ترین اخبار حوزه حمل و نقل دریایی ایران در هفته گذشته هستند.

به گزارش تین نیوز، یک فروند کشتی تایوانی متعلق به شرکت Wan Hai با شش هزار تن ظرفیت، سه شنبه هفته گذشته وارد بندر شهیدرجایی شد تا نخستین مرحله از لغو تحریم بندر شهیدرجایی کلید بخورد.

این کشتی که از سنگاپور به ایران آمده قرا است 800 کانتینر را تخلیه و 900 کانتینر را بارگیری کند.

با رفع تحریم های بندری و دریانوردی، کالاها از طریق خطوط لاینر به صورت مستقیم وارد بندر شهید رجایی می شود، در حالیکه پیش از این کالاها نخست به بنادر کشورهای ترکیه، امارات، گرجستان،عمان و امارات منتقل و از آنجا با یک کشتی دیگر به ایران حمل می شود، این تبادل مستقیم محموله ها بین 40 تا 100 دلار در هر تن هزینه تمام شده کالا را کاهش می دهد.

پهلوگیری دومین کشتی Wan Hai در بندر شهیدرجایی تا اواخر مرداد
به گفته ابراهیم ایدنی، مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی هرمزگان، طی روزهای پایانی مردادماه جاری، کشتی دیگری از شرکت ون های که هم اکنون در بندر شانگهای چین مشغول بارگیری است، در بندر شهیدرجایی پهلو می گیرد.

برگزاری همایش لاینرها در تهران تا آخر مرداد
جلیل اسلامی، مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی که برای حضور در مراسم نمادین پهلوگیری نخستین کشتی لاینر در بندر شهید رجایی پس از لغو تحریم ها به هرمزگان سفر کرده بود، اظهار کرد: خوشبختانه پس از پشت سر گذاشتن یک دوره رکود، شاهد حضور اولین کشتی بین‌المللی در بندر شهیدرجایی هستیم.

وی با اشاره به این که اعمال تحریم‌ها باعث متوقف شدن تردد برخی خطوط بین‌المللی به کشور شده بود، افزود: در حال حاضر با تغییر شرایط، امکان حضور مجدد این خطوط در بنادر تجاری ایران وجود دارد.

اسلامی خاطرنشان کرد: برای متمرکز شدن حضور لاینرها(خطوط مستقیم کشتیرانی) در ایران، بیست و هشتم مردادماه سال جاری همایشی بزرگ در تهران با حضور نمایندگان خطوط بین‌المللی و فعالین کشتیرانی برگزار می‌شود.

تعیین اپراتور اصلی بندر شهید رجایی تا پایان سال
علی جهانیدیده، معاون امور بندری سازمان بنادر، با بیان اینکه بخشی از رکود بندر شهیدرجایی طی سال های گذشته مربوط به تحریم اپراتور وقت این بندر است، یادآور شد: فعال سازی شرکت های سینا و بتا به عنوان اپراتورهای اصلی در بندر شهید رجایی سبب شد که زمینه حضور شرکت های لاینر مطرح دنیا در این بندر فراهم شود. 

وی همچنین از برگزاری مجدد مناقصه برای تعیین اپراتور اصلی بندر شهید رجایی در پایان سال خبر داد و اضافه کرد: شرکت های مختلف می توانند در این مناقصه شرکت کنند. 

جهاندیده ادامه داد: شرکتی همانند تایدواتر اگر برای رفع تحریم های خود تلاش نکند، نمی تواند به فعالیت های بندری بین المللی ادامه دهد.

صدور اجازه حرکت کشتی‌ها الکترونیکی شد
با پایان یافتن مراحل آزمایشی سایت صدور اجازه حرکت الکترونیکی، از این پس نمایندگان شرکت های کشتیرانی می توانند به این سایت مراجعه نمایند. بر این اساس از 15 مردادماه، استفاده از آن الزامی است و از این تاریخ به بعد، دریافت فیزیکی مدارک، حذف می شود.

با عملیاتی شدن سایت صدور اجازه حرکت الکترونیکی توسط نمایندگان شرکت های کشتیرانی، از 15 مردادماه تمامی درخواست های صدور اجازه حرکت، تنها از طریق سایت http://gcomsgateway.pmo.ir ثبت می شود.

این اقدام برای نخستین بار در سطح بنادر کشور انجام می شود و هدف از اجرای آن، تسهیل فعالیت های عملیاتی بندر، افزایش سرعت خدمات رسانی به نمایندگان شرکت های کشتیرانی، مالکان شناورها و گسترش بسترهای دولت الکترونیک در بنادر تجاری ایران عنوان شده است.

تحقیق و تفحص مجلس از صدرا
منصور آرامی، عضو فراکسیون توسعه بنادر و صنایع دریایی مجلس، تحقیق و تفحص مجلس از صدرا به منظور حل مشکلات این شرکت را ضروری عنوان کرده و گفت: شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) که با هدف ساخت و تعمیر کشتی تأسیس شده با توجه به فعالیت‌های محدود در منطقه پارس‌جنوبی در حال حاضر، با مشکلات زیادی از جمله بلاتکلیفی در واگذاری مواجه است.

وی ادامه داد: در این ارتباط فراکسیون توسعه بنادر و صنایع دریایی جلساتی را با مدیران ایدرو، مسئولان صدرا و نهادهای مرتبط در مجلس شورای اسلامی تشکیل داد و مکاتباتی هم با دفتر رئیس‌ جمهوری درباره این موضوع انجام داد. در پایان به این نتیجه رسیدیم که باید از این شرکت در همه بخش‌های اداری، مالی، مدیران و تجاری، تحقیق و تفحصص صورت گیرد تا مشخص شود مشکل اصلی صدرا چیست. 

سفارش 300 میلیونی ایران برای ساخت کشتی در سنگاپور
به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال در هفته گذشته، ایران با هدف بازگشت به بازار کشتی های غیرنفتی سفارش ساخت 10 کشتی به ارزش 300 میلیون دلار را در سنگاپور داده است. 

به نوشته این روزنامه، ایران سفارش خود را که در عرض چند هفته آینده به مراحل پایانی اداری خود خواهد رسید به یک شرکت کشتی سازی مستقر در سنگاپور ارائه کرده است.کشتی های سفارش ایران که قرار است در اوایل سال ۲۰۱۷ تحویل داده شوند توسط شرکت خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی استفاده خواهد شد. 

سفارش ساخت کشتی های باری جدید را می توان بخشی از تلاش‌ ایران برای بازگشت به بازار کشتیرانی خارجی دانست. 10 فروند کشتی سفارش ایران با گنجایش ۸۲ هزار تن برای واردات سنگ آهن و صادرات مس از ایران استفاده خواهند شد.

تاسیس نخستین مرکز تعمیر ویژه نفتکش‌ها
علی اکبر صفایی، مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران، با اشاره به ورود این شرکت به حوزه تعمیرات کشتی ها درباره جزئیات آن، گفت: در این زمینه پیگیری و مذاکره با مسئولان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت ایزوایکو در حال انجام است.

وی افزود: برنامه ریزی لازم در این زمینه انجام شده و حتی با شرکت های خارجی که قرار است با ما همکاری و مشارکت کنند به تفاهم هایی رسیده ایم.

صفایی ادامه داد: امیدواریم با توجه به نیروهای متخصص و با تجربه شرکت ملی نفتکش به زودی در زمینه ساخت مرکز تعمیر نفتکش ها، با سازمان گسترش و نوسازی صنایع به توافق نهایی برسیم.

تعداد بازدید: 481 ،    
  
کلیدواژه ها: دریایی - کشتی - بندرشهیدرجایی


اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار