پیوندها   |  rss   |  درباره ما  
  صفحه اول     حمل و نقل زمینی     حمل و نقل دریایی     حمل و نقل ریلی     حمل و نقل هوایی     اقتصادی  
سه شنبه، 17 تیر 1399 - 02:07   
 
 
   آخرین اخبار  
  بهره وری اندک در راه آهن از معضلات اقتصاد کلان کشور است
  عوامل رشد حمل ریلی بار
  تاثیر افزایش بهره وری راه آهن بر سودآوری و جهش اقتصادی
  راه آهن شیراز بدون اتصال به بندر عسلویه و بوشهر بی ثمر و زیانبار است۔
  راهکارهای جهش اقتصادی در حمل و نقل ریلی
مدیریت بهره برداری خطوط ریلی حتما باید به بخش خصوصی محول شود
  معضل اصلی راه آهن ایران بهره وری اندک مدیریت دولتی است

  تصاویر کامیون اتوبوس های پر قدرت و ایمن حمل و نقل درون شهری
  راه افزایش بهره وری راه آهن واگذاری بهره برداری به بخش خصوصی است
  طول خطوط ریلی ایران امسال چقدر می شود؟
  اتلاف سرمایه گذاری های ریلی به سبب بهره وری اندک شبکه ریلی
  بهره وری و مدیریت سنتی اساسی ترین مشکل راه آهن است
  بهره وری واگن های باری ایران 17درصد دنیاست
  عملکرد ساخت آزادراه ها و بزرگراه ها
  مصرف انرژی بخش حمل و نقل کشور به تفکیک
  گازسوز کردن 20هزار خودرو سنگین به کجا رسید؟
  نتایج مسرت بخش داروی کرونا در بیمارستان آبادان
  ذوب آهن اضفهان توان تامین کل ریل مورد نیاز برای قطار های پر سرعت را دارد
  سقوط آزاد نفت شیل آمریکا/ اوضاع کساد نفت شیل
  تاثیر سقوط قیمت نفت بر بودجه روسیه و صنعت نفت شیل آمریکا
  توان ذوب آهن جهت تامین ریل مدرن uic60
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 37154صفحه نخست » دریایی2پنجشنبه، 11 مهر 1392 - 14:00
گنج دست نخورده حمل ونقل دریایی در خزر/ تنها کشتی مسافری به گل نشست
  
ترابر نیوز:

 

تین نیوز |  سهم 90 درصدی حمل و نقل دریایی در جهان درحالی است که این صنعت هنوز در استانهای شمالی ایران جای خود را آنچنان که باید باز نکرده و از آن به عنوان گنج دست نخورده یاد می شود.

دریای خزر بواسطه عنوان بزرگترین دریاچه جهان و همجواری با چهار کشور ساحلی ترکمنستان، قزاقستان، روسیه و آذربایجان از قابلیت های فراوانی در بهره مندی از حمل و نقل دریایی خصوصا در جایجایی مسافر دارد اما متاسفانه  چندان خبری از افزایش سهم ایران در حمل و نقل دریایی خزر به گوش نمی رسد.

 

مطمئنا استفاده از دریا برای حمل و نقل مسافر علاوه بر حمل کالا و بار می توان مسافران را از آستارا و  انزلی به امیرآباد و نوشهر و بندر ترکمن و  دیگر نقاط ساحلی جابه جا کرد و از سوی دیگر از حوادث جاده ای و ترافیک آن کاسته شود.

 

در استان مازندران سه بندر نوشهر، امیرآباد و فریدونکنار فعال است که در سالهای اخیر تلاشهای زیادی برای افزایش و توسعه زیرساختها در آن شده است.

 

افزایش توان بارگیری بندرامیرآباد
 


علی نعیمی مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید: تاکنون هزار و 60 هکتار اراضی پشتیبانی ، 10 پست اسکله در این بندر ایجاد شده و توان تخلیه و بارگیری نیز به 4.5 میلیون تن در سال رسیده است.

 

وی اظهار داشت: با برنامه ریزی که در چهار سال اخیر شده توان تخلیه و بارگیری بندر ارتقاء یافته و این درحالیست که این توان در سال 81 حدود یک میلیون تن بود که اکنون بدون نفتکش به سه میلیون و 523 هزار تن رسیده است.

 

وی عنوان کرد: اکنون در حال احداث چهار پست اسلکه با برآورد حدود 110 میلیارد تومان اعتبار در دست احداث است و اگر این پست ها انجام شود، توان تخلیه و بارگیری بندر امیرآباد به 6.5 تا هفت میلیون تن خواهد رسیید.

 
 

ایجاد 34 پست اسکله در برنامه 10 ساله


 
نعمیمی اظهار داشت: در برنامه 10 ساله باید تعداد پست های بندر امیرآباد به 34 پست اسلکه برسد و در آن زمان ظرفیت تخلیه بارگیری به 16 تا 18 میلیون تن خواهد رسید.

 

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد با اشاره به اینکه اگر بندری از 60 تا 70 درصد ظرفیت اسمی شان بهره برداری شود، موفق خواهند بود، اظهار داشت: بندرامیرآباد تنها بندر شمال کشور است که به ریل راه آهن سراسری متصل است.

 

وی افزود: همچنین با تعامل خوبی که وجود دارد وکمک راه آهن 5 تا شش درصد کالا از طریق خطوط ریلی ترانسفر می شود درحالی که این میزان تا چهار سال پیش به نیم درصد هم نمی رسید.

 

نعیمی یادآورشد: بنادری که در دنیا بین 10 تا 12 درصد کالاهایشان از خطوط ریلی ترانسفر می شود موفق هستند و کوشش می کنیم به این ظرفیت برسیم.

 

وی درباره آبخورهای بندرامیرآباد گفت: آبخورهای بنادر شمال کشور از 4.60 تا 5.5 الی شش متر است و آبخور این بندر 5.23 متر عمق دارد و تنها بندری هستیم که همه روزه حدود هفت الی هشت کشتی در حوضچه داریم و هشت کشتی در لنگرگاه است.

 

مشکل راه دسترسی
 


مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد، راه دسترسی بندر را ریکی از مشکلات بیان کرد و گفت: راه زاغمرز به کمربندی در حال انجام است و راه بندرامیرآباد تا رستمکلا 12 کیلومتر از قطعه یک به ماتحویل داده شد که پیمانکاری گرفتیم و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

 

وی یادآورشد: هنوز سه کیلومتر 100 متر از ابتدای این جاده تملک نشده و اعتبار مورد نیاز را داریم و در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم زمین مورد نیاز را خریداری کنیم.

 
 

نعیمی یادآورشد: بندرامیر آباد تنها منطقه ویژه اقتصادی ایران بوده که به تولید و توزیع شده و ساخت چهار پست اسکله، بزرگترین مسجد بنادر کشور در آن درحال احداث است. 

 

وی گفت: همچنین بزرگترین اسکله رورو ریلی بندر به با اعتبار 17 میلیارد تومان به پایان رسیده و آماده بهره برداری است.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران با اشاره به  سهم 90 درصدی حمل و نقل دریایی از حمل و نقل در جهان گفت: در کشور ما با توجه به برخورداری از 3 هزار کیلومتر مرز ساحلی فرصت های خوبی برای توسعه در بخش دریا وجود دارد تا در اولویت اقتصادی قرار گیرد.

 

سید نبی سیدپور  با بیان آنکه بیش از 20 فروند کشتی ایرانی در دریای خزر در حال فعالیت است اظهار داشت: در استان مازندران امکانات و زیر ساخت های لازم در سه بندر نوشهر، امیرآباد و فریدون کنار فراهم شده و پایانه های مسافربری نیز در این بنادر احداث شده است.

 

ضرورت توجه به گردشگری دریایی
 


وی با اشاره به ضرورت توجه به گردشگری دریایی و تردد ناوگان دریایی در مسیر ساحلی خزر خاطرنشان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی این آمادگی را دارد تا با اعطای تسهیلات ویژه از سرمایه گذاران بخش گردشگری دریایی حمایت نماید.

 

معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به استعدادهای فوق العاده اقتصادی در دریا گفت: متاسفانه  حوزه حمل و نقل مسافر و گردشگر دریایی در استان های شمالی دچار فرصت سوزی شده است.

 

عیسی هاشمی حیدری نیز در آیین گرامیداشت هفته  ملی دریانوردی در بندر نوشهر گفت: به رغم وجود قابلیت های بکر در دریای خزر، هنوز در استانهای شمالی کشور مسیر ویژه دریایی برای حمل و نقل مسافران و گردشگران طراحی و اجرا نشده است.

 
 

وی با بیان علت عدم اجرای حمل و نقل دریایی در محور ساحلی استان های شمالی خاطرنشان کرد: در واقع با برون سپاری حمل و نقل به بخش خصوصی و عدم توجیه اقتصادی برای این بخش هنوز واحدهای بخش خصوصی رغبت چندانی به سرمایه گذاری در حمل و نقل دریایی ندارند.

 

معاون عمرانی استانداری مازندران اضافه کرد: در دولت های گذشته نیز از فرصت های تفریحی و تحقیقاتی دریای خزر استفاده لازم صورت نگرفته که در این خصوص لازم است تا در دولت یازدهم گام های موثری برداشته شود.

 

تنها کشتی مسافربری دریایی به گل نشست

 
به اذعان کارشناسان حوزه حمل و نقل دریایی،  به دلیل فقدان برنامه های حمایتی و ترسیم چشم انداز توسعه ای در حمل و نقل دریایی همچنان از ظرفیت های این بخش در دریای خزرغقلت می شود به نحوی که این ظرفیت ها در حال فراموشی است.

 

البته ناگفته نماند که تنها کشتی مسافربری دریای خزر بنام کشتی میرزاکوچک خان که در بخش مسافری دریای خزر تا سالها قبل فعالیت داشته بعلت فرسوده شدن و عدم موفقیت در تمدید گواهینامه های دریانوردی از ناوگان کشتیرانی دریای خزر خارج شد و در گوشه ای از بندر به گل نشسته است.

 

در هر روی، بنظر می رسد با توجه به تقارن هفته گردشگری و هفته ملی دریانوردی فرصت مطلوبی فراهم شده که کارشناسان این دو حوزه با تقارب آرای یکدیگر و بهره وری اقتصادی از حمل و نقل دریایی مسافران و گردشگران، برنامه های مدون و عملیاتی را در قالب طرح ملی گردشگری دریای خزر ترسیم کنند تا این دریا به عنوان گنجی پر از جواهر، هنوز دست نخورده باقی نماند.
 
 
تعداد بازدید: 715 ،    
  
کلیدواژه ها: حمل ونقل دریایی - خزر


اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
ادامه پربیننده ترین خبرها
 
   گزارش های تصویری 1  
  ادامه گزارش های تصویری 1
  1    2 
 
   پایگاه اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© ترابر نیوز 1389
tarabarnews@ymail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار