پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
پنجشنبه، 3 مهر 1399 - 14:35   
 
 
   آخرین اخبار  
  خبرگان رهبری چگونه میتواند بر استمرار شرط مدیریت رهبر نظارت کند؟
  مزیت های احداث برج های بلند در حاشیه دریای خزر
  کشور در ۸ سال دفاع مقدس انطور که باید از سربازان خود حمایت نکرد!
  با عمل به این نکات از سیره امیرالمومنین فساد را گردن بزنیم!
  مروری بر شکل گیری قانون اساسی در جمهوری اسلامی
  درتولید ثروت از اب عرب ها جلوترند یا ما؟
  ضرورت های کوچک سازی دولت
  توصیه مهم امام خمینی به وزارت بهداشت، برای شفای بیماران و کاهش مرگ و میر
  سهام عدالت در ریزش اخیر شاخص بورس نقش داشت
  بازار سرمایه چگونه از پس آزادسازی سهام عدالت برخواهد آمد؟
  تاثیر ماندگار آزادسازی سهام عدالت بر بورس
  بازندگان سقوط بورس تهران چه کسانی هستند؟
  بزرگ بودن دولت، چالش بخش خصوصی برای نقش‌آفرینی در اقتصاد
  چه کسانی در جعل قانون اساسی نقش داشتند؟
  دانلود فایل صوتی کتاب کم نظیر چرا ملتها شکست می خورند
  تحلیل تأثیر خصوصی سازی بر توسعه بازار سهام در ایران
  اهمیت و نقش بورس در اقتصاد دنیا چیست؟
  شاخص های نماینده موفق در مجلس
  مقایسه توسعه کشاورزی ایران، کره جنوبی وترکیه
  تفاوت قولنامه و مبایعه نامه، انچه که در هر معامله باید بدانیم.
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 45622صفحه نخست » مترویکشنبه، 28 اردیبهشت 1393 - 14:45
چشم اصفهانی‌ها به جمال مترو روشن می‌شود
  
ترابر نیوز:

پروژه متروی اصفهان گویی طی 14 سال گذشته طلسم شده بود، اما در حال حاضر با ورود واگن‌های مترو به اصفهان این امید در دل اصفهانی‌ها زنده شد که بالاخره این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.


 پرونده متروی اصفهان از سال 1381 آغاز شده، اما هنوز با وجود گذشت بیش از 14 سال از آغاز عملیات پروژه قطار شهری شاهد بهره‌برداری از این پروژه در اصفهان نیستیم، البته طی سال‌های گذشته مسئولان امر زمان‌های مختلفی را برای بهره‌برداری از متروی اصفهان اعلام کردند، حتی در سال 91 جمال‌الدین صمصام شریعت معاون عمرانی سابق استاندار اصفهان عنوان کرد که افتتاح 10 کیلومتر از خط یک متروی اصفهان 105 واگن جدید از چین برای 21 رمپ قطار شهری اصفهان خریداری شده است و درصدد راه‌اندازی 10 کیلومتر از خط یک مترو در شمال شهر تا پایان سال 1391 هستیم، اما این پروژه نه تنها در سال 91 بلکه تاکنون نیز به بهره‌برداری نرسیده است، البته طی کمتر از 10 روز گذشته یک رام قطار شامل پنج واگن وارد اصفهان شده، اما با وجود این موضوع نیز مردم اصفهان باز هم باید چند ماه دیگر به انتظار راه‌انداز فاز نخست خط یک مترو بنشینند و آیا بالاخره چند ماه دیگر چشم مردم اصفهان برای به بار نشستن متروی اصفهان روشن می‌شود.

 
 واگن‌های متروی اصفهان باید حداقل 2 ماه آزمایشی روی ریل حرکت کنند

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: واگن‌های قطار شهری شامل یک رام قطار حداقل باید دو ماه به صورت آزمایشی روی ریل قرار بگیرند.

 
ابوالفضل قربانی با اشاره به اینکه در حال حاضر واگن‌های قطار شهری به اصفهان رسیده است و در محل دپوی کاوه قرار دارد، اظهار کرد: ورود این واگن‌ها به اصفهان حاکی از این است که در آینده‌ای نزدیک شاهد حرکت آزمایشی این واگن‌ها بر روی ریل قطار شهری اصفهان هستیم.

 
وی  با تاکید بر اینکه شرکت تولید‌کننده این واگن‌ها یک شرکت چینی است، اضافه کرد: راه‌اندازی واگن‌های قطار شهری باید توسط سازندگان و شرکت تولید‌کننده این واگن‌ها صورت بگیرد.

 
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان این واگن‌ها پس از ورود به اصفهان باید حدود دو ماه به صورت آزمایشی روی ریل قرار بگیرند، تصریح کرد: در صورتی که در این مدت اشکالاتی وجود داشت باید نسبت به رفع این اشکالات اقدام شود.

 
 فاصله بسیاری بین حرف تا عمل مسئولان برای پروژه متروی اصفهان وجود داشت

 البته در سال گذشته نیز خبر‌هایی در راستای ورود واگن‌ها تا پایان بهمن ماه 92 به اصفهان مطرح شد، اما این موضوع نیز مانند صحبت‌های ارائه شده در راستای زمان بهره‌برداری متروی اصفهان به واقعیت مبدل نشد و بهمن ماه 92 به اردیبهشت ماه 93 کشیده شد و در اردیبهشت ماه امسال واگن‌های مترو به اصفهان وارد شده است و باید گفت که از حرف تا عمل مسئولان فاصله بسیاری وجود دارد و امیدواریم که حداقل صحبت‌های ارائه شده در زمینه راه‌اندازی آزمایشی واگن‌های مترو طی دو یا سه ماه درست از آب در بیاید و این دو و سه ماه به شش یا هفت ماه کشیده نشود، البته با ورود واگن‌های مترو مردم تا حدودی به این پروژه امیدوار شده‌اند و امیدواریم که در آینده‌ای نزدیک صدای حرکت واگن‌های مترو را بر روی ریل بشنویم.

 
بارگیری تا بار‌گذاری واگن‌های متروی اصفهان به عهده کارشناسان چینی است‌

جواد شعرباف، مدیرعامل پروژه قطار شهری اصفهان و حومه با بیان اینکه پس از مدتی تأخیر نخستین رام قطار شهری اصفهان شامل پنج واگن به اصفهان رسیده است، تاکید کرد: واگن‌های قطار شهری اصفهان در بهمن ماه سال گذشته وارد گمرک بندرعباس شده بود، البته طی این مدت به دلیل وجود مشکلاتی این واگن‌ها ترخیص نشده بود، اما واگن‌های متروی اصفهان پس از ترخیص از گمرک بندرعباس وارد اصفهان شده است.

 
وی با اشاره به اینکه این پنج واگن باید به مدت سه ماه به صورت آزمایشی روی ریل قرار بگیرد، ادامه داد:  کارشناسان چینی باید مراحل بارگیری تا بار‌گذاری واگن‌های قطار شهری اصفهان را انجام بدهند.

 
مدیرعامل پروژه قطار شهری اصفهان و حومه با تاکید بر اینکه واگن‌های متروی اصفهان باید سه ماه به صورت آزمایشی به میزان 20 هزار کیلومتر بر بروی ریل حرکت کنند، گفت: تست‌های سرد و گرم باید روی واگن‌های متروی اصفهان انجام بگیرد و در صورت مثبت بودن جواب این آزمایش‌ها شاهد بهره‌برداری از این پروژه هستیم.

 
‌315 واگن برای تبریز، اصفهان و شیراز خریداری شده است

وی با بیان اینکه سه رام قطار برای تبریز، اصفهان و شیراز خریداری شده بود و یک رام از این سه رام شامل پنج واگن به اصفهان اختصاص دارد، اظهار کرد: در مجموع 315 واگن برای تبریز، اصفهان و شیراز خریداری شده است.

 
شعرباف با اشاره به اینکه 85 مورد از این واگن‌ها به اصفهان اختصاص دارد و قرارداد خرید این واگن‌ها توسط شرکت مادر تخصصی ریلی منعقد شده بود، اضافه کرد: البته ما قراردادی را نیز برای خرید 150 واگن با شرکت پلور سبز منعقد کرده‌ایم که این قرارداد در مراحل اولیه قرار دارد.

 
پروژه متروی اصفهان از بیش از 14 سال گذشته تاکنون در جریان بوده و هنوز هم مردم نتوانسته‌اند، طعم سوار شدن بر مترو را بچشند، زمانی که خبر ورود واگن‌ها به اصفهان مطرح شد، بسیاری از مردم، خبرنگاران و حتی خود مسئولان این موضوع را غیر‌قابل باور می‌دانستند به صورتی که یکی از اعضای شورای شهر عنوان کرده که تا زمانی که واگن‌های مترو را ندیدم، این خبر را باور نکردم، حرکت لاک‌پشتی این پروژه سبب شده است که مردم آن چنان به بهره‌برداری از پروژه مترو در آینده‌ای نزدیک امیدوار نباشند و تا زمانی که حرکت واگن‌های مترو را بر روی ریل مشاهده نکنند به صحبت‌های ارائه شده از سوی مسئولان مبنی بر راه‌اندازی این پروژه اطمینان و اعتمادی نمی‌کنند و امیدواریم بالاخره پرونده متروی اصفهان بسته شده و متروی اصفهان در پیچ تند زمان متوقف نشود.

 

منبع:تین نیوز

تعداد بازدید: 631 ،    
  
کلیدواژه ها: مترو اصفهان


اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  مزیت های احداث برج های بلند در حاشیه دریای خزر
  خبرگان رهبری چگونه میتواند بر استمرار شرط مدیریت رهبر نظارت کند؟
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار