پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
جمعه، 10 تیر 1401 - 07:35   
 
 
   آخرین اخبار  
  گزارش کمیسیون عمران؛ تحلیلی از وضعیت ناهنجار در سطح عملیاتی راه آهن
  درخواست فرسوده سواران از دادستان برای ورود به طرح واردات کامیون های دست دوم
  تعرفه بهره برداری از شبکه حمل و نقل ریلی چقدر شد؟
  نیمه دوم سال ۱۲ ایستگاه مترو افتتاح می‌شود
  راهکارهای ارتقای سرمایه اجتماعی و کیفیت محیط شهری چیست؟
  امیرعبداللهیان: ارزیابی ما از مرحله اخیر مذاکرات در دوحه مثبت است؛ بر ادامه مذاکره مصمم هستیم / وزیر خارجه قطر: روند مذاکرات اخیر سازنده بود
  علیرضا بهشتی: فهرست ۸ صفحه‌ای برای کتاب شهید بهشتی را فرستاده اند که ممیزی شود
  فیلم تصادف پراید و موتور و جدا شدن سر موتور سوار
  تأثیر سرمایه اجتماعی بر رشد و توسعه اقتصادی
  فرمانده سپاه: حفاظت اطلاعات ما درگیر رویارویی مستقیم با همه سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی استکبار است
  تماشا کنید: فساد ۱۱۰۰ میلیاردی زیر دست وزارت کشاورزی / ماجرای کوتاژ صوری؛ نهاده ای که وجود نداشت را فروختند، پولش را هم گرفتند
  جهان در انتظار خودروهای برقی بدون باتری!
  تذکر کتبی ۲۴ نماینده به رئیسی: با توجه به افزایش ۵۰ درصدی شکایت از رسانه‌ها در سه ماه اخیر، شکایات خود را پس بگیرید/ ادامه این رویه، سرمایه اجتماعی دولت را کاهش می‌دهد
  تماشا کنید: تبر فاطمی امین بر کمر اقتصاد / وزیر صمت چه قولی داد، چه به بار آورد؟
  تأثیر سرمایه اجتماعی بر ارتقاء سیاستگذاری
  مخالفان برجام نمی‌دانستند طنابی را به دست و پای خودشان می‌پیچند که مشکلاتش، بعد‌ها گریبانگیرشان خواهد شد
  اجداد انسان اولیه یک میلیون سال بیش‌تر از آنچه تصور می‌شد، قدمت دارند
  سرمایه اجتماعی و روابط ناشی از آن
  الان وقت استعفا یا برکناری مدیرعامل راه آهن نیست
  متوسط عمر کامیون، اتوبوس و سواری کرایه در کشور چقدر است؟
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 48087صفحه نخست » دریایی2پنجشنبه، 26 تیر 1393 - 10:15
لغو تحریم بندر شهید رجایی با ورود نخستین کشتی بزرگ در 29 تیر/ برنامه‌ریزی برای افزایش 100 درصدی راه آهن در ترانزیت کالا
  
ترابر نیوز:

یک طرفه شدن جاده چالوس، هراز و فیروزکوه در روزهای پایانی هفته، تمدید انسداد محور قم – گرمسار تا 15 مرداد، برنامه‌ریزی برای افزایش 100 درصدی راه آهن در ترانزیت کالا، تکذیب خبر افزایش 20 درصدی قیمت بلیت قطار، کاهش 114 کیلومتری مسافت پروازی تهران به عتبات عالیات، لغو تحریم بندر شهید رجایی با ورود نخستین کشتی بزرگ در 29 تیر و ... مهمترین خبرهای حمل و نقلی هفته است که در گزارش زیر بازنشر شده است. 
 
بخش جاده‌ای

1- جاده چالوس، هراز و فیروزکوه در روزهای پایانی هفته یک طرفه شد
پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اعلام اعمال محدودیت ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور، از یک‌طرفه شدن جاده چالوس، هراز و فیروزکوه در روزهای پایانی هفته خبرداد. 
به منظور افزایش ایمنی، ایجاد کشش و تسهیل در رفت و آمد وسایل نقلیه جاده چالوس، هراز و فیروزکوه در روزهای پایانی هفته یک طرفه می شود. 

2- امکان کاهش سرعت در جاده‌ها پس از بررسی جاده‌ها
سردار محسن مهرایی رئیس پلیس ترافیک شهری در مورد کاهش سرعت در جاده ها گفت: این موضوع پس از هماهنگی های پلیس با سازمان راه و ترابری و بررسی جاده ها انجام می‌شود اما آن چه که مهم است این است که پلیس براساس آیین نامه ها و قانون این موضوع را دنبال می کند. 

3- تمدید انسداد محور قم – گرمسار تا 15 مرداد   
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان قم از انسداد محور قم – گرمسار تا 15 مرداد ماه 93 خبر داد. 
سرهنگ اردشیر جمشیدی راد اظهار داشت: به منظور ادامه و تکمیل عملیات راهسازی محور قم – گرمسار، جهت تبدیل راه اصلی موجود به آزادراه، زمان انسداد این محور تا 15 مرداد ماه 93 تمدید شد. 
وی گفت: در زمان انسداد محور، تردد وسایل نقلیه سبک از آزاد راه قم - تهران و در ادامه از مسیر منتهی به پاکدشت - گرمسار و تردد وسایل نقلیه سنگین از محور قدیم قم - تهران انجام خواهد شد. 

4- دوربین‌های کنترل سرعت و ثبت تخلفات در شبکه راه‌ها فعال‌شد 
نماینده سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در نشست کارگروه ویژه کمیسیون ایمنی راه‌ها، اظهار داشت: مرکز مدیریت راه ها و سیستم های مدیریت هوشمند برای سفرهای تابستانی بعد از ماه مبارک رمضان در آمادگی کامل به سر می برند و طی تفاهم به عمل‌آمده با پلیس راهور ناجا، دوربین‌های کنترل سرعت و ثبت تخلفات در شبکه راه ها فعال‌شده و اطلاعات ثبت‌شده برای اقدامات بعدی به پلیس راهور ارسال خواهد شد. 

بخش ریلی 

1- برنامه‌ریزی برای افزایش 100 درصدی راه آهن در ترانزیت کالا 

محسن پورسید آقایی مدیر عامل راه آهن تصریح کرد: گسترش سهم بخش ریلی در ترانزیت داخلی کالا از اولویت‌های اصلی دولت است و به دنبال آن هستیم با فراهم کردن مقدمات کار، این سهم را در آینده‌ای نزدیک به 100 درصد افزایش برسانیم.
وی افزود: البته سیاست‌ها تنها به گسترش ترانزیت داخلی کالا مربوط نمی‌شود و با توجه به موقعیت منحصر به فرد جغرافیایی کشور، در تلاش هستیم سهم خطوط ریلی در ترانزیت بین المللی را نیز گسترش دهیم و در آینده‌ای نزدیک در این حوزه نیز به افزایش 100 درصدی برسیم. 

2- بهره‌برداری از راه آهن گیلان در سال 94
 عضو مجمع نمایندگان استان گیلان گفت: با اختصاص فاینانس به پروژه راه آهن گیلان، این پروژه تا پایان سال 94 به بهره برداری می‌رسد. 
مهرداد لاهوتی افزود: مراحل اجرای این پروژه با محدودیت منابع روبرو بود که قرار شده امسال از محل فاینانس به این پروژه تزریق شود تا با سرعت بیشتری شاهد پیشرفت این پروژه باشیم. 
به گفته لاهوتی پروژه راه آهن استان گیلان باید سال 91 باید به بهره برداری می رسید.

3- تکذیب خبر افزایش 20 درصدی قیمت بلیت قطار
پیش فروش بلیت قطارها از تاریخ اول مرداد تا 31 مرداد افزایش قیمت نخواهند داشت. 
مرتضی جعفری مدیر‌کل تنظیم و نظارت بر بازار راه‌آهن با تکذیب خبر افزایش 20 درصدی قیمت بلیت قطار در خصوص موضوع آزادسازی قیمت بلیت قطار گفت: موضوع آزادسازی قیمت بلیت قطار در آینده نزدیک اجرایی نخواهد شد اما احتمالاً افزایش قیمت‌های بلیت قطار پس از سفرهای تابستانی اعمال می‌شود. 

4- واژگونی واگن مخزن دار گاز مایع قطار باربری 
 واگن مخزن دار گاز مایع قطار باربری شنبه ساعت 24 در منطقه بهشتی شهرستان ری واژگون شد و به دنبال وقوع این حادثه یک صد خانوار از ساکنین شهرک راه آهن مجبور به تخلیه منازل خود شدند. 

بخش هوایی

1- مذاکرات ژنو راه ورود قطعات هواپیما به کشور را باز کرد
علیرضا جهانگیریان رییس سازمان هواپیمایی کشوری درباره روند واردات قطعات هواپیما به کشور اظهار کرد: بعد از مذاکرات ژنو روند ورود قطعات هواپیماها به کشور همچنان ادامه دارد. 
وی افزود: در حال حاضر این قطعات به کشور وارد می‌شوند و با توجه به مذاکرات اخیر این روند در آینده نیز ادامه خواهد داشت. 

2- پایان عمر مفید اقتصادی ناوگان هوایی ایران
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از به اتمام رسیدن عمر مفید اقتصادی ناوگان هوایی کشور خبر داد و افزود: حمل و نقل هوایی کشور برای توسعه با چالش‌ها و محدودیت های فراوانی همراه است. 
حمیدرضا غوابش با اشاره به اینکه تقریبا 40 درصد از مجموعه ناوگان هوایی ماهیانه به خاطر چک های دوره‌ای غیرفعال می‌شوند و پس از مدت کوتاهی دوباره به چرخه فعالیت خود بازمی گردند، افزود: عمر متوسط هواپیماها 22 سال است و معمولا وقتی سن یک هواپیما به 20 سال می رسد، عملا عمر مفید اقتصادی اش به پایان رسیده است. 

3- ناامیدی نسبت به آینده فرودگاه‌های کشور
علیرضا بهیرایی، کارشناس ارشد حمل‌ونقل هوایی در خصوص آینده فرودگاه‌های کشور گفت‌‌‌‌: به دلیل عدم برنامه‌ریزی و تصمیم‌‌های سلیقه‌ای که گرفته می‌شود و همچنین مدیریت‌های ضعیف در حوزه‌های مختلف و به کارگیری پرسنل غیرمتخصص نمی‌توان امیدی به آینده فرودگاه‌های کشور داشت. 
وی با اشاره به اینکه باید مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها یک برنامه مدون داشته باشد افزود: باید این برنامه اعلام شود و بر طبق آیتم‌های آن کارها جلو برود البته در صورتی که سنگ‌اندازی وجود نداشته باشد، در غیر این‌صورت 10 سال آینده فرودگاه‌های کشور تفاوتی با 10 سال گذشته نخواهد داشت. 

4- کاهش 114 کیلومتری مسافت پروازی تهران به عتبات عالیات 
 معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به زودی مسافت پروازی تهران به عتبات عالیات 114 کیلومتر کاهش می یابد. محمد خداکرمی ضمن اعلام مطلب، اظهارداشت: کاهش 114 کیلومتری مسافت پروازی تهران به عتبات عالیات که کاهش 10 دقیقه زمان پروازی را دنبال داشته است از جمله اقدامات صورت گرفته در زمینه تسهیل ناوبری هوایی کشور به شمار می رود. 

بخش دریایی

1- لغو تحریم بندر شهید رجایی با ورود نخستین کشتی بزرگ در  29 تیر 

معاون سازمان بنادر و دریانوردی از لغو تحریم بندر شهید رجایی خبر داد و اعلام کرد: نخستین کشتی بزرگ تا 29 تیر به این بندر وارد می‌شود. علی جهاندیده تصریح کرد: شرکت تایدواتر که در سال‌های گذشته مسئولیت بارگیری و ترانزیت کالا در این بندر را داشت تحریم شده بود و این مساله باعث کنار گذاشته شدن این بندر از مسیر تجاری شرکت‌های خارجی بود. او ادامه داد: با جابه‌جایی شرکت‌های فعال در بندر شهید رجایی و کنار رفتن شرکتی که نامش در بین تحریم‌ها قرار داشت، مذاکرات با طرف‌های خارجی صورت گرفت و آنها موافقت خود را برای بازگشت به این بندر اعلام کردند. 

2- ابلاغ قانون الحاق ایران به کنوانسیون تحدید مسئولیت برای دعاوی دریایی 
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون تحدید مسئولیت برای دعاوی دریایی را برای اجرا ابلاغ کرد. 
در نامه رئیس مجلس به حسن روحانی رئیس جمهور آمده است: عطف به نامه شماره 256294/47160 مورخ 22/12/1391 در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (123) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون تحدید مسؤولیت برای دعاوی دریایی که با عنوان لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود، با تصویب در جلسه علنی روز دوشنبه مورخ 5/3/1393 و تأیید شورای محترم نگهبان، به پیوست ابلاغ می‌شود. 

3- گردشگری دریایی با کمبود ناوگان رو به رو است
محمد سمیعی دبیرکل سابق اتحادیه مالکان کشتی با اشاره به کمبود ناوگان لازم برای گردشگری دریایی در کشورمان اظهار کرد: سازمان بنادر باید برای توسعه ناوگان گردشگری دریایی، از محل وجود اداره شده، بودجه ای اختصاص دهد. 
دبیرکل سابق اتحادیه مالکان کشتی ادامه داد: با توجه به مذاکرات ژنو و بهبودی که به نظر می رسد در روابط میان ایران و دولت های خارجی در حال شکل گرفتن است، در آینده حتما گردشگر بیشتری وارد ایران خواهد شد که در این صورت بخش گردشگری دریایی، باید پاسخگوی نیازهای بیشتری باشد و به همین دلیل باید این حوزه را تقویت کنیم. 

4- فرهاد خوانساری مشاور مدیرعامل در حوزه ارتباطات، روابط عمومی و امور بین الملل شد
محمد سعیدنژاد، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در حکمی، فرهاد خوانساری را به سمت مشاور مدیرعامل در حوزه ارتباطات، روابط عمومی و امور بین الملل، منصوب کرد. 
فرهاد خوانساری دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت امور فرهنگی است. وی دارای سابقه ای 25 ساله در حوزه روابط عمومی، تبلیغاتی و انتشاراتی است. 

 
منبع:تین نیوز
   مدیریت مصرف انرژی  
  با توسعه کیفی و کمی شبکه ریلی مردم را نجات دهید
  وزیر نفت: یارانه گاز مشترکان پرمصرف‌ به زودی حذف می‌شود
  چاه‌های عمیق برق را هم می‌خورند!
  راه‌کارهای ساده صرفه‌جویی در مصرف برق/ از هدررفت انرژی از درب یخچال تا کشیدن شارژرها از برق
  هدر رفت 70 درصد از انرژی تولید شده برق در کشور
  مصرف مازاد 45 درصد چاه‌های مجاز کشاورزی در کشور
  در ساعات پیک ترافیکی خودروهای تک سرنشین 67 درصد سطح معابر را اشغال می کنند.
  گرمایش زمین؛ سازمان ملل: یا الان یا هیچ‌وقت، دنیا سه سال بیشتر فرصت ندارد
  آلودگی هوا مقصر اصلی شایع ترین سرطان های کشور
  دمای استاندارد و مناسب محیط خانه و کار
تعداد بازدید: 739 ،    
  
کلیدواژه ها: تحریم - بندر شهیدرجایی


اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   مرور خبرهاو تحلیل ها  
  درخواست فرسوده سواران از دادستان برای ورود به طرح واردات کامیون های دست دوم
  تعرفه بهره برداری از شبکه حمل و نقل ریلی چقدر شد؟
  نیمه دوم سال ۱۲ ایستگاه مترو افتتاح می‌شود
  فیلم تصادف پراید و موتور و جدا شدن سر موتور سوار
  الان وقت استعفا یا برکناری مدیرعامل راه آهن نیست
  گزارش کمیسیون عمران؛ تحلیلی از وضعیت ناهنجار در سطح عملیاتی راه آهن
  ریشه مشکلات ساختاری در راه آهن؛ مدیریت سیاسی
  تصادف مرگبار تریلی و لحظه در آوردن اجساد سرنشینان خودروی پراید
  قطع دست و پا در تصادف وحشتناک موتورسیکلت + فیلم
  قطع شدن سر و اندام 2 مرد موتورسوار در تصادف فجیع + فیلم بسیار تکاندهنده
  دلیل افزایش تصادفات در فصل برداشت محصولات کشاورزی چیست؟
  قطع شدن سر موتورسوار تصادف فجیع
  نقشه جدید مترو تهران
  جاده ابریشم چشم به راه تکمیل راه آهن رشت-انزلی
  آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه غربی خط ۷ مترو از مهر ماه
  انواع خطوط راه‌آهن و معانی آنها
  افتتاح راه آهن سریع‌السیر تهران - اصفهان تا پایان دولت سیزدهم
  رتبه ایران در تجارت دریایی چند است؟
  کشور دارای ۱۴ هزار و ۳۰۰ کیلومتر خط راه آهن است
  ۳۶ طرح ریلی در کشور در دستور کار قرار دارد
  حرکت اولین قطار بین المللی باری از چین به مقصد ایران
  مسئول خطاهای متعدد انسانی در سانحه طبس کیست؟/ وزیر پای حرف خود می‌ ایستد؟
  اهمیت تسریع در تکمیل محور ریلی چابهار-سرخس
  مدیرعامل جدید هواپیمایی آسمان منصوب شد
  ۱۵۰ هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی با خروج خودروهای فرسوده
  تصمیم ژاپن به نوسازی ناوگان هوایی
  تاریخ شفاهی راه آهن ایران؛ فرازها و فرودها/عباس قربانعلی بیک
  کلنگ زنی نخستین تاسیسات تولید باتری لیتیوم یونی در ترکیه
  ساخت آلیاژ منیزیم- نیکل نانوساختار به عنوان ذخیره کننده ی هیدروژن و تاثیر حضور نانوذرات اکسیدی بر خواص آن
  باتری منیزیم / ساختار باتری منیزیم
  ویدئو| فوت سالانه ۱۸ هزارنفر در تصادفات رانندگی | ضرر ۵ میلیونی هر ایرانی بابت خسارت تصادفات!
  اوکراینی‌ها چگونه پهپادهای روسی را شکار می‌کنند؟/ سلاحی که از لیتوانی وارد جنگ شده است (+فیلم و عکس)
  ضعف بهره‌وری در راه‌آهن؛ عامل محرومیت ایران از درآمدهای ترانزیتی
  راه‌آهن؛ ظرفیتی که جدی گرفته نشد
  راه آهنی در صحرای چین با طول بیش از ۵۰۰ کیلومتر + فیلم
  باتری های منیزیم با یون لیتیوم رقابت خواهند کرد
  احتمال غلبه باتری‌های منیزیمی بر باتری لیتیومی
  ۳۰۰ هزار معلول نتیجه تصادفات رانندگی در یک سال / علت ۹۰ درصد قطع نخاعی‌ها تصادفات جاده‌ای است
  باتری‌های منیزیم : جایگزینی برای لیتیوم؟
  طراحی باتری منیزیمی قابل شارژ غیرآبی
  کانادا روی استراتژی معدنی زنجیره تامین باتری خودروهای برقی ۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری می‌کند
  منیزیم به جای باتری های لیتیوم یون؟ اتحادیه اروپا از پروژه E-MAGIC حمایت می کند.
  استفاده از منیزیم برای تولید باتری های سریع و ایمن
  باتری منیزیم
  باتری لیتیوم-سولفور با ظرفیت ۵ برابری باتری لیتیوم-یونی
ادامه مرور خبرهاو تحلیل ها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار